Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Nie przeciwko in vitro, tylko przeciwko finansowaniu in vitro z budżetu państwa. Są o wiele ważniejsze wydatki, chociażby ochrona zdrowia, in vitro jest luksusem i stanowi jedynie temat zastępczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby w tym zamordystycznym kraju in vitro było w ogóle dostępne, a nie zakazywane przez kościół i sługusów tej zbrodniczej organizacji (czyli skrajnej prawicy i PiS-u). To samo tyczy się aborcji, związków partnerskich i wielu innych rzeczy, które powinny zostać uregulowane na laickich zasadach. Ludzie wierzący i tak przecież nie zrobią niczego z tych zbrodni (albo zrobią, ale potem się wyspowiadają, więc luz). U nas jest tak, że jak ktoś ma w miarę dobry program gospodarczy, to jest jednocześnie bardzo ciasny światopoglądowo. Gdyby tę ostatnią kwestię zostawić ludziom do wyboru, to 90% konfliktów w tym kraju by zniknęło (na tym forum też). No ale pewnie komuś zależy na tym, żeby polaryzacja trwała, a ludzie byli ze sobą skłóceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak krowie na rowie tłumacze.Jeśli prezydent jest z tej samej broszki co układ rządzący władza może przepchać prawie wszystko,natomiast jeśli jest autonomiczny wzgl.rządu może zawetować np.podwyżke vatu.Jest jeszcze opcja odrzucenia veta ale to już trzeba wtedy w parlamencie zorganizować grubszy front.

A jeśli prezydent jest z innej broszki niż cały "układ", może blokować całkiem dobre ustawy. Gorzej, jeśli prezydent jest z partii, która jest partią opozycyjną (czyli na zdrowy rozum wybory przegrała, ma mniejszość) i usilnie przepycha w ustawach jej front wtedy dla mnie to jest gówno nie demokracja, bo większość to większość jeśli chodzi o sprawy gospodarcze i finansowe, czyli to co dotyka każdego z nas w tym kraju. Skoro jakaś partia wygrała to znaczy, że wymagana większość obywateli jest za tą partią, a nie za opozycją. Czym innym jest obalanie danego rządu, bo tego właśnie chcą obywatele, a co innego robienie rozpierduchy, bo opozycja tak chce. Duda nie będzie współpracował z żadnym rządem, prócz rządem PiSu. Będzie wiernym sługą liżącym odbyt Kaczora, nie ważne kto będzie przy władzy. Ja nie twierdzę, że Komorowski to prezydent idealny, ale z całym szacunkiem, nie wetowałby ustaw własnej partii, Duda też tego nie zrobi. Ale nie przypominam sobie, żeby zawetował ustawę, która przeszła przez sejm dzięki opozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In vitro? Aborcja? Związki partnerski? Ludzie, to są drobiazgi jedynie rozdmuchane przez media. Takie pierdółki, których zmiana nie wymaga żadnych poświęceń, więc można tymi sloganami szastać na prawo i lewo. Największym problemem w Polsce jest permanentny kryzys gospodarczy, ale o tym już w telewizji nie mówią, że jeszcze by ludzie myśleć zaczęli i nie dali sobie wmówić, jak cudownie się żyje w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że postęp nauki umożliwiłby pozamaciczne donoszenie płodu przez dajmy takiego DetektywaMonka, który np. nie może sam mieć dzieci, a bardzo chce. Albo przeszczep żeńskich narządów płciowych, coby sam się inseminował.

Po kawałku.... invitro, aborcja, eutanazja - najpierw chorych, później głupich, adopcja dzieci przez gejów, gender, klonowanie ludzi, genetyczne modyfikacje porządanych cech potomstwa.

Rodzenie wnuków przez własne babcie już jest.

To już wiecie, jak będzie wyglądać biblijna apokalipsa - powolna degradacja i w końcu samounicestwienie gatunku ludzkiego gdy już wysiądzie prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In vitro? Aborcja? Związki partnerski? Ludzie, to są drobiazgi jedynie rozdmuchane przez media
To oczywiste, gospodarka, prawo i sprawy społeczne są najważniejsze. Czemu żadne kandydat nic mówi o przywilejach dla mundurowych i innych grup zawodowych, zagłosowałbym na takiego ale nie słychać Kukiz coś o tym kiedyś mówił ale jak zaczęli popierać go górnicy umilkł. No i oprócz Korwina i Wilka nikt nie chce zabrać się za prywatyzację szkolnictwa a zwłaszcza patologicznych studiów wyższych i średnich. No tak ale ludzie glosują na tych co najwięcej obiecują a nie mówią skąd na to wziąć kasę a Duda chyba przebija w tym wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby drugą turę wygrał Duda, to będą wtedy jakieś szanse na zmiany w tym okropnym kraju.

Ładny uśmiech i "ojczyzna w sercu" PKB nie zwiększą.

 

W żaden sposób nie zauważyłam tego wysokiego poziomu życia. Wszędzie bieda, nędza i bezrobocie, ludzie na chleb nie mają. Ci bardziej zaradni i odważni to już dawno wyjechali z tego kraju, żeby jakoś godnie żyć.

Wyolbrzymiasz okropnie. Ale w każdym kraju - od Zimbabwe do Szwajcarii - są ludzie (gigantyczne ich masy) mówiący o tragicznej sytuacji swojego kraju, panującej biedzie, głodzie, etc. Ofc, Warszawa to trochę inna bajka, ale w reszcie kraju też nie ma tragedii, a pochodzę z jednego z najbiedniejszych (Przemyśl) regionów Polski, w którym to psy powinny własny ogon zjadać, skoro w całej Polsce taka bieda. Zapieprzają ludzie ze srajfonami, piją w barach, oglądają telewizję, podróżują samochodami, choć mogliby się przerzucić na komunikację miejską, a często i rower, kupują wodę butelkowaną i... można by wymieniać i wymieniać.

 

 

In vitro? Aborcja? Związki partnerski? Ludzie, to są drobiazgi jedynie rozdmuchane przez media.

To nie są drobiazgi. Dotyczą realnie czy potencjalnie wielkiej ilości osób, nie tylko gospodarka się liczy. Policja nie zajmuje się wyłącznie łapaniem morderców czy seryjnych gwałcicieli - ściga się również złodziejów kieszonkowych, wandali, itp. Można gradować ważność spraw od mało ważnych do całkowicie priorytetowych, ale nie należy zaniedbywać tych mniej ważnych, bo są mniej ważne.

 

genetyczne modyfikacje porządanych cech potomstwa

Przerażające. A zwłaszcza trwoży mnie usuwanie zaburzeń i chorób psychicznych już na poziomie zarodkowym. Całe to forum nie miałoby sensu, nie mielibyśmy gdzie pierdolić smutów o lewackiej apokalipsie. Nie?

To już wiecie, jak będzie wyglądać biblijna apokalipsa - powolna degradacja i w końcu samounicestwienie gatunku ludzkiego gdy już wysiądzie prąd.

Dlatego nigdy nie przeczytam żadnej dystopii stworzonej przez prawaka. Zbyt przewidywalna i w konsekwencji nudna, skoro człowiek naczytał się i nasłuchał tych bzdetów już od zygoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuj:

W żaden sposób nie zauważyłam tego wysokiego poziomu życia. Wszędzie bieda, nędza i bezrobocie, ludzie na chleb nie mają. Ci bardziej zaradni i odważni to już dawno wyjechali z tego kraju, żeby jakoś godnie żyć.

Biedy nie widać, za to pełno nowych domów powstaje i auta coraz lepsze a co 10-te to jakieś wypasione suvy. Tylko rodzin nikt nie chce zakładać bo ludzi nie stać. No ale zawsze istniej możliwość że te domy i auta są albo na kredyt albo za pieniądze zarobione za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można by podzielić Polski na dwa kraje. :) Jeden wyznaniowy, a drugi normalny. Ciekawe, jak to by się wówczas podzieliło, tak realnie.

 

Komorowski naprawdę zaczął panikować. Tymochowicz, Kwaśniewski, JOW-y etc. Załamka. No ale i tak nie ma dla niego alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, żyjesz w miarę normalnym kraju, bo nasz kraj przyjął wiarę katolicką. Dzięki temu w mojej pamięci żyją jedne z najpiękniejszych chwil w moim życiu, spotkania wigilijne w wielkim rodzinnym gronie, pierwsza komunia święta, dzięki tej religii wnieśliśmy do naszej kulutury wiele pięknych wartości, a Ty możesz zawsze wynieść sie gdzie tam Ci podobna, na północ do islamistów, na wschód do prawosławnych, na zachód do świątyń w supermarketach i wartości konsupcjonizmu i coraz większej rozspusty. albo wypierdalaj na grenlandię.

 

Jak powiedział to Mariszu Wypierdalaj, jak Ci sie nie podoba to WYPIERDALAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, prawda, powinno się zgłaszać taki brzydki język, zapomniałem. Skoro kolega ben rei dostał ostrzeżenie za napisanie prawdy, choć w mało parlamentarnym stylu, to kolega neon też powinien takowe dostać. Przecież ja jestem grzeczny, a zostałem potraktowany bardzo nieładnie. Nie można wszystkiego tłumaczyć wyłącznie tym, że ktoś przyjmuje silne leki. :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, :D:D

 

Właśnie dałeś przykład swojej wiary, która zakłada miłość do bliźniego. :D Naprawdę rozbawiłeś mnie. :105:

 

Widzisz, tylko ja jestem ateistą :D przecież ja nie będe nikogo na siłę kochał. Widzsz kościół przynajmnie próbuje wpoić takie wartości, Twoim zdaniem to jest coś złego?

 

Mariusz Wypierdalaj to kandydat na prezydenta, to jest w żartobliwej formie, sprawdź youtube.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można by podzielić Polski na dwa kraje. :) Jeden wyznaniowy, a drugi normalny. Ciekawe, jak to by się wówczas podzieliło, tak realnie.

 

Komorowski naprawdę zaczął panikować. Tymochowicz, Kwaśniewski, JOW-y etc. Załamka. No ale i tak nie ma dla niego alternatywy.

 

Polska już jest podzielona na dwa kraje: na Polskę A (bogatszą, zachodnią i miejską) i Polskę B (wschodnią, biedniejszą). To widać choćby i na tym forum. Jak ktoś mieszka w mieście i na dodatek na zachodzie, to uważa, że wszędzie w Polsce jest tak dobrze i ludzie tylko z ajfonami biegają. To trochę jak w Rosji: w Moskwie żyje mnóstwo bogaczy i oligarchów, ale Rosja to także miasteczka i wsie, w których bieda aż piszczy. Transformacja wzmocniła i uprawomocniła rozwarstwienie społeczne w zależności od regionu Polski. Tak więc choćby i po tej dyskusji już widać, że Polska jest podzielona na dwa kraje i to naturalnie, bez sztucznych podziałów.

 

Dla Komorowskiego jest alternatywa - Andrzej Duda. Nie jest to kandydat idealny, ale na pewno sto razy lepszy niż Komorowski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, tu masz podobne przesłanie, tylko bardziej parlamentarnie podane :mrgreen: .

 

czapi%C5%84ski.jpg

 

Widzisz, tylko ja jestem ateistą :D przecież ja nie będe nikogo na siłę kochał. Widzsz kościół przynajmnie próbuje wpoić takie wartości, Twoim zdaniem to jest coś złego?

 

Jeśli wartością proponowaną przez Kościół jest postawa: "albo myślisz tak jak my albo wypierdalaj", to tak, jest to coś złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tylko ja jestem ateistą :D przecież ja nie będe nikogo na siłę kochał. Widzsz kościół przynajmnie próbuje wpoić takie wartości, Twoim zdaniem to jest coś złego?

 

To tym bardziej nie rozumiem, skąd się wzięła tak emocjonalna reakcja. Kościół to zakłamana instytucja, próbująca wpajać ludziom wartości, których sama nie przestrzega. Poza tym, nawet na tym forum widać, kto ma w sobie najwięcej agresji. Ludzie "wierzący" najchętniej wycięliby w pień wszelką inność. Moim zdaniem to chore, ale typowe dla wszelkich religii.

 

na_leśnik, dlatego zaproponowałem, żeby podzielić kraj na fundamentalistów religijnych i normalnych ludzi. Taki temat do dyskusji, a tu od razu człowiek po łbie dostaje, ech. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×