Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

nefretis u mnie różnie z tym bólem zaczął się od maja i na pół roku zniknął. Jak umarła Przybylska znowu się pojawił na 4 dni i zniknął. Teraz znowu mnie gnębi raz jest raz go nie ma. Wczoraj cały dzień było dobrze i pod wieczór rozmawiając z koleżankami nagle mnie chwycił. W nocy śpie spokojnie nic mnie nie boli wtedy :) Głupio już mi iść na 3 usg bo lekarz mnie wykpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz, u mnie też nic tam nie wyszło dlatego robie tą gastroskopie (moze to od żołądka, dwunastnicy)

Albo jelita, które zagina sie w prawym górnym rogu brzucha i promieniuje, jednak tu trzeba by zrobic kolonoskopie, jak o tym mysle to mnie rzuca.

Ale wiesz... to błędne koło nic nie wyjdzie to się pojdzie na TK i co dalej?

Moja lekarka wczoraj powiedziała OB, CRP, morfologia i próby sa dobre więc nie ma sie czym martwić i przestać sie badać. Wierzyć? czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiozercza_Mysz, Kochana chyba u wszytskich z nas zapalnikiem do była smierć Ani Przybylskiej. Mnie w boku zaczeło kłuć po jej smierci. ona zmarła w niedziele a mnie od poniedziałku bolało.

 

jak słyszałam ,że Stuhr ma raka krtani mnie zaczeły bolec migdałki.

Jak usłyszałam ,że siatkarz Bociek walczy z chorobą układu krwionośnego to zaczeły bolec mnie kości- więc białaczka.

 

teraz jak zaczełam słyszeć o SM to mam wrażenie jakbym miała słabsza lewą rekę i niestabilny chód. robiłam TK więc guza wykluczyłam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis Myślę, że tak jak ktoś tu napisał lekarze mają dużo większą wiedzę od nas i jeżeli naprawdę by coś podejrzewali to dali by od razu skierowanie na kolonoskopie czy gastroskopie. Nie zamierzam w wieku 25 lat robić sobie kolonoskopii bo to już jest wariacja i przesada. Wszędzie gdzie czytałam najwcześniej robi się ją po 40 roku życia, chyba że ktoś jest obciążony genetycznie rakiem jelita bo mama czy tata umarł na raka jelita to po 30 roku życia. Mi lekarz jeszcze zwrócił uwage na zagazowane jelita , żeby brać espumisan. Zamierzam spróbować a co mi tam.. Te moje bóle są dziwne bo raz znikają raz się pojawiają. Jakbym miała chyba jakieś zapalenie jelita czy coś to miałabym codziennie je i coraz gorzej by było. Ja nie mam biegunek ani nic z tych rzeczy. Czekam na morfo jeszcze w chorobach jelita ma się niedokrwistość np.

 

-- 02 gru 2014, 12:21 --

 

angie idź, będziesz miała spokój. Ja mam przeczucie że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angie, ja wiem , ze pójdziesz :lol:

 

Mysz, masz rację. W wieku 25 lat takie badania to idiotyzm. Ja nie jestem obciążona , Ty te z pewnie nie,,, Trzeba chyba ufać lekarzom. Przecież żaden nie ryzykowałby, olewając nas dokumentnie.

Ja zachorowałam na tą nerwice w wieku dwudziestu paru lat (chyba 24/25) tez wtedy z rezerwa podchodziłam do badan, bo taka młoda. ALe wiesz, czas leci, mam już 35 i sprawa ma sie coraz gorzej, potem 40-stka, 50-tka, coraz większe wiekowe obciązenia...

Dlatego trzeba nerwice zdusic w zarodku bo bedzie coraz gorzej. To przychodzi nagle, czujesz ze opanowałaś to dziadostwo, wystarczy jedna informacja w mediach i jest atak. U mnie ten atak trwa rok i jest przewlekły.

Ja tez sie pocieszam, ze gdybym miała zapalenie jelita to wyszłoby CRP i OB... Chyba :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989 ja nigdy nie miałam krwi, bardzo rzadko biegunki dlatego wątpie że może być to jakieś zapalenie jelita. Zobaczymy co wskaże CRP, które jest bardzo czułe na wszelkie zapalenia, ale tak jak mówię mam zęby do leczenia :P

 

-- 02 gru 2014, 12:37 --

 

nefretis Pewne objawy nerwicy są przewlekłe i dają popalić co jakiś czas. Rok temu ulokowała mi się w dłoniach. I co jakiś czas pobolewały mnie dłonie i żyły w nich. Wiem że to dziwne , ale tak było. Do tej pory mam mrówki chodzące po rękach jak np wieczorem kładę się spać. dlatego nie zdziwiłabym się jakby teraz ulokowała się w okolicach prawego podbrzusza.

 

-- 02 gru 2014, 12:39 --

 

Niestety moja mama ma nerwicę, jej siostra, i mama mojej mamy miała , więc u mnie to genetyczne. Moja mama miała takie bóle głowy że szukała sobie guza mózgu. Ciocie jak brały ataki nie mogła chodzić tylko czołgała się po podłodze , wymiotowała i miała ogromne biegunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli badania wychodzą ok MUSIMY UWIERZYĆ ŻE TAKIE OBJAWY DAJE NERWICA I STARAC SIE TO OLEWAC. NERWICA SIĘ KARMI NASZYMI LĘKAMI I NIEPOKOJEM.

 

-- 02 gru 2014, 12:43 --

 

angie1989 zróbmy sobie postanowienie jeśli wyniki nam wyjdą ok , w grudniu sobie odpuścimy i będziemy cieszyć się świętami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz ale wiesz , ze to nie jest proste, jesli np. boli gdzieś punktowo i bardzo długo, codziennie - ciezko uwierzyc że to nerwica:((((

Angie rozumiem Twoj strach ja tez robie w gacie przed jutrem, musze byc na czczo do południa a potem rura w gardło, i najgorsze! Obserwowanie miny lekarza podczas badania. Straszne, chyba wezme pramolan na noc przed jutrem

Ja tam wolałam nic nie jesc tak 2h przed USG ale chyba mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis wiem że trudno w to uwierzyć, dlatego tak jak wy mam też niepokój z tym prawym podbrzuszem i co 5 min loguje się do wyników badań morfologii online czy już są . Jak te dłonie mnie pobolewały np co 3 dzień w końcu zaakceptowałam ten ból , zaczęłam olewać i minęło.

 

-- 02 gru 2014, 13:02 --

 

Rozmawiałam jeszcze z moim psychiatrą i ona mi powiedziała, że ma dużo pacjentów skarżących się na ból w prawym podbrzuszu i nerwica lubi tam się ulokować, bo to słaby punkt w naszym ciele jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis wiem że trudno w to uwierzyć, dlatego tak jak wy mam też niepokój z tym prawym podbrzuszem i co 5 min loguje się do wyników badań morfologii online czy już są . Jak te dłonie mnie pobolewały np co 3 dzień w końcu zaakceptowałam ten ból , zaczęłam olewać i minęło.

 

Super, tak powinno byc, zaakceptowac, olać, powiedziec a niech sobie boli, nawet mocniej! A my odwrotnie "ło jeju zeby tylko nie bolało, nieeeee"

To my tak samo, ja odświeżałam str. laboratorium co kilkanaście sekund. NON STop/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crp mam trochę podwyższone 6 mg , ale niedawno przeszłam ostre zapalenie zatok i mam problem z zębami więc nie będę panikować. Wyczytałam że od 10 mg dopiero człowiek musi zacząć się martwić a powyżej 100 to jest bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×