Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

ja dzis bylam u lekarza i mi powiedzial, ze organizm nie przyzwyczaja sie do antydepresantow tak, ze musisz zwiekszac dawke. jedyne co to moze byc tak, ze ilosc stresu, napiec itd. jest wieksza i wtedy zwieksza sie dawke, bo normalna to za malo. ale napewno nie jest mozliwe, ze organizm sie przyzyczaja (tyczy sie to oczywiscie antydepresantow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu odstawilem cital zgodnie z zaleceniem lakarza ale tu ja kna zlosc zwalilo mi sie tyle problemow, ze od kilku dni ma zawirowania w glowie - takie nachodzace zawroty i napiecie. Czy to moze byc efekt odstawienny? Ile to potrwac moze? A tak bylo cudownie przez te 6mies, staralem sie regulowac sowje sprawy i walczyc z nerwica nie tylko samymi lekami. Czy to mozliwe ze to tylko efekt odstawienny i ze to minie calkowicie?

ps. cital brale mprzez 6mies po 1 tabletce, ostatnie 20tabletek po polowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas wizyty w gabinecie prosiłem o jakiś "łagodny" i nieuzależniający lek - lekarz zapisał mi właśnie cital. Powiedział też, że powinienem go brać conajmniej przez kilka miesięcy, a pierwsze efekty zauważa się po 1-2 tygodni.

Dziś rano wziąłem pierwszą "dawkę" - 20 mg. Z oczywistych względów nie wypowiem się na temat jego działania, jednak zauważyłem chwilowy, niegroźny efekt uboczny - suchość w ustach. Trochę też byłem senny, ale nie wiem czy to działanie leku, czy też efekt "zawalonej" przeze mnie nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że biorę cital dopiero od paru dni to już odczuwam jego działanie. Jestem jakby w stanie lekkiego pobudzenia i euforii. Z tego powodu przez ostanie dwie noce miałem kłopoty z zaśnięciem, więc ograniczyłem sobie dawkę do połówek - chciałbym się dziś w końcu wyspać... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lipca przyjmuję Cilon. Pierwsze dni były tragiczne :cry: Całe dnie chodziłam senna, ziewałam, czułam się jakoś tak dziwnie, obco (coś w stylu derealizacji) .....Po 14 dniach od zażycia pierwszej tabletki jest lepiej niż na początku (nie jestem już taka senna, znużona) ale ciągle boli mnie głowa i NIE MOGĘ w nocy spać! Nigdy jeszcze nie miałąm takiej bezsenności! Wizytę u psychiatry mam dopiero 7 sierpnia i boje się, że do tego czasu poprostu nie wytrzymam! Oprócz Cilonu mam też brać afobam doraźnie. Staram się go brać naprawdę żadko bo boję się uzależnienia ale jak go nie wezmę to zasypiam o 3 w nocy i budzę się o 7 rano....Nie wiem ile tak wytrzymam śpiąc 4 godziny na dobę....

Pierwszy raz w życiu biorę tabletki z grupy SSRI. Przed Cilonem dostałąm fluoksytynę, brałam ją tydzień czasu ale miałam takie jazdy, że lekarz kazał odstawić. Po Cilonie jest lepiej, nie leżę już całe dnie w łóżku jak warzywo ( a tak było jak brałam fluoksytynę) ale ten ból gówy (czuję się tak jakby mnie coś ściskało za głowę :shock: ) i ta bezsenność....Wiem, że 14 dni to jeszcze za mało aby stwierdzić czy dany lek z grupy SSRI jest odpowiedni ale ja już naprawdę mam momentami dość....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, dużo ci na pewno nie pomoge ale biore własnie ten lek-oropram.co byś konkretnie chciała się o nim dowiedzieć to może byśmy o nim porozmawiały. Jest to jeden z najnowocześniejszych leków dlatego dużo o nim nie wiadomo, należy do grupy SSRI i prawdopodobnie jest dobrze tolerowany i ma mniej objawów ubocznych niż leki z innych grup. ja biorę od tygodnia oropram i powiem ci że w pierwszym tyg lub kilku następnych to zależy od organizmu- trzeba uważać gdyż mogą wystąpić myśli samobójcze lub nawet czyny. Ale nie martw się da się to przejść i nie każdy musi tak reagować, na jednego zadziała inaczej i na drugiego także. Dlatego w pierwszym tyg(jeżeli jest to depresja ''słabsza'') bierze się poł tabletki dopiero po tyg bierze sie cała. NO I CZEKAM NA EFEKTY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wlasnie przeczytalam Twoja wypowiedz:) wiesz , ja bralam ten lek przez dwa dni...jedna tableta zaraz po przebudzeniu(10 mg) i to wszystko. I przez te dwa dni czulam sie koszmarnie po tych pigulach...jej dzialanie jeszcze bardziej wzmocnilo moje odczucia lekowe...dziwne mysli , cholerny niepokoj itd. Wiec po prostu zaprzestalam brac:) Bylo to jakies 3 dni temu i u lekarza jeszcz nie bylam ,by Mu to zglosic....prawdopodobnie masz racje, z\e na poczatku mozemy dziwnie reagowac...ale mi sie to wcale nie podoba...;-) A TY? Jaj Twoj organizm reaguje?. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore juz osmy dzien i na poczatku bylo tez mi zle ale mi lekarz kazal przez pierwszy tydz brac tylko polowke tej 10mg a dopiero po tyg zaczac brac cala. Zmien lekarza bo widze ze mogl cie wpedzic w bagno bo nawet na ulotce pisze ze trzeba zaczac od polowki gdyz moga wystapic mysli lub czyny samobojcze! Sama nadal testuje ten lek i tez mialam ochote przerwac bo nadal mam te leki i mysli samobojcze.. no ale lek dziala dopiero po paru tyg stosowania.Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz na mojGG:5220625

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:05 pm ]

a nie sory źle przeczytalam, czyli dobrze bralas połowke 20mg, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu zaczęłam brać odpowiednik Cipramilu-Aurex właśnie.(20 mg)Czuję się bardzo dobrze,skutków ubocznych brak(poza nadmierną sennością,ale miałam tak zanim zaczęłam brać leki-może przez niskie cisnienie),mam trzeźwe spojrzenie na świat,smutek-jeśli nieraz przychodzi-trwa zalediw kilka dni i jest taki "powierzchowny",a nie przenikający do głębi jak przy depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Cipramil ponad 2 miesiące,teraz przerzuciłam się na jego odpowiednik -Aurex.Skutków ubocznych brak(poza nadmierna sennością,ale miałam tak jeszcze przed leczeniem),wróciła chęć do życia,dobre samopoczucie,odczuwanie radości.Smutek-jeżeli się pojawi-to trwa kilka dni i znika bez śladu.(normalnie z takiego stanu rozwinęłaby sie depresja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od kilku miesięcy. Jest w miarę dobrze. Ten lek zmniejsza napięcie lękowe. Wszystkie inne które brałam nie powodowały tego. Z chwila zażywania tych leków przestałam podbierać leki uspakające. Trzeba trochę czasu, ale eufori szczęścia nie doznaje się .. zalezy co się oczekuje.

ela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! ja również zaczynam od jutra Cital i nie wiem jak to będzie, brałam do tej pory Coaxil ale juz mi nie pomaga, chociaz przez pierwszy rok było cudownie. Mam depresje i nerwicę lękową, bardzo sie męczę, ostatnio jest coraz gorzej, biore dodatkowo Afobam i Hydro. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:45 pm ]

Witam po przerwie, biorę Cital 13 dzień może troszkę lepiej ale i tak rano muszę brać Afobam bo jestem cała roztrzęsiona i już jak się budzę to spadają na mnie lęki, w dalszym ciągu nie mogę jeść, czy to długo jeszcze potrwa? Smutna! A co u ciebie? Jak sobie radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wytrzymałem ten lek 4 dni, 4 nieprzespane noce i 4 dni bez jedzenia , 4 dni trzęsawki i h....go samopoczucia, precz z tym lekiem. Uaktywnił mi lęk, podczs brania tego leku zacząłem mieć pieczenia po lewej stronie karku na skórze i lewym przedramieniu, i do dzis jak sie zlękne lub coś wtym rodzaju to to mam ale już łagodniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch miesięcy biore Cital ale na nerwicę lękową i agorafobie. Jak dla mnie to jest skuteczny!

 

Dzięki Ewik 22.

 

Mam nadzieje że działa szeroko i mi też pomoże. Dopiero po miesiącu się rozpędza. Nie liczę na cud ale chcę się "podnieść".

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×