Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

nefretis, spokojnie, najlepiej włącz sobie jakąś komedie, film jakiś który lubisz, nie oglądaj nic o rakach, nie czytaj dla własnego dobra, wiesz mnie wczoraj bolał brzuch pod pępkiem, zaczęłam czytać oczywiście i przeczytałam że to może być trzustka, brzuch bolał okropnie, też miałam wzdjęcie, kłuły mnie strasznie jelita, potem czytałam ten sam artykuł bo znowu brzuch bolał i się okazało że ślepa jestem i zamiast pod pępkiem przeczytałam nad i minęło :D

Napewno nic Ci nie jest to "tylko" nerwica, przecież wiesz że ona atakuje właśnie "po niczym" i z niczego, mi się teraz kręci w głowie, nie mogę wziąć oddechu, wzrok mi się rozmazuje, staram się sobie przetłumaczyć, zaczyna mnie boleć żołądek, ale wmawiam sobie że to tylko ta cholera! Widzisz po południu czułaś się dobrze, potem zaczęłaś oglądać, czytać i już Ci gorzej, żadna choroba poza nerwicą tak nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31 ja już choruje długo miałam już leki z tej grupy np: Xsanax ja tak mam pobiorę przez miesiąc lek i jakoś wychodzę na prostą. Tyle tylko, że to wraca u mnie tak co rok półtora roku mam takie jazdy. No teraz to coś strasznego jeszcze nigdy tak nie miałam. Chyba żeby wyjść z tego tak całkowicie to jakaś terapia by mi pomogła a z drugiej strony wstyd mi iść do psychologa lub psychiatry i powiedzieć że wkręcam sobie choroby lub swoim bliskim. I takie błędne koło. Najgorsze jest to że ja bardzo mocno wierze w to co sobie wmówię i nikt nie jest w stanie mi przetłumaczyć że może być inaczej oraz taka straszna bezradność i niewiedza. Uff....strasznie, nikomu nie życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Map u mnie nie do konca to tak działa, moj umysł jest przebiegły:) jak przeczytam że to nic takiego to zaraz mysle, że to co innego i to samo boli nadal.

Moje dolegliwości jelitowe trwają już jakies 2 mce - nic mi nie pomaga, dlatego mysle, ze to nie nerwica tym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bmm uwierz mi też się wstydziłam iść na psychoterapię, teraz nie wyobrażam sobie lepszego leku, już nie mogę się doczekać poniedziałku, bo wiem że psychoterapia znowu mi pomoże, tylko tym razem na pewno będę chodziła, aż chłop mnie sam z gabinetu nie wygoni i nie powie że jestem zdrowa :-)

To że wkręcasz sobie choroby to nic wstydliwego, psychoterapeuci i psychiatrzy gorsze rzeczy słyszeli

 

-- 01 gru 2014, 19:25 --

 

Przyłóż sobie termofor do brzucha, postaraj się za wszelką cenę zrelaksować, mnie brzuch też bolał kilka miesięcy naprawdę zwijałam się z bólu, po zjedzeniu czegokolwiek od razu do łazienki, tragedia, zrobiłam próby wątrobowe zobaczyłam że są w normie i przeszło, Tobie też na pewno nic nie jest, głowa do góry! Żołądek jest silnie unerwiony stąd te wzdęcia, biegunki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja najbardziej nakrecam sie nie czytając objawy a czytając te fora...

Najgorzej jak czytałam np o raku jajnika ze kogoś tam brzuch bolal był u ginekologa ten niebie wykrył...babka poszła jeszcze raz po wakacjach bo bol nie minął no i rak...

Albo wlasnie o usg ze kogoś cos tam pobolewało a u przy okazji rak nerki...bez żadnych objawów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bmm, ja cały czas psychologowie opowidam i moich wkretach na chorobe:) na pewno jest lepiej niż jak poszłam pierwszy raz, czasami w ogóle sie nie wkręcam. ale jak juz mam atak to wiadomo co jest przyczyną. naczytam się , szukam objawów i bach........ maskara co się wtedy ze mna dzieje :) objawy, wszytsko mnie boli, brak głębokiego oddechu, uczucie ja mi cos glowe rozpierało.

juz jestem po następujących badania:-

-usg brzucha w tym roku 4 razy,

- morfologia 2 razy ( raz ksiązkowe, teraz Ob podniesione i wbc na granicy, ale to zepsuty ząb)

- TK głowy bez kontrastu

- dermatolog

- wycięcie pieprzyka

- ginekolog, cytologia i 2 razy usg dopochwowe

-nie wspomnie ,ze będąc na wkacajach byłam w towarzystwie ( o czym dowiedziałam się na miejscu) był lekarz ogólny , psychiatra , kardiochirurg i internista:)

mało tych badań :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie jutra jak cholera nie wiem czy dobrze robie idąc na to usg...

 

-- 01 gru 2014, 19:50 --

 

malenstwo31, to nic ja w ciagu tego rok miałam :

 

-ukg (3razy kardiolog)

-rezonans magnetyczny(2 razy neurolog)

-morfologia, żelazo, ferrytyna, mycoplasma, chlamydioza, (sama nie pamietam co jeszcze)

-próby watrobowe,

-topografia rogowki (5razy) ( u okulistow byłam chyba z 7)

-usg zatok(laryngolog)

-usg dopochwowe(ginekolog)

-immunolog

Pewnie cos jeszcze...tylko nie przypominam sobie teraz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie normalnie szkodzicie tym pisaniem na forum, w tym temacie. Wciąż piszecie o tych swoich objawach, rozpamiętujecie je. Niby tam innych pocieszacie, ale wciąż na tapecie są Wasze dolegliwości.

Badania, groźne choroby.

Zamiast oderwać od tego swoje myśli ciagle to wałkujecie. Jest tyle tematów na forum, rozne zabawy. Wyjdżcie z tej swojej nory, popiszcie w innych działach.

Lucy, mi tam to forum pomaga. Lepsze to niż fora onkologiczne, których nie czytam już tak często, bo wolę wejść tutaj. Dla mnie to pozytywne. A grupy wsparcia dla osób z nerwicą? Spotkania grupowe na psychoterapii? To przecież działa tak samo a ma sens.

 

Sinister, a próbowałeś nie brać tych gorących kąpieli, tylko takie średnio ciepłe? Mi kardiolog tłumaczył bardzo dokładnie działanie gorąca na organizm. Pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne i może spaść bardzo ciśnienie, może zrobić się słabo, w głowie się kręcić no i walenie serca - co jest objawem spadku ciśnienia - podwyższone tętno. Wytłumaczył mi, że nie jest to groźne tylko bardzo nieprzyjemne, niektórzy mdleją po gorącej kąpieli. Pytałam go: to co mam robic?? A on na to: nie brać gorących kąpieli. I przestałam, brałam po prostu ciepły prysznic ale nie gorący i włosy suszę średnim ciepłem powietrza.

 

 

Ja to bym chciała zrobic sobie Tk lub rezonans całej szyi. Da się tak? NIe za duza dawka? Narazie to mam 3 skierowania na 3 oddzielne czesci: kregoslup szyjny, krtań i zatoki. Bez sensu. Dlatego narazie nie poszłam na nic. MOzna zrobic TK całej szyi? Ciekawe czemu mi nie dali skoro nie wiadomo co to, to powinni szukac wszedzie.

Byłabym spokojna po zrobieniu TK całej szyi razem z zatokami i nosogardłem oraz ewentualnie okolice mostka. Koniec. Tyle by mi wystarczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicezobaczymy co z tą tarczycą. Drugi dzień wieczorem i znów jakbym był w obłokach, to chyba tak działają te leki, rano pobudzenie, bo dawka się wypłukuję i zażywam nową to rano gorsze samopoczucie to chyba norma. Mam nadzieję, że pomału wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie w czwartek o 15:15 mam wizyte u doktora psychiatrii, byłam u niego 7 lat temu i mnie pamietał:D niesamowite

dzis przepłakałam cały wieczór, mam jakieś przeczucia złe, że cos mi wyjdzie na tej gastro. Ja nie wiem co ja zrobie.

Angie idź idź, bedziesz spokojna

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis, super! To już za kilka dni! :)

 

D@ri@nk@, ojj tak, TK od stóp do głów! to jest to :mrgreen: Wymarzony prezent na Gwiazdkę: talon na TK ciała :D Albo niech nie będę taka pazerna: wystarczy Tk szyi, jedno małe Tk mojej chudej szyjki :mrgreen:

 

Angie, oczywiście napewno tak będzie, jestem pewna!

 

Sinister, no faktyczne może to od leków tak masz...

 

Krwiożercza Mysz, daj znać czy wiadomosc doszła bo wysłałam chyba 3 razy to samo a ciągle mam w skrzynce "do wysłania" a nie w "wysłane" i nie wiem o co kaman :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, angie1989, sporo tych badań robiłyscie ;)

 

Chociaz ja tez niemało, przez ostatnie pół roku miałam:

 

- rezonans głowy z kontrastem

- 2x rtg klatki, rtg szyjnego odcinka, rtg lędźwiowego, rtg przełyku z kontrastem

- okulista 2x z badaniem dna oka

- spirometrię

- usg tętnic szyjnych

- 2x usg brzucha + kolejne u ginekologa + usg piersi

- cytologię

- badania podstawowe + na wątrobę, tarczycę, cukier z obciążeniem glukozą, magnez żelazo sód i potas, TSH, posiew

 

Więcej nie pamiętam ;)

 

-- 01 gru 2014, 20:43 --

 

Alice in wonderland, jak do wysłania to znaczy że nie odebrana jeszcze przez odbiorcę, jak przeczyta to będzie w wysłane ;)

 

 

nefretis, super :)

 

 

 

angie1989, myslę że w ogóle wszystko bedzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×