Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Zasada jest taka, że leki można próbować odstawić po minimum pół roku w remisji. Znaczy się można szybciej, ale wzrasta ryzyko nawrotu. 

Ogólnie o takie rzeczy musisz pytać swojego lekarza, bo nie wiemy jaki on ma zamysł i czemu akurat tak planuje. Wszystko to będą tylko nasze domysły.

Rozumiem, to wiele wyjaśnia. Jednak czasem zastanawiam się jaki jest sens dalszego brania mizartapiny, jeśli nie zadziałała na mnie przeciwlękowo i dopiero parogen dał radę. Biorę dużą dawkę, 45 mg. W pierwszej połowie nocy mega ciężko jest mi się rozbudzic i zająć się dzieckiem. Boję się też o wątrobę, po takiej mieszance leków. Ketrel mam już od miesiąca odstawiony, pregabalina została 150 mg rano i 150 wieczorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariano10 napisał(a):

. A jak u ciebie że spaniem było po paro?

Powiem ci że po kilku miesiącach zaczęłam w końcu spać. Niby lekarz dał mi ketrel ale go nie brałam ( mam 5 letnie dziecko, więc bałam się że się nie obudzę). Nie wiem też czy za poprawę snu nie odpowiada u mnie lek na alergię który zapisał mi lekarz🤔 bo one też często mają takie skutki. 

Ogólnie nie jest źle, minus taki że na początku szczególnie ciągle miałam bardzo realistyczne i często straszne sny 😮‍💨  teraz też mam sny ( w końcu, bo przez lata nie wiedziałam jak to jest śnić), i śpi mi się dużo lepiej.

52 minuty temu, Pola33 napisał(a):

czy jest szansa na odstawienie

To pytanie to raczej do lekarza, bo nie jesteśmy nim. Ale ogólnie to strasznie dużo tego bierzesz🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

 

To pytanie to raczej do lekarza, bo nie jesteśmy nim. Ale ogólnie to strasznie dużo tego bierzesz🙃

To prawda, dlatego tak bardzo mi zależy żeby dość szybko z tego zejść. To drugi raz, kiedy biorę regularnie jakiekolwiek leki. Ja z tych, co nawet przeciwbólowych nie mają w domu. Dodam, że mój lekarz nie ma jakiegoś dużego doświadczenia, jest młodym lekarzem i dlatego zastanawiam się, czy nie poszukać kogoś, kto odważniej by to odstawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pola33 napisał(a):

jest młodym lekarzem i dlatego zastanawiam się, czy nie poszukać kogoś, kto odważniej by to odstawiał.

Jak mu nie ufasz, to możesz się skonsultować z innym, ale wychodzę z założenia, że młodym lekarzom jeszcze zależy i się bardziej starają od tych co pracują po 20-30 lat i co chcieli to już osiągnęli. Zresztą widzę to po swojej lekarce do której chodzę od 7 lat, że coraz bardziej "dziadzieje" 😂 nadal mimo to ją uwielbiam, ale no my się znamy już tak długo, że ja wchodząc do gabinetu nie muszę nic mówić, a ona już wie co prawdopodobnie powiem 🥲 i wie kiedy totalnie zignorować moje marudzenie na cokolwiek, a kiedy rzeczywiście trzeba interweniować.

Inna sprawa, że zawsze możesz powiedzieć, że chcesz odstawić dany lek i koniec. Zmusić Cię lekarz do niczego nie może. 

I to już piszę ogólnie, nie do Ciebie akurat: narzekacie na lekarzy, że są tacy i siacy, zadajecie pytania na forum, które przede wszystkim należałoby w pierwszej kolejności zadać lekarzowi i to z nim porozmawiać, a wiele osób nie zapyta/nie porozmawia z lekarzem tylko kombinuje na własną rękę, albo leczy się równocześnie u przysłowiowych pięciu specjalistów, a co lekarz to inny pomysł na leczenie i wcale nie oznacza to, że któryś jest gorszy/lepszy.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownik w pracy sam przyszedł I pytał czy się dobrze czuję muszę słabo wyglądać , powiedziałem że mi słabo I niedobrze , nie chwaliłem się że psychotropy biorę wygonił mnie do domu. Leżę w domu i  zgonuję słabo mi mdłości,  zawroty głowy. Niedość że psychika w rozsypce to jeszcze fizycznie wysiadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu zaczął mnie boleć brzuch i rozwolnienia dostałem. Nie wiem czy dzwonić do lekarza i powiedzieć mu co się dzieje że mną ? Kazał dzwonić w razie dramatycznej sytuacji. Na razie siedzę w domu obiad nie ruszony jadłowstręt jakiś czy co? w ustach sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariano10 napisał(a):

Do kompletu zaczął mnie boleć brzuch i rozwolnienia dostałem. Nie wiem czy dzwonić do lekarza i powiedzieć mu co się dzieje że mną ? Kazał dzwonić w razie dramatycznej sytuacji. Na razie siedzę w domu obiad nie ruszony jadłowstręt jakiś czy co? w ustach sucho.

To są normalne objawy uboczne przy wchodzeniu na paroksetynę, ale zadzwoić poinformować możesz. Niech Ci wystawi zwolnienie na tydzień najwyżej, żebyś przeczekał najgorsze w domu, zamiast męczyć się w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariano10 napisał(a):

Do kompletu zaczął mnie boleć brzuch i rozwolnienia dostałem. Nie wiem czy dzwonić do lekarza i powiedzieć mu co się dzieje że mną ? Kazał dzwonić w razie dramatycznej sytuacji. Na razie siedzę w domu obiad nie ruszony jadłowstręt jakiś czy co? w ustach sucho.

Ale to akurat jest normalne przy paro 🙆 wszystko to co opisujesz jest normalne na początku. Trzeba to przetrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, acherontia styx napisał(a):

To są normalne objawy uboczne przy wchodzeniu na paroksetynę, ale zadzwoić poinformować możesz. Niech Ci wystawi zwolnienie na tydzień najwyżej, żebyś przeczekał najgorsze w domu, zamiast męczyć się w pracy.

Myślisz że po tygodniu będzie lepiej jeśli chodzi o uboki? Jutro idę do rodzinnego powiem mu jaka sytuacja to jakieś zwolnienie dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mariano10 napisał(a):

Ciekawe ile to potrwa chodzi mi o skutki uboczne bo na poprawę psychiki wiem że trzeba poczekać.

To zależy od człowieka. Najgorsze jest do dwóch tygodni. Mdłości dosyć długo mnie trzymały, tak samo niechęć do jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariano10 napisał(a):

Myślisz że po tygodniu będzie lepiej jeśli chodzi o uboki?

Mnie przeorała paroksetyna przez pierwsze 2,5 tygodnia, później jak ręką odjął. Z tym, że moja lekarka preferuje szybkie wchodzenie na leki i ja po tygodniu już brałam 40 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może do paro brał ketrel na sen? Ja mam zapisany ale jak to ja,  boję się wziąść, a teraz mnie tak telepie że noc napewno nie spana będzie , ciągłe napięcie czuję i jeszcze takie pieczenie skóry , dajcie spokój takie uboki to ja mam gdzieś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariano10 napisał(a):

ciekawe czy paro na somaty coś wniesie w trakcie leczenia

O jak ręką odjął będzie😁 ja miałam mega somaty, teraz nie mam żadnych.

Godzinę temu, mariano10 napisał(a):

A czy ktoś może do paro brał ketrel na sen? Ja mam zapisany ale jak to ja,  boję się wziąść, a teraz mnie tak telepie że noc napewno nie spana będzie , ciągłe napięcie czuję i jeszcze takie pieczenie skóry , dajcie spokój takie uboki to ja mam gdzieś. 

Ja dostałam też od lekarza, ale jak zobaczyłam filmik gdzieś tam jak dziewczyna chwilę po tym odlatuje to jednak podziękowałam. Zresztą lekarz kazał mi to wziąć i od razu do łóżka się położyć, bo niby tak szybko ścina🙆 ja niestety nie zaryzykowałam, bo muszę być na chodzie, a wiem że zdarzało się niektórym spać po tym bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mariano10 napisał(a):

Do kompletu zaczął mnie boleć brzuch i rozwolnienia dostałem. Nie wiem czy dzwonić do lekarza i powiedzieć mu co się dzieje że mną ? Kazał dzwonić w razie dramatycznej sytuacji. Na razie siedzę w domu obiad nie ruszony jadłowstręt jakiś czy co? w ustach sucho.

Wszystko co opisujesz to są skutki uboczne. Też przez nie przechodziła. Po dwóch,trzech tygodniach poczujesz się lepiej. Trzeba przeczekać ten ciężki czas. Nie poddawaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aganiok napisał(a):

Wszystko co opisujesz to są skutki uboczne. Też przez nie przechodziła. Po dwóch,trzech tygodniach poczujesz się lepiej. Trzeba przeczekać ten ciężki czas. Nie poddawaj się!

Staram się nie poddawać ale jest naprawdę ciężko , nie wiem jak jutro do lekarza rodzinnego  się doczłapię ale jakoś muszę , idę na zwolnienie a w związku z tym od listopada jestem bez pracy. Mam ten szpital na oddziale dziennym na 26 paź to będę ciągnął zwolnienie po ustaniu zatrudnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mariano10 napisał(a):

Staram się nie poddawać ale jest naprawdę ciężko , nie wiem jak jutro do lekarza rodzinnego  się doczłapię ale jakoś muszę , idę na zwolnienie a w związku z tym od listopada jestem bez pracy. Mam ten szpital na oddziale dziennym na 26 paź to będę ciągnął zwolnienie po ustaniu zatrudnienia. 

Tylko pamiętaj, że po ustaniu zatrudnienia teraz okres zasiłkowy wynosi tylko 91 dni. Była zmiana ze 182 na 91.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zawieszony napisał(a):

 Mnie tak skóra piekła po każdym zwiększaniu dawki że myślałem że w piekle jestem bo było tak strasznie i gorąco. Do wanny z zimną wodą na pół przytomny wchodziłem. 

No współczuję sam mam taki objaw tylko że mnie piecze skóra a jest mi zimno ciągle , jak to wszystko przetrzymać i kto te leki wymyśla? Twórca powinien spróbować jak to "smakuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×