Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mieszkam w Polsce centralnej, aktualnie w dużym mieście, ale pochodzę z zadupia też w centralnej Polsce i z przykrością stwierdzam, że jeśli ktoś był dupą z 10 lat temu i narzekał, że mu źle, że mało zarabia, że nie ma pracy tak dupą jest dzisiaj i dalej narzeka, że za mało zarabia, że nie ma pracy chociażby stał obok miejsca, na którego drzwiach wielkimi bukwami napisali, że poszukują pracownika. Ja kiedy narzekałam, że za mało zarabiam i generalnie w moim miejscu pracy jest gigantyczny syf spakowałam walizki i wyjechałam do innego miasta. A wcześniej zarabiając 1500zł na rękę potrafiłam odłożyć na wkład własny do kredytu i kupić na kredyt małe, całkowicie do remontu mieszkanie. Da się? Da się, nawet zarabiając wielkie gówno, tylko człowiekowi musi się chcieć. Dodam, że oczywiście przez cały ten czas aż do dzisiaj leczę się na dystymię i w międzyczasie miałam próbę samobójczą. Więc nawet osoby z zaburzeniami stać na odrobinę wysiłku żeby zrobić coś ze swoim życiem, a nie tylko pieprzyć jak to jest źle i że manna z nieba nie spada.

 

I o czym to niby świadczy? Że jesteś lepsza ode mnie? Że mam się powiesić, bo tobie w życiu wyszło, a mnie nie? O co ci chodzi? Nie każdy jest w życiu superzaradny, każdy miał inny start i inne warunki życia. I co niby miałabym teraz zrobić? Czasem to trzeba myśleć, jakie głupoty się wypisuje. W odniesieniu do polityki w normalnym kraju problemów z pracą nie ma, a jak są, to państwo zazwyczaj oferuje socjal, szkolenia, kursy zawodowe i jeszcze pomagają znaleźć pracę, a nie to co u nas, że bezrobotny jest sam sobie pozostawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba histeryka,dlatego tak gówniane to wszystko,bo ci na górze wiedzą jak to ukierunkowywać,żeby ludzie sobie wydrapywali oczy o kwestie które tak naprawde koło członka wszystkim latają-w sensie nie mają prawie żadnego wpływu na nasze życie

Nie zgodzę się. Chodzi tu o tzw. solidarność społeczną, której widzę, że sporo użytkowników nie popiera. Dziwi mnie to z tego względu, iż wszyscy znaleźliśmy się w tym miejscu, bo mamy problemy, różnej natury, o różnym podłożu, jednak wszyscy borykamy się z większymi lub mniejszymi dolegliwościami. Nerwice, depresje, choroby psychiczne, lęki. Tak samo jak i homoseksualiści, my również nie jesteśmy towarem pożądanym w idealnym społeczeństwie, korzystamy w różnym stopniu ze wsparcia państwa (piszę o sobie w tym momencie - darmowa edukacja, pobyt w państwowej placówce na terapii, terapia indywidualna na NFZ, konsultacje psychiatryczne na NFZ, z kolei tychże psychiatrów też wykształciło za darmo państwo). Jakbym w pewnym momencie nie trafiła do szpitala, gdzie moje leczenie kosztowało pewnie kilkanaście tysięcy zł, nie miałabym możliwości otrzymania pomocy gdziekolwiek indziej. To nie są rzeczy, które latają koło członka, przynajmniej mi. Chcę mieszkać w kraju, gdzie zgwałcona/napastowana kobieta może otrzymać darmową pomoc medyczną, farmakologiczną i psychologiczną, by nie martwiła się tym, że z powodu niskiego statusu materialnego jest skazana na urodzenie chorego bądź niechcianego dziecka (pochodzącego z gwałtu). Wcześniej padł zarzut, że to młode siksy usuwają ciąże, bo dymały się jak króliki bez opamiętania. Co komu, co kto robi w swoim łóżku ze swoim ciałem, o ile nie narusza przestrzeni innych? Młodość ma to do siebie, że popełnia się wiele błędów, chcę, by młodzież otrzymywała rzetelną edukację w zakresie świadomego rozpoczynania życia seksualnego i zabezpieczania się przed chorobami/ciążą. Nie godzę się na to, by na to konto, zamiast prewencji ww. problemu, były lekcje religii opłacane przez samorząd. Lekcje religii powinny być finansowane z budżetu instytucji kościelnych, a ideałem byłaby dostępna możliwość uczęszczania na lekcje etyki bądź religioznawstwa - opartego na szacunku do wszystkich poglądów i religii. Chcę żyć w kraju, gdzie wierni są szczerze zaangażowani w budowę swojej wspólnoty, jednocześnie utrzymując je ze swoich środków, by ich wiara nie ograniczała się do szopki i wiejskiej rewii mody. O to tu wlaśnie chodzi, o komfort życia wszystkich. By homoseksualiści mogli zawierać związki partnerskie, by móc wspólnie rozliczać się i dziedziczyć.

Z kolei, też nie ma we mnie zgody na przywileje pewnych grup zawodowych, jednak to jest spuścizna PRLu, politycy nie umieją sobie z tym poradzić, z drugiej strony, krzyczymy, że nauczyciele zarabiają kokosy i mało pracują, mają wakacje, ale do xuja pana, oni kształcą nasze dzieci, to im powierzamy opiekę nad przyszłymi obywatelami. Dlaczego nauczyciel ma nie zarabiać godnie? Dlaczego policjant ma nie zarabiać dobrze, skoro ma być odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo. A nie widzimy często, że gaże Kasi Cichopek, Karolaka, innych gwiazd, są oderwane od rzeczywistości i to tez jest finansowane z naszych kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinda?

A do jakich poglądów lub religii Kościół nie ma szacunku?

A co przeszkadza chodzić na etykę miast religii?

A dlaczego skoro 90% to katole płacący podatki, religia nie miałaby być finansowana z budżetu państwa, tak jak jest etyka dla zdeklarowanych 10% ateistów lub innowierców, a na dodatek edukacja jest bezpłatna?

To jeszcze przyjmij do wiadomości, że istnieje taki katolski Caritas, który niesie pomoc tym, którzy od jaśniePaństwa jej nie otrzymali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil?

A do jakich poglądów lub religii Kościół nie ma szacunku?

Nie rób z siebie przedszkolaka, udając, że nie wiesz. Kościół katolicki gardzi osobami trans-płciowymi, homoseksualistami, nie mówiac o retoryce prawicy o Żydach (wyznawczy Judaizmu), pamiętaj, że są również inne religie w Polsce, jak prawosławie, staroobrzędowcy, zielonoświątkowcy, luteranie, mormoni. Czy uczyłeś się na religii na temat tych religii? To prawda, katolików jest przeważająca większość, jednak kierując się zapisami konstytucji, powinniśmy mieć zagwarantowany rodział państwa od kościoła. Stosunek Dudy do in vitro też jak możesz przeczytać nie jest oparty na faktach http://natemat.pl/136395,matka-dziecka-z-in-vitro-po-wystapieniu-dudy-tacy-ludzie-mnie-przerazaja, tu też ciekawy tekst http://natemat.pl/57505,pierwsza-polka-urodzona-dzieki-in-vitro-kosciol-nawoluje-do-nienawisci-dokonam-aktu-apostazji , ja tu widzę czystą pogardę dla tych ludzi.

Etyka miałaby służyć wszystkim, jako nauka o moralności. Dzieciom katolików, agnostyków, protestantów. By uczyły się o myśleć samodzielnie i poszerzać horyzonty. To takie złe?

A o Caritasie, wolę się nie wypowiadać. Mam o tej organizacji jak najgorsze zdanie, wiem, w jaki sposób wydatkowane są tam środki, co więcej, większość srodków na działalność statutową pochodzi z dotacji samorządowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pindo

Nigdy nie słyszałem słowa pogardy ze strony Kościoła.

Ze strony jego wyznawców - owszem, choć więcej ze strony jego przeciwników.

Tych Żydów to najwięcej uratował w czasie wojny Kościół katolicki.

Nawet Żydzi z za Oceanu wypięli się na swoich pobratymców, pomimo, że dzięki Karskiemu Roosvelt wiedział o holokauście.

A jest jeszcze taki prawny twór jak Konkordat i póki co obowiązuje. Dlatego lekcje Religii są i póki co będą i wrzeszcząca mniejszość pozostanie w opozycji.

Jest demokracja? Jest. Niechaj Luteranie, Jehowcy i inni jednoczą się i lobbują za nauką swojej religii w szkole. Jeśli znajdą się nauczyciele i uczniowie chętni na uczęszczanie, nie mam nic przeciwko, aby Państwo zrefundowało ich nauczanie.

Dlaczego mieszasz prawicę i Kościół? Wielu lewaków to wierzący ludzie.

Niechaj SLD lub Palikot powstaną z popiołów - zdobędą władzę i wtedy będą sobie wieszać tęczę w miejsce krzyży z woli swoich wyborców.

A teraz?

Wała!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, serce raduje mi się, czytając takie bzdury.

Papież Pius XII podczas II wojny pozostał neutralny, nie wydał dokumentu potępiającego ludobójstwo na Żydach, mówiącego o odpowiedzialności, jaka czeka na hitlerowców po wojnie i nie wystąpił otwarcie przeciwko Hitlerowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpolityce.pl/spoleczenstwo/232618-wstrzasajaca-prawda-o-in-vitro-zeby-moglo-sie-urodzic-122-tys-dzieci-poswiecono-zycie-prawie-4-mln-innych-dzieci

 

wyjątkowo bzdurny tekst, błędy proceduralne zdarzają się wszędzie w każdej dziedzinie życia.

To znaczy, że rzeczywista skuteczność procedury zapłodnienia pozaustrojowego wynosi 3,21 proc., czyli, żeby urodzić się mogło 122 tys. dzieci, poświęcono życie prawie 4 mln innych dzieci.

 

Poświęcono 4 mln dzieci? Od kiedy sperma jest dzieckiem? Czy Ty dziś już modliłeś się za swoje dzieci wchłonięte w materac po nocnej polucji?

 

Jak wyjaśnia Dr Mrugacz, w rzeczywistości jest ona wyższa i wynosi około 35 - 40 proc. – Dotyczy to jednego cyklu. Natomiast, skumulowana skuteczność in vitro w kilku cyklach sięga 80 - 90%, co oznacza, że nawet 9 na 10 par ostatecznie uzyskuje ciążę – mówi lekarz.

http://natemat.pl/136387,andrzej-duda-mija-sie-z-prawda-w-sprawie-in-vitro-ekspert-odpowiada-na-kuriozalne-wystapienie-kandydata-pis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęcono 4 mln dzieci? Od kiedy sperma jest dzieckiem? Czy Ty dziś już modliłeś się za swoje dzieci wchłonięte w materac po nocnej polucji?

 

Jebłem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpolityce.pl/spoleczenstwo/232618-wstrzasajaca-prawda-o-in-vitro-zeby-moglo-sie-urodzic-122-tys-dzieci-poswiecono-zycie-prawie-4-mln-innych-dzieci

 

wyjątkowo bzdurny tekst, błędy proceduralne zdarzają się wszędzie w każdej dziedzinie życia.

To znaczy, że rzeczywista skuteczność procedury zapłodnienia pozaustrojowego wynosi 3,21 proc., czyli, żeby urodzić się mogło 122 tys. dzieci, poświęcono życie prawie 4 mln innych dzieci.

 

Poświęcono 4 mln dzieci? Od kiedy sperma jest dzieckiem? Czy Ty dziś już modliłeś się za swoje dzieci wchłonięte w materac po nocnej polucji?

 

Jak wyjaśnia Dr Mrugacz, w rzeczywistości jest ona wyższa i wynosi około 35 - 40 proc. – Dotyczy to jednego cyklu. Natomiast, skumulowana skuteczność in vitro w kilku cyklach sięga 80 - 90%, co oznacza, że nawet 9 na 10 par ostatecznie uzyskuje ciążę – mówi lekarz.

http://natemat.pl/136387,andrzej-duda-mija-sie-z-prawda-w-sprawie-in-vitro-ekspert-odpowiada-na-kuriozalne-wystapienie-kandydata-pis

 

 

Oj Pindo, przykro mi, ale to chyba czas dla Ciebie zacząć od przedszkola. Pius XII jawnie popierał Hitlera, co prawda za czasów, gdy nie było jeszcze eksterminacji Żydów. Kościół popełniał błędy zgodnie z duchem swoich czasów, jak i reszta świata. Wielkie cywilizowane najbardziej w Europie Niemcy.

Sperma?

40 mln - Tyle spłukuje się do zlewu zarodków ludzkich!. Jak wiadomo zarodek ludzki jest istotą żywą ludzką.

Niech taka potomkini invitro zapłakałaby, gdyby jej uratowane cudem dziesiątki rodzeństwa kwiliłyby teraz jako dorosłe, że są wdzięczne za to, że ktoś je cudem wyłowił z kanalizacji.

Zakładam, że jesteś kobietą, więc uświadomię Ci, że polucje nocne dotyczą tylko wstrzemięźliwych płciowo, a takie polucje intelektualne jak np. Detektywa wstrzemięźliwych umysłowo.

Ząb Cię nie boli? Jakiś rok temu miałaś kanałowe leczenie :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o czym to niby świadczy? Że jesteś lepsza ode mnie? Że mam się powiesić, bo tobie w życiu wyszło, a mnie nie? O co ci chodzi? Nie każdy jest w życiu superzaradny, każdy miał inny start i inne warunki życia. I co niby miałabym teraz zrobić? Czasem to trzeba myśleć, jakie głupoty się wypisuje. W odniesieniu do polityki w normalnym kraju problemów z pracą nie ma, a jak są, to państwo zazwyczaj oferuje socjal, szkolenia, kursy zawodowe i jeszcze pomagają znaleźć pracę, a nie to co u nas, że bezrobotny jest sam sobie pozostawiony.

A czy ja ci się każę wieszać czy czuć gorszą ode mnie? Nie, nie nadinterpretuj moich słów. Odpowiedz mi tylko na pytanie jaka jest w tym, że sobie nie radzisz moja wina, mojej matki, babki, kumpeli, siostry, pana Władzia spod 6? To ja Ci powiem - ŻADNA. Podobnie nie jest moją winą to, że pod sklepem osiedlowym od 6 rano stoją żulki i chleją tanie wino za pieniądze z socjalu, a ja płacę ciężkie pieniądze za to, że im w życiu nie wyszło i byli, jak to ładnie określasz, niezaradni. Jak ktoś ma dwie zdrowe łapy i nogi niech idzie do roboty, tylko tej niezaradności wszystkich właśnie nauczyło państwo. Może zainteresuj się z czego żyją takie typowe żulki i alkoholicy i ile łapią kasy i darów z wszelkich możliwych socjali. Wg. tego na żadnej kasie w supermarkecie nie powinno być ani jednego kasjera, a w żadnym biurowcu nie powinno być żadnej sprzątaczki, wystarczy chlać, przez ileś lat pokazać, że jest się "życiowo niezaradnym" i już można całymi dniami nic nie robić, a jeszcze ma się ubezpieczenie zdrowotne, bo wystarczy raz w miesiącu odhaczyć się w UP, a jak się dobrze zakombinuje można dostać mieszkanie socjalne. Pomagać można tym, którzy zwyczajnie żyjąc sobie nagle coś stracili (zdrowie, pracę) i zostali się bez środków do życia, ale wybacz, jak ktoś sobie całe życie bimbał, szkoła była mu znana tylko z nazwy to wybacz, ale ja nie mam ochoty na to płacić. Jest tyle zawodów, w których nie trzeba mieć studiów, ale niestety dzisiejszym młodym ludziom się wydaje, że wystarczy mieć mgr przed nazwiskiem w byle jakim zawodzie i praca powinna sama ich szukać. No niestety, tak nie jest i nigdy nie będzie i takie niemyślące młotki zawsze będą zapieprzać w McDonalds w Londynie, bo może mają mgr ale nie mają w zasadzie żadnego przydatnego wykształcenia i są zwyczajnie zawodowo nieprzydatni.

Poza tym wszyscy tak się pieklą na wysokie koszty pracy. A jak te koszty mają być niższe skoro trzeba utrzymywać całe rzesze "niezaradnych" zyciowo.

To jeszcze przyjmij do wiadomości, że istnieje taki katolski Caritas, który niesie pomoc tym, którzy od jaśniePaństwa jej nie otrzymali.

Taaaak, ostatnio w TV było nawet głośno o wielkiej katoliczce, która zaj/bała pieniądze przeznaczone dla jakiegoś dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, ostatnio w TV było nawet głośno o wielkiej katoliczce, która zaj/bała pieniądze przeznaczone dla jakiegoś dziecka.

 

Jak zwykle cydownie.

Taki Bronisław zapierdoolił 150 mld z OFE.

Nie wiem czy to była katoliczka, była z Czerwonego Krzyża bodajże - to nie jest katolicka organizacja.

A to "jakieś dziecko" to Piotruś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęcono 4 mln dzieci? Od kiedy sperma jest dzieckiem? Czy Ty dziś już modliłeś się za swoje dzieci wchłonięte w materac po nocnej polucji?

 

Jebłem. :mrgreen:

 

Tu rasowy przykład nietolerancji Pindy dla wierzących.

Nie wierzę -dyskryminuję czyjąś modlitwę.

Nie modlę się za swoje wybitne jak ja plemniki, lecz zawsze staram się znaleźć im godne lokum.

Jestem przekonany, że ostatnia partia z nich spocznie ze mną na Wawelu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Bronisław zapierdoolił 150 mld z OFE.

Jak zapier/olił to złóż doniesienie do prokuratury, proste.

 

A to "jakieś dziecko" to Piotruś

Rozbawiłeś mnie tym :D Mam pamiętać imię JAKIEGOŚ dziecka z TV? Personifikujesz się z postaciami z TV? Wow.

I biorąc pod uwagę, że w Polsce jest podobno 90% katolików statystycznie musiała to być katoliczka. I nie chodziło o PCK tylko właśnie o Caritas, obejrzyj czasem jakąś niezależną TV, a nie tylko prawicowe stacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Bronisław zapierdoolił 150 mld z OFE.

Jak zapier/olił to złóż doniesienie do prokuratury, proste.

 

A to "jakieś dziecko" to Piotruś

Rozbawiłeś mnie tym :D Mam pamiętać imię JAKIEGOŚ dziecka z TV? Personifikujesz się z postaciami z TV? Wow.

I biorąc pod uwagę, że w Polsce jest podobno 90% katolików statystycznie musiała to być katoliczka. I nie chodziło o PCK tylko właśnie o Caritas, obejrzyj czasem jakąś niezależną TV, a nie tylko prawicowe stacje.

 

 

A powiedziałem, że ukradł? -Nie! Zapierrdolił w świetle prawa społeczeństwu. My go wsadzimy, jak wygramy!

 

Nie wydaje mi się, żeby ta co ukradła była wierzącą osobą, raczej ateistycznym gnojem z PCK, a cała sytuacja nie jest w ogóle zabawna.

Piotruś Krajniewski.

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/sledztwo-w-slupskim-pck-z-konta-bankowego-chorego-chlopca-zniknely-pieniadze/fscwvr

 

 

 

jak już się upierasz to masz z gównościekowego ONETU.

 

 

PS.

Proszę o nazwy niezależnych stacji TV w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, czepiasz się pindy a cytujesz mnie. :mrgreen:

40 mln - Tyle spłukuje się do zlewu zarodków ludzkich!

 

To ludzie walą konia do zlewu? :shock: Rozumiem że to Ty liczysz ile czego wylatuje z kanalizy. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, czepiasz się pindy a cytujesz mnie. :mrgreen:
40 mln - Tyle spłukuje się do zlewu zarodków ludzkich!

 

To ludzie walą konia do zlewu? :shock: Rozumiem że to Ty liczysz ile czego wylatuje z kanalizy. :mrgreen:

 

Człowieniu - man!!!

Zarodków hodowanych w prodcesie invitro - zygot, czy embrionów - wybierz sobie- a nie plemników. Więcej plemników to ja mam w preejakulacie.

 

Ok Davin, źle kliknąłem w cytat, ale chyba wszystko jest zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ginekolodzy twierdzą, że nawet ok. 50-60% zarodków powstających w warunkach naturalnych (w ciele kobiety) ginie samoistnie. To ten wasz bóg musi być prawdziwym kutafonem skoro pozwala na takie "ludobójstwo". Cudzysłów użyty został specjalnie, bo zarodek to żaden człowiek. Szkoda, że "czarni" nie troszczą się tak o już żyjące dzieci, nie oddają im choć części bogactwa, jakim dysponuje kościół instytucjonalny, za to chętnie przytulają małych chłopców, okazując w ten sposób swą miłość i oddanie.

 

Poza tym, przytaczanie jakichkolwiek tekstów z portalu wpolityce.pl już świadczy o poziomie umysłowym obywatela, dyskusje są w tym przypadku bezcelowe.

 

A, nie ma telewizji niezależnych, wszyscy są od czegoś/kogoś zależni. Prawicowe media są finansowe przez skok-i, Rydzyka, pewnie też przez PiS - to ma być niezależność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai.

Zdefiniuj od którego momentu człowiek jest człowiekem. Toż operacje robią już w życiu płodowym, ratując życie ludzkie.

Oj jak przykro, że przed setnymi urodzinami pomrzemy - zły Bóg.

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej uznaje istotę ludzką od poczęcia do śmierci.

 

I zauważ, że przytoczyłem także światły ONET, to już teraz dostoję umysłowo?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×