Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Pekola, cóż za hipokryzja - polecać komuś coś, czego się samemu nie zna :shock:
Jaka hipokryzja?! Przecież jest oczywiste, że najlepiej czytać święte księgi w oryginałach a nie w tłumaczeniach... :roll:

Jakbym powiedział, że lepiej czytać Koran w oryginale a nie w tłumaczeniach to też jest to hipokryzja? Przecież sami muslimowie mówią, że tylko oryginał jest natchniony, bo tłumacz zawsze interpretuje tekst po swojemu i już powstaje przekłamanie.

 

Wszystkie przekłady Biblii różnią się między sobą. Jedne są bardziej wierne oryginałowi a inne mniej... Więc najlepiej oryginał czytać, a ty z jakąś hipokryzją wyskakujesz :idea:

 

Każdy biblista ci powie, że lepszy jest oryginał od przekładu...

 

Pekola, a tłumaczenie polskie Biblii czytałeś, tak?
BP i BW. BP się łatwiej czyta od BW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo jeszcze tych przekładów jest :D Biblia Jakuba Wujka, Biblia Paulistów, Biblia Lubelska, Biblia Warszawsko Praska, Biblia Brzeska, Biblia Ekumeniczna i wiele innych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a interpretacji ksiąg i poszczególnych wersów Biblii są tysiące, każdy może znaleźć sobie to co mu pasuje, jeśli w jednej wersji Biblii jest coś nie po myśli, to już w innym tłumaczeniu fragment można zinterpretować na swoją modłę, dlatego to jest wszystko dla mnie bardzo podejrzane. Zresztą sam Bóg jest mocno podejrzany, raz mówi tak, później robi na odwrót.

Dobra, koniec, już tu nie piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czemu w sumie wierzyć w katolickiego Boga i zakładać że taki tylko istnieje skoro np. taki islam ma mniej więcej podobną ilość wyznawców i też jest religią na olbrzymią skalę. Wiara byłaby solidniejsza gdyby na świecie istniało powiedzmy tylko chrześcijaństwo, to by mogło bardziej wskazywać na to, że MOŻE istnieje taki Bóg jakiego opisano w Biblii skoro tyle osób w niego wierzy... coś w tym musiałoby być wtedy. A tak tu gadka o Bogu, Biblii, podczas gdy reszta religii zakłada istnienie całkiem innych bogów a zsumowanie ich wyznawców stanowiłoby znaczną przewagę nad chrześcijaństwem. Wiara przez to staje się o wiele mniej pewna. Kiedyś gdzieś tam pojawił się Jezus i wszyscy mu uwierzyli w to co mówił, a co jakby dziś się ktoś pojawił i zaczął gadać że jest zbawicielem, synem bożym itd. Zresztą teraz w co 4 psychiatryku można spotkać przynajmniej jednego Jezusa :mrgreen: W sumie niby coś w tym by musiało być, bo dziwnie że kiedyś jeden być może tylko zwykły człowiek tak namieszał ludziom w głowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czemu w sumie wierzyć w katolickiego Boga
Bóg nie należy do kościoła katolickiego...

Jeśli nie podoba się KK to... zmień po prostu kościół. I bez takich gadek ''religia to nie supermarket, to jest niedojrzałe itd."

Jeśli podrą się spodnie to zmieniasz na nowe i tak samo jest z kościołem. Pojawiają się jakieś nowe dogmaty, nie zgodne z Biblią więc zmień kościół, który jest bardziej zgodny z Biblią a nie, że "wprowadzili coś tam coś tam, więc zostaję ateistą"

Ludzie myślą, że jak jakieś wyznanie jest stare i ma bardzo dużo wyznawców to jest jedyne prawdziwe i koniec.

Akurat jest na odwrót, bo z chrześcijańskich wyznań zwykle te niszowe są bardziej zgodne z Biblią niż te gdzie jest po parę milionów wyznawców i więcej.

 

Dlaczego skoro są bardziej biblijne to mają mniej wiernych? Bo nabożeństwa są strasznie ubogie i to odstrasza ludzi... W takich kościołach nie ma żadnych ozdóbek i innych gadżetów religijnych.

 

Pierwsi chrześcijanie spotykali się po domach, i nie mieli organów, witraży itd i im nie przeszkadzało a teraz sporo ludzi ma taką mentalność, że jak kościół jest brzydki to już do niego nie wchodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podoba się KK to... zmień po prostu kościół. I bez takich gadek ''religia to nie supermarket, to jest niedojrzałe itd."

Jeśli podrą się spodnie to zmieniasz na nowe i tak samo jest z kościołem. Pojawiają się jakieś nowe dogmaty, nie zgodne z Biblią więc zmień kościół, który jest bardziej zgodny z Biblią a nie, że "wprowadzili coś tam coś tam, więc zostaję ateistą"

Ludzie myślą, że jak jakieś wyznanie jest stare i ma bardzo dużo wyznawców to jest jedyne prawdziwe i koniec.

Akurat jest na odwrót, bo z chrześcijańskich wyznań zwykle te niszowe są bardziej zgodne z Biblią niż te gdzie jest po parę milionów wyznawców i więcej.

No właśnie to by było niedojrzałe, bo jak mi nie pasi kk, to idę szukać czegoś innego co bardziej odpowiada moim poglądom itp. Nie chodzę do kościoła, więc nie mam co zmieniać, swoje zdanie na temat Boga już pisałem w tym temacie. Może wierzę w siłę wyższą, ale nie wyznaje jej. A takie szukanie na siłę, że jak nie to, to co innego wg mnie jest bez sensu. Może ja w nic nie chcę wierzyć, ale nie znaczy to że automatycznie zostanę ateistą. Co do właśnie bycia ateistą to już w ogóle, to światopogląd taki żeby tylko mieć jakiś światopogląd, zresztą teraz bycie ateistą jest modne, lekko pozerskie i trochę gardzę ateistami zwłaszcza tymi co uważają się za bóg wie kogo w sprawach teologicznych, dużo gadają i udają wielce oświeconych i nowoczesnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to by było niedojrzałe, bo jak mi nie pasi kk, to idę szukać czegoś innego co bardziej odpowiada moim poglądom itp.

Więc załorzę fałszywą religię gdzie ja uznam się z boga i itd i zwerbuję wiernych. Jeśli nie którym się oczy otworzą i będą chcieli odejść do innego kościoła, zgodnego z Biblią to postąpiliby niedojrzale? Przecież to jest chore!

 

co bardziej odpowiada moim poglądom itp.
Nie poglądom a kościołem bardziej zgodnego z Biblią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie którym się oczy otworzą i będą chcieli odejść do innego kościoła, zgodnego z Biblią to postąpiliby niedojrzale? Przecież to jest chore!

O czym ty mówisz? Nie zrozumiałeś mnie w ogóle. Niech se idą do innego kościoła, ale takie: o ta religia mi nie pasi, muszę sobie znaleźć inną, co ja ze sobą zrobię, trza się gdzieś wcisnąć, o zostanę jehowym, bo mi to najbardziej pasuje. Sumując, mówię o szukaniu na siłę, tępo i przede wszystkim bez przemyśleń - to jest niedojrzałe.

 

Allah :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon - to,ze z mezczyzna mozna...nie jest tak do konca (przynajmniej wg pewnej czesci Panów w sutannach).Stare jak świat,ale na wszelki wypadek wkleje dla przypomnienia.

Nie jestem przeciwnikiem wszystkich religii.Jestem natomiast przeciwnikiem fanatyzmu pod kazda postacia oraz manipulowaniem ludzi przez wlodarzy danej religii w celach jakiegokolwiek zysku.

 

[videoyoutube=akNs5JOhPVU&feature=channel_video_title][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dust, tera wiecie czemu tak nienawidze koscioła katolickiego jako instytucji..... to tego buca kleche powinni spalić na stosie. Sam bym przyszedł z miotaczem ognia . :mrgreen:

Dlatego moge gadac godzinami o Bogu ale tamat kościółów i religii mnie zaraz drazni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno pedaly beda w piekle,nawet sw Pawel tak pisal

pedały to są w rowerze, a jeszcze jeden taki krzywy tekst i dostaniesz kolejne ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah myslalem ze to widziales.Ja nie rozpisuje sie na ten temat,bo szkoda słow.Zyjemy w takim kraju a nie innym i pojedyncze jednostki nie maja wplywu na pewne rzeczy.Wstyd jedynie ze Polacy moga byc postrzegani w negatywny sposob ze wzgledu na dzialania pewnych ugrupowan i kazań nawiedzonych księży KK.Kazdy ma swoje zdanie i o ile potrafi logicznie myslec,to sam znajdzie swoja droge w zyciu.

 

 

Specjal ale dolozyles do pieca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... mówiąc brudy, miałem na myśli ogólnie zło jakie szerzy kościół. Choćby palenie na stosie i inkwizycja :D Indoktrynacja, niby że każdy ma wybór a od małego począwszy od chrztu i jednej religii w szkole już wpaja się nam się tą ową religię, poza tym manipulacja w celu trzepania kasy (jak w każdej większej religii), wcinanie się kościoła do polityki, zresztą każdy to wie kto nie ma klapek na oczach i większość napisana została w tym temacie - a wiesz kto tego nie dostrzega? Manipulańci, obrońcy PIS-u, 'znający prawdę', wyzywający wszystkich od lewaków i widzący tylko jedną stronę medalu - a przez twoje posty na razie, choć lekko dostrzegalnie, ale przebija się taka mentalność :) Pewnie zaraz się zacznie dyskusja o polityce, dlatego ja powiem tylko, że już wyraziłem swoje zdanie i z mojej strony tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×