Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Ju467 napisał(a):

byłam mocno przeziębiona a teraz przerzuciło się na zatoki bo całe bolą i są zapchane. nie wiem czy mogę aktualne dolegliwości żołądkowe są z nerwów, czy od paroteksyny, czy jestem na coś serio chora. ale paro biorę od 11 listopada.. to już skutków ubocznych niby nie powinno być, ale wciąż co rano mam suchość okropna w buzi i poty. nie wiem co myśleć. teraz biorę zamiennik bo wcześniej arketis, a teraz patogen bo w aptekach arketisu nie było. ale to przecież nie ma wpływu na nic prawda? będę wdzięczna za odpowiedź bo oszaleje 

 

Czym leczyłaś zatoki? Bierzesz ibuprofen? Niby nie jest zalecany.. Chyba skończę na antybiotyku 😭 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Spokojnie. Każdy ma inaczej. Ja odstawiłam na 4 tygodnie i jak wróciłam efekt był natychmiastowy i żadnych skutków ubocznych. 

No zobaczymy wczoraj miałem pierwszy dzień i był fatalny, dziś jest drugi nie było już depresji i można powiedzieć że było już lepiejm, ale był lęk więc wziąłem sobie lorafen. Bo jednak na te pierwsze dni wskazane jest branie benzo, gdzie ja na prawdę boje się ich brać, no ale trzeba przyznać są skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raissa667 napisał(a):

Czym leczyłaś zatoki? Bierzesz ibuprofen? Niby nie jest zalecany.. Chyba skończę na antybiotyku 😭 

niczym.. nie poszłam do lekarza a tak to bym antybiotyk dostała, mi sie zatoki co rok odzywają i bolą wtedy bardzo nawet zęby. teraz kupiłam tylko krople otrivin zatoki i już jest lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę znowu po miesiącu przerwy paroksetynę, jeden plus jest taki że nie pogorszył mi się lęk, innych efektów brak na razie. Oprócz paroksetyny biorę 300 mg wenlafaksyny i tianeptynę. To są wszystko dla mnie sprawdzone leki ale nie daję im szans na działanie bo od pół roku codziennie piję alkohol. Według planu przestanę po nowym roku ale nie będzie to łatwe bo strasznie się stoczyłem, przed lekarzem ukrywam że piję znowu. Do tego dochodzi problem z benzodiazepinami z którego będzie cholernie ciężko zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czwarty dzień po powrocie i niestety 4rty dzień męczarni... jak poprzednio nie mam żadnych skutków ubocznych oprócz pogorszenia stanu-czyli o wiele większego zdenerwowania/lęku...

 

Poprzednim razem taki stan trwał całe 2 miesiące i dopiero ja lek zaczął działać zeszło ze mnie te ciśnienie. A nie po np. 2 tygodniach :(

 

Czy jest jakaś szansa że teraz paro za drugim razem po 3 tygodniowej przerwie załapie szybciej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tizziano napisał(a):

No ja na razie 3ci dzien od nowa i czuje się jak na poprzednim wejściu...

Współczuję. Ale może być różnie. Może tak czy siak zaskoczy szybciej a uboki będą łagodniejsze🤷‍♀️kto wie, każdy jest inny. Trzeba mieć nadzieję a i tak trzeba przez to przejść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2023 o 21:44, Ju467 napisał(a):

byłam mocno przeziębiona a teraz przerzuciło się na zatoki bo całe bolą i są zapchane. nie wiem czy mogę aktualne dolegliwości żołądkowe są z nerwów, czy od paroteksyny, czy jestem na coś serio chora. ale paro biorę od 11 listopada.. to już skutków ubocznych niby nie powinno być, ale wciąż co rano mam suchość okropna w buzi i poty. nie wiem co myśleć. teraz biorę zamiennik bo wcześniej arketis, a teraz patogen bo w aptekach arketisu nie było. ale to przecież nie ma wpływu na nic prawda? będę wdzięczna za odpowiedź bo oszaleje 

 

Ja biorę paro prawie 5 miesięcy i suchość w buzi mam cały czas. Jak już pisałam wcześniej plus piski w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 11:21, Raissa667 napisał(a):

Współczuję. Ale może być różnie. Może tak czy siak zaskoczy szybciej a uboki będą łagodniejsze🤷‍♀️kto wie, każdy jest inny. Trzeba mieć nadzieję a i tak trzeba przez to przejść 

No dziś 5ty dzień i jest słabo , ale wczoraj popołudniu i wieczorem czułem się już całkiem nieźle..sam nie wiem, może tym razem szybciej się załaduje jak 2M, a chociaż nie będzie tak długo pogarszać stanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tizziano napisał(a):

No dziś 5ty dzień i jest słabo , ale wczoraj popołudniu i wieczorem czułem się już całkiem nieźle..sam nie wiem, może tym razem szybciej się załaduje jak 2M, a chociaż nie będzie tak długo pogarszać stanu

No u mnie zdecydowanie szybciej weszło za drugim razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tizziano napisał(a):

No dziś 5ty dzień i jest słabo , ale wczoraj popołudniu i wieczorem czułem się już całkiem nieźle..sam nie wiem, może tym razem szybciej się załaduje jak 2M, a chociaż nie będzie tak długo pogarszać stanu

a jakie dolegliwości masz? 

 

wiecie co dalej (biorę ponad miesiąc paro) mam suchość w buzi, jakieś nudności lekkie, ściśnięty żołądek czasem też gardło plus brak apetytu 😞a no i poty nocne 

to może tak być jeszcze? myślałam że po takim czasie już nie ma skutków. nie wiem czy panikować i wkręcać sobie jakąś chorobę czy co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 09:22, tizziano napisał(a):

U mnie czwarty dzień po powrocie i niestety 4rty dzień męczarni... jak poprzednio nie mam żadnych skutków ubocznych oprócz pogorszenia stanu-czyli o wiele większego zdenerwowania/lęku...

 

Poprzednim razem taki stan trwał całe 2 miesiące i dopiero ja lek zaczął działać zeszło ze mnie te ciśnienie. A nie po np. 2 tygodniach :(

 

Czy jest jakaś szansa że teraz paro za drugim razem po 3 tygodniowej przerwie załapie szybciej??

Ciezko powiedzieć Ale poczatki na paro sa ciężkie...ja mialem 3 miesiące przerwy I jak wrocilem do lekow to mnie tak sponiewierało że nie wiedziałem co się że mną dzieje.Ale to przejdzie z czasem i musisz wiedzieć że będzie lepiej.Wspimagaj się benzo itp. Nie poddawaj się tylko ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tizziano napisał(a):

A przypomnij ile miałaś przerwy?

Miesiąc przerwy. 

1 godzinę temu, Ju467 napisał(a):

a jakie dolegliwości masz? 

 

wiecie co dalej (biorę ponad miesiąc paro) mam suchość w buzi, jakieś nudności lekkie, ściśnięty żołądek czasem też gardło plus brak apetytu 😞a no i poty nocne 

to może tak być jeszcze? myślałam że po takim czasie już nie ma skutków. nie wiem czy panikować i wkręcać sobie jakąś chorobę czy co

Może być tak po miesiącu. Ja jestem po dwóch. Zdarzają się poty. Jeszcze dwa tygodnie temu miałam dreszcze, ściśnięty żołądek i nudności. Teraz już jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaszroz napisał(a):

Ciezko powiedzieć Ale poczatki na paro sa ciężkie...ja mialem 3 miesiące przerwy I jak wrocilem do lekow to mnie tak sponiewierało że nie wiedziałem co się że mną dzieje.Ale to przejdzie z czasem i musisz wiedzieć że będzie lepiej.Wspimagaj się benzo itp. Nie poddawaj się tylko ....

Dzięki kolego za dobrze słowo :) Wczoraj już miałem przebłysk dobrego samopoczucia popołudniu i wieczór, dzis już niestety chodziłem taki wkur*iony że musiałem sobie Lorafen wziąć i jak ręką odjął. Myślę że jak jedną tabletkę benzo wezmę sobie co 2/3 dzień to nic się nie stanie prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raissa667 napisał(a):

Miesiąc przerwy. 

Może być tak po miesiącu. Ja jestem po dwóch. Zdarzają się poty. Jeszcze dwa tygodnie temu miałam dreszcze, ściśnięty żołądek i nudności. Teraz już jest ok. 

o właśnie ja tak mam teraz 

a miałaś tak od początku brania z tym żołądkiem? czy jakoś potem się pojawilo?

Edytowane przez Ju467

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tizziano napisał(a):

Dzięki kolego za dobrze słowo :) Wczoraj już miałem przebłysk dobrego samopoczucia popołudniu i wieczór, dzis już niestety chodziłem taki wkur*iony że musiałem sobie Lorafen wziąć i jak ręką odjął. Myślę że jak jedną tabletkę benzo wezmę sobie co 2/3 dzień to nic się nie stanie prawda?

Będzie dobrze jak źle się czujesz na paro na początku to znaczy że wchodzi 🫣😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszroz napisał(a):

Będzie dobrze jak źle się czujesz na paro na początku to znaczy że wchodzi 🫣😉

No tlykoze prze paro ja przerabiałem kiedyś kdobrych kilka leków i na każdym źle się czułem na początku ale żaden nie zadział.... ale być może za malo czasu im dawalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aganiok napisał(a):

Witam wszystkich. Mam pytanko. Jakie leki mogę brać przy mocnym przeziębieniu? Dzisiaj sylwester a mnie rozłożyło. Kaszel zapchane zatoki i lekka gorączka😭🤧🤒

Miałam ten sam dylemat teraz. Miałam rsv, niestety skończyło się zapaleniem ucha i teraz mam antybiotyk. Rób nebulizacje z soli, woda morska do oczyszczania nosa. Można też steryd np. nasometin. Raczej paracetamol niż ibuprofen. Wit c i d, probiotyk i wapno. Nic więcej nie brałam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×