Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu maciek, co Ty masz z tymi lewakami, Komoroswki to nie żaden lewak, a wiele lewicowców go popiera bo lewica przestała w Polsce istnieć de facto. Już prędzej bym Dudę lewakiem nazwał przynajmniej społeczno-gospodarczym bo przecież związki zawodowe( chyba tylko w Polsce uważa się je za prawicę) go popierają i jest zwolennikiem państwa opiekuńczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, za PISu Polska nie upadła tak nisko jak za rządów PO. Nie zmienia to jednak faktu, że obie partie są dupne. Za Dudy nie będzie gorzej, ale i nie będzie lepiej. PiS dzisiaj jest bardziej lewicowe niż jakakolwiek inna partia. Z ogromnym pakietem socjalnym pogłębią jedynie dług publiczny, ale liczę na to, że rząd PiSu upadnie w ciągu roku i zostaną rozpisane nowe wybory, a wtedy antysystemowcy przejmą władzę i nastanie nowa era dla Polski :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek dot. wyborów. Nikogo nie oceniam, każdy ma swego kandydata,swoje poglądy - jak wynika z toczącej się dyskusji na forum (ja nie podchodzę w tej turze do wyborów aczkolwiek w I turze głosowałem na Kukiza, nie chcąc oddać głosu na obecnie startujących. Przebywam zagranicą i większość Polaków właśnie na niego oddała swój głos). Nie rozumiem jednego - po co tutaj tyle emocji? Przypominają mi się wybory miss tego forum (długo będę to pamiętał!!), gdzie ta społeczność forum jest mikra w stosunku do ogółu Polaków w kraju i na świecie. Tak jak Komorowski uruchomił "telefon do przyjaciela", tak III Miss Forum uruchomiła priv i wręcz błagalne posty słała, nie sypiając nocami (teraz wyobraźcie sobie Komorowskiego - czy sypia? Ja mu źle nie życzę, niech śpi chopina) . No,ale przykład idzie "z góry" i każdy manipulant/ka i tak zostanie zweryfikowany/a przez resztę społeczności. Dzisiaj poszedłbym jedynie głosować na Piłsudskiego! Życzę trafnego wybory kandydata na RP . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zniose kolejnych pięciu lat z Komorowski jako głową państwa i jak on zostanie prezydentem to chyba wypierdole przez okno telewizor.

:lol::lol::lol:

 

Już to widzę, te miliony telewizorów lecących przez okno :lol:

 

Arashko droga, czy jakiś niedobry giez ukąsił Cię dziś w dupkę, że taka czepliwa jesteś? :) Spieszę donieść, że użycie emotikonki " ;) " świadczy o tym, że autor użył zdania bądź zwrotu w formie żartobliwej. Taka też była moja intencja.

Nie jestem czepliwa, tylko dziwi mnie kierowanie się zdaniem panienki, która zagrała w paru serialach. Ale nie moja sprawa. Każdy ma wolną wolę

i prawo do swoich wyborów i preferencji. Ja się ze swoich również nie zamierzam tłumaczyć, ale uważam, że mimo wszystko warto kulturę słowa zachować, dlatego nie ciągnę tego tematu ;)

 

Arasha, nie jestem za B Komorowskim-żeby była jasność, ale dlaczego uważasz, że bierze jak leci? To są osoby, które Go popierają, więc co w tym dziwnego?

Popierają, bo zostały o to poproszone. To zwykłe ustawki. Nie wierzę w szczerość żadnego celebryty :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek dot. wyborów. Nikogo nie oceniam, każdy ma swego kandydata,swoje poglądy - jak wynika z toczącej się dyskusji na forum (ja nie podchodzę w tej turze do wyborów aczkolwiek w I turze głosowałem na Kukiza, nie chcąc oddać głosu na obecnie startujących. Przebywam zagranicą i większość Polaków właśnie na niego oddała swój głos). Nie rozumiem jednego - po co tutaj tyle emocji? Przypominają mi się wybory miss tego forum (długo będę to pamiętał!!), gdzie ta społeczność forum jest mikra w stosunku do ogółu Polaków w kraju i na świecie. Tak jak Komorowski uruchomił "telefon do przyjaciela", tak III Miss Forum uruchomiła priv i wręcz błagalne posty słała, nie sypiając nocami (teraz wyobraźcie sobie Komorowskiego - czy sypia? Ja mu źle nie życzę, niech śpi chopina) . No,ale przykład idzie "z góry" i każdy manipulant/ka i tak zostanie zweryfikowany/a przez resztę społeczności. Dzisiaj poszedłbym jedynie głosować na Piłsudskiego! Życzę trafnego wybory kandydata na RP . Pozdrawiam

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, za PISu Polska nie upadła tak nisko jak za rządów PO.

Dokładnie ;)

nie przesadzajmy za rządów Pisu płaca minimalna była dwukrotnie niższa niż dzisiaj( a inflacja aż taka duża nie jest), no ale wtedy śmieciówki nie były tak popularne. A najwięcej ludzi wyjechało z kraju właśnie za rządów PiS no ale to był raczej efekt świeżo otwartych granic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, a w szczerość kandydatów wierzysz? Przecież to wszystko jest ustawione...cel uświęca środki-nieprawdaż?

Szczerze powiedziawszy, to mam wątpliwości :?

 

jasaw, przecież Ty nikogo nie obrażasz :D Mogą Ci się kandydaci nie podobać :bezradny: Cóż, wybór jest, jaki jest. W zasadzie to Polska nie ma szczęścia do prezydentów. Prawie każdy coś miał na sumieniu.

 

carlosbueno, 2 zdania i 2 ale... to w końcu, jakie jest Twoje zdanie odnośnie zacytowanego przeze mnie fragmentu wypowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co bywam na forum i czytam posty, gdzie odpowiedzi udziela III Miss Forum - pisze zazwyczaj 1 (słownie: jedno słowo), nie pisząc swego uzasadnienia (myślę,że w ten sposób chce "nabić" sobie ilość postów - takie jest moje zdanie). Oj sumienie :hide:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, 2 zdania i 2 ale... to w końcu, jakie jest Twoje zdanie odnośnie zacytowanego przeze mnie fragmentu wypowiedzi?
to znaczy że za rządów PO jest w pewnych aspektach lepiej niż za PiS a w pewnych gorzej czyli wychodzi na równo. Choć trudno powiedzieć jaka zasługa w tym obu partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, za PISu Polska nie upadła tak nisko jak za rządów PO.

Dokładnie ;)

nie przesadzajmy za rządów Pisu płaca minimalna była dwukrotnie niższa niż dzisiaj( a inflacja aż taka duża nie jest), no ale wtedy śmieciówki nie były tak popularne. A najwięcej ludzi wyjechało z kraju właśnie za rządów PiS no ale to był raczej efekt świeżo otwartych granic.
Płaca minimalna to wynalazek typowo socjalistyczny, który w efekcie doprowadza do większego bezrobocia. Te małe przedsiębiorstwa jednoosobowe, mogłyby zatrudnić przynajmniej po jednym pracowniku, za niewielkie pieniądze, gdyby nie płaca minimalna + wszystkie składki pracownicze które musi opłacić pracodawca. Może i byłoby biednie, ale za to ludzie mieliby jakąś pracę i zamiast siedzieć na zasiłkach niższych niż ewentualna pensja, budowaliby gospodarkę kraju poprzez pracę w tych małych przedsiębiorstwach. Z czasem przedsiębiorstwa miałyby szansę się powiększyć, a pracownicy mogliby liczyć na większe wynagrodzenia. Początki nigdy nie są łatwe, a ludzie chcą od razu jeździć super samochodem, mieć własny domek na przedmieściach i żreć kawior na śniadanie. Sam kiedyś pracowałem za 900 zł na rękę i nie narzekałem, że mam źle. Dzisiaj zarabiam blisko dwa razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaca minimalna to wynalazek typowo socjalistyczny, który w efekcie doprowadza do większego bezrobocia.
Gdyby nie płaca minimalna w niektórych branżach, miejscach nadal by płacono po 800 zl pracownikom, zresztą poniekąd umowa zlecenie tez daje takie możliwości. Zresztą gdyby nie trzeba było płacić podatku dochodowego początkowo przynajmniej ci najmniej zarabiający to lepiej by się im żyło bo te marne 1750 czy 2000 nie powinno być opodatkowane a dodatkowe pieniądze w kieszeni pracownika nakręciły by gospodarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, dlatego jestem przeciwny płacy minimalnej i za zniesieniem podatku dochodowego i obowiązku wpłacania składek pracowniczych. Trzeba dać ludziom MOŻLIWOŚĆ stworzenia miejsc pracy i MOŻLIWOŚĆ podjęcia pracy na dowolnych warunkach. Pracownik powinien mieć szeroki wybór ofert pracy, a to czy z nich skorzysta czy nie, to już jego sprawa. Możliwości można stworzyć m.in. poprzez zniesienie podatku dochodowego, o którym wspomniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, rozumiem, że czujesz się odrzucony, bo nie darzę Cię uczuciem, ale znowu mnie zaczepiasz. Kolejny raz nie dotrzymujesz zasad umowy, którą sam stworzyłeś. Czuję się prześladowany Twoim hejtem i trollowaniem. :( A nie mogę Ci odpisać tak, żebyś zrozumiał, bo to ponoć niepoprawne politycznie i nad słabościami należy się pochylić i wykazać się dobrodusznością.

 

Dlatego też nie odniosę się do słów Twojego bliźniaka jednojajowego, kolegi Victoriusa17, ponieważ nie mam takiej mocy sprawczej by dotrzeć do głębi Waszych skomplikowanych umysłów.

 

Bardzo serdecznie Was pozdrawiam, kochani. :***

 

Aha, żeby nie było OT - teraz już na pewno zagłosuję na Komorowskiego, dziękuję za dostarczenie argumentów. :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, dlatego jestem przeciwny płacy minimalnej i za zniesieniem podatku dochodowego i obowiązku wpłacania składek pracowniczych. Trzeba dać ludziom MOŻLIWOŚĆ stworzenia miejsc pracy i MOŻLIWOŚĆ podjęcia pracy na dowolnych warunkach. Pracownik powinien mieć szeroki wybór ofert pracy, a to czy z nich skorzysta czy nie, to już jego sprawa. Możliwości można stworzyć m.in. poprzez zniesienie podatku dochodowego, o którym wspomniałeś.
No ale wg mnie pracobiorca( a często zleceniobiorca) nie jest na równi z pracodawcą, założenie że dajmy pracodawcom nieograniczone możliwości, najlepiej zero podatków a to poskutkuje tym że pracobiorcy nagle zaczną zarabiać kokosy i będą rozchwytywani jest mocno przesadzone, równie dobrze pracodawca może zaoszczędzoną kasę wydać na zbytki kupione, wytworzone za granicą( auta, rezydencje) albo zainwestować w unowocześnienie firmy co postukuje np mniejszą potrzeba zatrudnienia ludzi bo zrobią to maszyny. A co do możliwości wybory czy pracownik chce więcej zarabiać a nie mieć opłacanego ZUS itd albo odwrotnie to jest to słuszne założenie zwłaszcza że emerytury i tak nie dostaniemy. No ale dzisiejsze emerytury są z tego przymusowego ZuS opłacane a tak wielu ludzi zapewne by zrezygnowało i nie byłoby pieniędzy na dzisiejszych emerytów, także nie jest to takie proste choć słuszne ideologicznie.

 

A np w firmie której pracuje praca za minimum na etacie jest już awansem bo najpierw trzeba swoje przepracować na śmieciówce( na której są takie same stawki jak na um. o prace za minimum) , często parę lat żeby szef powiedział ci że jako zasłużonemu i wyróżniającemu pracownikowi da ci umowę o pracę, przecież to śmiech na sali. A jest to firma zatrudniająca ponad 100 ludzi która niedawno postawiła halę za ponad 50 mln zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorius17, pójdę z samego rana, zabierając całą swoją rodzinę i wszystkich znajomych. Oddamy głos na Prezydenta Bronisława :105:, ale nawet jeśli przegra, to wiedz, że wciąż będziesz moim nowym, forumowym przyjacielem. Mam nadzieję, że to działa w obie strony, a polityka nigdy nas już nie poróżni. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem argumentu typu " Nie głosuje na Dudę, bo nie wiem jakie decyzje będzie podejmował, a Bronek jest przynajmniej przewidywalny." Jasne że Bronek jest przewidywalny, niestety zawsze można przewidzieć, że podejmie decyzje niekorzystną dla polaków. Zawsze kiedy pytam wyborców PO o sukcesy Bronisława Komorowskiego, jako prezydenta, odpowiedzią jest mi głucha cisza. Także teraz chciałem ponowić pytanie, bo bardzo mnie ciekawi odpowiedż. Dlaczego nigdy nie padają rzeczowe argumenty, tylko zawsze pada coś w stylu " bo nie chce, żeby wygrała Pisowska zaraza". To trochę pokrętna logika. To jakbyś miał dwie panie lekkich obyczajów przed sobą, które mają na szyi zawieszoną tabliczkę z napisem " ja mam aids", a druga " ja mam hiv" i wybierasz panią z aids, bo nie chcesz się zarazić hiv.... Żeby nie było. Ja sam jestem przeciwnikiem Pis-u, bo nigdy nie popierałem socjalizmu. Pis ma w swoim programie wyborczym jasno napisane, że są zwolennikami interwencjonizmu państwowego, a sterowanie ręczne procesami gospodarczymi zawsze się żle kończy. Także wolę Dudę, dlatego że będzie blokował różne ustawy korzystne dla PO. Trochę kłótni przy tym będzie, co może w końcu pokaże wyborcą, że te partie niewiele się tak naprawdę różnią. Sprzeczają się, sprzeczają, ale nic z tego dobrego dla polaków nie wynika i trwa tak ten medialny cyrk. Mała szansa jest, ale to zawsze coś. Poza tym nie dałbym rady zagłosować na człowieka, który prowadził działania osłonę dla mafiozów i nie wygląda na kogoś, kto mógłby podejmować decyzję samodzielnie. No, samodzielne decyzje, to trochę mglista wizja, kiedy ten człowiek nie potrafi się nawet sam wysłowić i potrzebuje suflerów za plecami. Na tego człowieka głosują tylko ignoranci, bo trudno o gorszego prezydenta. O człowieka, który nawet się nie potrafi zachować jak człowiek. Małpy stoją na krzesłach, a ludzie powinni siedzieć... no ale nie miał wtedy suflera przy sobie, tylko Szoguna także można mu wybaczyć ten błąd. Wstyd na kogoś takiego głosować, no ale autorytety moralne postraszą Dudą i motłoch przestraszony zagłosuje na tego kogo trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorius17, pójdę z samego rana, zabierając całą swoją rodzinę i wszystkich znajomych. Oddamy głos na Prezydenta Bronisława :105:, ale nawet jeśli przegra, to wiedz, że wciąż będziesz moim nowym, forumowym przyjacielem. Mam nadzieję, że to działa w obie strony, a polityka nigdy nas już nie poróżni. :great:

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Adwersarz padł rażony tęczo-rzygiem z niebios!!! :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×