Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Schetyna sięgnie po władzę w PO i zostanie premierem, to chyba bedzie oznaczać upadek tej partii. On nie ma ogłady, czy aparycji do sprawowania takiej funkcji i ludzie nie bede się z nim tak utożsamiać.

To, że Schetyna zostanie szefem PO, a powiedział, że jak będą wybory szefa partii to wystartuje to nie znaczy od razu, że zostanie premierem.

Jeśli Komorowski przegra, a wszystko na to wskazuje to będzie to dla platformy i dla układu polityczno-biznesowo-medialnego jaki stworzyła olbrzymi cios nie tylko polityczny ale i wizerunkowy.

Prezydent Duda będzie jechał na wietrze i fali zmian który mimo osłony mediów dołoży platformie bardzo mocno.

Nie wiadomo jaki będzie wynik wyborów jesiennych, czy PiS je wygra i czy będzie miał z kim stworzyć rząd.

Wiadomo jedno, że z silnych graczy w platformie pozostał jedynie Schetyna i tk naprawde on ma zdolność do realnego przejęcia partii bo reszta wcześniej albo została wycięta przez Tuska albo sama odeszła.

W platformie ponoć jest tak, że jeśli masz jakiś interes i sprawę do załatwienia to idziesz do króla lub do człowieka cesarza. Wiadomo kiedyś chodzili do Tuska lub do jego ludzi, troche do Schetyny. Po odejściu Tuska zaczęto chodzić w łaski do Kopacz. Chodzili też do Komorowskiego.

Na dziś dzień jak chcesz coś z platformą załatwić to idziesz wyłącznie do Schetyny lub do jakiegoś jego człowieka schetynowca. Czyli wiadomo kto karty rozdaje.

Tworzy sie jakaś nowa inicjatywa Petru-Balcerowicz ale nie traktowałbym tego poważnie.

Na fali wznoszącej jest Kukiz i jest na tyle bystry że nie da sobie odebrać swojego elektoratu. Wg sondaży 25% kukizowców zagłosuje na komora, 25% zostanie w domu a aż 52%!!!!!!! zagłosuje na Dudę. Stąd być może dla Komora jest po ptokach......

Media i rządowi dziennikarze wobec tych liczb aż wyją z wściekłości praktycznie na każdym kanale.....

No i efekt jest taki że PO ma 30% lemingów, PiS 35% swojego stałego elektoratu (nawiasem mówiąc nic nie zyskuje) no i elektorat sprzeciwu Korwin-Kukiz który łącznie ma 25%. Reszta to SLD, PSL i nic nie znaczące partie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w wielkie zmiany, Kaczyński już miał raz szanse zmieniać Polskę, ale zamiast tego zajął się eliminacją i połykaniem koalicjantów. Ale miał też dobre ruchy, weryfikacja WSI (której podjął sie Macierewicz, bo małko kto ma odawgi(a może mało kto jest tak popieprzony), żeby łapać za jaja tak wysoki poziom biznesu i układów) oraz prowokacje względem urzędników, bo na polu korupcji mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy PiS coś zrobi czy nie. Tu chodzi tylko o odsunięcie Komora od władzy wraz z jego ziomkami z PO. PiS sam się załatwi. Im więcej gadki Kaczyńskiego i Macierewicza, tym bardziej poparcie im spada. Wtedy możliwe będzie doprowadzenie do rewolucji i wprowadzenie do władzy antysystemowców, lub pozostanie czekanie kolejne 4 lata na następne wybory. Tak czy siak doprowadzimy do zmiany. PiS jest mniej niebezpieczny niż zabetonowane PO. Nie wiem dlaczego wciąż myślicie w kategoriach narzuconych przez władzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, głosujmy na Dudę. Co to jest dodatkowe 300-400 mld pln na spełnienie jego obietnic? Pikuś, mały pikuś. Zaraz po wygranej zamelduje prezesowi wykonanie zadania, a Jarek oświadczy, że nie byłoby zwycięstwa bez cichego wsparcia ze strony Antoniego i w końcu się Polska odrodzi. :great:

 

Komorowski jest okropny wizerunkowo, z tym nie mogę się nie zgodzić. I raczej jest dość tępawy, ale za to przewidywalny, a to plus. Duda, czyli Jarosław, jest całkowicie nieprzewidywalny. To ja już wolę znaną nudę niż nieznany lęk.

 

No i dzisiaj zauważyłem, że Bronisława poparła Anna Czartoryska-Niemczycka, a ja nigdy nie umiałem odmawiać tak pięknym kobietom. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, co Ty pieprzysz... Weź się ogarnij. Jakich obietnic? Oni nie spełnią żadnych obietnic. Wierzysz w cuda? Z pustego to i Salomon nie naleje. Co niby według Ciebie Kaczyński mógłby zrobić? Wywołać wojnę z Rosją? Nie bądź śmieszny. Tu nie chodzi o wizerunek jednego czy drugiego, ale o to, że należą do tej samej okrągłostołowej bandy, która okrada kraj na potęgę. Rusz głową. Większość ludzi słabo interesuje się polityką, a wypowiadają się tak jakby byli specami w tej dziedzinie. Podejrzewam, że tak samo jest w przypadku bonsai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorius17, kolejny ułomek forumowy. :hide: Ja już nie mam siły z wami prowadzić konwersacji. Nie rozumiesz prostej ironii, sarkazm jest Ci obcy, okrągłe to możesz mieć te trzy działające neurony, które jeszcze funkcjonują. W II turze jest dwóch tumanów, tak? Można wybrać mniejsze zło lub w ogóle nie iść na wybory. Ja wybieram to mniejsze zło, którym dla mnie jest przewidywalny Komorowski. Duda zaś obiecuje i obiecuje, ludzie to kupują, bo są lekko niepełnosprawni. Na tym forum wiele głosów jest za Dudą, ja tych głosów nie podzielam. To wszystko. Twoje podejrzenia mnie nie interesują. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W II turze jest dwóch tumanów, tak? Można wybrać mniejsze zło lub w ogóle nie iść na wybory. Ja wybieram to mniejsze zło, którym dla mnie jest przewidywalny Komorowski.

 

Wychodzę z tego samego założenia. Do wyboru jest ujowy kandydat, który niczym sensownym się nie popisał i podejrzewam, że w drugiej kadencji będzie podobnie. Duda natomiast to jest kwiatek z tego samego poronionego układu władzy, który nie dość że nic dobrego nie zrobi to jeszcze zaszkodzić może. Na ten moment to jest niestety wybór między mniejszym i większym szkodnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zauważyłem, że Bronisława poparła Anna Czartoryska-Niemczycka, a ja nigdy nie umiałem odmawiać tak pięknym kobietom. ;)

A co mnie obchodzi zdanie jakiejś celebrytki :shock: ? I co ma do tego jej uroda?

Tylko czekać, aż się kolejni odezwą, Bronek nie ma już gdzie szukać poparcia, to bierze jak leci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wszyscy "celebryci", dziennikarze i generalnie "ludzie wyższej rangi" popierają Komorowskiego. Mam już dosyć tych spotów w sensie:"24 maja zagłosuję na Komorowskiego-A.Wajda,reżyser; w drugiej turze wybieram prezydenta Komorowskiego-(podpis)poeta..mechanik samochodowy..muzyk..lekarz itd. itp."

A co mnie obchodzi, że taki np. Wajda czy Czartoryska czy lekarz anestezjolog wybiera Komorowskiego?!To ich sprawa. Każdy ma własną wolę, rozum i wybiera według własnych przekonań. To, że ktoś tam znany lub mniej znany w telewizji wybiera Komorowskiego, to znaczy, że ja też mam go wybrać? :roll: Denerwujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi zdanie jakiejś celebrytki :shock: ? I co ma do tego jej uroda?

 

Arashko droga, czy jakiś niedobry giez ukąsił Cię dziś w dupkę, że taka czepliwa jesteś? :) Spieszę donieść, że użycie emotikonki " ;) " świadczy o tym, że autor użył zdania bądź zwrotu w formie żartobliwej. Taka też była moja intencja.

 

Poza tym, nawet jeśli kierowałbym się przy wyborze prezydenta tak prostymi zasadami, to byłaby to i tak tylko i wyłącznie moja sprawa. Mnie nie obchodzi, że Ciebie to nie obchodzi, rozumiesz?

 

Czemu wszyscy są tacy spięci? To tylko wybory przecież. :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorius17, kolejny ułomek forumowy. :hide: Ja już nie mam siły z wami prowadzić konwersacji. Nie rozumiesz prostej ironii, sarkazm jest Ci obcy, okrągłe to możesz mieć te trzy działające neurony, które jeszcze funkcjonują. W II turze jest dwóch tumanów, tak? Można wybrać mniejsze zło lub w ogóle nie iść na wybory. Ja wybieram to mniejsze zło, którym dla mnie jest przewidywalny Komorowski. Duda zaś obiecuje i obiecuje, ludzie to kupują, bo są lekko niepełnosprawni. Na tym forum wiele głosów jest za Dudą, ja tych głosów nie podzielam. To wszystko. Twoje podejrzenia mnie nie interesują. :great:
Zostałeś zgłoszony do moderacji. Podległe mi służby już jadą do Ciebie, by Cię zlikwidować. Jesteś niewygodny politycznie i musisz ponieść tego konsekwencje. Mój agent i tak Cię dopadnie więc nie próbuj uciekać. Jeszcze nikt nie uciekł przed agentami Providenta.

 

Poza tym muszę stwierdzić, że cierpisz na bardzo poważne braki intelektualne (czyt. kretynizm). Rozmowa na tematy polityczne z takimi osobnikami jest poniżej mojego poziomu i godzi w moją dumę, więc daruję sobie dalszą wymianę zdań. W myśl słów Janusza Korwin-Mikkego "Głupich jest więcej niż mądrych." nie ma niczego wstydliwego w niskim poziomie intelektualnym. Nie jesteś sam bonsai :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak tymi wyborami nie emocjonował, te parlamentarne na jesieni są dużo ważniejsze. Obu kandydatów mi nie pasuje, gdyby Duda potrafił być niezależny od Kaczyńskiego to byłby lepszym kandydatem ale w to jakoś powątpiewam. A ta jego kiełbasa wyborcza to już przesadzona jest ile można obiecywać , zresztą Komor idzie mu w sukurs i ma jakiś projekt "praca dla młodych" w który chce utopić ileś mld zamiast lepiej znieść kwotę wolną od podatku lub podatek dochodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorius17 bonsai to nawiedzony lewak platformers wyznawca Michnika i TVNu. Z nim lepiej nie gadać bo potrafi tylko obrażać i to chamsko. Wyznawcom reżimu platformy wydaje się że jak Duda wygra to świat się zawali.

Nic takiego się nie wydarzy prócz tego że z rządzących w Polsce chociaż prezydent będzie pro polski a nie antypolski tak jak rząd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ide na Dudę, na pochybel wszystkim. Nie zniose kolejnych pięciu lat z Komorowski jako głową państwa i jak on zostanie prezydentem to chyba wypierdole przez okno telewizor.

 

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×