Skocz do zawartości
Nerwica.com

sekret szcześcia


Śmiercionauta

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy czynniki najsilniej wpływające na poczucie szczęścia to:

a) poczucie wsparcia społecznego - najważniejszy czynnik.

b) poczucie sensu w życiu, szeroko rozumianego.

c) podejście do wydarzeń - szukanie możliwych pozytywów. nie skupianie się na negatywach za długo, itp.

 

do takich wniosków doszli naukowcy.

na wszelki wypadek podaje źródło, bo mogłem coś pomylić:

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-25682368

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) poczucie wsparcia społecznego - najważniejszy czynnik.

b) poczucie sensu w życiu, szeroko rozumianego.

c) podejście do wydarzeń - szukanie możliwych pozytywów. nie skupianie się na negatywach za długo, itp.

u mnie na pewno duzy wplyw na 3 czynnik ...staram sie myslec pozytywnie ...poza tym nie mam wsparcia spolecznego chyba ze chodzi o partnera a nie rodzine i absolutnie nie widze sensu zycia i nawet go nie szukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście. Ładne uczucie. Kłamstwo, tak łatwo nam kłamać. Kłamstwo powtórzone milion razy - staje się prawdą. Więc jeżeli przez 5 lat, powtarzasz sobie sto razy dziennie, że jesteś fajny i szczęśliwy - to w końcu się poddajesz i zawierzasz. Chociaż są złe i jeszcze gorsze dni. Prawda jest jedna - nie możemy oczekiwać, że znajdziemy szczęście w przedmiotach, jedzeniu, używkach, innych ludziach - nikt nie siedzi w Naszych głowach. Tylko ja wiem co myślę, co chcę i na co mam ochotę. Trzeba siebie słuchać, szanować, akceptować. Trzeba sobie zaufać. Szczęście jest w nas, jeżeli my sami go nie znajdziemy to nic innego nam go nie da. Kiedy ma się zły dzień to dodatkowe osądzanie siebie nic nie da. Wszyscy jesteśmy chaotyczni. Ale nie lubienie siebie nam nie pomoże. Żeby pokochać kogoś innego, najpierw trzeba pokochać siebie. A miłość daje szczęście :D Ha ha ha i można dużo o tym czytać - w internecie jest pełno książek, czy to forum, które też daje pewnego rodzaju szczęście... Szczęście oznacza dla każdego coś innego. Ale nikt nie każe nam być nieszczęśliwym. Wybór należy do nas. Wybór, wybór, wybór. Zawsze jest wybór. Ale jak wybrać by móc przestać wybierać... Jak wybrać… żeby pozostać i nic juz nie zmieniać? Wszystko co genialne jest banalnie proste, więc może trzeba przestać wybierać a poddać się losowi, życiu, sytuacji. Olać to i być sobą tu i teraz i być szczęśliwym... Ludzie sami sobie za bardzo komplikują życie. W książce "Oskar i Pani Róża" prawda - "życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć. " -doceniamy to co tracimy. Sekret szczęścia polega na tym, że nie ma żadnego sekretu.

...Ogólnie Oskar i Pani Róża - perełka :D ... http://pl.wikiquote.org/wiki/Oskar_i_pani_R%C3%B3%C5%BCa

 

 

 

Ha ha ha a) poczucie wsparcia społecznego - najważniejszy czynnik.

 

Najważniejszy czynnik? Idziesz ulicą - patrzysz na innych? Ja ich nie widzę i wiem, że oni mnie też nie widzą. Ktoś mi mówi - źle robisz, zrób tak - a ja robię po swojemu, bo chcę, uczę się na własnych błędach, co przeżyje to moje. Żyjesz dla siebie a nie dla innych. Ludzie za bardzo przejmują się co inni pomyślą. Inni nie przeżyją Twojego życia. Nawet rodzice, rodzina. Żyjesz dla siebie. Osądy, osądzanie - niszczą nas. Ludzie - ludziom zgotowali ten los. Umiesz liczyć - licz na siebie. Ufaj i szanuj innych ludzi, ale bądź sam sobie wsparciem i siłą a nie oczekuj tego od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć.

problem zaczyna się wtedy, kiedy te próby stają się sensem życia

może większy wtedy, kiedy się nie udają

a największy, kiedy się udadzą a to i tak nic nie zmienia

ed

albo może wtedy, gdy jednak zmienia się i traci się sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sekret szczęścia polega na tym by umiec w każdej sytuacji dostrzeć cień czegoś dobrego chociaż to bardzo trudne ,ale nie niemożliwe.Szczęście zależy od naszego nastawienia do życia,ludzi ,świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×