Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2023 o 16:15, Happyandsad napisał(a):

Hej, mam małe pytanie. Czy odstawiając leki antydepresyjne zauważyliście u siebie (po czasie, nie mam na myśli skutków odstawiennych w pierwszych dniach/tygodniach) problemy z lekkimi dusznościami? Powietrze jest jakby bardziej gęste + pojawia się kaszel. Czuć, że coś siedzi w tej klatce. Nie jest to niepokój i lęk. Odróżniam te stany. 
Zastanawiam się czy leki mają jakieś działanie przeciwalergiczne i po ich odstawieniu zaczyna się cały kłopot czy to już kwestia nerwicowa. Wiem, że nie jesteście mi jednoznacznie stwierdzić gdzie leży tego powód, ale być może mieliście podobne doświadczenia. 

Tak naprawdę te leki antydepresyjne nie pomagają mi aż tak bardzo abym zmuszony był je przyjmować. Jednak nawet mała dawka Paro, 10mg po tygodniu lub dwóch sprawi, że problemy z oddechem odejdą. I tak nie bardzo wiem co robić. Wracać do leków bym nie chciał, ale też irytujące jest to uczucie duszności. 

Nie. Jestem astmatykiem i alergikiem i uwierz że paro nie działa w taki sposób. To co opisujesz wygląda mi po prostu na stany lękowe przy których mam duszności również, ale są one jakieś inne, nie umiem ci tego opisać.

49 minut temu, Paula001 napisał(a):

@Szczebiotka @Aganiok @zew @acherontia styx

Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi, ja nawet na forum boję się pisać 😅

Analiza czy wszystko dobrze napisałam, czy nikogo nie obraziłam wypowiedzią itp hahaha..

Nie krępuj się tylko pisz. Po to jest to forum. Ja piszę tak szybko, czasami w biegu że już nawet nie zwracam uwagi i nie analizuje😅 po prostu jestem roztrzepana. 

Tylko jeśli nie dotyczy się to paro to pisz w innych wątkach by nie robić off top

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paula001 napisał(a):

@Szczebiotka @Aganiok @zew @acherontia styx

Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi, ja nawet na forum boję się pisać 😅

Analiza czy wszystko dobrze napisałam, czy nikogo nie obraziłam wypowiedzią itp hahaha..

Kochana niczym się nie stresuj. Pisz jak masz taką potrzebę. Ja się tak cieszę,że znalazłam to forum. Dużo się dowiedziałam i fajnie ludzie tu odpisują🙂

Edytowane przez Aganiok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich..

Nie byli mnie tu dlugo ..bo wszystko u mnie bylo ok.Po ponad roku brani Seroxatu od trzech dni czuje sie fatalnie Nerwy powrocily I wszystko we mnie sie trzesie.Biore 40mg seroxatu .Czy mozliwe ze lek przestal działać czy to poprostu chwiliwe...

W dniu 24.10.2023 o 18:08, Paula001 napisał(a):

Gdy zasypiam mam wrażenie jak bym traciła wdech i się wybudzam, przez to boje się zasnąć .Od jakiegoś czasu mam wrażenie że to co było np. wczoraj było tylko snem.Miesiąc byłam na dawce 20 mg a teraz 30.Niesty dalej nie widzę poprawy ,jest coraz gorzej .

Na dawce 30 jestem około miesiąc , czyli łącznie biorę 2 mies.

To skutki brania leków..kazda zmiana dawki wywoluje skutki uboczne...lek moze zaczac działać w pelni dopiero pi miesiacu,lub dwoch...poczatki moga byc trudne

Witam wszystkich..

Nie byli mnie tu dlugo ..bo wszystko u mnie bylo ok.Po ponad roku brani Seroxatu od trzech dni czuje sie fatalnie Nerwy powrocily I wszystko we mnie sie trzesie.Biore 40mg seroxatu .Czy mozliwe ze lek przestal działać czy to poprostu chwiliwe...

7 minut temu, Lukaszroz napisał(a):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukaszroz napisał(a):

Witam wszystkich..

Oooo kogo ja tutaj widzę 😁 Hej Łukasz. Chciałam napisać że fajnie cię tutaj znowu zobaczyć, ale przeczytałam Twój post. 

Ciężko powiedzieć co jest. Może cię to pocieszy bądź nie, ale ostatnio sporo osób tak ma. Niestety w tym też ja, a lecimy przecież na tej samej dawce plus mam jeszcze dodatkowy lek. 

Wiesz, jesień i te sprawy 😏 może odwiedź lekarza. Chociaż mi zawsze lekarz mówił że jesienią i zimą jest najgorzej. 

Godzinę temu, Paula001 napisał(a):

Czy te drżenie mięśni przejdzie?

Nie mogę ustać w miejscu tak mną trzęsie.

Powinno. Ile już bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukaszroz napisał(a):

Witam wszystkich..

Nie byli mnie tu dlugo ..bo wszystko u mnie bylo ok.Po ponad roku brani Seroxatu od trzech dni czuje sie fatalnie Nerwy powrocily I wszystko we mnie sie trzesie.Biore 40mg seroxatu .Czy mozliwe ze lek przestal działać czy to poprostu chwiliwe...

To skutki brania leków..kazda zmiana dawki wywoluje skutki uboczne...lek moze zaczac działać w pelni dopiero pi miesiacu,lub dwoch...poczatki moga byc trudne

Witam wszystkich..

Nie byli mnie tu dlugo ..bo wszystko u mnie bylo ok.Po ponad roku brani Seroxatu od trzech dni czuje sie fatalnie Nerwy powrocily I wszystko we mnie sie trzesie.Biore 40mg seroxatu .Czy mozliwe ze lek przestal działać czy to poprostu chwiliwe...

 

@Lukaszroz jak byłem na paroksetynie też miewałem gorsze dni. W zasadzie na każdym leku, na jakim byłem, bywały dni, w których nerwica o sobie przypominała. To dopiero trzy dni, może sytuacja się ustabilizuje w ciągu kilku następnych. Bądź dobrej myśli. Paro to dobry lek, a dawka 40 mg jest mocna. A może wydarzyło się coś, co miało wpływ na gwałtowne pogorszenie się Twojego samopoczucia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szczebiotka napisał(a):

Oooo kogo ja tutaj widzę 😁 Hej Łukasz. Chciałam napisać że fajnie cię tutaj znowu zobaczyć, ale przeczytałam Twój post. 

Ciężko powiedzieć co jest. Może cię to pocieszy bądź nie, ale ostatnio sporo osób tak ma. Niestety w tym też ja, a lecimy przecież na tej samej dawce plus mam jeszcze dodatkowy lek. 

Wiesz, jesień i te sprawy 😏 może odwiedź lekarza. Chociaż mi zawsze lekarz mówił że jesienią i zimą jest najgorzej. 

Powinno. Ile już bierzesz?

Moze to ta pora roku..I to moje przemeczenie bo ostatnio duzo pracuje.

Poczekam jeszcze I zobacze jak bedzie Jak bedzie gorzej to odwiedze lekarza.

To juz ponad rok jak jestem na paro I bylo ok.

Jak u Ciebie sytuacja @Szczebiotka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaszroz napisał(a):

Moze to ta pora roku..I to moje przemeczenie bo ostatnio duzo pracuje.

Poczekam jeszcze I zobacze jak bedzie Jak bedzie gorzej to odwiedze lekarza.

To juz ponad rok jak jestem na paro I bylo ok.

Jak u Ciebie sytuacja @Szczebiotka 

Szczerze? Różnie. Ale jest dużo dużo lepiej niż było 🙂 porównując ten rok a tamten to naprawdę jest świetnie. Mogło by być lepiej, bo niestety nadal mi jakoś brak chęci by coś robić ale już nie mam takich lęków. Wychodzę z domu, robię zakupy, idę do urzędów czy lekarza. Także paro znowu mnie wyciągnęło chociaż trwało to dłużej niż poprzednio. 

2 godziny temu, Lukaszroz napisał(a):

Moze to ta pora roku

Podejrzewam że właśnie o to chodzi. Zmęczenie do tego i masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szczebiotka napisał(a):

Szczerze? Różnie. Ale jest dużo dużo lepiej niż było 🙂 porównując ten rok a tamten to naprawdę jest świetnie. Mogło by być lepiej, bo niestety nadal mi jakoś brak chęci by coś robić ale już nie mam takich lęków. Wychodzę z domu, robię zakupy, idę do urzędów czy lekarza. Także paro znowu mnie wyciągnęło chociaż trwało to dłużej niż poprzednio. 

Podejrzewam że właśnie o to chodzi. Zmęczenie do tego i masz odpowiedź.

Ja też nie narzekam i jest dużo lepiej niz w tamtym roku.Pamietam jakie mieliśmy jazdy😉🤣 Tylko tych parę ostatnich dni było dziwnych...ale to pewnie to ta pora roku...I w pracy jest dużo stresu...

Będzie dobrze...

Będę tu wpadał częściej 

Cieszę się że czujesz się lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lukaszroz napisał(a):

.Pamietam jakie mieliśmy jazdy😉🤣

Ha ha, ja niestety też pamiętam 😂i nie wiem czy się śmiać z tego czy płakać 🙆 ale to pokazuje jak dużo paro zrobiło u nas dobrego.

12 minut temu, Lukaszroz napisał(a):

Tylko tych parę ostatnich dni było dziwnych.

Wiesz ja tam nie wiem jak u ciebie na obczyźnie, ale u nas jest ostatnio taka pogoda że lepiej nie mówić. Ciśnienie niskie, często leje i samopoczucie leciiiii w dół. 

13 minut temu, Lukaszroz napisał(a):

I w pracy jest dużo stresu...

No i widzisz, nie ma co się dziwić. 

14 minut temu, Lukaszroz napisał(a):

Będzie dobrze...

I tego się trzymajmy 😉 bo ja nie chciała bym zmieniać leku,a pewnie bym musiała, bo mój lekarz mówi że u niego paro to maks 40 mg i jak to nie działa to zmiana leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paula001 napisał(a):

@Szczebiotka

2 miesiące ,ale dawkę 30 mg miesiąc 

Pierwszy brałam 20 mg

To powinno minąć, ale dobrze jest z lekarzem porozmawiać. Mi np 30 kiepsko działało. Ogólnie długo mnie męczyły uboki bo prawie trzy miesiące 😏 ale dobrze by było porozmawiać z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szczebiotka napisał(a):

Ha ha, ja niestety też pamiętam 😂i nie wiem czy się śmiać z tego czy płakać 🙆 ale to pokazuje jak dużo paro zrobiło u nas dobrego.

Wiesz ja tam nie wiem jak u ciebie na obczyźnie, ale u nas jest ostatnio taka pogoda że lepiej nie mówić. Ciśnienie niskie, często leje i samopoczucie leciiiii w dół. 

No i widzisz, nie ma co się dziwić. 

I tego się trzymajmy 😉 bo ja nie chciała bym zmieniać leku,a pewnie bym musiała, bo mój lekarz mówi że u niego paro to maks 40 mg i jak to nie działa to zmiana leku.

Moja żona też narzeka na nastrój choć nie bierze żadnych leków....a pogoda u nas też jest do d... tzn.pol dnia pada a pol dnia świeci slonce🫣

Tak teraz myślę że to może wina energetyków i kawy bo ostatnio piłem ich dość dużo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Happyandsad napisał(a):

Czy u was też jest problem z otrzymaniem Paroksetyny w aptekach? Dzwoniłem wczoraj i powiedziano mi, że nie mają tego leku w hurtowniach. Nie wiadomo kiedy znowu będzie dostępny... 

Dziwne. Kupowałam w Radomiu 3 dni temu. Bez problemu dostałam paroxinor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio mam jakiś dziwny nastrój. Trzęsie mnie w środku i ma jakby lekki stres w sobie. Jakby moja panika chciała wyjść na zewnątrz. Zapewne to przesilenie jesienne jeszcze do tego doszła zmiana czasu. W poniedziałek mam lekarza zobaczę co mi powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aganiok napisał(a):

Ja też ostatnio mam jakiś dziwny nastrój. Trzęsie mnie w środku i ma jakby lekki stres w sobie. Jakby moja panika chciała wyjść na zewnątrz. Zapewne to przesilenie jesienne jeszcze do tego doszła zmiana czasu. W poniedziałek mam lekarza zobaczę co mi powie.

Skoro większość ma takie same objawy to pewnie to ta pogoda...przesilenie...ja też mam uczucie jakby nerwy chciały wydostać się na zewnątrz...

Trzeba to przetrzymać...

Będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszroz napisał(a):

Skoro większość ma takie same objawy to pewnie to ta pogoda...przesilenie...ja też mam uczucie jakby nerwy chciały wydostać się na zewnątrz...

Trzeba to przetrzymać...

Będzie dobrze

Jak to mówią byle do wiosny. Ja tez tak jak Ty dużo pracuje,do tego dom dzieci i ta pogoda. Może jak się wszystko ustabilizuje w końcu nas to puści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Edzio35 napisał(a):

Witam 15 dni jestem na rispolepcie 1 mg zrobił mi zapalenie pęcherza moczowego ataki paniki duszności teraz z tyłu głowa uciska ból głowy co robić odstawić to ciężko wytrzymać to jest mocny lek boję się utracie przytomność 

Jeżeli masz możliwość to skontaktuj się z lekarzem. Od początku brania tego leku tak się czułeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 09:01, Happyandsad napisał(a):

Czy u was też jest problem z otrzymaniem Paroksetyny w aptekach? Dzwoniłem wczoraj i powiedziano mi, że nie mają tego leku w hurtowniach. Nie wiadomo kiedy znowu będzie dostępny... 

Tak, i to od kilku miesięcy.

 

W dniu 31.10.2023 o 11:13, Raissa667 napisał(a):

Dziwne. Kupowałam w Radomiu 3 dni temu. Bez problemu dostałam paroxinor. 

A ja właśnie nie mogę go dostać i siebie nigdzie

5 minut temu, Edzio35 napisał(a):

Tak

A to nie są skutki uboczne które na początku mogą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Tak, i to od kilku miesięcy.

 

A ja właśnie nie mogę go dostać i siebie nigdzie

A to nie są skutki uboczne które na początku mogą być?

W Warszawie na gdzie po lek pokazuje sporo aptek, w których jest paroxinor dostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raissa667 napisał(a):

W Warszawie na gdzie po lek pokazuje sporo aptek, w których jest paroxinor dostępny. 

To jeszcze trzeba tam mieszkać 🤪a ja mieszkam na wsi, chociaż nawet jadąc do miasta to go nie ma. Kobieta która ściąga mi paro do apteki od miesięcy mówi że nie ma paroxinoru i szuka mi jak już to zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

W Warszawie na gdzie po lek pokazuje sporo aptek, w których jest paroxinor dostępny. 

Mam [...]

3 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

To jeszcze trzeba tam mieszkać 🤪a ja mieszkam na wsi, chociaż nawet jadąc do miasta to go nie ma. Kobieta która ściąga mi paro do apteki od miesięcy mówi że nie ma paroxinoru i szuka mi jak już to zamienniki.

Mam paroxinor [...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

To jeszcze trzeba tam mieszkać 🤪a ja mieszkam na wsi, chociaż nawet jadąc do miasta to go nie ma. Kobieta która ściąga mi paro do apteki od miesięcy mówi że nie ma paroxinoru i szuka mi jak już to zamienniki.

U mnie w Irlandii to od wyboru do koloru tego jest w aptekach...🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×