Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3 Gorliwy i się w pewnej sprawie skończyło dlatego stwierdziłem ,że zrobię to stopniowo i dzisiaj po jakiś 72 h zażyłem 50 mg baklofenu , jutro będzie 30 mg 1-1-1 i tak potem 25 mg jakiś czas wraz ze stabilizatorem nastroju pregabaliną 600 mg i kwasem walproinowym 600 mg

 

-- 08 maja 2018, 21:10 --

 

nie ma co się katować ja już dzisiaj wystarczająco się wyryczałem typowa depresja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego postu...

 

 

Chodziło mi o to czego się sertralina nie nadaje się na lęki?

 

-- 10 maja 2018, 00:25 --

 

tizziano jak to się nie na daje na lęki jak jest podobno świetna na fobie społeczną o czym ty piszesz to ,że tobie nie pomogła nie znaczy żeby tak to uogólniać dla wszystkich ...

 

A jak ktoś ma silną depresje,nerwice natręctw,lęk uogólniony i ptsd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też powinna działać na to , 200 mg sertaliny z opinii użytkowników działa anksjolitycznie jak 40 mg paroksetyny coś w ten deseń , mi po próbie samobójczej na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, fobie społeczną , depresje i zespół lęku uogólnionego/napadowego chcieli ją przepisać w szpitalu psychiatrycznym ale się nie zgodziłem na rzecz powrotu do paroksetyny i teraz dopiero 4 lata później testuje ten lek pierwszy raz w życiu ale od razu w miksie z 300 mg wenlafaksyny :D może nawet jak bedzie naprawdę pomagał odstawię samą wenlafaksyne i zostanę przy sertalinie zwiększając jej dawkę do 200 mg , zobaczymy wszystko okaże się w ciągu miesiąca, na razie lek toleruje w miarę dobrze oprócz dolegliwości ze strony żałądkowo-jelitowej i jestem też nadmiernie pobudzony :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano jak to się nie na daje na lęki jak jest podobno świetna na fobie społeczną o czym ty piszesz to ,że tobie nie pomogła nie znaczy żeby tak to uogólniać dla wszystkich ...

 

Podobno ;)

Nie podobno tylko tak. Brałem asertin na fs -działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i jest wiele głosów na to z opinii użytkowników ,że sertalina pomogła ludziom na lęki więc tak można tylko domniemywać bo nikt nie prowadzi na to statystyk. Wystarczy ,że wpiszesz sobie w google ,,Sertalina na fobie społeczną'' to zobaczysz jak inni ją zachwalają nie tylko na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo co organizm to inaczej.. mi np klompramina nasilała lęki w dawce powyżej 150mg, a sertralina już nie,

 

u mnie za to sertralina nasilała agresję, kompulsywność i obsesje, dodatkowo problemy z żołądkiem jako objaw uboczny, częstsze migreny i bóle głowy.

objawy uboczne były więc trudne do zaakceptowania, mimo to sprawdzę pewnie jeszcze raz sertralinę, bo ostatnio 4 lata temu próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano, w jakiej dawce bierzesz pregę że mówisz że skuteczna na lęki? Bierzesz z czymś jeszcze?

 

 

 

Ja wracam do pregi

Mimo brania cały czas 150 mg wenli lęki dają w kość, zwłaszcza te społeczne. Najpierw będę brać 75 a potem w razie potrzeby 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo co organizm to inaczej.. mi np klompramina nasilała lęki w dawce powyżej 150mg, a sertralina już nie,

 

u mnie za to sertralina nasilała agresję, kompulsywność i obsesje, dodatkowo problemy z żołądkiem jako objaw uboczny, częstsze migreny i bóle głowy.

objawy uboczne były więc trudne do zaakceptowania, mimo to sprawdzę pewnie jeszcze raz sertralinę, bo ostatnio 4 lata temu próbowałem.

 

A pobudzała Cię?

o widzisz a u mnie pobudza ale tak dopaminowo,..ale nie ma agresji, jest nawet spoój wewnętrzny.. klomipramina jednak zwarzywia z czasem, przyznasz..?

chyba że max dawki ale wtedy nordrenalina i lęki mnie masakrowały.

Jak długo brałeś sertralinę? te skutki uboczny przechodza z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paroksetyna jak dla mnie jest najlepsza z ssri, jest moc serotoninowa, przeciwlękowo najlepiej działa, uspokajająco, ale jeszcze escitalopramu nie próbowałem, sertralina tak troche poddenerwowuje, pobudza tak lekko, na fobie społeczną pewnie okej, ale jakiś taki niepokój jest, a paroksetyna daje spokój wewnętrzny, nie pobudza mocno, a pregabaline polecam jako dodatek do ssri najlepiej w dawce 2 x 300 mg, rano i we wczesny wieczór, relaksuje i działa przeciwlękowo, na fobie społeczną też moge polecić, więcej się chce gadać, myślę nad tym by sertraline odstawić a do paroksetyny dołożyć escitalopram, co o tym sądzicie? escitalopram dobry jest przeciwlękowo? uspokaja czy pobudza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paroksetyna jak dla mnie jest najlepsza z ssri, jest moc serotoninowa, przeciwlękowo najlepiej działa, uspokajająco, ale jeszcze escitalopramu nie próbowałem, sertralina tak troche poddenerwowuje, pobudza tak lekko, na fobie społeczną pewnie okej, ale jakiś taki niepokój jest, a paroksetyna daje spokój wewnętrzny, nie pobudza mocno, a pregabaline polecam jako dodatek do ssri najlepiej w dawce 2 x 300 mg, rano i we wczesny wieczór, relaksuje i działa przeciwlękowo, na fobie społeczną też moge polecić, więcej się chce gadać, myślę nad tym by sertraline odstawić a do paroksetyny dołożyć escitalopram, co o tym sądzicie? escitalopram dobry jest przeciwlękowo? uspokaja czy pobudza?

 

 

Hej. Jak u Ciebie z przybieraniem na wadze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×