Skocz do zawartości
Nerwica.com

niedobór magnezu


astalavista

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno usprawnisz swój system nerwowy bo potrzebuje on głównie magnezu i kwasu foliowego :)

 

Ja tam odkąd jestem na dobrej diecie, troszke sportu no i psychoterapia to ciśnienie mam okej mimo tego ze przestałem brac betablokery i z nerwicy mało zostało chociaż zdarzają się mega kijowe dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mam ok, jem myślę, że dosyć zdrowo no i sportu też dużo ale nerwy to od kilku lat poszarpane ;d spróbuje z tym chela mag b6 forte bo do tej pory bralem tylko magnez z apteki w niewielkich dawkach, zobaczymy jak podziała odpowiednia dawka. Zdarza mi się też czasami dużo popić więc pewnie szybko mi wypłukuje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na asparaginian. To magnez zły- idąc w kierunku wspoagania leczenia depresji. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, to uważam, że najlepszym preparatem doustnym jest Magnesol w tabl. musujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy "poziom magnezu w normie"? Może każdy ma inny poziom? Może wyższe dawki działają już jak lekarstwo ,a nie tylko suplement diety. A to ,że ktoś nie ma skurczu w łydkach i ma prawidłowe normy ,,, nie znaczy ,że wieksze dawki nie wzmocnia mu łepecyny jakimś tam spokojem -antystresem. Ja tam łykam magnez w tabletkach ( wszelkie odmiany i dużo )i będę łykać do końca życia i ,,,tak mi dopomóż Bóg!,,,

,,, i w dodatku wchłaniaja mi sie niemal 100% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, A inne też uzupełniasz pigułami ? Np żelazo. czy jednak uznajesz badanie krwi i normy za miarodajne? ;)

 

Twoja wola. łykaj i życzę ,żeby Ci na zdrowie wyszło - szczerze.

Ja mam inne poglądy - nie łykam nic ponad to co bezwzględnie muszę ;)

 

AAA, a jak to wchłanianie oceniasz?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np żelazo. czy jednak uznajesz badanie krwi i normy za miarodajne?

akurat na żelazo uważam , bo lepiej żeby nie było go za wiele, bo może zaszkodzić.

Nie wiem do końca z tymi badaniami jak to jest. To ,że mam akurat wporządku krew ,,,,,to czemu kużwa nie czuję się przez wiekszośc życia psychicznie w porządku? Krew zdrowa , tylko czapa nie-ta-ka. Łykam , bo a nóz coś pomoże , już parę razy tak miałem,że pomogło ,,,to i jeszcze też tak będę miał. Wierzę w suplementy ,,,a najbardziej te z promocji ;)

 

-- 15 cze 2013, 21:22 --

 

AAA, a jak to wchłanianie oceniasz??

poważnie , to myślę ,że nawet chemiczne witaminy maja bardzo dużą wchłanialność. Wystarczy wziążc nawet niskie dawki wit. B2 i po godzinie zobaczyć kolor swego moczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Ale to ,że mocz zmienia kolor ma się nijak do przyswajania, a moim zdanie wręcz przeciwnie., Zacytuję tu Ci ciekawy fragment akurat dotyczy B12

 

Należy też podkreślić, że witamina B12 bardzo słabo wchłania się z przewodu pokarmowego, nawet u osób z prawidłowym wydzielaniem czynnika Castle’a. Dlatego jeśli ma zadziałać leczniczo podawana jest zawsze w postaci roztworów domięśniowych lub głęboko podskórnych. Po podaniu doustnym w dawce 1 mg dziennie, witamina B12 jest wchłaniana na drodze dyfuzji biernej w ok. 1%!

 

 

Fragment ze strony drr Różańskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

szpicruta, Dla mnie tak ;) Nie wierzę w ich przyswajalność a na dodatek jakby nie patrzeć to chemia, której muszę i tak sporo łykać, więc jeżeli można coś uzupełniać naturalnie to zdecydowanie wolę taką metodę ;)

asparagina amina naturalnie wyst w żywych organizmach

jest w tobie Wiolciu i zjadasz ją w formie naturalnego polimeru w formie mięska jaka chemia? :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×