Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.12.2023 o 20:09, Raissa667 napisał(a):

To może być kwestia wysokości dawki. Bo ja brałam 20 mg a potem rok 10 mg. I tej senności nie było cały czas. W pewnym momencie przeszła. 

Możliwe,ja na początku brałam 10mg to wiadomo początki senność uboki itd. Od 4msc biorę 20mg i senność się zmniejszyła. 

2 godziny temu, duzydzik napisał(a):

I też pytanie do tych którzy biorą już długo, który generyk Wam najbardziej pasuje ? Wiem, że któryś z nich od razu rozpuszczał się w ustach i był ten smak ohydnej chemii, masakra. Chyba to był właśnie arketis. 

Tak to jest Arketis,ja od początku brania paro na nim byłam. Masakra,szybko się rozpuszcza i bierze od niego na wymioty. Teraz biorę paroxinor i nie wiem czy sobie wkręcam. Ale jakoś sie lepiej po nim czuje😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zaczynaniu brania paro są takie efekty też. Ja czasem mam na początku brania paroksetyny taki efekt jakbym pare dni amfetaminę brał albo inny stymulant, potem się to normuje. Przy innych SSRI tego nie zauważyłem akurat. Ale masz to bardzo bolesne i czasami czy non stop cały dzień ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, duzydzik napisał(a):

jak długo bierzecie 10mg zanim wejdziecie na 20mg jeśli jest to docelowa dawka ? Większość zaleca parę dni 10mg i ja też tak robię na ogół nie więcej niż tydzień, ale ciekaw jestem Waszych doświadczeń 

Za pierwszym razem 8 dni na 10 mg. Za drugim razem 4 dni na 10 mg. Dawka 20 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duzydzik napisał(a):

jak długo bierzecie 10mg zanim wejdziecie na 20mg jeśli jest to docelowa dawka ? Większość zaleca parę dni 10mg i ja też tak robię na ogół nie więcej niż tydzień, ale ciekaw jestem Waszych doświadczeń 

Ja po tygodniu to już wchodziłam na 40mg 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś utrzymujące się co jakiś czas okropne nocne poty przez leki?

Mam  nocne poty co jakiś czas odkąd biorę psychotropy, ale dziś i wczoraj tak się spociłam że można byłoby koszulkę wyciskać, dosłownie jakby mnie ktoś wodą oblał.. aż byłam śliska cala

wiec boje  się chłoniaka :( tylko że jeszcze zaczął mi się okres na dodatek plus jestem chora kaszle boli mnie gardło i jestem rozbita ale gorączki nie mam,  brałam  wczoraj theraflu. Co o tym myślicie .. dawno sobie nic nie wkręcałam a teraz znowu to😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ju467 napisał(a):

Miał ktoś utrzymujące się co jakiś czas okropne nocne poty przez leki?

 

Mam  nocne poty co jakiś czas odkąd biorę psychotropy, ale dziś i wczoraj tak się spociłam że można byłoby koszulkę wyciskać, dosłownie jakby mnie ktoś wodą oblał.. aż byłam śliska cala

wiec boje  się chłoniaka :( tylko że jeszcze zaczął mi się okres na dodatek plus jestem chora kaszle boli mnie gardło i jestem rozbita ale gorączki nie mam,  brałam  wczoraj theraflu. Co o tym myślicie .. dawno sobie nic nie wkręcałam a teraz znowu to😭

Tak. Ja tak mam. Zdarzają się poty nocny bardzo często. Za dnia też mi się zdarzają. Te leki powodują zwiększone wydzielanie potu. Aktualnie te twoje poty mogą wynikać i z infekcji i z działania leków. A tak wogóle to wydaje mi się, że jak przechodzę infekcję to działanie leków jest mniej stabilne. A ostatnio z wirusa w wirus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Raissa667 napisał(a):

Tak. Ja tak mam. Zdarzają się poty nocny bardzo często. Za dnia też mi się zdarzają. Te leki powodują zwiększone wydzielanie potu. Aktualnie te twoje poty mogą wynikać i z infekcji i z działania leków. A tak wogóle to wydaje mi się, że jak przechodzę infekcję to działanie leków jest mniej stabilne. A ostatnio z wirusa w wirus. 

A długo bierzesz leki ? I te poty też masz czasem takie jakbyś z basenu wyszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raissa667 napisał(a):

Tak. Potrafię się tak spocić, że muszę się przebrać. Albo w nocy się odkrywam. Innym razem mam dreszcze i mi zimno🤷‍♀️mija 2 miesiąc 

To ja mam tak samo i minęły 2 miesiące od brania arketisu, wcześniej był asertin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ju467 napisał(a):

To ja mam tak samo i minęły 2 miesiące od brania arketisu, wcześniej był asertin 

Ja wcześniej miałam Zoloft. Po nim miałam podobnie. Na paro mija mi 8 pełnych tygodni na dawce 20 mg

4 minuty temu, Raissa667 napisał(a):

Ja wcześniej miałam Zoloft. Po nim miałam podobnie. Na paro mija mi 8 pełnych tygodni na dawce 20 mg

Wracają mi jeszcze takie nagłe zaburzenia równowagi. Zawroty. Miałam gazy a teraz zgagę i odbijanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ju467 napisał(a):

masakra też mam takie różne jelitowe przeboje i jestem ogólnie bardzo rozkojarzona

Mam też okropną suchość w buzi, codziennie jak wstaje tak mi się chce pić 

Duzo ludzi narzeka na suchość. Ja nigdy nie miałam tak. Teraz rozkojarzenie jest krótsze i rzadsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, duzydzik napisał(a):

jak długo bierzecie 10mg zanim wejdziecie na 20mg jeśli jest to docelowa dawka ? Większość zaleca parę dni 10mg i ja też tak robię na ogół nie więcej niż tydzień, ale ciekaw jestem Waszych doświadczeń 

Ja zaczynałam od 5mg przez 5 dni,puźniej 10mg przez 10 dni. I docelowo 20mg biorę już ponad 4miesiące.

Edytowane przez Aganiok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ju467 napisał(a):

masakra też mam takie różne jelitowe przeboje i jestem ogólnie bardzo rozkojarzona

Mam też okropną suchość w buzi, codziennie jak wstaje tak mi się chce pić 

Ja biorę paro ponad 4 miesiące i ciągle mi się chce pić. 

9 godzin temu, Ju467 napisał(a):

Miał ktoś utrzymujące się co jakiś czas okropne nocne poty przez leki?

 

Mam  nocne poty co jakiś czas odkąd biorę psychotropy, ale dziś i wczoraj tak się spociłam że można byłoby koszulkę wyciskać, dosłownie jakby mnie ktoś wodą oblał.. aż byłam śliska cala

wiec boje  się chłoniaka :( tylko że jeszcze zaczął mi się okres na dodatek plus jestem chora kaszle boli mnie gardło i jestem rozbita ale gorączki nie mam,  brałam  wczoraj theraflu. Co o tym myślicie .. dawno sobie nic nie wkręcałam a teraz znowu to😭

Ja na szczęscie nie mam tego. Dużo miałam uboków. Do teraz został mi szczękościsk,suchość w ustach i piski w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aganiok napisał(a):

Ja biorę paro ponad 4 miesiące i ciągle mi się chce pić. 

Ja na szczęscie nie mam tego. Dużo miałam uboków. Do teraz został mi szczękościsk,suchość w ustach i piski w uszach.

najgorsze jest to wkręcanie sobie.. wiadomo co odrazu wyskakuje jak się wpisze nocne poty.. 😕 i tak ze wszystkim. zależy co akurat się pojawi, jaki „objaw”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×