Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

initium

Użytkownik
 • Zawartość

  158
 • Rejestracja

 1. Czuję lęk. Do tego mam pełno myśli o tym co robię źle.
 2. Czuję się okropnie. Mam dosyć swojego życia.
 3. initium

  Wkurza mnie:

  Wkurza mnie, że ludzie to skończone dzbany.
 4. initium

  Wybory

  Idę na wybory zrobić jedyne co mogę, żeby PIS nie wygrał albo przynajmniej nie miał konstytucyjnej większości i władzy w Senacie.
 5. initium

  nienawidze pisu

  No właśnie jednak nie mit, skoro rząd nie potrafi tego wydać. "Polska, choć ma do dyspozycji najwięcej pieniędzy z Unii Europejskiej, słabo radzi sobie z ich wykorzystywaniem. Z 33 mld euro w latach 2014-2017 wypłaciła niecałe 6 mld euro - wynika z najnowszego raportu Trybunału Obrachunkowego UE." https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundusze-unijne-rekord-zobowiazania-budzet-ue,124,0,2417788.html To z kolei jest mit - że trzeba robić jak Niemcy każą i nie da się inaczej. Tylko w tym celu trzeba umieć rozmawiać i zawiązywać koalicje z innymi państwami. Warto też zacząć pojawiać się na spotkaniach, może wtedy Unia nie zabierałaby pieniędzy na programy środowiskowe albo nie składała wniosków do Trybunału. No i przydałoby się mieć ambitniejsze pomysły niż np. blokowanie Timmermansa, żeby wygrała Niemka, a Timmermans zachował stanowisko, tak żeby jeszcze bardziej mogli cisnąć Polskę. Można było robić jak Orban, który całkiem zręcznie wszystko rozgrywał, ale nawet tego nie potrafią. Oczywiście, że ma, bo EWG od początku zakładała utworzenie wspólnego rynku i już w czasie funkcjonowania pod tą nazwą przeszła przez poziomy integracji: strefa wolnego handlu -> unia celna -> wspólny rynek. A wspólny rynek jako etap integracji zakłada prowadzenie co najmniej kilku wspólnych polityk, i EWG w traktacie założycielskim też to zakładała.
 6. initium

  nienawidze pisu

  A wraz z nim pieniądze, które z niego czerpiemy i które są nam potrzebne, skoro prowadzimy nieodpowiedzialne, obliczone na korzyści wyborcze jednej partii rozdawnictwo. Świetny pomysł, nie ma co.
 7. https://oko.press/biedron-zabladzil-w-czarnobylu-atom-nie-jest-zagrozeniem-a-szansa-na-ratowanie-planety/
 8. initium

  nienawidze pisu

  Po ostatnich wydarzeniach z udziałem naszego czcigodnego rządu poważnie zaczynam się zastanawiać, czy gdy będą negocjować budżet UE uda im się dostać cokolwiek...
 9. initium

  Potrzeba samotności

  Samotność jest fajna, ale tylko w naprawdę dobrym stanie psychicznym i jeśli ma się co robić.
 10. Oceny z WF-u to jednak głupota. Nie powinno ich w ogóle być. Kurła, kiedyś to było. Nie to co tera... Mhm, powiedz to ofiarom śmiertelnym.
 11. initium

  Strajk nauczycieli

  Nie, byłoby larum, że nie są w szkole, nie zajmują się dziećmi, nie uczą, tylko siedzą na ulicy. Ludzie i tak głosują na PiS ze względu na transfery socjalne, które poprawiły im poziom życia (i piszę to bez złośliwości). Ignorowanie najbardziej oburza już oburzonych. To się może przysłużyć do klęski, ale za kilka lat, tak jak różne sprawy się zbierały teflonowej Platformie. PiS na razie się takimi rzeczami nie przejmuje i nie przejmie, bo nie musi. Wątpię też, żeby najważniejszą dla ludzi sprawą byli w przyszłości nauczyciele. Innymi słowy sprawa jest przegrana. Może jak przyjdzie jakiś inny rząd, to coś dostaną. Z dużym naciskiem na "może".
 12. initium

  wraca bykowe

  Ale to dla PiSu bez znaczenia. Już prędzej właśnie to, że ludzie nie mogą ma jakiekolwiek szanse do nich przemówić.
 13. initium

  Strajk nauczycieli

  Szkoda tylko, że ta zasada nie stosuje się do wszystkich. W takim razie powiedz mi w jaki sposób to powinno według Ciebie przebiegać? Jak to powinno się zrobić, żeby i nauczyciele dostali podwyżki i "nie decydować za innych"? Tyle że to nie tak powinno wyglądać. Tak samo jak nie powinno być konieczności korepetycji w takiej skali, jak teraz są, tak samo nie powinno być konieczności dorabiania.
×