Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, arkk napisał(a):

Czy po rebo poprawia się libido? Ja biorę wenle 75 mg już drugi tydzień i strasznie mnie trzęsie, wcześniej brałem 37,5. Libido do 0. Czy dalej czekać czy raczej nie jest to lek dla mnie? 

w jakim sensie trzęsie? czujesz napływ energii, niezdrowe pobudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tadeusz.chory napisał(a):

w jakim sensie trzęsie? czujesz napływ energii, niezdrowe pobudzenie?

Tak, niezdrowe pobudzenie, trzęsą mi się ręce, serce jakoś dziwnie pracuje, dziwne uczucie w głowie, podobne do bólowych ale jednak nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arkk napisał(a):

Czy po rebo poprawia się libido? Ja biorę wenle 75 mg już drugi tydzień i strasznie mnie trzęsie, wcześniej brałem 37,5. Libido do 0. Czy dalej czekać czy raczej nie jest to lek dla mnie? 

Ja bym poczekał, na początku zawsze trzęsie. Wejście na wenle to start rakietą, ale później ładne widoki😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, arkk napisał(a):

Tak, niezdrowe pobudzenie, trzęsą mi się ręce, serce jakoś dziwnie pracuje, dziwne uczucie w głowie, podobne do bólowych ale jednak nie boli.

mysle ze wenla po prosru nie jest dla cb, moze sprobuj escitalopram. Poczytaj forum, jest mnostwo podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tadeusz.chory napisał(a):

mysle ze wenla po prosru nie jest dla cb, moze sprobuj escitalopram. Poczytaj forum, jest mnostwo podpowiedzi.

Może poczekać aż rakieta nabierze pędu...🙂 To już n- ty lek z kolei, ale esci jeszcze nie brałem. Biorę jeszcze 50mg agomelatyny na noc, prege i lamotrygine. Masakra ile tych leków🤦 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arkk napisał(a):

Może poczekać aż rakieta nabierze pędu...🙂 To już n- ty lek z kolei, ale esci jeszcze nie brałem. Biorę jeszcze 50mg agomelatyny na noc, prege i lamotrygine. Masakra ile tych leków🤦 

no masakra nie wiem po co Ci tyle, tzn wiem "lekarz" tyle zasugerowal a Ty sie godziles.

prega i lamo plus wenla to bez sensu....

Edytowane przez tadeusz.chory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, arkk napisał(a):

Może poczekać aż rakieta nabierze pędu...🙂 To już n- ty lek z kolei, ale esci jeszcze nie brałem. Biorę jeszcze 50mg agomelatyny na noc, prege i lamotrygine. Masakra ile tych leków🤦 

a co Tobie wgl dolega, opisz własnymi słowami jak najtrafniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tadeusz.chory napisał(a):

no masakra nie wiem po co Ci tyle, tzn wiem "lekarz" tyle zasugerowal a Ty sie godziles.

prega i lamo plus wenla to bez sensu....

Mówił że potrzebuje dużo stabilizatorów, chyba zmienię lekarza, testuje na mnie co raz nowe leki już od jesieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arkk napisał(a):

Mówił że potrzebuje dużo stabilizatorów, chyba zmienię lekarza, testuje na mnie co raz nowe leki już od jesieni...

szkoda gadać, z takimi lekarzami ktorzy stosują razem agomelatyne eenlafaksyne a zarazem prege i lamo to my chorzy psychicznie daleo nie zajedziemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na twoim miejscu te stany maniakalne poki co bym zostawil bo podobno ciezka z tego droga wyjscia, a na lęki escitalopram bardzo dobry moim zdaniem. Wystarczy 5 albo 10 mg. 

Tzn możesz też słuchać dalej lekarza, jesli ci lepiej ale jak eksperymentuje od jesieni to juz prawie rok czasu a Ty bierzesz mwga dawki nieobojetne dla watroby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tadeusz.chory napisał(a):

no to na twoim miejscu te stany maniakalne poki co bym zostawil bo podobno ciezka z tego droga wyjscia, a na lęki escitalopram bardzo dobry moim zdaniem. Wystarczy 5 albo 10 mg. 

Tzn możesz też słuchać dalej lekarza, jesli ci lepiej ale jak eksperymentuje od jesieni to juz prawie rok czasu a Ty bierzesz mwga dawki nieobojetne dla watroby...

Pytałem go o esci, nie przepisał mi go. Mam niedługo kolejną wizytę, powiem mu że to już chyba ostatnia u niego i strata pieniędzy bo tyle czasu nie potrafi wstrzelić się w odpowiedni lek... A ty na co się konkretnie leczysz?

Edytowane przez arkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arkk napisał(a):

Pytałem go o esci, nie przepisał mi go. Mam niedługo kolejną wizytę, powiem mu że to już chyba ostatnia u niego i strata pieniędzy bo tyle czasu nie potrafi wstrzelić się w odpowiedni lek... A ty na co się konkretnie leczysz?

ja obecnie aktywizacji potrzebuje jak najszybciej i tu pytanie forumowicze do was czy probowaliscie zaktywizowac sie sportem zamiast np wenlafaksyna i jakie byly efekty? Mialem w planach brac wenle ale bebechy cos mnie bolą i sport wydaje sie madrzejszym posunieciem chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadeusz.chory napisał(a):

ja obecnie aktywizacji potrzebuje jak najszybciej i tu pytanie forumowicze do was czy probowaliscie zaktywizowac sie sportem zamiast np wenlafaksyna i jakie byly efekty? Mialem w planach brac wenle ale bebechy cos mnie bolą i sport wydaje sie madrzejszym posunieciem chyba...

Ty sam nie wiesz czego chcesz ,sorki🤣🤣ciagle cos wymyslasz,raz tak,raz tak .Zdecyduj sie wkoncu🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no sport nie pomoze jak juz to na chwile. Ehhh może wezme ta wenlafaksyne i razem z nia jakis od watroby oslonowo....

 

20 godzin temu, Lucy32 napisał(a):

Ty sam nie wiesz czego chcesz ,sorki🤣🤣ciagle cos wymyslasz,raz tak,raz tak .Zdecyduj sie wkoncu🤗

a myslisz lucy ze w kazdym przypadku leczenie przebiega prosto? mam Ci przypomniec jak mordowałaś sie z sertdalina ktorej pozniej i tak nie bralas?

 

pytanie do facetow, jak z mozliwoscia dojscia do wytrysku i doczuwania przyjemnosci na 150 wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DEPERS napisał(a):

W miarę odczuwalne i dłuższy czas oczekiwania, ale nie tak jak paroksetyna bo tam trza czekać jak w kolejce na NFZ 😂

paro jeszcze nie jest najgorsza, bo troche tyka norki i wcale nie az tak slabo ją tyka, najgorszy jest selektywny escitalopram. 5 mg zalatwilo mojego wacka na amen

 

9 godzin temu, DEPERS napisał(a):

W miarę odczuwalne i dłuższy czas oczekiwania, ale nie tak jak paroksetyna bo tam trza czekać jak w kolejce na NFZ 😂

myslisz ze lepiej pobrac z poczarku 75 mg wenli czy od razu 150? dam rade od razu 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tadeusz.chory napisał(a):

myslisz ze lepiej pobrac z poczarku 75 mg wenli czy od razu 150? dam rade od razu 150?

My ci tego nie powiemy. Nie wiemy od kiedy ją bierzesz i w jakim celu. To powinien ocenić tylko lekarz. A jak już chcesz wiedzieć, to na wenlafaksynę wchodzi się raczej powoli tzn. biorąc przez pierwsze dwa tygodnie 37,5mg, drugie dwa tygodnie 75mg i wtedy dopiero można brać 150mg. I później po 4-6 tygodniach w zależności od stopnia poprawy można zwiększyć do wyższej dawki. Tak mówi ulotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MarekWawka01 napisał(a):

My ci tego nie powiemy. Nie wiemy od kiedy ją bierzesz i w jakim celu. To powinien ocenić tylko lekarz. A jak już chcesz wiedzieć, to na wenlafaksynę wchodzi się raczej powoli tzn. biorąc przez pierwsze dwa tygodnie 37,5mg, drugie dwa tygodnie 75mg i wtedy dopiero można brać 150mg. I później po 4-6 tygodniach w zależności od stopnia poprawy można zwiększyć do wyższej dawki. Tak mówi ulotka.

o to mi chodzilo hmmm

a zeby uzyskac trwala poprawe w aktywizacji jak dlugo nalwzy ja brac? tez wg ulotki z 6 miesiecy czy wystarczy z 3? wg teorii na pewno conajmniej 6 a w prakthce da sie zaktywizowac szybciej?

Edytowane przez tadeusz.chory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tadeusz.chory napisał(a):

myslisz ze lepiej pobrac z poczarku 75 mg wenli czy od razu 150? dam rade od razu 150?

Nie wiem czy dasz nie znam Cię, nic w tej kwestii nie doradzę, aczkolwiek jak pierwsze podejście pod wenle to ja bym brał małą łyżeczką bo potarmosi zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tadeusz.chory napisał(a):

o to mi chodzilo hmmm

a zeby uzyskac trwala poprawe w aktywizacji jak dlugo nalwzy ja brac? tez wg ulotki z 6 miesiecy czy wystarczy z 3? wg teorii na pewno conajmniej 6 a w prakthce da sie zaktywizowac szybciej?

sorki że tak wypytuje, ale wiecie w poniedzialek mam wizyte u lekarza, a od niego oprocz, przepisania leków niczego ciekawego sie nie dowiem. Ostatnio wlasnie to juz nawet daruje sobie te pytania bo odpowiedz bedzie nie na temat, niejasna lub po prostu odpowie pytanien na pytanie 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna wcale Cię może nie zaktywizować bo niektórych seduje. Dwa, chcesz aktywizacji mając problemy ze snem? Najpierw to trza się dobrze zdiagnozować od czego bierze się problem ze snem. U mnie problem tkwi w kortyzolu i niskiej serotoninie. Za dużo serotoniny to też problem ze snem. Dawki wenlafaksyny które aktywizują w teorii w praktyce mogą pogłębić Ci problem ze snem. niezależnie o której bedziesz tą tabletkę brał po pewnym czasie poziom noradrenaliny będzie stały o każdej porze, a do snu ona jest nie potrzebna. Nie ma inteligentnych tabletek które możesz sobie zaprogramować i bedą działały kiedy będzie potrzeba. Chyba, że trafisz tą o szybkim uwalnianiu, ale na takiej znowu wieczorem możesz już odczuwać braki leku i też jest klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tadeusz.chory napisał(a):

sorki że tak wypytuje, ale wiecie w poniedzialek mam wizyte u lekarza, a od niego oprocz, przepisania leków niczego ciekawego sie nie dowiem. Ostatnio wlasnie to juz nawet daruje sobie te pytania bo odpowiedz bedzie nie na temat, niejasna lub po prostu odpowie pytanien na pytanie 😬

Po trzech miesiącach to już powinieneś czuć 90%  potencjału leku, ale to nie znaczy, że będzie nim aktywacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DEPERS napisał(a):

Po trzech miesiącach to już powinieneś czuć 90%  potencjału leku, ale to nie znaczy, że będzie nim aktywacja

nie wiem, byc moze niektorych seduje, ale podejrzewam ze seduhe tych co maja nerwice. A ja jestem po krotkim ale braniu escitalopramu ktory mnie wlasnie nadmiernie uwedowal. Co cirkawe po 2 tygodniach brania 5 mg escitalopramu sedacja wystapila i nie przesza do tej pory. Dziwi mnie wlasnie czemu niektorzy majacy nerwice tak dlugo potrzebuja brac ssri zeby zmiany w glowie zrobily sie na stale.

A no dlugo ta wenla sie rozkreca znakiem tego skoro po 3 miesiacsch 90 procent ehhhh Moje bebechy tego nie wytrzymaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×