Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

initium

Użytkownik
 • Zawartość

  170
 • Rejestracja

 1. Kot mi uciekł i jest mi mega smutno
 2. initium

  Skojarzenia

  Ogień
 3. U mnie to się jakoś na psychice nie odbijało. Wręcz czuję, że odpoczęłam. A ile rzeczy w domu się zrobiło
 4. Najlepsze jest to, że oni o tych teoriach na temat 5G piszą korzystając z 4G, które ponoć miało powodować świńską grypę
 5. To dobrze, żeście zdrowi. Mnie już to wszystko spowszedniało, ale staram się siedzieć w domu.
 6. Hej! Dawno mnie nie było, ale nadal istnieję Jak tam? Covid Was nie tyka? @Ḍryāgan, proszę, tematyka prawnicza xD
 7. Jako że mam możliwość siedzenia w domu, to właśnie minął mi 25. dzień izolacji. Nawet jak na introwertyka to odrobinę za dużo.
 8. Serio, myślisz, że w takim TVNie podawaliby to, co im pisowski rząd każe? Zgonów jest pewnie więcej, podobnie jak zarażonych. Zresztą już w kilku przypadkach to potwierdzono. Musiałoby być robionych więcej testów, żebyśmy znali rzeczywistą skalę zjawiska. Ale nie będzie, bo po co? Jeszcze okazałoby się, że połowa personelu medycznego ma Covida i władze nie wiedziałyby co z tym fantem zrobić.
 9. @zzzzz, oj, ale kurczę, tamten post to dawno napisałam, teraz długo mnie nie było tutaj Dzięki za przypomnienie mi tego wątku ;)
 10. Czuję lęk. Do tego mam pełno myśli o tym co robię źle.
 11. Czuję się okropnie. Mam dosyć swojego życia.
 12. initium

  Wkurza mnie:

  Wkurza mnie, że ludzie to skończone dzbany.
 13. initium

  nienawidze pisu

  No właśnie jednak nie mit, skoro rząd nie potrafi tego wydać. "Polska, choć ma do dyspozycji najwięcej pieniędzy z Unii Europejskiej, słabo radzi sobie z ich wykorzystywaniem. Z 33 mld euro w latach 2014-2017 wypłaciła niecałe 6 mld euro - wynika z najnowszego raportu Trybunału Obrachunkowego UE." https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundusze-unijne-rekord-zobowiazania-budzet-ue,124,0,2417788.html To z kolei jest mit - że trzeba robić jak Niemcy każą i nie da się inaczej. Tylko w tym celu trzeba umieć rozmawiać i zawiązywać koalicje z innymi państwami. Warto też zacząć pojawiać się na spotkaniach, może wtedy Unia nie zabierałaby pieniędzy na programy środowiskowe albo nie składała wniosków do Trybunału. No i przydałoby się mieć ambitniejsze pomysły niż np. blokowanie Timmermansa, żeby wygrała Niemka, a Timmermans zachował stanowisko, tak żeby jeszcze bardziej mogli cisnąć Polskę. Można było robić jak Orban, który całkiem zręcznie wszystko rozgrywał, ale nawet tego nie potrafią. Oczywiście, że ma, bo EWG od początku zakładała utworzenie wspólnego rynku i już w czasie funkcjonowania pod tą nazwą przeszła przez poziomy integracji: strefa wolnego handlu -> unia celna -> wspólny rynek. A wspólny rynek jako etap integracji zakłada prowadzenie co najmniej kilku wspólnych polityk, i EWG w traktacie założycielskim też to zakładała.
×