Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie rozumiesz biologii, religii, Konstytucji, stomatologii, seksuologii to rozkładam ręce.

 

Biologia - 50-60% zarodków ginie samoistnie, bo zawierają błędy genetyczne, bo nastąpiła jakaś awaria w procesie podziału komórek, bo kobiece ciało je odrzuciło itp. Te zarodki to nie są ludzie, Ty tego nie rozumiesz.

 

Religia - tu nie ma co rozumieć, bo o bajkach i baśniach się nie dyskutuje. W nie się wierzy albo nie. Ty tego nie rozumiesz.

 

Konstytucja - ona jest tworzona przez ludzi, dlatego ważne jest by nie byli oni sługusami jakiegokolwiek kościoła, a dbali o świeckość i dobro wszystkich obywateli. Ty tego nie rozumiesz.

 

Stomatologia - Davin już Ci napisał coś na ten temat. Ty tego nie rozumiesz.

 

Seksuologia - zawiera w sobie bardzo obszerny kawałek wiedzy i doświadczeń, które mają się nijak do standardowego widzenia świata przez wierzących (po ciemku, heteroseksualnie i tylko w celach prokreacyjnych). No ale tego też nie rozumiesz.

 

Fakt, opadają ręce, wszystko opada w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, ale nikt nie robi operacji na zarodkach przecież. Nie jestem biologiem, trudno mi określić kiedy człowiek staje się człowiekiem. Stawiałbym na to, że w chwili, gdy wykształci mu się mózg (chyba 14-16 tydzień).

 

not sure if troll... nie trzeba być biologiem, wystarczy nadstawić dobrze ucha na lekcji w podstawówce. mnie na przykład uczyli, że od momentu zapłodnienia komórki jajowej, ale nie czepiam się, może załapałam się już na nową podstawę programową? :time:

Poza tym, aborcja jest dopuszczalna tylko do jakiegoś momentu, więc to też można by wziąć pod uwagę definiując człowieczeństwo płodu.

 

rozumiem, że według Ciebie prawa natury nie są jednoznaczne, uniwersalne i niezmienne, a stanowią jedynie wynik decyzji kilkuset osób, których kompetencje w tej kwestii są raczej wątpliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, prosiłam o literaturę w zakresie edytowania postów, bracie. :) Faktycznie, wyraziłam się nieprecyzyjnie, gdyż to był taki żarcik z mojej strony.

 

Ups, i did it again :)

O cholera, ale przynajmniej zmusiłaś mnie do podczytu.

 

Czytam tutaj, że w Polsce jest zajebiście i jakoś nie widać biedy…

To dlaczego trzy miliony najbardziej zaradnych i wykształconych od lat przebywa na emigracji? Trzy miliony !! Kolejny milion deklaruje chęć emigracji jeszcze w tym roku.

[attachment=0]603px-Map_of_GDP_per_capita_in_the_EU_in_2007_(NUTS_3).png[/attachment]

Dlatego. Polska jest biedna komparatywnie, jeśli zestawić ją z Europą Zachodnią. Sytuacja ma się inaczej gdyby zestawić ją chociażby z Ukrainą, o gastarbeitarach z niej już wspominałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinda, weź sama czytaj ten drobny maczek, ale może później wybierz cytat, z którego wynika, że zapłodniona komórka jajowa nie jest życiem ludzkim (istotą ludzką), lub nie jest żywa.

Bo to chyba geneza tego sporu.

 

bonsai nie tłumacz koleżanki tym ogólnikowym pojękiwaniem.

 

Davin aaleś mazepa. Skąd wnioskujesz że pisałem o tamtym leczonym zębie? Miałem na myśli kolejny.

 

To ja idę po swojego dzieciaka do przedszkola, a Wy tu się bawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, genezą sporu było to, że napisałeś, że konstytucja RP gwarantuję ochronę życia poczętego, co jest bzdurą. Idź do biblioteki, przeczytaj kilkunastostronicowe orzeczenie, potem się wypowiadaj. I cytując coś, powołuj się na źródła, nie na wybiórcze linki z byle jakich stron www.

 

Psychoanalepsja_SS, Ok, teraz nie edytuję, a piszę dalej. Twoja praca u podstaw ma sens.

 

Ja też jestem z tzw. Polski B, widzę ją w zakresie infrastruktury, a nie w poziomie życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masturbow, do pierwszej wątpliwości odniosłem się w poście powyżej Twojego. Do drugiej - tak, uważam, że wiele rzeczy jest relatywnych, a przez fundamentalizm myślowy mnóstwo osób może być pokrzywdzonych (tu się kłania dyskusja o aborcji, gwałtach, zagrożeniu życia matki itp.).

 

bonsai nie tłumacz koleżanki tym ogólnikowym pojękiwaniem.

 

Siła Twych argumentów powala. :uklon:

 

To ja idę po swojego dzieciaka do przedszkola, a Wy tu się bawcie.

 

Idź, ale nie indoktrynuj go tymi swoimi przekonaniami, bo skrzywdzisz dzieciaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD płody - nie o człowieczeństwo dziecka/płodu/embrionu/zarodka się rozchodzi, a o osobowość, to nie są synonimy. Choć niektórzy postawią znak równości, inni zawężą pojęcie osoby na powiedzmy ludzi od momentu wykształcenia ośrodkowego układu nerwowego, inni zaś rozszerzą na małpy naczelne (co w sumie do mnie przemawia), itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, morderstwo człowieka w przypadku gwałtu, czy zagrożenia życia matki, to jedno i bez wątpienia warte poddania dyskusji, a brak elementarnej wiedzy w zakresie biologii, to drugie. to, że kobiece ciało odrzuca zarodek, czy ginie on na skutek 'awarii' w dalszym ciągu podlega naturze, to nie ingerencja z zewnątrz. czyli celowe odbieranie komuś życia, kto by się mógł tam dalej spokojnie rozwijać. co z tego, że jest mały i nie ma rozwiniętego mózgu. to taki sam człowiek, jak Ty, tyle że pierwszych stadiach rozwoju. więc tym bardziej bezbronny i wymagający opieki. nie rozumiem, dlaczego ludzie nie potrafią przyjąć do wiadomości tak oczywistego faktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, morderstwo człowieka w przypadku gwałtu, czy zagrożenia życia matki, to jedno i bez wątpienia warte poddania dyskusji, a brak elementarnej wiedzy w zakresie biologii, to drugie. to, że kobiece ciało odrzuca zarodek, czy ginie on na skutek 'awarii' w dalszym ciągu podlega naturze, to nie ingerencja z zewnątrz. czyli celowe odbieranie komuś życia, kto by się mógł tam dalej spokojnie rozwijać. co z tego, że jest mały i nie ma rozwiniętego mózgu. to taki sam człowiek, jak Ty, tyle że pierwszych stadiach rozwoju. więc tym bardziej bezbronny i wymagający opieki. nie rozumiem, dlaczego ludzie nie potrafią przyjąć do wiadomości tak oczywistego faktu.

 

wiec z ciekawości zapytam... czy uwazasz że zarodek jest człowiekiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce zamanifestować brak swojego kandydata, a jednocześnie oddać głos nieważny, proponuję wziąć własny długopis i zaznaczyć dwa krzyżyki przy obu kandydatach, żeby można było mniej cudować nad tą urną.

 

Tymczasem Komoukraiński...

[videoyoutube=MuH2yhr8yTU][/videoyoutube]

 

Zastanawiam się jak nazwać Dudę, gdyby ewentualnie zwyciężył i pomagał Ukrainie? Andriej Duda? Dudaiński? Może mi coś podpowiecie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, morderstwo człowieka w przypadku gwałtu, czy zagrożenia życia matki, to jedno i bez wątpienia warte poddania dyskusji, a brak elementarnej wiedzy w zakresie biologii, to drugie. to, że kobiece ciało odrzuca zarodek, czy ginie on na skutek 'awarii' w dalszym ciągu podlega naturze, to nie ingerencja z zewnątrz. czyli celowe odbieranie komuś życia, kto by się mógł tam dalej spokojnie rozwijać. co z tego, że jest mały i nie ma rozwiniętego mózgu. to taki sam człowiek, jak Ty, tyle że pierwszych stadiach rozwoju. więc tym bardziej bezbronny i wymagający opieki. nie rozumiem, dlaczego ludzie nie potrafią przyjąć do wiadomości tak oczywistego faktu.

 

wiec z ciekawości zapytam... czy uwazasz że zarodek jest człowiekiem ?

 

no taa, wiem, o co Ci chodzi, o niekonsekwencję w moim rozumowaniu. ale fakt, sama widzę trochę hipokryzji w swoim podejściu do in vitro, a zabijaniu zarodka podczas aborcji. pewnie dlatego, że główną ideą pierwszego jest jednak taśma produkcyjna ludzi (to wyższe dobro trochę mydli oczy), a drugie to zwykłe morderstwo. mam dużo mieszanych uczuć i niezbyt ugruntowane stanowisko w powiązaniu tych dwóch spraw, więc się nie chcę wykłócać. co nie zmienia faktu, że jakby nie naginać własnych standardów moralności, zarodek pozostanie człowiekiem w 1-szym stadium rozwoju. trochę mnie zaświerzbiły ręce przy tej złotej myśli z uczłowieczaniem płodu od 14 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wracając do grup, które powinny być pozbawione możliwości głosowania.

 

Po pierwsze ludzie, którzy nigdy nie parali się pracą, mieszkający z rodzicami, wieczni studenci i wszelakiej maści garnuszkowcy. Ci mają jak widać najwięcej do powiedzenia. Łatwo polemizować i wysuwać argumenty tym, którzy nie muszą na własnej skórze przekonywać się o małostkowości i błędnej interpretacji rzeczywistości. Ci wszyscy trzydziestolatkowie, którzy wiecznie szukają pracy, bez wstydu siedzą na karku rodzicom nie płacąc rachunków, czynszów i nie troszcząc się o zasobność lodówki. Nawet gdy ruszą swoje dupska do jakiejkolwiek pracy wystarczy im 1300 złotych netto na świecówce. Na waciki i modne ubranka wystarczy.

 

Po drugie ludzie bez ambicji. Ci, którym wystarczy mieszkanie u kogoś „kątem” ( najczęściej u rodziców ) którym nie potrzeba żadnej pracy. Bo i po co. Nie potrzebują żony, mieszkania, samochodu, dożywotnie walenie konia i zaspokajanie potrzeb kulturalnych ograniczających się do czytania książek z biblioteki to spełnienie marzeń. Ślęczących od rana do wieczora na forum, zakładajacych coraz to nowe i bardziej kretyńskie wątki. Oczywiście na komputerze sfinansowanym przez kogoś innego, opłacającego również dostęp do Internetu.

Również ci, którzy godzą się na mieszkanie po czterech w dwupokojowym, wynajmowanym mieszkaniu niczym w komunie hipisowskiej.

 

Po trzecie zaburzeni lub chorzy psychicznie. To chyba nie wymaga komentarza.

Sądzę że pozbawienie tych grup możliwości głosowania dałoby zwycięstwo Komora kto wie może w pierwszej turze bo ci ludzie jeżeli w ogóle głosują to zwykle na Korwina, Kukiza czy Dudę a detektym Monk to jest raczej wyjątek że jako rencista za Komorem jest. Przecież tu na forum wśród chorych psychicznie Kukiz był zdecydowanie górą a Komorowski miał poniżej 10%.

 

A poza tym to nieźle to wymyśliłeś ja detekty monk i chyba Arasha zostaliśmy wzorem dla całego forum czy grupy ludzi przez których Komór dostał się do drugiej tury choć tylko detektyw jest za komorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlosbueno, w tym jest problem:

Gro społeczeństwa daje mamić się jak dzieciaki. Dopiero jak budzi się z ręką w nocniku (dopiero po "dwójce") - skamle, że dali się oszukiwać.

I teraz Kukiz!! Kukiz!!!

A co ten Kukiz ma w głowie? Ktoś wie? Jaki ma plan?

Pokrzyczał na razie i tyle.

Pamiętam go pozytywnie z "trzepała Zośka dywan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego trzy miliony najbardziej zaradnych i wykształconych od lat przebywa na emigracji?
chyba a raczej na pewno nie byleś nigdy za granicą w celach zarobkowych. To media mówią że sam ta najbardziej zaradni i wykształceni a prawda jest taka że minimum 20% uciekła tam przed kryminałem, kolejne 20% to ludzie z jakiś totalnych zadupi którzy nawet po polsku zdania poprawnie nie potrafią sklecić, a połowa emigracji przeklina co drugie słowo i chleje na umór. Owszem jest tez sporo wykształconych ale skoro połowa 30 latków ma w Polsce wyższe wykształcenie to trudno by było inaczej ale pewnie i tak jest ich mniej niż w Polsce. Ja jadać do UK w 2006 myśalłem tak jak Ty a rzeczywistość okazała sie zupełnie inna w domu którzym mieszkałem większosc to byli ekskryminaliści, pijacy, narkomani nawet później jak się przeniosłem jakoś dużo lepiej nie było w Polsce nigdy w życiu z taka patologią do czynienia nie miałem, w Holandii tez nie było wiele lepiej co drugi to złodziej pijak lub narkoman. To między innymi przez Polaków tam zbrzydła mi emigracja. Wiem że może moje przeżycia nie były całkowicie miarodajne bo imałem się tam najgorzej płatnych prac, no ale większość osób tam od takich zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o propozycji Kukiza w sprawie debaty?

Moim zdaniem to świetne posunięcie z jego strony, uciekł troche do przodu. Ma racje. Zarówno Dudzie jak i Komorowskiemu zależy na poparciu elektoratu kukizowego bo tylko on może dać zwycięstwo. Kukiz słusznie wymyślił debatę by sprawdzić który z kandydatów miałby bliżej do realizacji jego postulatów. Duda się nie boi i zgodził się od razu.

Komorowski tchórz wie że na takiej debacie zostałby zmasakrowany stąd odmówił, a media we wszystkich serwisach informacyjnych wylewają wiadro pomyj na Kukiza że w ogóle zdobył się na taką propozycję by Leśnik miejmy nadzieje już nie długo nam panujący ruszył swoje królewskie 4 litery na taką debatę. Wiadomo po czyjej stronie są media.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poglądy Kukiza poza Jowami nie były specjalnie widoczne, ja myślę jednak, że ludzi przekonała jego uczciwość, uwierzyli, że jest on patriotą, zależy mu na dobru Polaków i to wystarczy, bo wtedy jeśli nawet w danej chwili jest za czymś co się okazuje nieskuteczne to widząc, że coś nie działa wycofa się z tego spróbuje czegoś innego robiąc to dla dobra Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poglądy Kukiza poza Jowami nie były specjalnie widoczne, ja myślę jednak, że ludzi przekonała jego uczciwość, uwierzyli, że jest on patriotą, zależy mu na dobru Polaków i to wystarczy, bo wtedy jeśli nawet w danej chwili jest za czymś co się okazuje nieskuteczne to widząc, że coś nie działa wycofa się z tego spróbuje czegoś innego robiąc to dla dobra Polski.

 

Jest spoza establishmentu - to moim zdaniem w dużej mierze zdecydowało o jego ukcesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o propozycji Kukiza w sprawie debaty?

Moim zdaniem to świetne posunięcie z jego strony, uciekł troche do przodu. Ma racje. Zarówno Dudzie jak i Komorowskiemu zależy na poparciu elektoratu kukizowego bo tylko on może dać zwycięstwo. Kukiz słusznie wymyślił debatę by sprawdzić który z kandydatów miałby bliżej do realizacji jego postulatów. Duda się nie boi i zgodził się od razu.

Komorowski tchórz wie że na takiej debacie zostałby zmasakrowany stąd odmówił, a media we wszystkich serwisach informacyjnych wylewają wiadro pomyj na Kukiza że w ogóle zdobył się na taką propozycję by Leśnik miejmy nadzieje już nie długo nam panujący ruszył swoje królewskie 4 litery na taką debatę. Wiadomo po czyjej stronie są media.....

 

Duda zachował się jak mężczyzna i fair.

Komorowski miga się jak zwykle - to polityczne już Bogu dzięki truchło.

Poczekajmy na debaty. Bronisław został zaproszony w różne niewygodne dla siebie miejsca. To tchórz- może i strunowiec, ale bezkręgowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Tadla spija z dziubka Komorowskiemu w "niezależnej" tvpinfo. Co za dół.

Mastalarek im mówił by zmienili nazwe telewizji na Info Komorowski.

Ale zauważ jak pozywnie wypada forumowa sonda w której Duda narazie wygrywa i ma 48% poparcia. Jak wszystko pójdzie tak dalej Komorowski sam się załatwi i nie będzie szans na jego wygraną :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, morderstwo człowieka w przypadku gwałtu, czy zagrożenia życia matki, to jedno i bez wątpienia warte poddania dyskusji, a brak elementarnej wiedzy w zakresie biologii, to drugie. to, że kobiece ciało odrzuca zarodek, czy ginie on na skutek 'awarii' w dalszym ciągu podlega naturze, to nie ingerencja z zewnątrz. czyli celowe odbieranie komuś życia, kto by się mógł tam dalej spokojnie rozwijać. co z tego, że jest mały i nie ma rozwiniętego mózgu. to taki sam człowiek, jak Ty, tyle że pierwszych stadiach rozwoju. więc tym bardziej bezbronny i wymagający opieki. nie rozumiem, dlaczego ludzie nie potrafią przyjąć do wiadomości tak oczywistego faktu.
@Masturbow, chyba troche naginasz definicje "człowieka" bo jezeli jest nim zarodek, to ta definicja musiałaby byc bardzo pojemna.

BTW, jezeli jest to człowiek w fazie rozwoju, to czemu ignorowac inne fazy rozwoju ? Np : człowiek po smierci - taki sam jak my, tylko martwy. Odcieta kończyna - człowiek czesciowy. Zwierze - człowiek w poczatkowej fazie ewolucji. Moze niewyeluowany ?

To tyle, ide zając sie swoimi ludźmi niewyeluowanymi, które w odróznieniu od zygot, czuja i myślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np : człowiek po smierci - taki sam jak my, tylko martwy. Odcieta kończyna - człowiek czesciowy. Zwierze - człowiek w poczatkowej fazie ewolucji. Moze niewyeluowany ?

To tyle, ide zając sie swoimi ludźmi niewyeluowanymi, które w odróznieniu od zygot, czuja i myślą.

 

ha! dużo w tym racji, dużo racji, trafne argumenty, jak mało jakie. więc chodźmy najlepiej jeszcze krok dalej... kobieta - no też jakby człowiek, tyle że o mniejszym rozumku

 

nie wchodzę w dyskusję, idę palić stare podręczniki, bo najwidoczniej kupiłam jakieś hadziajskie na bazarze od ruskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×