Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

A bierzesz to.na jakieś lęki czy bezsennosc?

Ja dostałam tylko na bezsenność. Trazadon Minnie pomógł więc dostałam Ketrel.

Bierze ktoś tylko na bezsenność ?

Można się od niego uzależnić? Czy stosując małe dawki da się uregulować sen?

Mam zamiar brać pół tabletki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół tabletki 100mg. Chyba że będziesz dzielić 25mg na pół. Kwetiapina jak najbardziej pomoże Ci na problemy z zaśnięciem. Problem pojawi się wtedy kiedy bez kwetiapiny zaśnięcie nie nastąpi. Będzie tylko myślenie o wzięciu tabletki by zasnąć. Ale nie zawsze tak jest i nie każdy tak ma!

Pamiętaj też o tym że kwetiapina jest kapryśną substancją i może spowodować jak to teraz modnie mówią zespół niespokojnych nóg. Ale może Tobie to akurat nie będzie przeszkadzać. Może wcale nie wystąpić.

Lek jest dobry do spania. Wyłącza myślenie i powieki same opadają. Zależnie też od dawki i organizmu.

Co do pytania o uzależnienie. Jak najbardziej można się uzależnić. Lekarka nie wspomniała jak wypisywała? Pewnie nie bo to lek nieuzależniający.

Jak będziesz brać zgodnie z zaleceniami i robić przerwy! to powinno Ci pomóc. Dalej już czas pokaże czy unormuje sen.

Skoro trazodon Ci nie pomógł, możesz więcej się dowiedzieć o mianserynie bądź mirtazapinie. Są bardziej skuteczne do leczenia problemów z zaśnięciem. I nie robią takiej papki z mózgu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki z grupy neuroleptyków są określane mianem nieuzależniających. Przez lekarzy psychiatrów. Nie wszystkich.

Tutaj wchodzi kwestia osobnicza danego przypadku. Od kwetiapiny jak najbardziej można się uzależnić.

Ten lek daje działanie psychoaktywne, szczególnie jeśli mowa o braniu go przez osoby nie dotknięte zaburzeniami psychotycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo mądrze Ci doradziła. Już dawka 12,5 mg jest stosowana nasennie. Nie powinnaś się też po takiej dawce poczuć zmulona następnego dnia po wstaniu. Ale pamiętaj że te 2 dni przerwy to nic dla organizmu, który i tak czy siak się zacznie przyzwyczajać. Jeśli Twoje problemy się ustabilizują nie będzie potrzeby zwiększać dawki więcej niż 25mg. I zostań przy tym jak jest teraz. Czekaj na efekty a później u lekarza będziesz czynić dalsze kroki ku wyzwoleniu z problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo mądrze Ci doradziła. Już dawka 12,5 mg jest stosowana nasennie. Nie powinnaś się też po takiej dawce poczuć zmulona następnego dnia po wstaniu. Ale pamiętaj że te 2 dni przerwy to nic dla organizmu, który i tak czy siak się zacznie przyzwyczajać. Jeśli Twoje problemy się ustabilizują nie będzie potrzeby zwiększać dawki więcej niż 25mg. I zostań przy tym jak jest teraz. Czekaj na efekty a później u lekarza będziesz czynić dalsze kroki ku wyzwoleniu z problemów.

Pozdrawiam

Tak też zrobię ,dzięki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się w dyskusje. Mi lekarz powiedział że kwetap nie uzależnia i nie ma objawów odstawiennych. Nie byłam wstanie odstawić bo pojawiły się takie jazdy że szkoda gadać. W konsekwencji tylko zmniejszylam. Przed braniem nie miałam problemu ze snem po odstawieniu nie mogłam spać. Także wg mnie uzależnia bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się w dyskusje. Mi lekarz powiedział że kwetap nie uzależnia i nie ma objawów odstawiennych. Nie byłam wstanie odstawić bo pojawiły się takie jazdy że szkoda gadać. W konsekwencji tylko zmniejszylam. Przed braniem nie miałam problemu ze snem po odstawieniu nie mogłam spać. Także wg mnie uzależnia bardzo.

 

Ja słyszałam że może tak być jak się odstawi z dnia na dzień .. dlatego trzeba odstawiać stopniowo no chyba że się mylę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się w dyskusje. Mi lekarz powiedział że kwetap nie uzależnia i nie ma objawów odstawiennych. Nie byłam wstanie odstawić bo pojawiły się takie jazdy że szkoda gadać. W konsekwencji tylko zmniejszylam. Przed braniem nie miałam problemu ze snem po odstawieniu nie mogłam spać. Także wg mnie uzależnia bardzo.

a na co bralas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się w dyskusje. Mi lekarz powiedział że kwetap nie uzależnia i nie ma objawów odstawiennych. Nie byłam wstanie odstawić bo pojawiły się takie jazdy że szkoda gadać. W konsekwencji tylko zmniejszylam. Przed braniem nie miałam problemu ze snem po odstawieniu nie mogłam spać. Także wg mnie uzależnia bardzo.

a na co bralas?

Biorę na chad. Choć na to wcale u mnie nie działa. Za to świetnie uspokaja i niweluje lęki. I na to głównie biorę. Bez leku mam napady paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie a objawy odstawienne to co innego wg standardowych definicji, zresztą często objawy odstawienne to powrót to objawów chorobowych, które lek maskował a nie wina uzależnienia. Objawy odstawienne to zazwyczaj tydzień - dwa i przechodzi, nie ma przymusu sięgnięcia po daną substancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
widzę duze roznice, co ty chcesz udowodnic? ludzie tu wiele lekow odstawiają odstawiali bez problemow, myslę ze z heroiny nikt by nie zszedl bezbolesnie, trochę pieprzysz.

Mogę zaraz ciebie wypieprzyć jeśli sobie tego życzysz.

Chcę udowodnić, że psychotropy uzależniają fizycznie. Długotrwale stosowane na tyle zdecydowanie zmieniają skomplikowane zależności neurohormonalne w mózgu, że ich brak powoduje mniej lub bardziej nasilone objawy odstawienne, co nie pozostawia wątpliwości w temacie uzależniających właściwości tychże psychotropów. Mam ci to narysować żebyś zrozumiał o czym do ciebie rozmawiam?

Inna sprawa, że bez owych psychotropów całe rzesze delikwentów łącznie ze mną już dawno obleczone byłyby w drewniane jesionki sześc stóp pod ziemią....

 

joker27 czemu odstawiasz paro? to super lek, miedzy dawkami 20 a 40 mg jest ogromna różnica. polecam 40 mg, a pregabaline najlepiej 2 x 300 mg wtedy jest moc, ja się trzymam paroksetyny i pregabaliny no i klonazepamu niestety ;)

Odstawiam gdyz dobrze dzialala na natretne mysli, stany lękowe i stany depresyjne, a teraz po 3 latach na dawce 40mg, jak przestala ponad dwa miesiace temu dzialac, to mam gorsze natręctwa, depresję i lęk od rana, czego nie mialem az tak przed, i duzo mysli samobojczych...

 

PRZESTAŁA DZIAŁAĆ??? Czyż to nie jeden z fundamentalnych objawów uzależnienia???

Masz coś jeszcze do powiedzenia w temacie pieprzenia?

 

No co ty nie powiesz ? To wytłumacz mi czemu na mnie po 3,5 roku przerwy od brania leków żaden nie chce pomóc ?

 

-- 11 gru 2017, 22:58 --

 

Występuje po kwetiapinie o przedłużonym działaniu akatyzja?

 

-- 11 gru 2017, 21:23 --

 

To forum spadło na psy,już dawno nikt mi nie odpisuje.Piszecie tylko jak Was coś też dotyczy a tak macie to gdzieś

 

Bo wszyscy mają dość tych samych pytań. Kwenta raczej nie powoduje akatyzji nawet w dużych dawkach a co dopiero w niskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×