Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

No ale wg mnie pracobiorca( a często zleceniobiorca) nie jest na równi z pracodawcą, założenie że dajmy pracodawcom nieograniczone możliwości, najlepiej zero podatków a to poskutkuje tym że pracobiorcy nagle zaczną zarabiać kokosy i będą rozchwytywani jest mocno przesadzone, równie dobrze pracodawca może zaoszczędzoną kasę wydać na zbytki kupione, wytworzone za granicą( auta, rezydencje) albo zainwestować w unowocześnienie firmy co postukuje np mniejszą potrzeba zatrudnienia ludzi bo zrobią to maszyny. A co do możliwości wybory czy pracownik chce więcej zarabiać a nie mieć opłacanego ZUS itd albo odwrotnie to jest to słuszne założenie zwłaszcza że emerytury i tak nie dostaniemy. No ale dzisiejsze emerytury są z tego przymusowego ZuS opłacane a tak wielu ludzi zapewne by zrezygnowało i nie byłoby pieniędzy na dzisiejszych emerytów, także nie jest to takie proste choć słuszne ideologicznie.

 

A np w firmie której pracuje praca za minimum na etacie jest już awansem bo najpierw trzeba swoje przepracować na śmieciówce( na której są takie same stawki jak na um. o prace za minimum) , często parę lat żeby szef powiedział ci że jako zasłużonemu i wyróżniającemu pracownikowi da ci umowę o pracę, przecież to śmiech na sali. A jest to firma zatrudniająca ponad 100 ludzi która niedawno postawiła halę za ponad 50 mln zł.

 

Widzisz... Komuna wykształciła w Polakach wzajemną nieufność. Zaginęły w narodzie takie cechy jak zaufanie i empatia dla drugiego człowieka. Musimy je wykształcić na nowo. Bonsai jak widzę wie o co chodzi, jednakoż nie jest w stanie zrozumieć dlaczego głosowanie na Komora jest błędem.

 

Zobaczcie co teraz stanie się na scenie politycznej. Tego nie zobaczycie w telewizji.

[videoyoutube=nj4QwzIQiaA][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo przed komuną wszyscy Polacy uwielbiali się, kochali i ufali sobie. Empatii było co nie miara, tylko ta "wstrętna" komuna ją wypleniła. Szczególnie ta "polska empatia" była widoczna w czasie wojny, jak jedni na drugich donosili, żeby majątki zagarniać. Podobno nawet moja prababcia opowiadała, że w czasie wojny to bardziej obawiała się swoich sąsiadów Polaków aniżeli Niemców, bo Polacy donosili przy każdej możliwej sposobności, jak tylko cokolwiek podejrzewali. Taka cecha narodowa. Ale oczywiście o wszystko najlepiej obwinić tę "wstrętną" komunę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... Komuna wykształciła w Polakach wzajemną nieufność. Zaginęły w narodzie takie cechy jak zaufanie i empatia dla drugiego człowieka. Musimy je wykształcić na nowo.
W liberalizmie gospodarczym nie ma zaufania i empatii liczy się zysk i jeśli znajda się chętni do pracy na śmieciówce za 5zł na h, to nawet jak pracodawca mógłby płacić 15 zł/h to nie będzie tego robił. Nawet słyszałem od jakiegoś pracodawcy w mediach że on by chciał zatrudniać legalnie na umowę lub/i płacić więcej ale wtedy by nie wytrzymał konkurencji z tymi co tego nie robią. Czyli płaca nie zawsze jest podyktowana możliwościami finansowymi pracodawcy.

 

A takie zwalanie wszystko na komunę zwłaszcza w tym konkretnym przypadku jest przesadzone akurat wyzysku pracowniczego za komuny nie było, to raczej powrót do lat przedwojennych. Popatrzmy za komuny ludzie niemiłosiernie opierniczali się w pracy a dziś jesteśmy wzorem pracowitości zwłaszcza na zachodzie, oczywiście nie dotyczy to budżetówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem argumentu typu " Nie głosuje na Dudę, bo nie wiem jakie decyzje będzie podejmował, a Bronek jest przynajmniej przewidywalny." Jasne że Bronek jest przewidywalny, niestety zawsze można przewidzieć, że podejmie decyzje niekorzystną dla polaków. Zawsze kiedy pytam wyborców PO o sukcesy Bronisława Komorowskiego, jako prezydenta, odpowiedzią jest mi głucha cisza. Także teraz chciałem ponowić pytanie, bo bardzo mnie ciekawi odpowiedż. Dlaczego nigdy nie padają rzeczowe argumenty, tylko zawsze pada coś w stylu " bo nie chce, żeby wygrała Pisowska zaraza". To trochę pokrętna logika.

Dokładnie tak. Za platformą i Komorowskim nie stoją żadne argumenty i żadne osiągnięcia prócz tego że nie są Pisem. Jak zapytasz TVNowca co dobrego zrobiła PO lub Komorowski to na odpowiedź jak zwykle pada cisza, a po chwili pada odpowiedz "no ale nie są pisem bo pis to największe zło bo tak w telewizji mówią"

No i na tej zasadzie żyjemy juz z 10 lat od wyborów do wyborów. A w międzyczasie członkowie po i ich rodziny dorabiają się ustawiając sobie przetargi rozgrabiajac majątek narodowy podwyższając podatki i wiek emerytalny zwykłym ludziom.

Victorious17 chciałem ci tylko doradzić byś nie wchodził w polemikę z bonsai bo on nie ma żadnych argumentów tylko umie obrażać i to bardzo chamsko co jak widać administracja forum toleruje. Nie wchodź z nim w dyskusję bo on prezentuje poziom Niesiołowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale umilkły głosy o fałszowaniu wyborów :mhm:
Jak Duda nie wygra to na pewno się pojawią. Nie fałszowano wyborów ale fałszowano sondaże. :mrgreen:

A partia Balcerowicza i Petru może przyciągnąć wielu ludzi; przedsiębiorców, liberałów gospodarczych, osoby o wysokich dochodach którzy nie są silnie anty systemowi i dla których Korwin jest zbyt szalony. Tylko oczywiście istnieje ryzyko że stanie się druga platformą która kiedyś się chlubiła swym liberalizmem gospodarczym który jednak nigdy nie został wprowadzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorious17 chciałem ci tylko doradzić byś nie wchodził w polemikę z bonsai bo on nie ma żadnych argumentów tylko umie obrażać i to bardzo chamsko co jak widać administracja forum toleruje. Nie wchodź z nim w dyskusję bo on prezentuje poziom Niesiołowskiego.

 

Dziękuję za przyrównanie do profesora, jesteś miły, mój drogi Maciusiu. :*

 

Nie wiem tylko, czemu znów o mnie piszesz i znów nie dotrzymujesz swojej umowy. :( Mam nadzieję, że się dziś wyspowiadasz, bo słowo to słowo i nie można tak sobie nim szastać, w zależności od nastroju.

 

A ja chciałem Cię pochwalić. Zauważyłem, że przynajmniej starasz się pisać poprawnie (autokorekta w Wordzie? :105:), używasz trudnych słów typu "polemika" (tezaurus w Wordzie? :105:). Ja to naprawdę doceniam! Może jeszcze nie wszystko rozumiesz, ale z czasem to się wyklaruje.

 

Co do argumentów, to ja je często przytaczam, ale Ty zawsze masz tylko jedną odpowiedź (i to taką samą dla każdego), "lewak, Wyborcza, TVN i WSI". Czasem, gdy chcesz zabłysnąć, to piszesz wybiórcza, ale lewak, tvn i wsi pozostają (nie wymagajmy za dużo).

 

Tak się ucieszyłem, że znalazła się kobieta, której się podobasz! Co prawda należałoby użyć tu ikonki :shock:, ale skoro już jest takowa, to trzymaj się jej, nie daj odejść. Drugi raz taka sytuacja może się już nie powtórzyć. A Ty marnujesz swój cenny czas na zaczepianie mnie, gdy ja wyraźnie napisałem, że nie będzie tanga między nami!

 

W ogóle, to przekażmy sobie znak pokoju, bo tak należy czynić w dzień święty. :uklon:

 

carlosbueno, jasaw :great:. Oczywiście, wybory będą sfałszowane, gdy Duda przegra lub PiS nie przejmie władzy w wyborach parlamentarnych. W każdym innym przypadku wybory są przeprowadzane zgodnie ze sztuką.

 

Komorowski, Komorowski! :D Jest to miły, bardzo nieporadny, pan. Nie kłóci się o krzesło w samolocie, nie ma dyspepsji, gdy trzeba jechać na ważne, międzynarodowe spotkania, żona nie przynosi mu kanapek w torebce foliowej i nie poprawia ubioru. Nie zameldował wykonania zadania Tuskowi, czym zyskał moją sympatię. "Przemysł pogardy", jaki spotykał Lecha Kaczyńskiego jest niczym, w porównaniu do tego, z czym musi się mierzyć na co dzień Prezydent Komorowski (ja mu się dziwię, że wciąż daje radę). Był ministrem obrony, więc ma zamiłowanie do wojskowości (a przecież jest zwierzchnikiem sił zbrojnych). W kampanii nie składa obietnic, które będą nas kosztowały setki miliardów złotych (jak Duda). Nie tworzy prezydenckiego biura porad prawnych, które będzie rozwiązywało problemy każdego Polaka (a Duda i to obiecuje). Można by tak wymieniać i wymieniać, ale nie chce mi się, bo to nie jest kandydat z mojej bajki. Niestety nie ma lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wyborca Komora i PO jest zmanipulowany przez media, lub czerpie korzyści z układu. Moja siostra jest za Komorowskim, dobrze się jej powodzi ma pensję ponad średnią krajową jej mąż jeszcze dwa razy wyższą, a nie są żadnymi urzędnikami, biznesmenami. Nie chce ona żadnych większych zmian a tym bardziej rewolucji i ja to rozumiem tak samo jak rozumiem tych którzy chcą owej rewolucji bo pracują na śmieciówce, za minimum lub wcale, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, choć sa wyjątki np Maciek który mimo ogromnej pensji i wysokiego stanowiska chce rewolucji i detektyw któremu się podoba w Polsce mimo że ma 500 zl renty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha

"Głosujcie na Komorowskiego bo to bardzo miły starszy nieporadny Pan"

Nic nie robi tylko od czasu do czasu podpisze jakąś antyobywatelska ustawę

No świetna argumentacja by poprzeć prezydenta naprawdę :D

Uderzając z drugiej strony to nie podobają mi się rozbuchane socjalne postulaty Dude. Fakt że system podatkowy można uszczelnić ale nie uzyska się tyle kasy by te propozycje zrealizować.

Z dwojga złego lepszy Duda socjalista niż Komorowski marionetka WSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj, wymieniaj, wyciągaj króliki z kapelusza. Chętnie posłucham tej gebbelowskiej psychozy.

Hehe dobre

Dla platformy liczy się propaganda ponad wszystko. A ty obywatelu ciesz się że masz ciepłą wodę w kranie i daj platformie i jej rodzinie kraść spokojnie a nie zwracasz głowę popierając Kukiza w 20%.

Fajnie ze elektorat sprzeciwu jest tak silny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dlaczego nie zagłosuję na Andrzeja Dudę" - Andrzej Saramonowicz, natemat.pl

 

"Andrzej Duda przedstawia się jako kandydat nowocześniejszy od staroświeckiego wujka Komorowskiego. Jak się ta nowoczesność objawia? Tak jak na zdjęciach z Zembrzyc. Andrzej Duda klęczy przed jakąś zadziwiającą panią, przedstawiającą się jako mistyczka, a ta - wyciągając z foliowego zawiniątka mazidło, które sama uznaje za święte - smaruje mu nim czoło. Najwyraźniej kandydat na urząd Prezydenta RP również uznaje je za święte, bo nie tylko nie protestuje, ale przed tą panią z zadowoleniem klęczy. Klęczeć przez paniami nie grzech, ale istnieje obawa, że jeśli Andrzej Duda zostanie prezydentem, każe klęczeć i mnie. A ja na to ochoty nie mam.

 

Zdjęcie jest z zeszłego roku. Andrzej Duda przyjechał do Zembrzyc, by syryjska mistyczka Myrna Nazzour pobłogosławiła go przed wyborami do parlamentu europejskiego. To było dla mnie wielkie przeżycie jako człowieka wierzącego - mówił wówczas człowiek, który za kilka dni może stać się głową państwa. - Myrna Nazzour jest obdarzona wielkim darem od Boga. To zaszczyt, że mogłem się z nią spotkać. No to tyle w temacie nowoczesnej Polski, którą Duda chce nam zbudować. Nie wiem, jak wy, ale ja w takim razie chcę jeszcze pożyć w tej staroświeckiej - bez mistyczek i świętości wyciąganych z folii."

 

:why:

 

Ja takiego prezydenta nie chcę. Klęczeć to on może przed narodem ewentualnie, a nie przed mistykami, księżmi czy innymi, nawiedzonymi postaciami. Co taki Duda musi mieć w tej swojej łepetynie zatem? Strach się bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wypadnie dzisiejsza debata.

Dla Komora to już ostatnia deska ratunku. Przegranie debaty dzisiejszej i TVNowskiej w czwartek oznacza koniec marzeń o wygranej i koniec laby i leżenia plackiem przez 5 lat i nawet jak się wpadke popełni to media i tak wybronią.....

Ponoć debata może odwrócić bieg wyborów. Komór nie jest jednak tak biegłym oratorem jak Tusk by mu to się udało. Zapewne by ratować skórę posłuży się również w stosunku do Dudy chwytami poniżej pasa......to mu tylko zostało bo jako prezydent nie ma się czym pochwalić.

Kiedyś czytałem wywiad w jakiejś gazecie z anonimowym pracownikiem kancelarii prezydenta. Na zadane pytanie dotyczące sposobu wygrania wyborów prezydenckich(wywiad był jakiś czas temu jeszcze jak Komorowski miał sondaże ponad 50%-które wiadomo że były oczywistą propagandą i kłamstwem) ów pracownik kancelarii odpowiedział tak:

"U nas w urzędzie to wszystkim się wydaje, że od 5 lat są na wakacjach. Jest spokojnie, nikt sie nie spieszy niczym nie przejmuje łącznie z naszym szefem któremu wydaje się że reelekcja należy się jak psu micha".

Powiem szczerze odpowiedź ta jak ją przeczytałem zaniepokoiła mnie bo kto chce płacić podatki na pasożytów co tylko se leżą i żyją cudownie a my musimy harować w pocie czoła na kancelarię która ma budżet większy niż dwór angielski królowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arashko, są zdjęcia, powołałem się na źródło przecież. Wystarczy przeczytać. Widzę, że zaczynasz używać argumentów typowych dla wiadomo kogo. :D

 

c31ea415bede44dba1f29d90f9e0775c,640,0,0,0.jpg

 

48cb796e654658a35d81125933380510,641,0,0,0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klęczeć przez paniami nie grzech, ale istnieje obawa, że jeśli Andrzej Duda zostanie prezydentem, każe klęczeć i mnie. A ja na to ochoty nie mam

Większej bzdury to w życiu nie słyszałem. Prześcigasz samego siebie....

To nie średniowiecze by ogniem i mieczem ateistów tudzież innowierców nawracać. Kto chce niech sobie wierzy a kto nie chce niech sobie nie wierzy. Po to chyba jest demokracja i jako taka wolność przekonań nie?

A że Duda jest katolikiem to dobrze, że jest i że się tego nie wstydzi. Stąd poprze go elektorat katolicki i nie tylko pewnie.

Lepszy Duda namaszczony przez mistyczke niż pseudo katolik Komorowski który podpisuje gender i in vitro i do tego chce podpisać związki pedalskie. Jak ten człowiek ma czelność przystępować do sakramentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rico

Mina Pieńkowskiej po słowach Olechowskiego bezcenna faktycznie w tym filmiku.

Chłopak z filmu ma rację. Ludzie są tak ślepi, tak ogłupieni przez media, że nawet jakby im pokazać wszystkie dowody na kłamstwa, przekręty platformy to i tak nie uwierzą. Czasem aż ręce opadają.

Miejmy nadzieję, że Duda w końcu przełamie monopol złodziejskiej władzy.

Co do partii Balcerowicza to cóż być może faktycznie jest to szykowana platforma=tratwa dla tonącej PO by liberałowie aferałowie jak PO całkiem zatonie mieli gdzie przeskakiwać.

Liberalizm gospodarczy sam w sobie rozsądnie realizowany nie jest zły a wręcz pożyteczny.

Liberalizm realizowany w polskim wydaniu spod pióra Soroża Sachsa i Balcerowicza to dziki kapitalizm oparty wyłącznie na korupcji do tego neokolonializm gospodarczy prowadzony przez obcy kapitał.

Co by nie mówić takie są fakty z historii. Liberalizm Balcerowicza był zbyt skrajny stąd przyniósł złe owoce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×