Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hooded Spirit napisał(a):

 

 

 

są jeszcze agoniści dopaminy jak amantadyna, pronoran, pramipeksol. ale to leki stosowanie głównie w chorobie parkinsona.

 

Chętnie poczytał bym recenzje tych leków napisane przez osoby nie-chore na Parkinsona, ale prędzej znajdzie się w necie raporty jak to kto się porobił lekiem od wujka albo babci a to mnie gówno interesuje już.

 

Nomen omen, zacząłem dziś brać 150 mg bupropionu, ciekawe jak będzie za trzecim razem. Teraz kilka godzin po wzięciu pierwszej tabletki nie dzieje się nic, jak było normalnie tak i jest nadal.

Edytowane przez zburzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zburzony napisał(a):

 

Chętnie poczytał bym recenzje tych leków napisane przez osoby nie-chore na Parkinsona, ale prędzej znajdzie się w necie raporty jak to kto się porobił lekiem od wujka albo babci a to mnie gówno interesuje już.

 

Nomen omen, zacząłem dziś brać 150 mg bupropionu, ciekawe jak będzie za trzecim razem. Teraz kilka godzin po wzięciu pierwszej tabletki nie dzieje się nic, jak było normalnie tak i jest nadal.

 

Miałem okazje spróbować amantadyny, jednorazowo 50mg. Dało mi to mega kopa, na tyle że nie mogłem się skupić na grze na PC i mnie nosiło fizycznie. Niektóre agonisci dopaminy usypiają, najmniej z nich o ile wiem to pronoran, wręcz pobudza. To bardzo mocne leki. Daje się je często też na np. dyskinezy

 

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hooded Spirit dzięki za info, porozmawiam kiedyś z lekarzem o tych lekach.

 

Jestem po drugiej tabletce bupropionu i nie śpię od wpół do drugiej, ale czuję się wyspany. Co ważne póki co nie odczuwam żadnego lęku czy napięcia, być może tym razem się ta przygoda z bupropionem uda bo reszta leków skutecznie zwalczy potencjalny lęk.

Biorę teraz aż trzy leki działające na noradrenalinę - wenlafaksynę, maprotylinę i bupropion, a za jakiś czas pewnie spróbuję kolejnego podejścia do duloksetyny która za pierwszym razem tak świetnie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zawiedziony bupropionem, mimo że nie ma lęku i napięcia których się obawiałem. Nie ma aktywizacji, nastrój się nie zmienił. Kiedy nie mam nic do roboty najchętniej bym spał. Podobno ten lek tak jak SSRI rozkręca się kilka tygodni ale myślę że w moim przypadku tak nie będzie, zresztą nie wiem nawet czy będę go tak długo brał. Brak stymulacji jest tym bardziej dziwny że biorę jeszcze wenlafaksynę czyli noradrenaliny powinno być sporo w mózgu. Jeszcze zaczekam ale jeśli nie będzie poprawy po miesiącu spróbuję raz jeszcze z reboksetyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,tak sobie czytam stare posty. Ale nie widzę wątku w moim temacie 🙂 od 3 lat już biorę Asentre 50mg.  Nie dawno byłam u lekarza powiedziałam że czuje że ona już przestała na mnie działac po opisaniu mojego stanu lekarz dopisał mi oribion ,Asentre mam cały czas brać do tego na noc chlorprohixen. Przepisał mi to między innymi dlatego bo powiedziałam mu że przytyłam i bardzo źle się czuje co dodatkowo mnie dobija....no i teraz czekam na efekty puki co nie jest źle po oribionie czuje zwiększona energię. Po prostu mi się chce...🙂 A miałam już tak strasznego dola że z łóżka bym nie wyszła....a chlorprohixen biorę na noc na lepszy sen bo mam problemy z zasypianiem. Puki co mam wrażenie że mój sen jest twardy i wstaje jakby lepsza .. czy ktoś z was bral taka mieszanke? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. well-loft

Godzinę temu, AnnoDomino34 napisał(a):

dopisał Ci bupropion aktywizujący, jesli nie masz problemów z lękami to on fajnie aktywizuje, tylko dziwne, że jak asentra nie działa to dalej kazał Ci ja brać zamiast sam oribion?

Tzw. well-loft 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bupropion 150 mg praktycznie wcale już nie stymuluje czy aktywizuje. Biorę go od około 2 tygodni i pewne pobudzenie było na początku ale stopniowo słabło aż nic z niego nie zostało. Biorę jednocześnie wenlafaksynę i amitryptylinę, 2 leki które również oddziaływują na noradrenalinę i początkowo faktycznie ją czułem ale teraz jest tak jakbym tego bupropionu wcale nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wellbox w dawce 300mg od jakiegoś czasu i uważam że działa słabo. Może na początku byłem mniej zmęczony albo to po prostu było placebo bo się naczytałem że tak ma działałac. Byłem na wizycie kontrolnej i mam dobić do 600mg. Czy to nie za duża dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barti_x no 600 mg to ogromna dawka, widać twój lekarz lubi walić z grubej rury. Jak masz możliwość to spróbuj.

 

Ja jestem bupropionem zawiedziony, nie ma już śladu po jakiejkolwiek stymulacji, a jestem nawet jeszcze bardziej apatyczny, śpię więcej. Może jednak spróbuję brać 300 mg ale podejrzewam że to wywoła jedynie więcej efektów ubocznych, takich jak zaparcia i suchość w ustach. W każdym razie nie wierzę że jeszcze się rozkręci, podchodzę do niego trzeci raz i za każdym efekty były najlepsze na początku a potem słabły, chociaż ostatnio dałem radę tylko 7 dni z powodu łęku którego teraz nie ma na szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś efektów ubocznych nie czułem. Może suchość trochę na początku. Ale generalnie bardzo łagodne były. I tak samo niby miał pobudzać a mi się wydaje że szybciej chce mi się spać niż przed braniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wcześnie rano wziąłem 300 mg i kilka godzin później czuję subtelną różnicę, nastrój nieco bardziej pozytywny, wzrok mi się wyostrzył. Jest też pewna stymulacja ale nie taka nachalna, uciążliwa tylko "spokojna" że tak się wyrażę. Wprawdzie siedzę na dupie ale czuję że w tym momencie bardzo dobrze by mi się pracowało. Teraz tylko żeby ten efekt się utrzymał...

 

@Psocia90 najbardziej typowe skutki uboczne przy tym leku to suchość w ustach, problemy ze snem, pobudzenie psychofizyczne, mniejszy apetyt.

Edytowane przez zburzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz coś od zasypiania? Lekarz przy tym leku przepisał mi również inne doraźne tabletki na to, aby zasnąć. 

 

Ja mogę powiedzieć, że mam mały apetyt i suchość w ustach i gardle. Czasem odczusam "bol" glowy ale to za duze slowo - bardziej taki ucisk w jesnym miejscu. Wiadomo zobaczymy co dalej.

 

Czy przy tym leku można w niewielkiej ilości napić się alkoholu? Czytalam ulotke, lekarz nic nie mówił

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Psocia90 mam parę leków które działają nasennie ale wolałbym ich nie brać. Do tej pory na 150 mg nie było z tym problemu ale biorę już 300 mg i czuję że będzie ciężko zasnąć.

Kiedyś jak brałem ten lek to jakoś dawało się zasnąć tylko bardzo często się wybudzałem. Ale mimo kiepskiego snu w dzień dobrze się czułem, nie byłem senny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zburzony napisał(a):

@acherontia styxmyślę że może chodzić o wenlafaksynę, lekarz mi wieki temu powiedział tak kiedy spytałem o picie 🙂

Pudło ;) chociaż nie do końca ;) bo wenla też to ma.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was brał bupropion+escitalopram?

Jakiś czas temu brałam lek elicea, byłam bardzo zadowolona, niestety po ok 3 tyg miałam napady kompulsywnego objadania się. Przed braniem leku zmagałam się z lękami, depresja, atakami paniki, objadaniem się kompulsywnym, a także poprawianiem humoru poprzez słodycze i alkohol.

 

Na początku brania leku to wszystko poszło w odstawkę, czułam się świetnie. Niestety po 3 tyg, zaczęłam bardzo tyc.

Oprócz tego libido poniżej zera.

 

Na drugiej wizycie poprosiłam o zmianę leku, że względu na problemy z wagą i libido. Lekarz przepisał mi Brintellix. Wytrzymałam na nim ponad 2 tygodnie i go odstawiłam...wzmożony niepokój, lęki, jedna wielka masakra.

 

Teraz czeka mnie kolejna wizyta i tak trafiłam na to forum i właśnie stąd moje pytanie, ponieważ na elicei czułam się w miarę dobrze, miałam energię, chęci do dzialania, tak jakby spadła jakąś "zasłona", przeszkadzał mi tylko spadek libido i znaczny wzrost wagi. Czy kombinacja tych dwóch leków nie zaszkodzi? Czy możliwe że to będzie złoty środek? Obawiam się że lekarz może nie przepisać mi bupropionu bo będzie sądził że tylko chodzi mi o "lek odchudzający", gdzie fakt jest taki że poprzez swój wygląd, wagę, mam niskie poczucie własnej wartości i podejrzewam że to wpływa też na mój nastroj...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Panika182 napisał(a):

Obawiam się że lekarz może nie przepisać mi bupropionu bo będzie sądził że tylko chodzi mi o "lek odchudzający", gdzie fakt jest taki że poprzez swój wygląd, wagę, mam niskie poczucie własnej wartości i podejrzewam że to wpływa też na mój nastroj...

No nie, jak chcesz bupropion tylko na schudnięcie to Ci na pewno nie przepisze.  Zresztą bupropion może wzmagać lęki i u wielu osób to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 21:53, acherontia styx napisał(a):

No nie, jak chcesz bupropion tylko na schudnięcie to Ci na pewno nie przepisze.  Zresztą bupropion może wzmagać lęki i u wielu osób to robi.

 

Z tymi lękami to niestety prawda, biorę bupropion trzeci tydzień bodajże i odczuwam lęk co raz częściej, co raz bardziej stresujące są wyjścia z domu, kontakt z ludźmi, dzisiaj lęk czuję nawet siedząc na dupie w domu. Przez jakiś czas brałem ten lek razem z amitryptyliną i najwyraźniej on skutecznie ten lęk przykrywał, tyle że kosztem uciążliwych efektów ubocznych. Od kiedy jej nie biorę zasrany lęk narasta. Nie widzę możliwości żeby to minęło z czasem, myślę że jedynym wyjściem jeśli chcę go nadal stosować, jest dołożenie czegoś anksjolitycznego. Wiadomo że nie mogą to być znowu benzodiazepiny, pregabalina na mnie źle działa i również uzależnia. Wychodzi na to że zostają neuroleptyki których na stałe też wolałbym nie brać. Albo pogodzenie się z porażką i wy*ebanie bupropionu a to oznacza wielki powrót apatii, senności i anhedonii. Życie /cenzura/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×