Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś nauczyć się łączyć fakty. Przeczytaj pierwszy akapit, drugi akapit (szczególnie prawo veta prezydenta), zanalizuj i wyciągnij wnioski. Chyba, że łykasz wszystko czym rzuca PiS to sorry. Ja nie łykam ani jednego (PiS) ani drugiego (PO), wolę jednak tych, za których nie myślą purpuraci.

No to jak krowie na rowie tłumacze.Jeśli prezydent jest z tej samej broszki co układ rządzący władza może przepchać prawie wszystko,natomiast jeśli jest autonomiczny wzgl.rządu może zawetować np.podwyżke vatu.Jest jeszcze opcja odrzucenia veta ale to już trzeba wtedy w parlamencie zorganizować grubszy front.

Co do naszego bula to proszę bardzo obrazek skoro nie chciało się poszukać info w necie o naszym dzielnym obrońcy praw obywatelskich

 

podatki-od-komorowskiego-fot-zmienprezydenta-pl_306267.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peło miała dosyć czasu żeby usunąć ze szkoły religie,rozdzielić kościół od państwa itd.nie zrobili tego bo straciliby pare % poparcia wśród umiarkowanych katoli,a Bredzisław chodzi grzecznie do kościółka,PO wiec jest tak samo umotana w ten system co PiS,tak poprostu mamy że nadal większość społeczeństwa to katolicy,czy ze wzgl.na wiare czy tradycje

Dokładnie, leśnik jeździ co roku święcić palmy do Lipnicy Murowanej ... wszystko na pokaz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty droga Arasho wreszcie się określiłaś.Jako fanatyczka katoliczka za PIS.I dobrze, bo nie udajesz.Tylko mówisz prosto kim jesteś,.

Nie mam Ci za złe tych słów, bo nauczyłam się dystansu do siebie ;) I dla Twojej wiadomości nie jestem fanatyczną katoliczką ( nawet nie chodzę co tydz. do kościoła ), już to parę razy pisałam, że nie czuję się w żaden sposób dyskryminowana w związku z wyznawaną wiarą, do której sama mam wiele zastrzeżeń. Ja wierzę w Boga, a nie w kościół jako instytucję. I wcale nie podoba mi się, że w kościele mówią na kogo należy głosować. To już powinien być indywidualny wybór każdego człowieka, który należy uszanować !

 

Dlaczego zatem głosuję na PIS? Bo od zawsze popierałam te partię, lubię Kaczyńskiego, Duda wydaje mi się rozsądnym kandydatem, ale nie znaczy to, że patrzę bezkrytycznie na wszystkich PIS-ców. Na przykład zachowanie pana Hoffmana od początku wzbudzało mój niesmak, bo kryła się za nim jakaś nieszczerość i chęć działania pod publiczkę. Więc na pewno nie jestem fanatyczką !

Duda dziś w Jeden Na Jeden mówił całkiem serio.Tylko co zrobi potem ? Będzie chodził na te durne smoleńskie marsze ? Będzie budował państwo Rydzykowo-Macierewiczowskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, ale jakby co Ty stawiasz szampana, pamiętaj ! Ja się czuję zaproszona :lol:

Arasha zostań dziewczyną Maćka.

Może być problem, bo Maciek lubi seks ( podobno ) i nie jest prawiczkiem :roll:

 

A z tym kątem też zwróciłam uwagę, że powinno być o 180 st. Ale jak ktoś pisze w emocjach, to pomyłki się zdarzają ;)

Arasha jest jedno wyjście.Musisz seks polubić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, wręcz przeciwnie, wśród 193 państw Polska jest w pierwszej trzydziestce tych najbardziej rozwiniętych o najwyższym poziomie życia. I przypominam, że znaleźliśmy się tam stosunkowo szybko, bo w ciągu 25 lat. Nie wiem w czym Duda, typowy techniczny Jarosława, miałby wprowadzić zmiany na lepsze. Będzie to prawdopodobnie stracone 5 lat prezydentury, która oscylować będzie wokół tematów zastępczych, jak religia, aborcja, in vitro, smoleńsk, brzoza. Potrzebujemy kogoś, kto zagwarantuje powolny, zrównoważony rozwój, bez cofania się w gusła i tańce przy krzyżu.

Pinda świetnie :great: nie dajmy się pisowcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie zauważyłam tego wysokiego poziomu życia. Wszędzie bieda, nędza i bezrobocie, ludzie na chleb nie mają.

A to dziwne, bo ile razy nie wpadam do dowolnego molocha handlowego tyle razy jest tam masa ludzi, którzy kupują rzeczy i to nie tylko w najtańszych sklepach. W marketach ludzie kupują całe koszyki, stać ich wódę, browary bo alkoholizm w kraju kwitnie. Ja nie zarabiam najmniej, a jednak nie stać mnie na zakupy w drogich sklepach, z których ludzie wynoszą po 2-3 torby. Ludzie budują domy, kupują mieszkania i je urządzają, na ulicach coraz więcej super fur. Więc wybacz ale oprócz narzekania ja nie widzę tej koszmarnej biedy. Skoro ludzi stać na takie rzeczy stać ich też na chleb. Poza tym mamy taką gównianą mentalność, że można dziecku nie dać jeść, ale na wino czy nowy telewizor trzeba mieć, bo sąsiad ma.

MałaMi, też to widzę.Gdzie oni widzą te biedę ? Chyba,że im się Polska myli z Ugandą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, wręcz przeciwnie, wśród 193 państw Polska jest w pierwszej trzydziestce tych najbardziej rozwiniętych o najwyższym poziomie życia. I przypominam, że znaleźliśmy się tam stosunkowo szybko, bo w ciągu 25 lat. Nie wiem w czym Duda, typowy techniczny Jarosława, miałby wprowadzić zmiany na lepsze. Będzie to prawdopodobnie stracone 5 lat prezydentury, która oscylować będzie wokół tematów zastępczych, jak religia, aborcja, in vitro, smoleńsk, brzoza. Potrzebujemy kogoś, kto zagwarantuje powolny, zrównoważony rozwój, bez cofania się w gusła i tańce przy krzyżu.

Pinda świetnie :great: nie dajmy się pisowcom.

 

Pisowcom? Matko kochana, toć ja mam lewicowe poglądy i w dodatku agnostyczką jestem. Po prostu uważam, że w tym przypadku PiS to mniejsze zło. Życie nie zawsze jest czarno-białe. I jesteś najlepszym przykładem człowieka, który widzi tylko czubek własnego nosa, bo gdybyś rozejrzał się trochę dookoła, to byś zobaczył, dostrzegł biedę i nędzę w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też widzę,że w Polsce jest bieda.Ale nie uważam,że pis coś tu zmieni.Wielu naszych rodaków jest biednych na własne życzenie.Ale nie zgadzam się z twierdzeniem,że jest ogromna bieda.Nie rozumiem retoryki.Ja nie wierzę w cuda.Ani gospodarcze, ani religijne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do refundacji, to wszystko pięknie, ale dlaczego pieniądze podatników mają iść na to, że ktoś chce mieć dziecko z in vitro, podczas gdy nie wystarczających środków na finansowanie innych ważniejszych zabiegów i ogólnie szpitali, które mają zadłużenie? Niech mi to wreszcie ktoś wytłumaczy.

a dlaczego pieniądze podatników maja iśc na dopłate do kolejnych dzieci /po 500 zeta/ bo ktos chce miec ich wiecej niz dwa ? to pomysł Dudy :roll: Nie wierze, ze gospodarczo pod prezydentem Dudkiem niewiele sie zmieni, oprócz umocnieniem katolskiej ideologii jako jedynie słusznej. Duda odwołuje sie nie tylko do letnich katolików, ale tez do elektoratu katotalibów; zeby im sie przypodobac bedzie odwalac pod kierownictwem Jarka rózne krzywe akcje. I bede to akcje swiatopoglądowe, pokazówki, bo wymachiwanie krzyzem jest spektakularne a niewiele kosztuje. I nawet jak pokazuja wypowiedzi na tym forum, wiele osób juz zaakceptowałao, ze KK to siła przewodnia / tak jak kiedys PZPR / którą niezaleznie od swiatopoglądu trzeba tolerować... smutne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nastanie Pan Prezydent Andrzej Duda, to zbierzemy milion podpisów za referendum w sprawie palenia czarownic na stosie !!!

Wcześniej torturami wymusimy przyznanie się do grzechu, więc zadbamy po katolicku, żeby Wasze nieczyste duszyczki zostały zbawione, czy tego chcecie, czy nie.

Detektywowi, jako czarownikowi zrobimy proces pokazowy. Stosy będą ułożone z książek o Harrym Potterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda,ja nie do ciebie personalnie a ty strzelasz sobie w stope :D

 

Peło miała dosyć czasu żeby usunąć ze szkoły religie,rozdzielić kościół od państwa itd.nie zrobili tego bo straciliby pare % poparcia wśród umiarkowanych katoli,a Bredzisław chodzi grzecznie do kościółka,PO wiec jest tak samo umotana w ten system co PiS,tak poprostu mamy że nadal większość społeczeństwa to katolicy,czy ze wzgl.na wiare czy tradycje

 

Panie Buka, zapytałam uprzejmie, co takiego zabawnego jest w zrównoważonym rozwoju.

 

Owszem, zgadzam się, peło miało wystarczająco dużo czasu na działania, które zostały zaniechane bądź zamiecione pod dywan. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja w kraju sukcesywnie poprawiała się, polityka zagraniczna była umiarkowana, nasz premier został ważnym funkcyjnym w strukturach UE, co można uznać nie za osobisty sukces Tuska, a właśnie jako koronację przemian krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Polska jako jedyny kraj Wspólnoty nie doświadczył skutków kryzysu ekonomicznego, którego dotychczas kraje zachodnie nie doświadczyły (Wielka Brytania, Grecja, Hiszpania). Nie wystawiam laurki PO, tylko realnie podchodzę do sprawy. Mam oczy i widzę rozwarstwienie społeczne, wywindowane ceny nieruchomości, kolejki do specjalistów, jednak wolę głosować na tych ludzi, którzy prócz codziennej modlitwy i szczucia ludzi zapewnią stabilną sytuację gospodarczą i społeczną. I nie rozumiem, w jaki sposób strzeliłam sobie w stopę. Napisałeś

więc gadki że będzie katotaliban,że jebną pomnik kaczora na iglicy PKN,że religia w szkołach,że wojna i inwazja jaszczurów z kosmosu,to wszystko pierdalenie ignorantów za których myśli tv.
było zapewne ripostą na moje zdanie nt. religii w szkołach, więc odbieram to, że niemyślenie samodzielne, było też skierowane do mnie.

 

pinda, założyć sobie drugie konto na forum, żeby trolować prawicowców i katooszołomów :shock: . I to w dodatku z uprawnieniami moderatora! Respekt! :uklon:

Myślałem, że dowalanie im to moja działka.

 

Detektywie, nie myślałam, że tu dowalam komuś lub trolluję. Chcę normalnie pisać na różne tematy, jednak właśnie często spotyka mnie prostactwo bądź/oraz wyzywanie od lewaków, na co reaguję i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komorowski jest skończony.

Dzięki o Panie.

 

 

 

i Panowie...

Na panie katolu idą łeb w łeb.Różnica 1-2 %.

 

Jestem gotów założyć się ;) o długość mojego "łba", że ludzie nie zechcą Komorry.

Przyjmuje zakład.Jak wygra Duda to napisze w tym temacie, coś złego na PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze mamy darmowy dostęp do edukacji, kraj kształci prawników, lekarzy, administratywistów, inżynierów, informatyków, handlowców, czy to są zawody bez perspektyw?

Rozumiem, że przed rządami Platformy takiego dostępu nikt nie miał? Bardzo ciekawe :?

Wskaż mi, w którym momencie napisałam, iż to PO wprowadziło darmowy system edukacji?

Napisałam, że mamy bezpłatną edukację, od przedszkoli (gdzie brakuje miejsc, państwowe przedszkola prowadzone są przez jst) po uczelnie wyższe. Ty również widzę korzystasz z darmowej edukacji, co ktoś wcześniej już Ci wytknął. Dlaczego my, mamy składać się na szkołę dla 30letniej baby, która zaczyna dziesiąte z rzędu studia i żadnych nie kończy? Ja wolę, by na Twoje miejsce przyjęci byli ludzie, którzy są zdolni na tyle, by móc ukończyć rozpoczętą naukę badź przeznaczyć te środki na edukację najmłodszych.

 

A co do refundacji, to wszystko pięknie, ale dlaczego pieniądze podatników mają iść na to, że ktoś chce mieć dziecko z in vitro, podczas gdy nie wystarczających środków na finansowanie innych ważniejszych zabiegów i ogólnie szpitali, które mają zadłużenie? Niech mi to wreszcie ktoś wytłumaczy. Dla mnie in vitro jest tak samo tematem zastępczym jak brzoza, to po pierwsze. A po drugie wcale nie uważam, że nie należy zabraniać takich zabiegów ( żeby je trzeba było wykonywać nielegalnie ), tylko niech finansują je sobie sami zainteresowani, a nie np. emeryci. I dlaczego tyle dzieci ma nadal tkwić w domach dzieci, a nowobogaccy muszą mieć swoje, bo już wszystko inne mają, a tego nie mogą. Cóż, za niesprawiedliwość. I niech państwo płaci ... jasne!

 

Patrz wyżej, analogia jak do Twoich studiów, dlaczego podatnicy, którzy ukończyli edukację na poziomie szkoły średniej mają zrzucać się na Twoje studia, podczas gdy nie ma wystarczających środków na finansowanie innych ważniejszych placówek edukacyjnych, które mają zadłużenie? . Araszka, może wyłóż ze swojej kieszeni na studia, potem filozofuj nt. finansowania leczenia innych. Cytując Ciebie

, tylko niech finansują je sobie sami zainteresowani, a nie np. emeryci
. Na Twoje studia emeryci mają się zrzucać, a na czyjeś in vitro nie? A co do dzieci w domach dziecka czy innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych, to największa ignorancja powtarzana od lat, większość tych dzieci nie jest sierotami, jak się uważa, tylko po prostu ich rodzice mają ograniczone prawa rodzicielskie bądz czasowo zawieszone, zatem nie "nadają" się do adopcji. Poza tym, są to dzieci nierzadko z róznym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, więc proponuję zejść na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nastanie Pan Prezydent Andrzej Duda, to zbierzemy milion podpisów za referendum w sprawie palenia czarownic na stosie !!!

Wcześniej torturami wymusimy przyznanie się do grzechu, więc zadbamy po katolicku, żeby Wasze nieczyste duszyczki zostały zbawione, czy tego chcecie, czy nie.

Detektywowi, jako czarownikowi zrobimy proces pokazowy. Stosy będą ułożone z książek o Harrym Potterze.

Tak się zląkłem taliba-katolickiego,że nie wiem co napisać.A od Harrego się odwal.Lepszy on niż wasz Nasz Dziennik.

Katooszołomstwo nadchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, dziękuję, nie daję (się) byle komu ;)

 

Wracając do araszy jest, faktycznie, toż to taka egoistyczna i nowobogacka zachcianka, chęć posiadania własnego dziecka. O losie.

Trudno mi to komentować.Arasha chce by wieczną dziewicą.Jej wybór :bezradny: zresztą zauważyłem,że przeciw in vitro są ci co latają do kościoła i mają o 7 dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×