Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

martinb33, u mnie efeekty uboczne sertraliny ustąpiły gdzieś do 10 dni. Działanie leku poczułem dopiero po 5 tygodniach. a sertralina i tak jest najszybciej działającym SSRI. Więc cierpliwości.

 

-- 22 wrz 2011, 12:43 --

 

Jeszcze takie pytanie mi się nasuneło, czy tydzień nieprzyjemnych objawów przy zarzywaniu Zoloftu t nie jest za długo?? Po jakim czasie mogę się zacząć martwić jeśli objawy nieustąpią??

Jeśli gdzieś do 7-8 tygodni nie będzie poprawy, lekarz zapewne zaleci zwiększenie dawki do 100 mg, jeśli to nie zaskoczy to do 200 mg nawet. Gdzieś po 3,5 miesiąca będziesz wiedział czy lek działa na Ciebie, czy trzeba zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zażywam Asentrę 50mg od 11 dni. Choruję na nerwicę natręctw myślowych i mam też niewielką depresję. Czuję że Asentra zaczyna mi pomagać. Mam więcej ochoty na wszystko i natręctwa też jakby osłabły. Liczę że lek będzie działał coraz silniej zważywszy że konkretna poprawa podono nadchodzi po ponad 3 tygodniach stosowania. Z objawów ubocznych to mam mniejszy apetyt i trochę boli mnie głowa. Jednak najgorsze jest to że dopadła mnie jakaś totalna derealizacja - myśli typu "czy Ja to rzeczywiście Ja ?", "Dlaczego robię to co robię, mówię, myślę itp." Przyznam że to strasznie mnie męczy i przeszkadza. Wcześniej nie maiałem takich jazd... Mam nadzieję że to jakiś skutek uboczny leku i samo przejdzie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zażywał sertralinę w dawce 200 mg i może mi napisać coś na temat użycia tak znaczącej dawki?? ja przyjmuję taką dawkę od 3 dni (wcześniej 2 tygodnie 150 mg, jeszcze wcześniej tydzień 100 mg, tydzień 75 mg i 3,5 miesiąca 50 mg) W moim odczuciu różnica pojawiła się przy 100 mg, przy 150 już było znacznie lepiej i nagle padłam a raczej spadłam znowu w bagno... mam wątpliwości czy mam brać te 200 mg czy jednak stanowczo poprosić lekarza o coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po przyjmowaniu Sertagenu 25 mg, lekarz przepisał mi Setaloft 50 mg. Biorę go dopiero 4 dni i znowu czuję niepokój, mało jem, bardziej chce mi się spać. Czy to jest normalne, że po przyjmowaniu ponad 2 tyg Sertagenu 25 i przejście na Setaloft znów powoduje skutki uboczne? I znowu te myśli ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleg1988, wydaje mi się że to raczej skutek autosugestii lub po prostu zbieg okoliczności. Zjazdy się zdarzają. Tak naprawdę nadal bierzesz ten sam lek, tylko innego producenta ale nie jestem lekarzem więc mogę się mylić... W każdym razie ja brałam już sertraline w wydaniach: sertagen, setaloft, Asertin, Asentra i Luxeta i nie zauważyłam żadnej różnicy. Za to po każdorazowym podniesieniu dawki lekko nasilały mi się lęki i myśli s... Po kilku dniach mijało.

Chodzi Ci o myśli samobójcze? Jeśli tak to może to być efekt zwiększenia dawki sertraliny. Myślę że powinieneś o tym poinformować lekarza jeśli są bardzo nasilone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

mam pytanie:

 

od 2 tygodni biorę zotral, na początku 25 mg od dwóch dni 50.W pierwszych dniach stosowania czułam się bardzo dziwnie(otumanienie,senność,zmeczenie,zaburzenia widzenia) póżniej te objawy ustąpiły i zaczęlam czuć sie lepiej stany lękowe i ataki paniki nie były juz tak silne i mogłam w miare normalnie funkcjonować.Niestety w ostatnich dniach czulam się duzo gorzej- stany lękowe ataki i negatywne myśli powróciły.Powoli zaczynam tracić siłę do życia i wiare ze moze być lepiej,Wczoraj rozmawialam z psychiatrą i zwiększyła mi dawkę do 50 mg jednak nie czuję żadnej poprawy.Czy to normalne że po 2 tygodniach stosowania lek przestał na mnie działać,czy moze powinnam poprosić o zmianę leku albo zwiększenie dawki

proszę o odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdego lek działa inaczej. Ja brałem 5 miesięcy sertralinę i nie było żadnego efektu. Również na początku 50 mg, później, po 2 miesiącach 75 mg. Nigdy nie dowiesz się, czy to "działanie", które odczuwałaś na początku było działaniem leku, czy efektem placebo, nie da się tego stwierdzić. Na ulotce jest chyba napisane, że Sertralina zaczyna działać dopiero po 3 tygodniach - tak mi się teraz przypomniało. Może jeszcze zbyt prędko na efekty działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,otrzymalam lek sertalin polski odpowiednik tj Asentra.Strasznie sie boje go zazywac!! chyba skads to znacie.Lezy juz u mnie 3 tyg i postanowilam ze wezme go dzisiaj na noc.Psycholog u ktorej bylam powiedziala ze w razie czego moge wziac do tego opipramol -pramolan lecz dzisiaj bylam u lekarza z moim gardlem i powiedzial ze mam brac na noc,ze on uspokaja i ze pramolanu juz nie ,takze sama juz nie wiem.Aha dawka jaka mam zazywac tj 25 przez tydz a pozniej 50 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę asentre 50mg już 8miesięcy. Poczułam jej działanie dopiero po 2tygodniach, mega mi wtedy pomogła. Teraz biorę żeby uniknąć ponownych ataków lęków natomiast hm... lęki nie znikają, pojawiąją sie rzadziej i są jakby stłumione. Nie moge pić alkoholu bo wkręcam sobie wtedy jakieś chore akcje, zaczynam płakać tak na prawdę bez powodu, a po większej ilości tracę przytomność i wg zeznań znajomych wymiotuje :shock:

 

Czasem jak zapomne wziać (np 3 dni) to mam zawroty głowy i mdłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę setaloft 100 od dwóch tygodni na razie raz dziennie, powoli włączam drugą 100 po południu...nie jest źle:) mam więcej energii...czuję się trochę jak robocop:)Dziś musiałam wziąć w aptece miravil, bo nie było setaloftu. Można tak zastępować leki innymi, jeśli są na tej samej substancji?

Jak wogóle jest z piciem alkoholu w czasie kuracji setaloftem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×