Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzmy, że ogólny mix to spowodował. Ale w moim wypadku sertralina+kofeina to gwarantowany wkurw. Sertralina+alkohol w rozsądnych ilościach tego nie powoduje a piwo wręcz usypia i uspokaja (chmiel). Wódki nie pijam zasadniczo ostatnio, jak już to jakis toast, jeden-dwa kielony, po prostu mi nie smakuje :D po wódzie nawet nie wiesz kiedy zgon, szczególnie jak dobre towarzystwo :D a po piwie i winie zawsze w pewnym momencie mam dosyć.

A wtedy to ponad litra coli wypiłem z drinami i samą i napierdalanka gwarantowana :D Bestia się u mnie obudziła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was po Sertalinie włosy wypadały garściami?

Bo szukam przyczyn mego linienia i głównym podejrzanym jest niestety lek :roll: a jak tak dalej pójdzie to serio zostanę łysa :-|

niedługo idę do lekarza i mam nadzieję, że to jednak nie jest wina leku, bo średnio chce mi się bawić znowu w zmianę leków, bo już Cital zmieniałam na Setaloft jakiś czas temu przez nadmierną utratę wagi.

 

Też doswiadczyłam linienia po SSRI, przytrafiło mi się to przy zażywaniu Fluo, włosy każdego dnia wypadały mi dosłownie pękami, zmieniłam Fluo z tego powody własnie na Sertagen i wypada mi teraz 20 włosów dziennie...

 

Dzięki za odpowiedź ;)

u mnie i tak zanosi się na odstawkę Sertaliny, bo w przychodni są pop.....e rejestratorki i zabraknie mi leków :great:

a po 3 tygodniowej przerwie w braniu leku raczej nie będzie sensu do niej wracać :roll:

chyba czas na zmianę przychodni, a co równoznaczne z tym - lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, nie dzięki. wolę poczekać i sprawić, że kobiety z rejestracji dostaną o-pe-er, bo nie omieszkam poskarżyć się terapeutce i samej pani doktor na następnej wizycie, a że moja lekarka jest kierowniczką przychodni to no cóż.... zresztą nie zdziwię się jak już od T.dostaną ochrzan (nie pierwszy raz zresztą), bo to co wyprawiają to w ogóle szkoda gadać: nie informują o odwołanych wizytach (dzięki Bogu, że moja T. zawsze też przysyła smsa niezależnie od informacji z przychodni), zdarzyło im się podać mi inna datę wizyty niż wpisały w kalendarz i ciut za dużo sobie pozwalają, a jedna w ogóle nawet dzień dobry nie raczy odpowiedzieć i druga rejestratorka może być zajęta, ja mogę czekać, a ona i tak nie zapyta o co chodzi, pomimo, że siedzi i nic nie robi, ale jak stanie za mną inny pacjent to jego już poprosi.

ogólnie żal. już dawno miałam na nie złożyć skargę, ale zawsze szkoda mi było zachodu. myślę, że jednak będę się musiała pofatygować i tą skargę na nie złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos bierze Tu 100mg zoloftu? Jak sie czujecie bo ja strasznie kiepsko I robia mi sie objawy odstawienne. :shock::x:oops::roll::why::zonk:

 

-- 12 gru 2014, 03:01 --

 

Ehh co za cholerna choroba wzialem Risperidon I Trazadon na Noc I ani ch**a nie moge zasnac I czuje zmeczenie na oczach I chyba oczy mam czerwone I nie moge spac w nocy w ogole. Czy to jest depresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 Jak możesz to napisz co zapisał Ci lekarz po wizycie. Ja biorę ponownie sertrę już drugi miesiąc (dawka 50, 75 a teraz 100mg) i towarzyszą mi niestety kompletny brak motywacji do czegokolwiek i zamulenie, otumanienie wręcz momentami. Dorzucił Ci lekarz coś do niej czy będziesz odstawiał? Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

 

Marlowe Jednak ide teraz w poniedziałek , bo nie było mojego lekarza , w Pon idę to ci napiszę co mi dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj u psychiatry i... zaskoczenie. Jednak zmiana leku z Sertraliny na Prefaxine 75(Venlafaxinum), choć wcześniej ustalałyśmy raczej zwiększenie dawki.

Zrobiłam też badanie TSH- wynik: 10,01 (norma:0,27- 4,2). Ostatnio miałam coś koło 0,32. Mój organizm chyba zwariował. Zapisałam się do rodzinnego bo wizyta u endo dopiero w lutym. Moja psychiatra chyba nie jest fanką wysokich dawek leków. Przygodę z setrą kończę na 150. Psychiatra twierdziła że jeśli między 100 a 150 nie ma większej różnicy to nie warto zwiększać dawki.

 

Co do tego nowego leku, to tak sobie czytam teraz wskazania:

 

Leczenie epizodów dużej depresji. Zapobieganie nawrotom epizodów dużej depresji. Leczenie fobii społecznej.

 

 

i sama nie wiem, przecież ja się leczę na nn :?: .

 

Także na razie żegnam się z tym działem. Życzę powodzenia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo przyjmujesz Zoloft? Długo rozkręcał się w Twoim przypadku? :D

 

a no prosze Pania od wrzesnia zaczalem przyjmowac owy specyfik, zaczal dzialac gdzies po miesiacu, teraz czuje sie ok, bo chcialbym jeszcze nie byc taki ospaly i zamulony, mam brac do wiosny

 

teraz nie mam czasu wejsc na forum bo ciagle pracuje, w robocie (budowlanka) czsami czuje gdzies w godzinach po popolduniowych ze mam ochote uciec do domu, ale po czasie sie uspokajam mysle o czym innym albo zajmuje sie praca i przechodzi, mysle ze wiosna jak skoncze to brac to juz bedzie tak jak bylo, oby lęki nie powrocily po odstawieniu...

 

 

:twisted::twisted::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 Dzięki, będę wdzięczny.

 

Czy są wśród Was osoby, które po sertalinie w dawkach 100/150mg czuły tylko zamulenie, ospałość i brak chęci do najmniejszych czynności bez jakiegokolwiek działania aktywizującego, motywującego? A może warto dać jej jeszcze szansę, żeby "zaskoczyła"? Czy po dwóch miesiącach, z Waszych doświadczeń, marna już na to szansa? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 Dzięki, będę wdzięczny.

 

Czy są wśród Was osoby, które po sertalinie w dawkach 100/150mg czuły tylko zamulenie, ospałość i brak chęci do najmniejszych czynności bez jakiegokolwiek działania aktywizującego, motywującego? A może warto dać jej jeszcze szansę, żeby "zaskoczyła"? Czy po dwóch miesiącach, z Waszych doświadczeń, marna już na to szansa? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Nie zaskoczy, ja byłem w takim stanie parę lat, myślałem, że tak mam się czuć ale w końcu stwierdziłem, że nie da się tak żyć dalej. Na wellbutrinie jestem + okruszek 25mg sertraliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłam trzecie opakowanie Sertagenu 50tki, daję jej setralinie ostatnią szansę, trzeci miesiąc...

W każdy wieczór łapię doła.. w ten chyba też tak będzie :(

 

Dobrego weekendu dla forumowiczów:)

 

A nie próbowałaś wyższej dawki? Może to jest za mało? W każdym razie trzymaj się. W końcu któryś lek zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serta tak działa zamulająco i rozleniwiająco na mnie i w ogóle na wielu to czy istnieje nie-mulący ssri? Myślę o fluo, brałem ją 7 lat temu jako pierwszy lek, nie pamiętam za dużo z tego, spać nie mogłem po niej, jak po każdym zresztą ssri ale wtedy nie miałem żadnych usypiaczy albo benzo. Wenla też muli, brałem tylko 2 tygodnie, od razu stwierdziłem, że to nie dla mnie no i kastruje niemal do zera. Skutków ubocznych poza bezsennością nie miałem przy fluo, pamiętam jakieś szczękościski na początku, w ogóle byłem mocno zestresowany bo to był pierwszy psychotrop. Dzisiaj to łykam niemal jak cukierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można próbować wybrać SSRI który nie działa tak mocno na serotoninę lub ma dodatkowe działanie dopaminowe, jak właśnie fluoksetyna (przez blok 5-HT2c) lub sertralina (przed DRI). Ew. próbować połączeń SSRI+mirtazapina/bupropion/buspiron, lub zamienić SSRI na SNRI (wenla/duloksetyna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×