Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Hej moi drodzy :) Od baaardzo długiego czasu borykam się z lękami, brałem xetonar, doxepine, citabax ale nic nie pomagało wręcz pogorszyły mój stan. Obecnie dostałem Propranolol WFZ i uważam że lek jest MEGA jak dla mnie bo obniża mi ciśnienie które zazwyczaj miałem za wysokie i tętno które jak się okazuje było przyczyną większości lęków. Z tym że niepokoi mnie ciągłe kłucie w klatce piersiowej... jako że walczyłem bez leków z lękami od dłuższego czasu tak teraz straszy mnie każda pierdoła (właśnie to kłucie w klatce piersiowej) przez co nie mogę osiągnąć pełnego spokoju :(

Więc teraz pytanie do was ludziska, czy któreś z was miało na początku, czy też miewa bóle (kłucie, pieczenie, dziwny ucisk - cokolwiek z tych rzeczy) w klatce piersiowej podczas zażywania Propranololu WFZ ?

Bardzo proszę o pomoc bo muszę w końcu dać wyluzować organizmowi :)

 

P.S. Biorę 10 mg raz dziennie (rano) - naprawdę praktycznie likwiduje to u mnie lęki gdyby nie to kłucie w klacie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażyłem 10mg i szok... Jak od rana do wieczora jestem spięty, tak to spięcie ustąpiło co najmniej o połowę.

 

-- 09 maja 2013, 08:49 --

 

Kolejny raz muszę pochwalić ten lek. Nie pomagały mi żadne uspokajacze, a tu szok - 10mg mnie rozluźnia, serce tak nie wali, a co dziwne, jedna dawka pomogła mi na duszności bardziej niż pół roku katowania się paroksetyną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Propranolol biorę od 10 lat w dawce 2-2-2 (60tka dziennie). Lek bardzo mi pomógł na kołatanie serca oraz trzęsienie rąk.

Brałem go razem z antydepresantami różnej maści. Od jakiegoś roku zauważyłem problemy z pamięcią. Jednym z efektów ubocznych przy betablokerach są właśnie takie problemy Mam parę pytań:

 

- czy zauważyliście u siebie wpływ długotrwałego brania propranolu na pamięć?

 

- czy betablokery nie powodują przy długotrwałym braniu osłabienia wpływu bodźców nerwowych na serce?

 

- jak mam rozumieć przepisywanie leku wywołującego depresję osobie cierpiącej na depresję? na jakiej zasadzie lek ją wywołuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja mam mocno mieszane uczucia wzgledem tego leku.. biore go na drzenie rak po licie (tzn bralem bo sie zdenerwowalem i odstawilem dzis lit w piz..u wiec jak mniemam nie bedzie juz potrzeby brania propranololiku ufffffff). mam cisnienie niemal wzorcowe (okolice 120/80) czyli na chlopski rozum biorac betabloker i obnizajac nim cisnienie ryzykuje niedocisnienie ktore tez jest choroba nie mniej powazna niz nadcisnienie i ktora tez sie leczy. paranoja. poza tym niemila wiadomosc dla panow - propranolol, jak zreszta wiekszosc lekow na nadcisnienie, zabija libido i erekcje. w necie jest sporo tego typu smutnych historii ja tez niestety cos o tym wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zreszta wiekszosc lekow na nadcisnienie, zabija libido i erekcje. w necie jest sporo tego typu smutnych historii ja tez niestety cos o tym wiem :/

Bzdury piszesz! Poczytaj sobie o Nebiwololu. Uogólniasz wszystkie beta blokery, a to błąd.

 

Gościu! Umiesz ty czytać ze zrozumieniem? "Wiekszość" wcale nie oznacza "wszystkie". A jak masz wątpliwości ze wiekszosc tego typu lekow zaburza funkcje seksualne to sobie to wygoogluj i poczytaj opinie osob co sie dluzszy czas na nadcisnienie lecza. Poza tym watek jest o propranololu bo w zasadzie tylko to przepisuja psychiatrzy a nie nebicostam wiec prosze sie trzymac tematu lol :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z góry przepraszam ze tutaj zamieszczam tą informację ale wydaje mi się to jedyne miejsce,.. posiadam dwa opakowania Propranolol WZF z datą ważności 01.2014 jeśli ktoś byłby zainteresowany to chętnie oddam. Zainteresowane osoby proszę o info na priv.

 

anna b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie dowiedziec gdzie musze isc, aby dostac recepte na propanolol?. Mam nerwice serca ciagle wsluchuje sie w moj puls i mam kolatania. Nie uprawiam sportu bo sie boje bicia serca. Badania mialem i nic, lekarz raz mi przepisal propanolol ale wzialem 1 tabletke i strasznie slabo sie czulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc miałem już Propanolol ponad rok temu, ale wziąłem pól tabletki i mi strasznie spadło ciśnienie a z reguły mam dość niskie.Matka mi wyrzuciła tabletki ale z biegiem czasu wiem, że tylko to mi naprawdę pomogło. A nic innego na to kołatanie nie pomaga. Mam termin do psychiatry na Październik w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak odświeżam temat, ale propranolol to był jedyny lek który stosowałam na nerwicę. Pomógł mi bardzo w wyleczeniu Globus histericus. Po nim zaczęłam normalnie oddychać. Ale strasznie obniżył mi ciśnienie miałam 90/60. Lekarka powiedziała, że po odstawieniu mogę brać go doraźnie na dolegliwości nerwicowe. Zaczynając terapię tym lekiem miałam ciśnienie normalne 120-130/70-75, trwale mi je obniżył... Teraz czuje, że znowu go potrzebuje, ale czy przy ciśnieniu 108/65 (wyższe mi się już nie zdarza, chyba że po wysiłku) jedna tabletka dziennie mi zaszkodzi? Nie chcę znów latać do lekarza, bo wszyscy mnie tam mają już dość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź na początek pół tabletki i obserwuj reakcje, mierz regularnie ciśnienie.

Dla mnie to najlepszy lek na objawy nerwicowe. Zastanawiam się jak prawie rok funkcjonowałem bez niego. Wystarczy jedna tabletka i znikają wszelkie duszności czy drżenie rąk. Wszelkie psychotropy nie pomogły mi na duszności tak jak propranolol. Pomocny jest także przy sytuacjach stresowych. Mnie ułatwia też występy publiczne, głos nie drży a serce nie wali jak szalone - niegdyś nie do pomyślenia. Lek kosztuje mniej niż 3zł za 50 tabletek (nie jest refundowany, więc to stała cena), a wydaje mi się mało doceniany przez psychiatrów. Jeśli u kogoś objawami nerwicy są wysokie ciśnienie, szybkie bicie serca, duszności itp, to propranolol może być strzałem w dziesiątkę.

No i co ważne, umożliwił mi powrót do sportu - wcześniej jakikolwiek wysiłek powodował wielki atak duszności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja coraz częściej zaczynam myśleć o dołączeniu propranololu, bo mam dość kołatania serca. Zresztą po nowym roku umówię się na wizytę do kardiologa i zrobię kilka badań. Ciekawe co słychać u mojej zastawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalam ten lek od kardiologa na nerwice, przez ostatni czas miałam bardzo duzo stresu i mam kołatania / czestoskurcz i przez to serce nakrecałam sie jeszcze bardziej popadałam wrecz w depresje itd. Wczoraj wziełam go 1wszy raz wraz z zapisanym do tego magnezem i potasem powiem tak, ze po przeczytaniu ulotki troche sie obawiałam tych skutków ubocznych i oraz przeciwskazan. Po tej tabletce czułam sie troche zmczona i ospała z pewnoscia spowolnił prace serca i kołatania ustały, stres był w miare opanowany, ale dość dziwnie sie czułam pózniej, w ogole jak poszłam spac to dziwnie sie czułam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×