Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Aga8612 napisał:

A w takim razie skoro citalopram dobrze tolerowałes przez rok,to czemu lekarz zmienił na escitalopram ?

Gdyż citalopram skończyłem brać 2 lata przed rozpoczęciem escitalopramu. I obecny lekarz, który mnie prowadzi od 10 lat na pierwszej wizycie powiedział, że escitalopram to taki ulepszony citalopram. Także nie protestowałem. Wszedł gładko tak jak citalopram.

Także czy jest sens przejścia na citalopram skoro po tych latach esci chyba już nie działa. Jadę na najwyższej dawce i nie czuje żeby mi pomogło. Jedyne co mnie ratuje to trazodon, ale te pieruńskie zamulenie i uczucie bycia za mgłą w ciągu dnia mnie dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Umpero napisał:

Gdyż citalopram skończyłem brać 2 lata przed rozpoczęciem escitalopramu. I obecny lekarz, który mnie prowadzi od 10 lat na pierwszej wizycie powiedział, że escitalopram to taki ulepszony citalopram. Także nie protestowałem. Wszedł gładko tak jak citalopram.

Także czy jest sens przejścia na citalopram skoro po tych latach esci chyba już nie działa. Jadę na najwyższej dawce i nie czuje żeby mi pomogło. Jedyne co mnie ratuje to trazodon, ale te pieruńskie zamulenie i uczucie bycia za mgłą w ciągu dnia mnie dobija.

Pogadaj z lekarzem,zapytaj jakie proponuje rozwiązanie tej sytuacji. Moim pierwszym lekiem była sertralina,która zażywałam przez 5 lat. Niestety musiałam zakończyć terapie,bo lek doprowadził do nadpłytkowości. Lekarz przepisał mi tianeptyne,która totalnie wyprowadziła mnie z równowagi i tez byłam na L4 przez 3 tygodnie i zaczynałam już brać citalopram a w międzyczasie odstawiać tianeptyne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Aga8612 napisał:

Pogadaj z lekarzem,zapytaj jakie proponuje rozwiązanie tej sytuacji. Moim pierwszym lekiem była sertralina,która zażywałam przez 5 lat. Niestety musiałam zakończyć terapie,bo lek doprowadził do nadpłytkowości. Lekarz przepisał mi tianeptyne,która totalnie wyprowadziła mnie z równowagi i tez byłam na L4 przez 3 tygodnie i zaczynałam już brać citalopram a w międzyczasie odstawiać tianeptyne. 

Mój lekarz nic nie proponuje. Jak ja nie poruszę jakiegoś tematu to tylko pogadanka o tym jak się czuję i recepta na dalsze leki.
Natomiast dzisiaj podczas teleporady poruszyłem ten temat i zasugerował lekarz, że citalopram może mocniej działać niż escitalopram.
Prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, serotoninowiec napisał:

Na mnie citalopram działał lepiej niż esci.

Ile czasu brałeś escitalopram i ile citalopram?
Rozumiem, że przejście było z esci na citalopram?
Na co się leczysz?

Ktoś się orientuje czy citalopram działa też na lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Umpero napisał:

Ile czasu brałeś escitalopram i ile citalopram?
Rozumiem, że przejście było z esci na citalopram?
Na co się leczysz?

Ktoś się orientuje czy citalopram działa też na lęki?

Ja się leczę na nerwice lękową. Lekarz przepisując mi citalopram powiedział,ze to jest odpowiedni lek na te zaburzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 20:46, Umpero napisał:

Mój lekarz nic nie proponuje. Jak ja nie poruszę jakiegoś tematu to tylko pogadanka o tym jak się czuję i recepta na dalsze leki.
Natomiast dzisiaj podczas teleporady poruszyłem ten temat i zasugerował lekarz, że citalopram może mocniej działać niż escitalopram.
Prawda to ?

Może powinieneś pomyśleć nad zmianą lekarza. Ja tez się leczę u jednego lekarza od 5 lat i zawsze sam dobiera mi leczenie i tłumaczy jak to będzie wyglądało. No nie wyobrażam sobie,żebym miała specjalistę w tym zakresie sama musiała się prosić o zmianę leków (skoro zgłaszam problemy i dany lek najprawdopodobniej przestaje działać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aga8612 napisał:

Może powinieneś pomyśleć nad zmianą lekarza. Ja tez się leczę u jednego lekarza od 5 lat i zawsze sam dobiera mi leczenie i tłumaczy jak to będzie wyglądało. No nie wyobrażam sobie,żebym miała specjalistę w tym zakresie sama musiała się prosić o zmianę leków (skoro zgłaszam problemy i dany lek najprawdopodobniej przestaje działać)

Masz problemy z zasypianiem lub ogólnie ze snem na citalopramie ?

Znalazłem coś takiego na "ktomalek" jako odpowiedź farmaceuty na pytanie zadane odnośnie różnic tj citalopram vs escitalopram.

" Escitalopram jest substancją pochodną citalopramu, a więc lekiem nowszej generacji. Jednak ich działanie jest dokładnie takie same, więc należy je stosować zamiennie, a nie jednocześnie. "

Edytowane przez Umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Umpero napisał:

Masz problemy z zasypianiem lub ogólnie ze snem na citalopramie ?

Znalazłem coś takiego na "ktomalek" jako odpowiedź farmaceuty na pytanie zadane odnośnie różnic tj citalopram vs escitalopram.

" Escitalopram jest substancją pochodną citalopramu, a więc lekiem nowszej generacji. Jednak ich działanie jest dokładnie takie same, więc należy je stosować zamiennie, a nie jednocześnie. 

Przez pierwsze dwa tygodnie miałam problem,a później się wszystko samo uregulowało. Mam wrażenie,ze czuje się bardziej wypoczęta.

 

To nawet bym nie pomyślała ze escitalopram i citalopram maja takie samo działanie. Myślałam,ze jednak się czymś różnią. No mi jednak lekarz zaproponował leczenie citalopramem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam citabax okolo dwa tygodnie i musiałam odstawic  z powodu zbyt wielu skutków ubocznych, takich jak ; szczękoscisk,ziewanie co chwilka, ból glowy, biegunki, mdlosci, bole brzucha, zawroty glowy. Paroksetyna działała na mnie identycznie. Więc biore tylko Egzyste (pregabalina).

 

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, acherontia styx napisał:

Ja na citalopramie miałam masakryczny jadłowstręt - wystarczyło, że ktoś przy mnie zaczynał jeść, a już musiałam wyjść z pomieszczenia i poszedł w odstawkę :P

A ile miałaś ten jadłowstręt ? Mi przeszedł po około 3 tygodniach i wszystko wróciło do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 11 dni biorę Cital. Dwa dni dawka 10 mg, następnie po 20 mg. Myślałem, że nie mam żadnych efektów ubocznych, niestety myliłem się. Od trzech dni mam bardzo poważne problemy ze snem. Dwa dni temu spałem dwie godziny, wczoraj nic, a dzisiaj może półtorej godziny nad ranem. Wcześniej też nie spałem dobrze, jestem wręcz zaznajomiony z bezsennością, ale zwykle działo się to po ostrym piciu. Teraz winny może być tylko ten lek. Pierwsze raz w życiu przyjmuje tego typu tabletki i mam pytanie, czy to minie? Dla mnie bezsenność to najgorszy możliwy skutek uboczny... Wolałbym żeby mnie głowa bolała, czy coś, ale żebym mógł spać. Lekarz mi mówiła, że u 30% pacjentów ten lek powoduje senność. Dobre sobie. Śpię tak mało, a wcale nie  czuję się senny. Masakra.

Edytowane przez sorge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od kilku miesięcy zażywam citabax. Teraz już w dawce 40 mg, mój stan zamiast się polepszyć, to jest coraz gorzej. Silne stany lękowe, katastroficzne myśli, zero pozytywnej energii. Nie wiem już co robić, wspomagam się alproxem, dzisiaj już w dawce 1 mg. Niedługo rozpoczynam pracę a nie mogę dojść ze sobą do ładu. Przeprabialam kilka leków, do niedawna pomagało mi 5 mg esci, ale po zwiększeniu myślałam, że umrę, takie ataki paniki, potem kilka zmian, próbowałam brintellix, dulsevie, ale źle się to skończyło. Citabax również ciężko wchodził, myślałam, że skończe w szpitalu. Wieczne wymioty, ataki paniki. Nie wiem już co robić. Cierpię na zaburzenia lękowo-depresyjne. Mam wrażenie, że przed zmianami leków było lepiej. Teraz wieczny dół i lęk. Do citabaxu biorę 30 mg miansy. Jedynie ona jest moim wieczornym wybawieniem. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 13:19, Julienn napisał:

Witam wszystkich,

od kilku miesięcy zażywam citabax. Teraz już w dawce 40 mg, mój stan zamiast się polepszyć, to jest coraz gorzej. Silne stany lękowe, katastroficzne myśli, zero pozytywnej energii. Nie wiem już co robić, wspomagam się alproxem, dzisiaj już w dawce 1 mg. Niedługo rozpoczynam pracę a nie mogę dojść ze sobą do ładu. Przeprabialam kilka leków, do niedawna pomagało mi 5 mg esci, ale po zwiększeniu myślałam, że umrę, takie ataki paniki, potem kilka zmian, próbowałam brintellix, dulsevie, ale źle się to skończyło. Citabax również ciężko wchodził, myślałam, że skończe w szpitalu. Wieczne wymioty, ataki paniki. Nie wiem już co robić. Cierpię na zaburzenia lękowo-depresyjne. Mam wrażenie, że przed zmianami leków było lepiej. Teraz wieczny dół i lęk. Do citabaxu biorę 30 mg miansy. Jedynie ona jest moim wieczornym wybawieniem. Pomocy

A jak teraz się czujesz ? Kontaktowalas się z lekarzem w tej sprawie ? 
Ja już zażywam 5 miesiąc Aurex (citalopram) i tylko na początku miałam skutki uboczne,które minęły z czasem same. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 15:47, sorge napisał:

Od 11 dni biorę Cital. Dwa dni dawka 10 mg, następnie po 20 mg. Myślałem, że nie mam żadnych efektów ubocznych, niestety myliłem się. Od trzech dni mam bardzo poważne problemy ze snem. Dwa dni temu spałem dwie godziny, wczoraj nic, a dzisiaj może półtorej godziny nad ranem. Wcześniej też nie spałem dobrze, jestem wręcz zaznajomiony z bezsennością, ale zwykle działo się to po ostrym piciu. Teraz winny może być tylko ten lek. Pierwsze raz w życiu przyjmuje tego typu tabletki i mam pytanie, czy to minie? Dla mnie bezsenność to najgorszy możliwy skutek uboczny... Wolałbym żeby mnie głowa bolała, czy coś, ale żebym mógł spać. Lekarz mi mówiła, że u 30% pacjentów ten lek powoduje senność. Dobre sobie. Śpię tak mało, a wcale nie  czuję się senny. Masakra.

 

11 dni to jeszcze bardzo mało, żeby lek rozprowadził się po twoim organizmie i oswoił z twoim mózgiem. Jeśli po 3 miesiącach dalej to samo to trzeba będzie pomyśleć o zmianie. Czasem leki zaskakują po paru tygodniach, cierpliwości... wiem, że to nic miłego, ale niestety takie są te leki.

Ja z kolei czytałem, że citalopram na początku powoduje bezsenność, a potem to się reguluje.

 

Ja teraz też mam tak ze swoim lekiem, że bezsenność powoduje dość mocną, ale lekarz mi powiedziała, że to się wyrówna z czasem kiedy lek osiągnie w organizmie stan stacjonarny tak zwany 🙂 a biorę go już jakieś 3 tygodnie coś takiego jeszcze muszę zaczekać z 9 tygodni heh do 3 miesięcy czekam... jedynym działaniem niepożądanym przy moim leku jest drażliwość, podwyższone ciśnienie i bóle głowy taka nerwicówka, ale lekarz mówi, CZEKAĆ!!! No to czekamy... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 19:30, MarekWawka01 napisał:

 Czasem leki zaskakują po paru tygodniach, cierpliwości... wiem, że to nic miłego, ale niestety takie są te leki.

Gdybym dłużej czekał to bym padł na twarz. Odstawiłem  prochy po tych 11 dniach  i to była znakomita decyzja.

Nigdy więcej żadnych antydepresantów. Cały czas żałuje, że dałem się namówić na to świństwo. Mam nauczkę, żeby nie zmieniać zdania w chwilach słabości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×