Skocz do zawartości
Nerwica.com

niedobór magnezu


astalavista

Rekomendowane odpowiedzi

Wiola przewrażliwiona jesteś :D

ja mam mgb6 resztki i po pół biorę tj 50% witb6 i ok 8% magnezu

do tego ok asparan forte mg+k 24% magnezu i 15 potasu dawki dobowej

z czego potas zmniejsza przenikalność jonów Mg2+

ale to organiczne i z b6 czyli 32% magnezu zapełnione :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, Może jestem, wiem jednak ,że tych naturalnych nie da się przedawkować, a na dodatek nie zawierają tych wszystkich paskudztw , które są dodawane da tabletek i o wiele przyjemniejsze w konsumpcji :lol:

A dzięki naszej dyskusji znalazłam coś ciekawego. Największym źródłem magnezu okazuje się być .. sól

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigari

 

Na dodatek ścina mleko sojowe jak się robi z niego tofu, więc sobie zakupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nigari też ostatnio się natknąłem. Ale czy ufać tak w stu % chińczykom skoro glutaminian sodu, który co prawda zgodnie z badaniami klinicznymi nie jest szkodliwy, ale w odpowiedniej ilości może się przyczynić do niepożądanych reakcji fizjologicznych, chińczycy nazywają "chińską witaminą" i każdą potrawę tym sycie zaprawiają, a potem ludzie mają syndrom chińskiej restauracji i obsrywają toalety? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak miałem dość silne lęki, nawet 3 x dziennie po 0,5mg afobamu nie bardzo pomagało no i zacząłem jeść magnez tak 600 - 800 mg dziennie na magnezie czułem się o wiele lepiej i lęki były o wiele mniejsze także nadal go biorę. Za jakiś czas chcę trochę zmniejszyć dawkę ale ogólnie suplementację będę jeszcze przez 2 miechy robił. Aha jak bierzecie mg to uważajcie żeby nie przeginać z B6 ja robię tak kupiłem, że biorę część magnezu z b6 a część bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wyważać otwartych drzwi więc przekopiuje z wikipedii:

 

Ponad połowa magnezu znajduje się w kościach, jedna czwarta w mięśniach szkieletowych, jedna czwarta rozmieszczona jest w całym organizmie, przeważnie w układzie nerwowym i w narządach o dużej aktywności metabolicznej, jak: mięsień sercowy, wątroba, przewód pokarmowy, nerki, gruczoły wydzielania wewnętrznego i zewnętrznego, układ hemolimfatyczny.

 

 

To co jest we krwi to ilość uwolniona ze wspomnianych wyżej magazynów. Tutaj organizm stara się za wszelką cenę utrzymywać stały poziom. Dlatego badanie poziomu we krwi jest psu na budę bo nie informuje ono o poziomie Mg w komórkach. Cały organizm musiałby byc solidnie wycieńczony i wypłukany aby poziom Mg we krwi byl niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedys czytałem, to sposobem aby zbadać, czy w organizmie jest niedobór magnezu jest próba polegająca na podaniu doustnie określonej ilości pewnego związku magnezu (nie pamiętam teraz nazwy a i strony znależć nie mogę), a po kilku/kilkunastu godzinach sprawdza się ile tego związku przedostało sie do moczu. Przy dużych niedoborach w moczu jest o wiele mniej tego związku, bo reszte przyswoił organizm.

 

Poziom Mg we krwi nie dowodzi niczego. No może oprócz informacji, że system regulacji stężenia pierwiastków we krwi działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel86, skurcze mięśni, drgające powieki, to m.in.objawy niedoboru magnezu.

 

-- 22 cze 2013, 15:31 --

 

Ja łykam 2 tab. magnezu z B6 dziennie.

 

-- 22 cze 2013, 15:33 --

 

Ja badałam poziom magnezu we krwi,mam w pobliżu normy, ale jaki byłby, gdybym nie łykała tabletek, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×