Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie? Branie alprazolamu w dawkach 4-5 mg przez 4 lata, a schodzenie z kwetapiny... Brałeś benzo kiedyś tak długo? z rok ? z dwa ? albo zolpidem przez rok, dwa ? Znam ludzi którzy biorą kwetę i śpią po niej, więc nie ma sensu jej odstawiać. Kwetapina jest lekiem, neuroleptykiem, benzo to gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry temat do dyskusji, to temat rzeka. Każdy może mieć inne zdanie. Ale tak biorę benzo do dziś ale zdarza się to rzadko i głównie klon albo mida. Brałem ponad rok zolpidem. Pomógł mi w odstawce Valdoxan i olej CBD. Schodziłem sobie z 20mg, także też jakiś rewelacji nie było a znałem osoby co to dziennie brały ponad 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzywalam kwetaplex 300xr przez około dwa miesiące bez skutków a byłam tak senna nie do wytrzymania. Odstawilam z dnia na dzień jak kazał lekarz i nie mogę spać, już druga noc zero snu. Wcześniej przed przyjmowaniem leku stałam niezle. Pytalam lekarza o skutki odstawienne mówił że nie ma żadnych. To jest jakaś masakra, jak dlugo może to potrwać zanim wroci biologiczny sen? Mam pod opieką malutkie dziecko, muszę jakoś funkcjonować, a przewracam się na prostej drodze. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i jakaś radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bezsenność z odbicia jest tym bardzo silnym i częstym skutkiem odstawiennym kwetiapiny. Lekarze są niedouczeni i walą, że to nie ma żadnych skutków po odstawieniu. To hipokryzja. Może to potrwać dość długo. Warto byłoby zmniejszać dawkę za pomocą zwykłej kwetiapiny nie XR. I podtrzymująco przez jakiś czas brać 25mg na sen. Można zastąpić jakiś nasennym ale to też nie gwarantuje powrotu do szybkiej formy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ari Ci pomoże. Niektórzy są po tym bardzo senni. Ale abilify ma raczej działać aktywizująco i pobudzająco, także może być też w tę stronę. I może powodować silną akatyzję, która już w ogóle nie pozwoli Ci zasnąć ani stać w miejscu. Masz jakieś benzodiazepiny albo leki typu pridinol, akineton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wzięłam pierwszą dawkę abilify 5mg narazie bez reakcji. Zobaczymy za kilka dni, ale kwetap odstawilam dwa dni temu i ta bezsenność była w obie noce. Benzo wczoraj nie pomogło. Mam nadzieję że oddzwonię się jutro do lekarza. Szkoda, że wcześniej lekarz mnie nie poinformował o tym jak to ciężko się odstawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...powiedział lekarz pochodna kwetiapiny sprawdzam w necie ten lek którego nazwę napisałeś pozdro

 

-- 11 sie 2017, 18:49 --

 

ernest00 powiedzi mi czy dobrze zrobiłem odmawiając abilifi pół tabletki dziennie i zostając przy 30 mg chloroprotiksenu bo mam duże wątpliwości dzięki

 

-- 12 sie 2017, 14:15 --

 

Jeśli ta substacja to loksapina to jak się nazywają leki które mają ją w składzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę osobom które dobrze się czuja na tym leku bo na niewiele skutków ubocznych w porównaniu do leków pierwszej generacji chociaz ja po perazynie czułem sie bardzo dobrze i mógłym ją brać bardzo długo bo tak można ja brać do tego jest stworzona ale to do niczego nie prowadzi sztuczne szczęście itd. ja na kwetiapinieczułem sie żle jak naprawde chory ach ta nowoczesna chemia.Nie wiem jak będzie na abilify prawdopodobnie 7,5 mg aż się boję :-|

 

-- 19 sie 2017, 20:01 --

 

Totalne ogłupienie mija jeśli dopiro zaczołeś brać,po miesiącu dopiero-to nie cukierski-prowadzenie samochodu na początku kuracji lekiem to jak byś wypił nie mało alko a i póżnie trzeba uważać ja po perazynie pare razy przeszedłem na czerwonym świetle w bardzo ruchliwym mieście taki miałem luz po nie i nawet sie tym nie przejołem dobry lek pernazynka ;) serio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta substacja to loksapina to jak się nazywają leki które mają ją w składzie?

 

Loxapine, Lolaxa, Adasuve, Loxacon, Loxep

 

Mija na pewno? bo ja się nie mogę wysłowić po tym leku i nie wiem jak długo to potrwa. Wiesz, chodzi mi o spanie. Z racji wielu złożonych aspektów kilku chorób, zakres leków dla mnie się bardzo zawęża.

 

Bierzesz na sen? To może spróbuj hydroksyzyny w syropie

 

-- 20 sie 2017, 15:06 --

 

P.S uważaj z tą kwetą bo sobie w dopaminie popieprzysz, są lepsze leki na spanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25

Trzymaj, z ulotki producenta:

 

Ostre objawy odstawienia

Po nagłym zaprzestaniu podawania dużych dawek leków przeciwpsychotycznych opisywano ostre

objawy odstawienia, w tym bezsenność, nudności, bóle głowy, biegunkę, wymioty, zawroty głowy

i rozdrażnienie. Dlatego zaleca się stopniowe odstawianie kwetiapiny przez okres przynajmniej

jednego do dwóch tygodni

 

A tu ulotka: http://celonpharma.com/wp-zawartosc/uploads/2012/06/Ketrel-25-mg_ChPL-090622011.pdf

 

Ten lek to zuoo, wpakujesz się w jeszcze większą bezsenność przy systematycznym stosowaniu

 

 

ernest00 będę Ci wdzięczny za napisanie informacji jakichkolwiek o tej loksapinie jeśli to w ogóle ten lek który proponował mi lekarz powiedział tylko że jest to pochodna kwetiapiny bo w necie po angielsku jakieś szczątki Pozdro

 

Hej, sorki ale pomyliłem leki, ten lek jest bardziej związany z klozapiną. A nie chodziło przypadkiem o olanzapine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest, dzięki za info. A jakie leki polecasz na sen? Czy pernazyna była by lepsza ? dodam że brałem mirtę,miansę,tritico,chlorprotixen, kwetę i albo mi rozsadzają wątrobę, albo robią mi kisiel w głowie a po miansie to już nie wspomnę... 30 kg + ....

 

-- 22 sie 2017, 21:15 --

 

ernest, dzięki za info. A jakie leki polecasz na sen? Czy pernazyna była by lepsza ? dodam że brałem mirtę,miansę,tritico,chlorprotixen, kwetę i albo mi rozsadzają wątrobę, albo robią mi kisiel w głowie a po miansie to już nie wspomnę... 30 kg + ....

 

-- 22 sie 2017, 21:16 --

 

ernest, dzięki za info. A jakie leki polecasz na sen? Czy pernazyna była by lepsza ? dodam że brałem mirtę,miansę,tritico,chlorprotixen, kwetę i albo mi rozsadzają wątrobę, albo robią mi kisiel w głowie a po miansie to już nie wspomnę... 30 kg + ....

 

-- 22 sie 2017, 21:15 --

 

ernest, dzięki za info. A jakie leki polecasz na sen? Czy pernazyna była by lepsza ? dodam że brałem mirtę,miansę,tritico,chlorprotixen, kwetę i albo mi rozsadzają wątrobę, albo robią mi kisiel w głowie a po miansie to już nie wspomnę... 30 kg + ....

 

Ponawiam pytanie

 

-- 24 sie 2017, 06:26 --

 

Byłem wczoraj u lekarza. Mówił że jeśli występuje działanie ogłupienia po ketrelu to to raczej się utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mój lekarz jest bardzo dobrym psychiatrą i wątpię żeby się pomylił proponując mi lek który jest pochodną kwetiapiny może chodzi o klotiapine nie wiem pamiętam tylko,że lek zaczynał się na literę L ale też nie jestem pewny na 100%

 

-- 06 wrz 2017, 19:24 --

 

Dostałem kwelux sr o przedłużonym działaniu co to oznacza i czym się różni od zwykłej kwetiapiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×