Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że do wyboru są dwaj prawicowi kandydaci. Cały czas mnie zastanawia, co się stało z ludźmi, którzy kiedyś w ponad 40% głosowali na sld, powymierali czy jak?

SLD już dawno samo się wypaliło i od dawna praktycznie nie istnieje. Wystawienie Ogórek było tego najlepszym dowodem :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda wierząca osoba jest od razu fanatykiem, wrogo nastawionym do inności! Nie uogólniajmy ( sam powiedziałeś, że forum nie jest dla Ciebie reprezentatywne ) ;)

Oczywiście, że nie wszyscy są fanatykami, ale samo to pojęcie nierozerwalnie wiąże się z religią (jakąkolwiek). Świat się radykalizuje, niestety, a mi się to nie podoba. Chciałbym, żeby każdy żył sobie tak, jak chce, przestrzegając laickiego prawa. Żadne kościelne bzdury nie powinny nawet zahaczać o państwowe ustawodawstwo.

A po co od razu takie radykalne działania? Nie lepiej byłoby nauczyć się tolerancji i szacunku dla osób inaczej myślących, czym innym kierującym się w życiu? Tak naprawdę, dla każdego miejsca starczy ... tylko w tym wszystkim przeszkadza cholernie ciasna mentalność :?

No ale do kogo te słowa kierujesz? ;) Przecież nie ja chcę zakazywać i nakazywać ludziom, jak mają żyć, tylko właśnie Wasza strona. I to w imię idei, które wynikają z jakichś dziwnych wierzeń. To jest mentalne Średniowiecze. Ludzie wierzący powinni się nauczyć tolerancji i nie narzucać zasad swojej wiary innym, a już na pewno nie dążyć do tego by ich przeświadczenia wpływały na to, czy ktoś obcy może usunąć niechcianą ciążę, stosować metodę in vitro, żyć w układach partnerskich itp. itd. Czy naprawdę tak trudno dać ludziom żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że do wyboru są dwaj prawicowi kandydaci. Cały czas mnie zastanawia, co się stało z ludźmi, którzy kiedyś w ponad 40% głosowali na sld, powymierali czy jak?

a)umarli

b) to byli tęskniący za PRL a nie żadna lewica którzy w sporej części przeszli na PiS, bo światopoglądowa lewica jest im bardziej obca jak kościołkowatość.

c) w ogóle przestali chodzić na wybory bo zawiedli się na całej tej polityce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nasze SLD to nie była lewica ideologiczna, tylko spuścizna po obrotnych działaczach PZPR. Miller, Kwaśniewski, Kalisz to bardziej biznesmeni niż ideowo zorientowani społecznicy. Odpowiedzią na to były ruchy Zieloni 2004, Twój ruch, ruchy oddolne w społecznościach lokalnych nastawione na działania strażnicze i prospołeczne ruchy na rzecz równości kobiet, LGBT itp., które nie miały zaplecza, poparcia i finansów by przejść na szczebel ogólnokrajowy.

No i oczywiście Krytyka Polityczna i łódzkie Liberte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, dokładnie, lewica światopoglądowa( i nie chodzi mi o dość powszechny antyklerykalizm) jest większości Polaków totalnie obca stąd tak małe poparcie, do tego wielu lewicowo światopoglądowych ma silne liberalne poglądy gospodarcze i dla niej to jest ważniejsze. Większość Polaków ma socjalne poglądy gospodarcze( gdzie państwo daje pracę i troszczy się o obywatela) ale wcale nie głosuje na SLD prędzej na PiS a zwykle na nikogo bo wszyscy ich zawiedli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, no to ja właśnie bardzo chciałbym mieć lewicę światopoglądową z silnie liberalną gospodarką. :)

 

A ja właśnie dokładnie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi że jest z nią aktualnie nierozerwalnie związana.

 

W pewnych obszarach zapewne nie, chociażby jeśli chodzi o obrzędy, święta, architekturę sakralną itp. Z tym raczej nie ma co walczyć. Ja tam jako ateista też nie "cierpię prześladowań", bo ktoś tam na wigilii biblię czyta. Uj mnie to boli, dopóki są pierogi 8) .

Natomiast jeśli chodzi o kwestie etyki, wolności słowa, edukacji seksualnej i tym podobnych to nie zamierzam oddawać decyzji w ręce czarnych za tą michę pierogów i dobre wspomnienia z rodzinnych imprez.

 

Słuchaj, katolicyzm to wolnośc słowa w Polsce krzewił, czym m. in. ks Jerzy Popiełuszko przepłacił życiem. Za edukacje seksualną odpowiada teraz internet, jestem pewien, że beda z tego wspaniałe owoce. Skończ z tym, science fiction.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że postęp nauki umożliwiłby pozamaciczne donoszenie płodu przez dajmy takiego DetektywaMonka, który np. nie może sam mieć dzieci, a bardzo chce. Albo przeszczep żeńskich narządów płciowych, coby sam się inseminował.

Po kawałku.... invitro, aborcja, eutanazja - najpierw chorych, później głupich, adopcja dzieci przez gejów, gender, klonowanie ludzi, genetyczne modyfikacje porządanych cech potomstwa.

Rodzenie wnuków przez własne babcie już jest.

To już wiecie, jak będzie wyglądać biblijna apokalipsa - powolna degradacja i w końcu samounicestwienie gatunku ludzkiego gdy już wysiądzie prąd.

A co ty wiesz, co ja chce.Jestem za aborcją.Aborcja jest prawem kobiet w każdym normalnym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można by podzielić Polski na dwa kraje. :) Jeden wyznaniowy, a drugi normalny. Ciekawe, jak to by się wówczas podzieliło, tak realnie.

 

Komorowski naprawdę zaczął panikować. Tymochowicz, Kwaśniewski, JOW-y etc. Załamka. No ale i tak nie ma dla niego alternatywy.

To prawda.Dlatego ja na niego głosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wartości katolickie nie są zakorzenione w naszej kulturze to ja jestem Marlo Brando :D Wydaje mi się że pan Dziwisz jest rozsądnym człowiekiem i raczej takich słów nigdy nie wypowiedział, a jeżeli zrobił to, to był w błędzie, bo żyjemy w kraju demokratycznym i chyba mnawet jest tu wolność słowa.

Ja wyznaje wartości laickie.Nawet na święta nie chodzę do kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tu z ludźmi gadać.Kościół,in vitro i martwe płody.zupełnie jak w metalistycznych piosenkach

 

Ciekawe czy ci co wyjechali to ich tak krzyż uwierał w tyłek czy raczej inne kwestie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tu z ludźmi gadać.Kościół,in vitro i pierogi wigilijne...

 

Ciekawe czy ci co wyjechali to ich tak krzyż uwierał w tyłek czy raczej inne kwestie

W Anglii Kukiz wśród Polonii miał ponad 50% poparcia, tak jak Tusk niegdyś. Poznałem natomiast kilka osób które wyemigrowały m.in z powodu tego że w Polsce homoseksualistą( sciślej lesbijką) nie dają żyć, no ale to poniżej 1% emigrantów, bo reszta z powodów ekonomicznych, ewentualnie ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik, czytałam ten tekst w DGP. Co do wypowiedzi Czapińskiego, byłam zaskoczona. Taka wypowiedź uważam, że nie przystoi osobie z tytułem profesora, to jedno, a dwa, radykalizująca się młodzież to jednak wyborcy, mieszkańcy danej społeczności i jeśli chcemy kierować się zasadami demokracji, to należy brać ich głosy pod uwagę. Po trzecie, co to za pomysł, by psycholog społeczny z tytułem profesora namawiał ludzi, z którymi poglądami się nie zgadza, by opuszczali kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno Ci co uciekają od wymiaru sprawiedliwości robią nam świetną reklamę za granicą. Ostatnio słyszałem ze pewien chłopaczek z mojego osidla został zatrzymany przez holenderską policję za próbe spółkowania z kucem, oczywiście był pijany, i oczywiście w Polsce ścigany jest listem gończym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapińskie jest chyba za bardzo oderwany od rzeczywistości, żyje w tym swoim dostatnim świadku klasy średniej i wyższej i niewiele ponadto widzi.

Przecież gdyby nie masowa emigracja to w Polsce ulice by płonęły bardziej niż w Grecji a bezrobocie wśród młodych było wyższe niż w Hiszpanii, no ale wszystkich młodych nie można wygnać za granicę zwłaszcza przy takiej demografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×