Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

laden,

I tak masz sporą dawkę kwetiapiny, ja przez krótki czas brałem 800mg. bo inaczej nie dało rady i nie wiedziałem w jakim świecie żyję. Masz też sporo depakiny, ja bym nie podnosił sobie dawki oby dwóch stabilizatorów.

 

Ja pare dni pojechalem na dawce 800mg w tym tez chlorprothixen w dawce 300mg i w miare dobrze bylo. Troche senny bylem, ale dalo sie przetrwac :)

 

A wiec kwetiapina jest rowniez stabilizatorem nastroju? O tym nie wiedzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens stosowania kwetaplexu 100mg doraznie w leku napadowym? W ciagu tygodnia mam kilka jazd i chcialbym sie tym wspomoc jakos uspokajająco, posiadam tego całe tony od lekarzy musze zacząc uzywać ale miałem zapisane tylko na noc. Jakas wskazowka? Ogolnie nie biore tego bo stosuje Zolpic. Pozdrawiam

Nope. To jest jeden z leków, które przy takich dawkach muszą mieć stałe stężenie w organizmie. Efekty dopiero po dwóch, trzech tygodniach grzecznego zażywania.

Zresztą zaczyna się brać od małych dawek, jak weźmiesz 100 z marszu, to zaśniesz na stojąco. Dziwny lekarz, że nie wprowadza stopniowo.

Jak będziesz brał nieregularnie, to nie będzie w ogóle mieć działania p/lękowego, tylko cię zmuli.

 

Do brania doraźnie to jest, ja wiem, sulpiryd, tranxene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie. Mam ten ketrel juz 10 dni. Ten lek posluzyl mi jako zamulacz do spania. Dlaczego nie moglem zasnac? Mam wstydliwa chorobe i sasiadzi i mi ciagle o niej przypominaja i wieczorami mam poczucie winy. Po kwetiapnie jest o duzo lepiej bo poczucie winy kasuje ale niestey rano jestem za mocno przymulaony. Dawkuje najmniejsza dawke, 25 mg, raz wzialem 50 i to bylo zbyt mocne otepienie. Jestem tez na paroksetynie dawka 40-50 mg. Mam nerwice poniewaz wlasnie mam taka wstydliwa chorobe a takze mam f11 i mala ale mam fobie spoleczna.

 

Moje pytanie, co mozecie zaproponowac zamiast ketrelu ? Bralem kiedys sulpiryd na rozbudzenie ale to nie jest to, ogolnie to ten sul za mocno oglupia i mam mniejsza koncentracje. Jakis inny lek na rozbudzenie albo zamiast ketrelu, zebym nie mial zbytnio zamulenia a takze zeby mi kasowal poczucie winy. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakby jedną natrętną myśl, która męczy mnie dzień i noc. Btw. ktoś może wiedzieć co mi jest ? Dodam, że epizod schizo psychotyczny juz przeszedlem przy pomocy risperidonu, zostalo to. Dodam iż zażywam jeszcze sertraline i depakine. Nie mam depresji, chyba że spowodowaną przyjmowaniem cukiereczków. Natomiast pytanie brzmi jaki profil działania będzie miała dawka 100mg kwetiapiny podawanej wieczorem, po jakim czasie na prawdę zacznie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falcon139, przeciwdepresyjne/przeciwlękowe po 2-3 tygodniach.
dziękuję za odpowiedź, jak w tym przypadku jest z sertraliną i depakiną oraz jakie zadanie ogolnie ma depakina, która przyjmowałem w dawce 1000mg, teraz 800mg

 

-- 23 paź 2016, 13:16 --

 

jak połączenie go np z jednym piwem? czy będzie to miało poważne skutki ds. leczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falcon139, z jednym piwem to być może nic, z czterema różnie, z mieszania alkoholi też różnie, w najgorszym razie bad trip, urwanie film, duszności i napad lęku, tak że nie polecam, zwłaszcza przy więcej niż jednym leku, na prawdę teraz tyko czeskie bezalkoholowe kupuję (ok. 0,5%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kweta jest bezpieczna? W tym sensie, że jak odstawiłem niedawno benzo (po kolejnym cugu, w jaki wpadłem) i chciałbym dojść w końcu do siebie, to czy Ketilept może mi to ułatwić, czy tylko niepotrzebnie zamuli, wzmocni derealizacje, i generalnie lepiej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kweta jest bezpieczna? W tym sensie, że jak odstawiłem niedawno benzo (po kolejnym cugu, w jaki wpadłem) i chciałbym dojść w końcu do siebie, to czy Ketilept może mi to ułatwić, czy tylko niepotrzebnie zamuli, wzmocni derealizacje, i generalnie lepiej nie?

#1. nie uzależnia

#2. powinien usuwać derealizacje

 

Ale dawkowanie musi dobrać lekarz :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, odstawilem ten po okolo 2 miesiacach brania. Bralem w wiekszosci 25 mg na sen. Po tej dawce mialem niesamowite sny. doslownie jakbym snilem i prawie kierowalem snem. Nieprzyjemne uczucie poniewaz chce w nocy odpoczac a nie uciekac przed zombie, szkieletami, czy walczyc jako x-men . Odstawilem jakies 5 dnitemu i ciagle mam te dziwne sny. Czy to przejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×