Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej turze głosowałem na Pawła Kukiza. Jego poglądy powiedzmy mniej więcej podzielam ale nie były one głównym powodem dlaczego oddałem na jego głos. Po prostu nie mogłem znaleźć odpowiedniego kandydata. Kukiz był przeciwko obecnemu stanu rzeczy, taki społecznościowy rewolucjonista, wkurwiony patriota, któremu zależy na dobru ojczyzny. Wydaje się szczery i wiarygodny. A do tego przede wszystkim jest spoza systemu, nie jest politykiem. To wszystko właśnie zadecydowało o oddaniu na jego głosu. W drugiej turze natomiast zamierzam zagłosować na Andrzeja Dude. Mimo, że tradycjonalizm, konserwatyzm i prokatolickość nie są mi bliskie, a można rzec, że są dość dalekie ponieważ jestem osobą o poglądach lewicowych to jednak postanowiłem, że przymknę na to oko. Moim zdaniem stanowisko prezydenta jest czysto reprezentacyjne, nie ma co się oszukiwać - prezydent nie ma zbyt wielkiego pola do popisu w zmienianiu kraju. Pod względem reprezentacyjnym Duda bije na głowę Komorowskiego. Jest młodszy, lepiej wygląda, lepiej wypada, ma więcej energii, jest bardziej elokwentny, inteligentniejszy, zna języki obce itd. Na polu reprezentacyjnym Bronisław jest tutaj zdeklasowany. Komorowski jest całkowicie niemedialny i niereprezentacyjny. Dodatkowo Andrzej Duda ma jako takie doświadczenie, nie jest kompletnym żółtodziobem - jest europosłem i pracował w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Poza tym żywię do jego sympatię, a do Komorowskiego, który jest dla mnie marionetką PO bez własnego zdania podpisującą wszystko jak leci wręcz przeciwnie. Co z tego, że wyznaje inny światopogląd niż ja? Nie musimy myśleć tak samo, wystarczy jak będziemy wzajemnie się szanować. Gdyby chodziło o wybory parlamentarne to grubo bym się zastanowił przed oddaniem głosu na PiS ale tutaj walka toczy się o stanowisko prezydenta, które ma inne zadania i uprawnienia. Mam nadzieję, że wygra Andrzej Duda i w końcu będziemy mieli prezydenta z prawdziwego zdarzenia, który będzie potrafił sprzeciwić się rządowi, który będzie potrafił powiedzieć głośno gdy coś będzie nie tak, który będzie stanowczo wetował zbójeckie ustawy, i który będzie potrafił bronić interesów naszego kraju, a nie dawać się dymać dla wszystkich krajów w imię dobrych stosunków, które kompletnie nie przekładają się na poprawę stanu życia na naszym podwórku. Już nawet wolę złe stosunki z niektórymi krajami ale dające jakieś realne korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugiej turze natomiast zamierzam zagłosować na Andrzeja Dude. Mimo, że tradycjonalizm, konserwatyzm i prokatolickość nie są mi bliskie, a można rzec, że są dość dalekie ponieważ jestem osobą o poglądach lewicowych to jednak postanowiłem, że przymknę na to oko. Moim zdaniem stanowisko prezydenta jest czysto reprezentacyjne, nie ma co się oszukiwać - prezydent nie ma zbyt wielkiego pola do popisu w zmienianiu kraju. Pod względem reprezentacyjnym Duda bije na głowę Komorowskiego. Jest młodszy, lepiej wygląda, lepiej wypada, ma więcej energii, jest bardziej elokwentny, inteligentniejszy, zna języki obce itd. Na polu reprezentacyjnym Bronisław jest tutaj zdeklasowany. Komorowski jest całkowicie niemedialny i niereprezentacyjny. Dodatkowo Andrzej Duda ma jako takie doświadczenie, nie jest kompletnym żółtodziobem - jest europosłem i pracował w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Poza tym żywię do jego sympatię, a do Komorowskiego, który jest dla mnie marionetką PO bez własnego zdania podpisującą wszystko jak leci wręcz przeciwnie. Co z tego, że wyznaje inny światopogląd niż ja? Nie musimy myśleć tak samo, wystarczy jak będziemy wzajemnie się szanować. [...] Mam nadzieję, że wygra Andrzej Duda i w końcu będziemy mieli prezydenta z prawdziwego zdarzenia, który będzie potrafił sprzeciwić się rządowi, który będzie potrafił powiedzieć głośno gdy coś będzie nie tak, który będzie stanowczo wetował zbójeckie ustawy, i który będzie potrafił bronić interesów naszego kraju

Wielkie brawa ode mnie za te słowa, jakże stonowane, pozbawione zbędnych emocji większości krzykaczy, a jednocześnie prawdziwe ;) Dawno nie czytałam na tym forum

( a już w tym temacie chyba w ogóle ) tylu mądrych słów, w dodatku całkiem estetycznie podanych... szacun :uklon:

 

:brawo::brawo::brawo:

 

Btw Myślę bardzo podobnie do Ciebie ;) ( ale nie muszę już tego po raz któryś powtarzać, bo wystarczyło zacytować Twojego posta! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajmy prawo głosu tym co zarabiają minimum 10 tys zł/mies , mają żonę/męża i dzieci bo tylko oni są godni oddania głosu założę się że Komorowski miałby 90% głosów wtedy.

 

nie jestem taki pewny.ktoś kto klepie bide za te przysłowowe 1,3k jest w stanie się przystosować,człowiek taka bestia że do wszystkiego przywyknie.mało zarabiasz to i mało ci zabierają,natomiast jak napisał intel im większa ambicja tym bardziej bolesne zderzenie z systemem.

znam kilka osób które prowadziły lub prowadzą swój własny interes(też staram się być niezależny)i naprawde trudno u nich się spodziewać dobrego słowa nt.obecnej sytuacji,choć wiadomo że ten co ma milion bedzie biadolił że to nie miliard,ale już nie o same $$$ chodzi ale o relacje na linii biurokracja-obywatel,relacje które są dość podobne jak w PRL z tym że wtedy było z 10x mniej urzędników(przy większej liczbie obywateli)dużo mniejsze też zadłużenie i bezrobocie

 

ps.patrzcie że komornicy już psy licytują tak jest krucho :D

http://sprzedam.pl/aukcja_13426402_Pies-rasy-wilczur-wiek-ok.-1,5-roku----KIKOL-750.00-zl-oferuje.html

No ale jak widziałem szczegółowe wyniki wyborów to właściciele przediebiorstw oraz wysoka kadra zarządzająca w ponad 40% poparła Komorowskiego, choć może to dziwić z racji prowadzonej przez PO polityki, no ale widocznie wolą mierne status qvo od zmian które nie wiadomo co przyniosą a do stracenia mają dużo . A te wyśmiewane nieżyciowe studenciki w większości poparły Kukiza, także te ograniczenia odnośnie głosowania by zaszkodziły bardziej antysystemowcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki procent osób pracujących za minimum albo na smieciówkach poparła Komorowskiego, założę się że poniżej 10% a większość z nich podejrzewam że na wybory nie poszła bo za tą swoją sytuacje obwinia cała klasę polityczną albo w ogóle ich polityka nie interesuje. Już na studiach zwłaszcza od tych z tzw lepszych rodzin słyszałem że biednych i niewykształconych należy pozbawić głosu albo obniżyć ich rangę głosu, skąd ludziom takie rzeczy przychodzą do głowy przecież to jawne zaprzeczenie demokracji choć te osoby uważają się zwykle za demokratów pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś, gdy się jeszcze Komoukraińskim nie interesowałem zbytnio, uważałem go za takiego jowialnego prezydenta w amerykańskim stylu. Jednak im bardziej się zagłębiałem w temat jego osoby, tym bardziej tracił w moich oczach. Tym co zrobił w poniedziałek, po przegranej I turze wyborów i tym co robi w tym tygodniu, wbił sobie ostatni gwóźdź do politycznej trumny. Coraz bardziej wygrywa we mnie perspektywa wykonania beczki boeingiem, czyli zagłosowania na Dudę. Poczekam na debaty z udziałem kandydatów, ale czuję, że energiczny Duda zmiecie Bula, który głównie potrafi czytać z kartki, albo wymachiwać rękami wypowiadając jakieś okrągłe zdania.

 

[videoyoutube=IWCtIgUZbs8][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na studiach zwłaszcza od tych z tzw lepszych rodzin słyszałem że biednych i niewykształconych należy pozbawić głosu albo obniżyć ich rangę głosu, skąd ludziom takie rzeczy przychodzą do głowy przecież to jawne zaprzeczenie demokracji choć te osoby uważają się zwykle za demokratów pełną gębą.

Też się nad tym zastanawiam :?

 

Hans, ja tę beczkę chcę widzieć :lol::lol::lol: ( poproszę o skan Twojej karty do głosowania na priv :mhm: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, będę łaził z punktu wyborczego do domu i skanował? W zasadzie to jeździł, bo meldunek mam gdzie indziej niż aktualnie mieszkam. Mogę zrobić zdjęcie jak mi się będzie chciało, ale jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie. Jeśli Duda zmasakruje Komoukraińskiego, to wtedy szanse na beczkę wzrosną. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko są ustawki. Pani Bogusia (ta niepełnosprawna) spotkała się już osiem lat temu z działaczami PiS - z Jarosławem Kaczyńskim, z Joachimem Brudzińskim. Można zatem przyjąć, że jest podstawiona. "Chłopak, który zadawał pytanie prezydentowi podczas środowego spaceru po Warszawie i twierdził, że wyjeżdża do Norwegii, bo w Polsce nie znajduje pracy, został zidentyfikowany jako Ziemowit Piast Kossakowski, który kandydował w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do Rady Dzielnicy Ursynów. Posłowie PO pokazali na konferencji ulotki i plakat Kossakowskiego z kandydatem PiS na prezydenta Warszawy w ubiegłorocznych wyborach Jackiem Sasinem."

 

Co do suflerów, to sztab PiS-u musiał podpowiadać Dudzie, żeby pocałował własną żonę, gdy akurat kamera go obejmowała.

 

Komorowski jest nieporadny, to fakt, ale PiS, na sztandarach mówiących o wysokich standardach moralnych tej partii, gra nieczysto i jest cyniczny do bólu. Zrobią wszystko byle tylko dobrać się do władzy.

 

W dodatku, tyle ile Duda naobiecywał do tej pory, to aż głowa boli. Tylu tu ekonomistów wszelkiej maści, piejących o zadłużeniu Polski, a żeby spełnić postulaty Dudy, to pewnie trzeba by powiększyć ten dług dwukrotnie.

 

I to ma być ta lepsza jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku, tyle ile Duda naobiecywał do tej pory, to aż głowa boli. Tylu tu ekonomistów wszelkiej maści, piejących o zadłużeniu Polski, a żeby spełnić postulaty Dudy, to pewnie trzeba by powiększyć ten dług dwukrotnie.
też racja, choć pomysły o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku i 500 zł na dziecko miesięcznie uważam za dobre, ale trzeba w zamian gdzieś indziej szukać oszczędności a Duda nic o tym nie mówi wręcz odwrotnie chce dalej bronic kosztownych przywilejów górniczych i mundurowych i zwiększać nakłady na służbę zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ktoś skrytykuje Komorowskiego, to już przyklejają mu łatkę podłego pisowca, to nie może być normalny obywatel, bo przecież Polska to krainy mlekiem i miodem płnąca. Komorowski niech sie lepiej wytłumaczy o jego ziwązki z WSI, bo to że padło na niego takie podejrzenie nie jest wyssane z palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ktoś skrytykuje Komorowskiego, to już przyklejają mu łatkę podłego pisowca, to nie może być normalny obywatel, bo przecież Polska to krainy mlekiem i miodem płnąca. Komorowski niech sie lepiej wytłumaczy o jego ziwązki z WSI, bo to że padło na niego takie podejrzenie nie jest wyssane z palce.

Dokładnie tak. Wielu ludzi, którzy krytykują reżim PO wcale nie są za PiSem to argument zwolenników PO jest tylko wyzwać od PiSowców albo od PiSuarów....to takie niski.

A że Leśnik związany jest z WSI to wiadomo od dawna co świetnie ukazyje ksiązka "Niebezpieczne związku Komorowskiego". Związki wiadomo z mafią wyrosłą z post UB/WSI.

Fajnie, że na forumowej sondzie poparcie dla Dudy jest dwa razy większe niż Komorowskiego.

Ale ewentualne zwycięstwo i duże poparcie dla Dudy pokazuje coś innego jeszcze piękniejszego. Ukazuje się mianowicie to, że mimo tych totalnych "całch kłamstw/całą dobę", mimo usłużnych dziennikarzy i komentatorów w mediach rządowych i mimo tej wszystkiej propagandy Naród jednak swój rozum ma i widzi że Komorowski to prezydent anty polski anty obywatelski i po prostu zwykły szkodnik :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem jeszcze czy idę na II turę oddać głos nieważny czy na II turę i nie idę

ale co mam do powiedzenia w tym temacie widzę że znowu zeszła rozmowa na ścieranie się dwóch ideologii

i na hejtowanie Komora

1Ta czcza gadanina lewica czy prawica jest bez sensu

a za ten czas was rżną na kasę

2Nie widzę różnicy między takim konserwatywno-chrześcijańskim podejściem a lewacko - feministycznym

obie ideologie są idiotyczne i niedorzeczne mają kilka zasad słusznych, które i tak interpretują na opak

reszta zasad jest kompletnie niedorzeczna i bzdurna.

Zakładają poprawność polityczną i mówią o tolerancji, ale jeśli się nie zgodzisz z nimi to uznają cię za źródło wszelkiego zła na ziemi.

Obie zakładają tworzenie utopii.

Tak świat będzie taki cudny wszystkie cierpienia znikną jak tylko wszyscy będą czcić postać opisaną w książce, która ma ponad 2000 lat.

:blabla:

albo jeżeli dzieci będą się przebierać za płeć przeciwną w przedszkolach. :lol:

Naprawdę nie miałbym tych schorzeń i nie chodziłbym do lekarzy, którzy by faktycznie starali się mnie wyleczyć (gdybym jednak przyszedł)

gdybym tylko czcił fikcyjną postać z księgi co ma ponad 2000 lat albo nie był przebierany w przedszkolu za dziewczynkę naprawdę życie byłoby o wiele

łatwiejsze :lol::lol::lol::lol:

3 Co tak hejtujecie Komora, co brawo Kukiz?

Skoro Kukiz nie przeszedł a Komor tak i jest znowu PiS vs PO i kogo wybiorą ta sama stara pierdoła

i tak a Komor ma spore szanse że jeszcze wygra :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ratują Komora wczoraj Karolak dziś Tusk i prezydenckie dzieci które spontanicznie włączyły się w kampanie. Większość elity i showbiznes są za Komorem tylko jakoś prości ludzie mniej. Ale Komorowski to prezydent sytych i ustawionych na szczęście jego czas się chyba już kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'W drugiej turze 54 proc. wyborców chce oddać głos na Andrzeja Dudę, a 46 proc. na Bronisława Komorowskiego – wynika z sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka”. Przewidywana frekwencja to 47 proc.'

 

źródło: http://polska.newsweek.pl/sondaz-prezydencki-przed-ii-tura-wyborow-przewaga-dudy-nad-komorowskim-newsweek,artykuly,363194,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem komentarze politologów na niezależnej.pl, że w Platformie ostnio Schetynowcy przejmują już całkiem władzę. Bo aktualnie są w niej 4 obozy.

- Obóz wokół Kopacz złożony również z dawnych tuskowców

- Obóz Schetynowców

- Osłabiona Spółdzielnia Grabarczyka bo jej lider dostał dymisję ostatnio.

- Obóz skupiony wokół Komora w dużym pałacu, też osłabiony bo ich lider mimo opieki medialnej dostał mocny cios ostatnio w 1 turze.

Z tych obozów liczą się już tylko Schetynowcy silni jak nigdy no i dawni Tuskowcy osłabieni bo Kopacz to nie lider a Tuska brakuje, któty to rzucił całe to bagno. Stąd Schetynowcy dominują. Ponoć wyrażają oni pogląd, że korzystnie by było gdyby Komorowski wybory przegrał. Z tego względu, źe mogliby próbować propagandy dawnej że Rząd by chciał coś robić tylko Prezydent (kiedyś Kaczyński, dzisiaj Duda) wszystko blokuje stąd rząd ma związane ręce i ma usprawiedliwienie by nic nie robić. Koabitacja byłaby korzystna bo można też wtedy na PiS zwalić winę za rządzenie.

Przegrana Komorowskiego daje też Schetynie osłabienie znaczne obozu prezydenckiego co jest korzystne.

Słaba Kopacz i tuskowcy, słaba Spółdzielnia biznesmanów Grabarczyka i leżący i kwiczący obóz prezydencki=prosta droga dla Schetyny na przejęcie PO w całości na własność na złość Tuskowi który walczył z nim tyle lat.....

Scenariusz jak z Gry o Tron. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×