Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów Wiesz myśle, ze nie jedna babcia z druga prowadzą ciekawsze rozmowy niż my w tym wieku😂 idziesz do lekarza, co dzis Cię boli, jaka zrobiłas kupę? 😂😂

A Ty się nie martw u laryngologa na pewno nic złego nie wyjdzie. Kasa leci na tych lekarzy masakra 🤦🏻‍♀️ 

A ja idę na konsultacje póki co, opowiem mu o moich kupach, zobaczymy co powie 🤭

No nie wiem, zrobi mi badanie endoskopem, a ja mam krzywą przegrodę, zatoki, nierówne migdały i teraz to na szyi 😮 masakra. Boję się, że od razu wyśle mnie do szpitala…. 
Zobaczymy co powie 😀 mnie w ogóle niezręcznie mówić u lekarza, jak się załatwiam, krępuje się 😀. Wolę opisać Wam na forum, w końcu jesteście specjalistami.

Mam takie dziwne uczucie w pachwinach, jajnikach ostatnio :o.

mysle, ze mam urlop, trzynastkę, to może się popadam w przyszłym tygodniu porzadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@laveno w klatce piersiowej rozwija się ziarnica złośliwa, a nie chloniak nieziarniczy. Poza tym ten drugi występuje głównie u ludzi starszych. Ziarnica u ludzi młodych. I gwarantuje Ci, że jej nie masz. A takie grudki na ciele też mam wszędzie, pomimo, że jestem szczupła. To są normalne tkanki. Mój mąż też je ma, a z siłowni praktycznie nie wychodzi, więc wątpię, żeby były to grudki tłuszczu. To raczej jakieś struktury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roza00 napisał:

@laveno w klatce piersiowej rozwija się ziarnica złośliwa, a nie chloniak nieziarniczy. Poza tym ten drugi występuje głównie u ludzi starszych. Ziarnica u ludzi młodych. I gwarantuje Ci, że jej nie masz. A takie grudki na ciele też mam wszędzie, pomimo, że jestem szczupła. To są normalne tkanki. Mój mąż też je ma, a z siłowni praktycznie nie wychodzi, więc wątpię, żeby były to grudki tłuszczu. To raczej jakieś struktury. 

Miałaś.kiedys wkretke na jajniki? Gdzieś mi się chyba w oczy rzucił kiedyś taki post..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 nie miałam wkrętów na jajniki, ale miałam realna dolegliwość-torbiel. Cholernie bolało mnie w boku po prawej stronie, myślałam, że mam zapalenie wyrostka i z takim podejrzeniem trafiłam na oddział. No i tam się okazało, że jest torbiel ciałka żółtego, a crp wyszło mi 58... Ale to naprawde BARDZO bolało. A torbiel wchlonal się wraz z miesiaczka. Za to moja mama miała laparoskopie, bo miała potworniaka na jajniki. Wtedy też wyszły jej podwyższone markery nowotworowe jajnika. A okazało się, że to potworniak--nowotwór łagodny. I miała takie bóle, że gryzla poduszkę. Także nie wkrecaj sobie głupot. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aniko napisał:

Czy ktos z was mial problemy z uczuciem zatkanego ucha? Szumem w uszach itd? 

Ja miałam! Chyba nawet pisałam kiedyś o tym. Zapchalo mi się ucho. Huczalo mi, piszczało NIC nie słyszałam kompletnie. Okropne uczucie 🤦🏻‍♀️Poszłam do laryngologa i okazało się ze miałam zapchane woskowina i musiałam mieć plukane🙉  nic przyjemnego ale ulga była natychmiastowa🙂 a co ci dolega? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Wszystko bedzie dobrze!!! Daj znać co i jak🙂

🤦‍♀️

Pytanie do wszystkich - Wy tak bez żenady chodzicie do tych wszystkich lekarzy? 

Laryngolog był miły, profesjonalny, ale no odniosłam wrażenie, że ma mnie za wariatkę. Od razu rozpoznał, że się naczytałam w necie i boje się raka. Powiedział, że nic mi nie jest, ale dał skierowanie do szpitala na wycięcie migdałów, jeśli mam częste infekcje. A mój guz to ślinianka 🤦‍♀️. Oczywiście przebadał, ale jestem sobą zażenowana i swoją histeria. 

A migdały przewlekłe zapalone od dawnych chorób. Tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Ja miałam! Chyba nawet pisałam kiedyś o tym. Zapchalo mi się ucho. Huczalo mi, piszczało NIC nie słyszałam kompletnie. Okropne uczucie 🤦🏻‍♀️Poszłam do laryngologa i okazało się ze miałam zapchane woskowina i musiałam mieć plukane🙉  nic przyjemnego ale ulga była natychmiastowa🙂 a co ci dolega? 

No właśnie mam odczucie lekko przytkanego ucha z jednejnstrony, ostatnio miałam na zmianę piski raz w jednym raz w drugim, przy otwieraniu buzi słyszę jakieś szumy no i jak się stresuję to słyszę w tym jednym uchu swoje tętno. Ale wszystko słyszę,nic mnie nie boli, tylko ten dyskomfort... Już powoli diagnozowalam sobie  zapalenie wyrostka sutkowego no albo wiadomo r... Mozgu

8 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

🤦‍♀️

Pytanie do wszystkich - Wy tak bez żenady chodzicie do tych wszystkich lekarzy? 

Laryngolog był miły, profesjonalny, ale no odniosłam wrażenie, że ma mnie za wariatkę. Od razu rozpoznał, że się naczytałam w necie i boje się raka. Powiedział, że nic mi nie jest, ale dał skierowanie do szpitala na wycięcie migdałów, jeśli mam częste infekcje. A mój guz to ślinianka 🤦‍♀️. Oczywiście przebadał, ale jestem sobą zażenowana i swoją histeria. 

A migdały przewlekłe zapalone od dawnych chorób. Tyle. 

Ja się czułam jak wariatka mówiąc o tych chorobach psychiatrze 😂 co jest parodią. 

 

To dzisiaj śpij spokojnie, jesteś zdrowaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aniko napisał:

No właśnie mam odczucie lekko przytkanego ucha z jednejnstrony, ostatnio miałam na zmianę piski raz w jednym raz w drugim, przy otwieraniu buzi słyszę jakieś szumy no i jak się stresuję to słyszę w tym jednym uchu swoje tętno. Ale wszystko słyszę,nic mnie nie boli, tylko ten dyskomfort... Już powoli diagnozowalam sobie  zapalenie wyrostka sutkowego no albo wiadomo r... Mozgu

Ja się czułam jak wariatka mówiąc o tych chorobach psychiatrze 😂 co jest parodią. 

 

To dzisiaj śpij spokojnie, jesteś zdrowaaaa

Piski chyba są powszechne, w ogóle mogą być podobno od refluksu. Nie mam takich objawów, jakie opisujesz, ale czasami tętno w różnych częściach ciała wyczuwam i oczywiście mnie to stresuje, bo od razu tętniak. Ze strony głowy to mam zawroty czasami i ból w skroniach, jakby takie "ciśnienie" w czaszce, ale chorób głowy na razie się nie boję. 

No nie wiem, pewnie wynajdę sobie coś nowego. Nadal siedzi mi w głowie trochę trzustka, dlatego pójdę w końcu na to USG i do ginekologa, bo jajniki też mi doskwierają, ewentualnie kolonoskopia i na tym skończę swój maraton. 

 

Powiem Wam, że mam dosyć. Nie chcę mi się żyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co, ale cos wewnątrz mnie, jakiś "głos" pcha mnie do przodu, ze bedzie ok bo część mnie już dawno zrezygnowała ze wszystkiego. Jeszcze mam nadzieje, ze bedzie normalnie. Ostatnio zastanawiałam się jakie zdjęcie mogłabym wybrać na ... nagrobek. No kto normalny przed 30 mysli o takich sprawach, taki wiek to powinna byc pelnia zycia, chwilami ze mna jest chyba bardzo zle po czym jakos sie zbieram, cos mnie wlasnie pcha do przodu na jakis czas a potem od nowa. Wczoraj zauważylam jakby pekniete naczynko/rozlana krew pod skora przy kolanie, taka mala kropka. Oczywiście juz, ze pewnie to ta bialaczka i skaza krwotoczna. Gdzies tam w srodku bardzo chce zyc, ale normalnie bez wpadania w histerie bo zauważyła gdzies jakas kropke na ciele. Moje niektore kolezanki nawet nie wiedza co to polip :P i to jest piekne zycie. Ta nerwica to jakies przekleństwo ..

@Roza00 o widzę, ze Ty bardziej 'wykuta' w tych nazwach heheh. O kurde ja to chyba jednak sie zapisze do gina, nie potrzebnie odwolalam, a jak cos tam mam i stad to OB i CRP, matko a ja od roku z tym nic nie robie a na usg kilka miesięcy temu wyszły te drobne torbiele przez brzuch, ale nie poszlam to dalej badac ja glupia 😕

@zakazana88 nie bylam z tymi grudkami na usg, poszlam z trzustka, ale skoro nic mi nie powiedzial,ze cos widzi tzn ze te grudki to normalne. Mam tez pelno grudek pod pachami z nimi akurat bylam, ale usg czyste. Lekarz powiedział, ze taka mam budowe - grudkowa :P Natomiast to na brzuchu, zaraz pod zebrami mam bardziej guzki niz grudki, ale tez nic nie wyszlo 

 

 

Ja nigdy nie mowie lekarzom, ze podejrzewam cos totez chyba nikt nie podejrzewa, ze ma do czynienia z nerwicowcem. Traktuja mnie normalnie. Udaje normalnego pacjenta potem najwyzej ide jeszcze do kilku innych potwierdzić czy ten pierwszy sie nie mylił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle pisałam wczoraj, że idę się wyspać, żeby nie myśleć to takie mi sie głupoty śniły, ze wstałam jakbym z tydzień nie spała. Jakieś szpitale i te moje biale krwinki podwyższone, ehh. Za miesiąc powtórzę te badania i pojde do mojej ogólnej lekarki one jest też lekarzem chorób wewnętrznych, az sie boje. No.i ten ginekolog konieczny teraz sie boje, ze to crp i ob moze byc od spraw ginekologicznych albo nie wiem od czego, ale napewno cos się dzieje, z powietrza by się nie podniosły te parametry 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie za mnie kciuki. Jutro idę do ginekologa sprawdzić te moje jajniki. Jutro siendowiem od czego to moje siku jest. Co chwilę mi się chce  leci tylko trochę. Jeszcze te bóle po bokach brzucha :(

Jutro mam wyjazd na dzień o ie że znajomymi boje się że wcale nie pojadę na niego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zakazana88 napisał:

Trzymajcie kciuki! Siedzie pod gabinetem!

Jak poszło?

Ja mam teraz schizę na punkcie gardła i migdałków. Niestety do lekarza dostałam się dopiero na środę. Do tego czasu chyba zwariuję, do tego odpluwam wydzielinę z krwią. Boję się, że to może być ropień, a  czasem można od niego umrzeć. Mierzę co chwilę temperaturę, ale nawet 36 stopni nie mam. Gardło boli, kaszel męczy, migdał przerośnięty i coś jeszcze nad nim mam. Serio czasami nie chce się nic, a życie (praca) wzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, effie napisał:

Jak poszło?

Ja mam teraz schizę na punkcie gardła i migdałków. Niestety do lekarza dostałam się dopiero na środę. Do tego czasu chyba zwariuję, do tego odpluwam wydzielinę z krwią. Boję się, że to może być ropień, a  czasem można od niego umrzeć. Mierzę co chwilę temperaturę, ale nawet 36 stopni nie mam. Gardło boli, kaszel męczy, migdał przerośnięty i coś jeszcze nad nim mam. Serio czasami nie chce się nic, a życie (praca) wzywa.

No ja też miałam, ale zdiagnozowałam u siebie raka i wydałam 140 złotych na wizytę u laryngologa :zonk:. Złapałaś infekcję tak jak ja, bo czuję, że po prostu mnie rozbiera. Też mam kaszel, migdał i inne atrakcje. 

Co tam u Was? Spokojniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, u giną tak jak mowilyscie w porzadku, pierwsza.ginekolog się nie pomyliła.

Tylko co dalej z moimi bólami hmmm, ja mam w głowie same raki :D:(

Mam jakieś dziwne bóle podbrzusza ,  pleców i pod rzebrami po obu stronach Ale.tak bardziej na bokach ciała. Nie wie. Co to mogą być problemy w zerkam i drogami kluczowymi bo jeszcze to ciągle siku, po trochu co myślicie?

Wczoraj bylam na super koncercie w ZG bawiłam się super Ale bóle były cały czas że mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zakazana88 napisał:

No wiec tak, u giną tak jak mowilyscie w porzadku, pierwsza.ginekolog się nie pomyliła.

Tylko co dalej z moimi bólami hmmm, ja mam w głowie same raki :D:(

Mam jakieś dziwne bóle podbrzusza ,  pleców i pod rzebrami po obu stronach Ale.tak bardziej na bokach ciała. Nie wie. Co to mogą być problemy w zerkam i drogami kluczowymi bo jeszcze to ciągle siku, po trochu co myślicie?

Wczoraj bylam na super koncercie w ZG bawiłam się super Ale bóle były cały czas że mną.

Ja wiem ze Ty i tak nie wierzysz ale mnie tez plecy dzien w dzien bola,  na dole w okolicy lędźwiowej, sikam często i myśle ze może to być z nerwow bo to tak samo jak z jelitami. Pod żebrem zwłaszcza lewym ciagle czuje dyskomfort a do tego mam jasne luźne stolce.  Ale pomysl sobie...jakoś kazdego dnia budzimy się i żyjemy.  Ja tez ciagle czuje te bole i w kręgosłupie i pod żebrami ale po prostu juz nic z tym nie robie. Postaraj się zaakceptować te bóle. Są to są.  Zobaczysz ze z czasem wszystko minie i bedzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów jak dajesz radę wypijać trzy litry wody dziennie? Jakieś trzy lata temu miałem kamień nerkowy i po jego usunięciu urolog polecił pić dużo wody niegazowanej. Nigdy za nią nie przepadałem, ale czego się nie robi dla zdrowia. Zawsze wolałem gazowaną. Niemniej piję średnio w ciągu dnia max 1,5 litra. Więcej po prostu nie potrzebuję, a nie chcę się zmuszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×