Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

initium

Użytkownik
 • Zawartość

  128
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy
 1. initium

  Nie jestem pewna swojej orientacji

  @pigwaola, cześć. Wygląda to na OCD, bo obsesyjnie przejmujesz się tym tematem. Według mnie jesteś hetero, takie myśli o niczym nie przesądzają, w dodatku w Twoim wieku. Ale najlepiej byłoby gdyby ocenił to specjalista. Twoja rodzina nie akceptuje zwykłej wizyty u psychologa?
 2. initium

  Wkurza mnie:

  Wkurza mnie, że nie pasuję do tego świata.
 3. initium

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Mam mętlik w głowie...
 4. initium

  A takie naduzycie ze strony terapeuty?

  Masakra. Zachowanie trochę a la Willa Karpatia - nieprzychylny komentarz, to wyciągamy wszystkie brudy klienta na widok publiczny. Nie skorzystałabym z usług kogoś takiego po zobaczeniu tych wpisów, inaczej czułabym się niekomfortowo i ważyła każde słowo.
 5. initium

  Dwa światy: nauka i praktyka

  Mój wydział organizuje właśnie takie "nieprzydatne" kierunki studiów i dziwnym trafem zawsze miał najniższy wskaźnik bezrobocia wśród absolwentów uczelni. Rzeczywistość nie jest czarno-biała.
 6. Ja mam inne zdanie, ponieważ to są dokładnie moje ruminacje: czy dana myśl jest natrętna czy "moja"? Dlaczego to pomyślałam? Jak to interpretować? Skąd się to bierze? Może jednak to nie tylko głupia myśl, a coś oznacza? Jeśli tak, to co dokładnie? Jeśli oznacza X, to czy na pewno X, a nie Y, bo Y jest podobne do X, ale jednak to nie to samo? Bez względu na tematykę, bo ona jest różna, w zasadzie każdą możliwą przerabiałam (poza tematem związku, bo nie jestem w żadnym, eh). Nie do końca wierzę, że ktoś z nerwicą natręctw może podejmować się takich rozmyślań tak, żeby nie pełniły funkcji kompulsyjnej. Ale może się mylę.
 7. Jak uważasz. Jednak ze swojego doświadczenia nie polecam, pogorszyło to mój stan Jestem zdania, że to tylko lęki, które uderzają w tematy dla nas najwrażliwsze.
 8. initium

  Postrzeganie siebie

  Dzisiaj w lustrze widzę małą dziewczynkę z wielkimi udami
 9. Angażowanie się w takie przemyślenia to tak naprawdę nakręcanie swojej nerwicy natręctw
 10. initium

  Rosja, Chiny, Japonia

  Znaleźć coś po polsku będzie ciężko. Porównanie prawdopodobieństwa śmierci z powodu chorób ze wskaźnikiem samobójstw według państwa: http://apps.who.int/gho/data/node.sdg.3-4-data?lang=en Krótkie podsumowania dotyczące ochrony zdrowia psychicznego (głównie liczby): Japonia: https://www.who.int/mental_health/evidence/atlas/profiles-2017/JPN.pdf?ua=1 Chiny (głównie albo czegoś nie ma albo brak danych): https://www.who.int/mental_health/evidence/atlas/profiles-2017/CHN.pdf?ua=1 Rosja: https://www.who.int/mental_health/evidence/atlas/profiles-2017/RUS.pdf?ua=1 Jeszcze artykuł o Japonii z 2015 roku: https://www.who.int/mental_health/suicide-prevention/japan_story/en/ O Chinach dosyć aktualne: https://www.china-briefing.com/news/mental-healthcare-industry-china/ Psychiatria w Rosji: https://www.psychiatrictimes.com/special-reports/state-psychiatry-russia
 11. initium

  Deklaracja LGBT a zdrowie dziecka

  OMG... @doi, ja o jednym, a Ty o drugim. Komentuję Twoją manipulację, że niby uważam, że "mam inny organizm niż lesbijka". Nie uważam.
 12. initium

  Deklaracja LGBT a zdrowie dziecka

  Ale to się odnosiło do różnych organizmów kobiet i mężczyzn! Naprawdę nie wiem jak można się w tym zdaniu doszukać, że twierdzę jakoby kobieta hetero różniła się organizmem od kobiety homoseksualnej (???). W końcu one są TEJ SAMEJ PŁCI! Polecam czytać ze zrozumieniem i nie wymyślać rzeczy, które rzekomo twierdzę, żeby potem pisać jaki to się ma ubaw z moich wypowiedzi. Miłego dnia.
 13. @Butterfly923, masz fajnego męża. Zgadzam się z @Lilith, zachował się dojrzale. To normalne, że zabolały Cię słowa jego rodziny. Ale ich opinie nie mogą zawładnąć Twoim życiem, nie pozwól im na to.
 14. initium

  Wkurza mnie:

  Gdy ktoś tworzy własne fantazje na mój temat i później wykorzystuje je, aby mnie zaatakować.
 15. initium

  Deklaracja LGBT a zdrowie dziecka

  @doi, ze swojej strony kończę tę dyskusję, bo już zaczęła mnie nużyć. I tak od początku służyła jedynie przedstawieniu swoich stanowisk. Zwłaszcza że mam wrażenie, że żyjemy w dwóch zupełnie odmiennych światach. Odniosę się tylko do jednego: Może zamiast się uśmiechać i atakować chochoła, przeczytaj co napisałam. Gdzie ja niby stwierdziłam, że mam inny organizm niż lesbijka? Nigdzie tego nie stwierdziłam, bo tak nie uważam. Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo celowo manipulujesz moją wypowiedzią.
×