Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc. OD 3 dni przyjmuje asertin 50 jedna tabletke, jednak na ulotce doczytałam że bierze się rano lub wieczorem, mi najwygodniej przyjmuje się o 14, około 16 lek mnie zamula, rano jak już wstaje czuje się jak bym nie brała nic. Coś robie zle? Pora ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc. OD 3 dni przyjmuje asertin 50 jedna tabletke, jednak na ulotce doczytałam że bierze się rano lub wieczorem, mi najwygodniej przyjmuje się o 14, około 16 lek mnie zamula, rano jak już wstaje czuje się jak bym nie brała nic. Coś robie zle? Pora ma znaczenie?

 

Setaloft raczej nie zamula,lek bierzesz dopiero od 3 dni w tym problem. Branie na noc może powodować problemy z zaśnięciem w szczególności na początku brania leku. Bierz ten lek z samego rana lub około 14 musisz przetrwać skutki uboczne tak już to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego masz wątpliwości? Jest to możliwe. Ja miałbym wątpliwości jedynie do tych 6 tygodni.

 

-- 19 sty 2017, 23:35 --

 

Znaczy sie w sumie to dziwne. 1/2 tabletki asertinu 50mg czyli 25mg sertraliny. No ok, ona blokuje tej serotoniny już dużo, ale jakimś cudem dawki przeciwdepresyjne są wyższe. Może faktycznie jest coś pomylone. Zadzwoń lub wróć jutro i zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam Setaloft 50mg jedną tabletkę rano. Zażywam od wczoraj i skutki uboczne to jakiś dramat. Właściwie dokuczają mi wszystkie dolegliwości/objawy somatyczne, które odczuwałam przy wychodzeniu z domu itp., tylko że teraz wystepują 24/h i ze zdwojoną siłą.

Do tego, po kilku godzinach od przyjęcia leku pojawiają mi się na chwilę takie mroczki przed oczami - czarne kropki, z białą otoczką i białym warkoczem (wyglądają jak plemniki) zbiegające ku soczewce oka - nigdy takiego objawu nie miałam.

Zastanawiam się, czy przeczekać te skutki uboczne na dawce 50mg, czy jednak zejśc do 25mg aż się organizm przyzwyczai.

Generalnie, zakładam, że te skutki uboczne mogą trzymać tak z tydzień-dwa, tylko mam zagwózdkę, czy jest sens się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Sertraline od 8 miesięcy. Teraz jest to 100 mg rano. Od ponad tygodnia mam co noc o prawie stałej porze migotanie przedsionków. Przechodzi po około 15 minutach i potem śpię już do rana. W dzień nic mi się nie dzieje. Tylko wtedy kiedy chcę wyłączyć mózg podczas snu. Tak to sobie tłumaczę bo tak to wygląda. Sertraline zacząłem brać właśnie z powodu migotania gdyż wszedłem przez to w lęki i natręctwa. Miałem spokój z migotaniem odkąd zacząłem brać Sertre przez 5 miesięcy. Teraz już nie wiem co mam robić. Odstawić czy szukać innej przyczyny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a ja z kolei mógłbym sobie wejść bez problemu co tydzień o te 25mg. Zawsze wkurzało mnie to powolne włączanie dawki. :twisted:

Ewentualnie chodzi tu o to, żeby sprawdzić tu o to czy zaskoczy 25mg i zastanowić sie czy dorzucić po 6 tygodniach do 50mg, ale raczej nie zaskoczy. Jest tu ktoś taki, kto się leczył tak małymi dawkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×