Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od jutra zaczynam przygodę z duloksetyną na zaburzenia lękowe. Przechodzę z paro 20mg na dulo 60mg. Do tego na noc biorę trittico cr 150mg. Zestaw paro + trittico w moim przypadku był mega strzałem, gdyż wszystkie lęki zniknęły. Jednak zamulenie, zmęczenie i tycie zmusiło mnie od zamiany leku. Stąd moje pytanie jak z wagą u Was po duloksetynie?

 

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj mijają dwa tygodnie na duloksetynie 90 mg. Dodatkowo biorę od miesiąca pregabalin 50 mg. na noc. Od kilku dni zintensyfikowały mi się lęki, lękowe myśli, czuję somaty. Myślałem, że dulo się rozbuja na tej dawce po dwóch tygodniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kloss napisał(a):

Cześć. Dzisiaj mijają dwa tygodnie na duloksetynie 90 mg. Dodatkowo biorę od miesiąca pregabalin 50 mg. na noc. Od kilku dni zintensyfikowały mi się lęki, lękowe myśli, czuję somaty. Myślałem, że dulo się rozbuja na tej dawce po dwóch tygodniach. 

2 tygodnie to mało ,każdy jest inny, tak jak już pisałam we wcześniejszym poście u mnie dopiero po 8 tygodniach(miesiąc na 90mg) wskoczyło,ale już tak pożądnie. Także przeczekaj,minie .

Edytowane przez Ja80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mistrzu napisał(a):

Dzień dobry. Od jutra zaczynam przygodę z duloksetyną na zaburzenia lękowe. Przechodzę z paro 20mg na dulo 60mg. Do tego na noc biorę trittico cr 150mg. Zestaw paro + trittico w moim przypadku był mega strzałem, gdyż wszystkie lęki zniknęły. Jednak zamulenie, zmęczenie i tycie zmusiło mnie od zamiany leku. Stąd moje pytanie jak z wagą u Was po duloksetynie?

 

Pozdrawiam 🙂

Pomimo Promolanu na wieczór 50mg po którym można przytyć, na Depratalu waga stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ja80 napisał(a):

2 tygodnie to mało ,każdy jest inny, tak jak już pisałam we wcześniejszym poście u mnie dopiero po 8 tygodniach(miesiąc na 90mg) wskoczyło,ale już tak pożądnie. Także przeczekaj,minie .

Hej. A jak Ci duloksetyna wchodziła? Pomału (w sensie czy efekt terapeutyczny rósł na przestrzeni powiedzmy kilku dni/tygodni) czy rożnicę z dnia na dzien odczułaś, że było takie bum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było bum i szok! Przeszło...aż ciężko było mi uwierzyć,zrobiło mi się miło...bóle somatyczne minęły wcześniej. Pisałam już o tym dzisiaj 🙂ostatni post na stronie poprzedniej (89) jak chcesz przeczytać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mistrzu napisał(a):

Dzień dobry. Od jutra zaczynam przygodę z duloksetyną na zaburzenia lękowe. Przechodzę z paro 20mg na dulo 60mg. Do tego na noc biorę trittico cr 150mg. Zestaw paro + trittico w moim przypadku był mega strzałem, gdyż wszystkie lęki zniknęły. Jednak zamulenie, zmęczenie i tycie zmusiło mnie od zamiany leku. Stąd moje pytanie jak z wagą u Was po duloksetynie?

 

Pozdrawiam 🙂

U mnie super, schudłam 4kg i trzymam wagę, choć jak jem za dużo lodów to lekko wzrasta 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Ja80 napisał(a):

U mnie było bum i szok! Przeszło...aż ciężko było mi uwierzyć,zrobiło mi się miło...bóle somatyczne minęły wcześniej. Pisałam już o tym dzisiaj 🙂ostatni post na stronie poprzedniej (89) jak chcesz przeczytać:)

Bo u mnie 14 dzien na 60mg i czuję lekka poprawę ale jak to tylko tyle to jestem rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PoszukiwaczOlsnienia napisał(a):

 

Bo u mnie 14 dzien na 60mg i czuję lekka poprawę ale jak to tylko tyle to jestem rozczarowany.

Po 14 dniach to mi było gorzej...do tego wszystkiego co już miałam doszły skutki uboczne,po 4 tygodniach miałam dość wszystkiego! Ale doktor powiedziała,że musimy dać szansę dulo i poczekać jeszcze. I wskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.U mnie np to skutki uboczne były w miare znosne ,mysle ze to dlatego Dulo jest dobra dla tych co ich inne leki wytrzepały(np.mnie😩)Mdłosci ,niepokoj osłabienie miesni zwłaszcza w łydkach ,sennosc,ziewanie  itp to i tak to i tak w porownaniu do ssri i nawet wenli był luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lucy32 napisał(a):

Hej wszystkim.U mnie np to skutki uboczne były w miare znosne ,mysle ze to dlatego Dulo jest dobra dla tych co ich inne leki wytrzepały(np.mnie😩)Mdłosci ,niepokoj osłabienie miesni zwłaszcza w łydkach ,sennosc,ziewanie  itp to i tak to i tak w porownaniu do ssri i nawet wenli był luzik

Ja senność i zmęczenie mam ciągle i lenia...zastanawiam się czy nie spróbować brać jej na noc...bo mnie w ogóle nie pobudza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lucy32 napisał(a):

Hej wszystkim.U mnie np to skutki uboczne były w miare znosne ,mysle ze to dlatego Dulo jest dobra dla tych co ich inne leki wytrzepały(np.mnie😩)Mdłosci ,niepokoj osłabienie miesni zwłaszcza w łydkach ,sennosc,ziewanie  itp to i tak to i tak w porownaniu do ssri i nawet wenli był luzik

Hej. Ja powiem szczerze, ze u mnie inaczej. Jeszcze nigdy nie miałem objawów ubocznych po antydepresantach, a brałem ich troche różnych, dopiero po duloksetynie straszne mnie dopadły. Znaczy juz mijają, ale była masakra. Moze to byc zwiazane tez z tym, ze w tym samym czasie co zaczalem brac 60mg skonczylem z nikotyna i mialem objawy odstawienne (nikotyny zazywalem bardzo duzo, w postaci woreczkow nikotynowych i e-papierosa, rzucilem od razu z dnia na dzien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PoszukiwaczOlsnienia u mnie boom był od razu po przebudzeniu, kręciłem się jak naspisowany.

 

Przy okazji, niedawno mój dr mnie zaskoczył bo powiedział żebym nie brał leków codziennie, robił sobie dni wolne.

Nie chodziło mu konkretnie o duloksetynę a antydepresanty ogólnie. Stwierdziłem że wydawało mi się że ważna jest systematyczność, ale podobno nie do końca, takie pauzy dobrze robią.

Co o tym myślicie? ( @acherontia styx )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zburzony napisał(a):

Co o tym myślicie?

Zależy co miał na myśli konkretnie. Znaczy się, których leków masz nie brać codziennie?

Pominięcie jednej dawki leku przy ustabilizowanym poziomie w organizmie krzywdy nie zrobi i nawet tego nie odczujesz, ale nie do końca rozumiem cel. Robi się tak czasami, że pacjent bierze lek np. co 2-3 dni, ale to raczej przy odstawianiu. (chociaż spotkałam się już z lekarzem, który kazał brać fluoksetynę 2 tyg. ciągiem i później 2 tyg. przerwy, nie wiem jak to zadziałało, bo ta osoba się na takie coś nie zdecydowała). Jedyne co mi ewentualnie przychodzi na myśl to, że mogło mu chodzić o jakieś uwrażliwienie receptorów, ale tym się nie sugeruj, bo to takie moje głośne myśli :P i nie wiem jak by to w praktyce zadziałało. 
Z ciekawości jak będę u swojej lekarki to ją zapytam o to jak nie zapomnę.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styxwłaśnie nie pamiętam jak mi to tłumaczył, ale myślę że może właśnie chodzić o receptory o których pisałaś. Też mi się to wydaje dziwne ale to stary, doświadczony lekarz do którego mam zaufanie. A miał na myśli generalnie psychotropy, żadnego konkretnego nie wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, jeszcze dodam że niedawno znowu próbowałem dawki 90 mg duloksetyny i żadnych uboków nie było ale różnicy większej też nie stąd powrót do 60 mg. Jednak w przyszłości spróbuję dać tym 90 mg więcej czasu, a nuż jeszcze trochę poprawi objawy fobii społecznej których teraz nie ma za dużo, ale się zdarzają jednak. W tej chwili spotykam się z babką i nie chcę zrobić nic co mogłoby wpłynąć na jakość erekcji i libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 17 dzien na 60 i powiem Ci ze srednio, co prawda wszyskie uboki poszly w las ale czuje tak jak 14 dzien po 30mg, dam jeszcze szanse tej dawce przez  miesiac czasu jak bedzie tak jak teraz to bede forsowal u dr 90mg, mowie forsowal bo moze sie nie zgodzic tym bardziej ze po wenlafaksynie 375 wpadlem w manie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zburzony napisał(a):

Acha, jeszcze dodam że niedawno znowu próbowałem dawki 90 mg duloksetyny i żadnych uboków nie było ale różnicy większej też nie stąd powrót do 60 mg. Jednak w przyszłości spróbuję dać tym 90 mg więcej czasu, a nuż jeszcze trochę poprawi objawy fobii społecznej których teraz nie ma za dużo, ale się zdarzają jednak. W tej chwili spotykam się z babką i nie chcę zrobić nic co mogłoby wpłynąć na jakość erekcji i libido.

Nie popieramy samoleczenia i nie zachęcamy do tego innych!!! Kolejne ostrzeżenie słowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×