Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowość unikająca (lękliwa)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jetodik, nie powiem Ci, myśle, że poprawa własnego obrazu siebie, co sie bedzie wiązało z wiekszym poczuciem własnej wartości powinna pomóc bardziej odnajdywać się w tej rzeczywistosci. Tylko to długa droga i zawsze bedziemy nieco z tyłu.

 

A gdzie Twój fajny avatarek? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bree, pytanie czemu uciekasz i czemu nie chcesz nic od ludzi?

 

jetodik, idź na terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, a najlepiej schematów, bo ten jest przeznaczony właśnie do zaburzeń osobowości i wieloletnich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bree, pytanie czemu uciekasz i czemu nie chcesz nic od ludzi?

Nie wiem. Generalnie lubię ludzi, lubię spotkać się czasami ze swoimi znajomymi, poplotkować (raczej posłuchać cudzych plotek :P), napić się razem kawy lub piwa. Ale nie lubię spędzać z kimś całego dnia, spać lub jeść razem, odpowiadać na osobiste pytania - chyba z tym mam problem, bo pytania w stylu, jaką lubisz muzykę, albo gdzie chodzisz na basen uważam za prywatne, i czuję się naga odpowiadając na nie...

 

I też jestem taka rozkojarzona, ciągle nieobecna i oderwana od rzeczywistości, do tego powolna i ogólnie taka oferma. najbardziej nie lubię tego, że myślami jestem nieobecna, ktoś podchodzi coś mówi, a ja na dźwięk mojego imienia podskakuję ze strachu, tak samo na otwarcie przez kogoś drzwi, spotkanie kogoś w korytarzu itd itd. Z początku ludzie mnie przepraszają że mnie przestraszyli, ale z czasem zwykle żartują ze mnie, że się wszystkiego boję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bree, w takim razie chyba kwalifikuje się to pod unikającą skoro przed nikim nie chcesz się otwierać. Może jakieś pragnienie kontaktu masz, tylko bardzo już zagrzebane, nie mam pojęcia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, tu jest ten test, pytania są po angielsku.Bardzo dokładnie mierzy typ osobowosci, które to mieszcza sie na wykresie jaki umiesciłeś. Jeśli chcesz to jutro moge Ci podać tłumaczenie do tego testu, bo dzisiaj juz mi sie nie chce szukać :P

 

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp

 

-- 27 wrz 2013, 23:24 --

 

U mnie przeważą thinking i intuicja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że przeważa u Ciebie intuicyjność nad mysleniem.

 

Zastanwia mnie jedna rzecz, jesteśmy osobami wedle regułki osbowości unikającej skrajnie introwertyczni, namotmiast Tobie introwersja wyszłą w 78%, mnie np. 89%, wiec troche się to nie pokrywa z tym co piszą o tejże osobowosci.

Są np 100% intorwertycy a unikającej nie mają. Wniosek płynie z tego taki, że nie ma co zbytnio przywiązywać się do pewnych teorii i brać tego do siebie.

 

-- 28 wrz 2013, 08:39 --

 

Tu macie tłumaczenie do testu osobowości:

 

http://introwertyzm.blogspot.com/p/kwestionariusz-osobowosci.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieznanysprawca ma taki charakter:

 

ENTP

Extravert(1%) iNtuitive(75%) Thinking(1%) Perceiving(56)%

 

You have marginal or no preference of Extraversion over Introversion (1%)

You have distinctive preference of Intuition over Sensing (75%)

You have marginal or no preference of Thinking over Feeling (1%)

You have moderate preference of Perceiving over Judging (56%)

:mrgreen:

 

-- 28 wrz 2013, 10:05 --

 

Sławni ludzie o typie ENTP

Aleksander Wielki - król

Alfred Hitchcock - reżyser

Celine Dion - piosenkarka

Matthew Perry - aktor (Przyjaciele)

Nicola Tesla - wynalazca, fizyk

Thomas Edison - wynalazca

Tom Hanks - aktor

Walt Disney - reżyser, przedsiębiorca

 

Najlepsze zawody dla ludzi o typie ENFP

Artysta

Aktor

Konsultant

Programista

Komik

Przedsiębiorca

Wynalazca

Dziennikarz

Prawnik

Muzyk

Psycholog

Psychiatra

Polityk

Fotograf

Naukowiec

Sprzedawca

buhahhahah, wlasnie zawsze chcialem zostac psychiatra :pirate:

 

-- 28 wrz 2013, 10:15 --

 

podobnie mi wyszlo u psychologa, tzn ekstra vs intro 50:50%, tutaj jeden procent przewagi. w teorii wyglada niezle, ale ostry neurotyzm i tak zawsze wszystko niszczy 8)

 

-- 28 wrz 2013, 10:18 --

 

ENTP - Portret Wynalazcy

Wynalazcy zaczynają budować przeróżne gadżety i mechanizmy już jako dzieci i tak naprawdę nigdy nie przestają, jednakże jako dorośli zwrócą swą pomysłowość ku wszelakim organizacjom. Wynalazcy są rzadkim temperamentem, stanowią około dwóch procent populacji, ale mają ogromny wpływ na nasze życie.

 

Z ich innowacyjnym, przedsiębiorczym duchem, wynalazcy zawsze są w poszukiwaniu lepszych sposobów, zawsze wypatrując nowych projektów, przedsięwzięć i procesów. Wynalazcy są bardzo pragmatyczni, często stając się ekspertami odnajdując najlepsze, najefektywniejsze środki do osiągnięcia swych celów. Są najbardziej ze wszystkich typów niechętni do robienia rzeczy w określony sposób tylko dlatego, że zawsze były one robione w ten sposób. W rezultacie bardzo często przynoszą oni świeży, nowy stosunek do pracy i zabawy. Są bardzo ciekawscy i cały czas testują możliwości, zwłaszcza, kiedy próbują rozwiązać skomplikowane problemy. Uważają, że projektowanie produktu nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do celu, jako sposób na wynalezienie prototypu, który działa i który można wprowadzić na rynek. Wynalazcy ufają swojemu pragmatyzmowi, licząc na swoją umiejętność znalezienia efektywnych sposobów i środków, kiedy ich potrzebują, raczej niż robienia szczegółowych planów z wyprzedzeniem. Pomysł w ogólnym zarysie jest wszystkim, czego potrzebują, aby rozpocząć działanie.

Wynalazcy mają zwykle tętniący życiem krąg przyjaciół i są zainteresowani ich pomysłami i tym, czym się zajmują. Zazwyczaj są opanowani, rzadko krytyczni. Potrafią być ujmującymi rozmówcami, zdolnymi do wzrażania swych skomplikowanych pomysłów i do nadążania za koncepcjami innych. Jednakże kiedy dyskutują o problemach, rozmyślnie stosują swe umiejętności debatowania na poważną niekorzyść przeciwników.

 

 

Wynalazcy na ogół są nonkonformistyczni w miejscu pracy i mogą odnieść sukces w wielu dziedzinach, jeśli tylko praca nie jest monotonna. Dobrze przewodzą projektami pilotażowymi, które są dobrym testem dla ich pomysłowości. Są uzdolnieni w inżynierii związków międzyludzkich i systemów, szybko pojmując politykę instytucji i zawsze chcący zrozumieć ludzi w obrębie systemu, raczej, niż mówić im, co mają robić. Bez względu na zawód, jaki wykonują, Wynalazcy wykazują nadzwyczajny talent do sprostania wymogom nawet najbardziej niemożliwej sytuacji. Twierdzenie "to nie może być zrobione" stanowi wyzwanie dla Wynalazcy wywołując u niego reakcję "ja mogę".

pyerdolne ze smiechu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca, :D ale zobacz w jakich fajnych zawodach mógłbys pracować :D

 

-- 28 wrz 2013, 09:41 --

 

NieznanySprawca, właśnie przewaga feeling i thinking sprawia zbyt duże odczuwanie siebie, rzeczywistosci, co przekładałoby się na neurotyzm, a co za tym idzie nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, wiesz... co do opisu tego typu osobowosci, to jestem w szoku, bo od dziecka moimi idolami byl: henry ford, honda, rockeffeler, edison, tesla, richard branson ;) snilem calymi dniami o wlasnej korporacji, w ktorej sklad wchodzilaby produkcja motoryzacyjna, + filia sprzetu elektronicznego, audio, etc :mrgreen: Wymyslalem poszczegole produkty moich wysnionych fabryk, modele samochodow (liczylem im wspolczynniki na kalkulatorze :pirate: ), to podchodzilo wrecz pod jakas NN, obsesja. Nikomu o tym nie mowilem, to moj sekret :twisted: A zadziwia mnie to, ze chociaz moj charakter zostal, powiedzmy, ostro przetracony przez rzeczywistosc, ja myslalem, ze to wszystko juz umarlo we mnie, ze calkowicie sie zmienilem. Ale jednak jakas sklonnosc zostala, cwany ten test, naprawde ;)

echh, wszystko stracone.

 

NieznanySprawca, właśnie przewaga feeling i thinking sprawia zbyt duże odczuwanie siebie, rzeczywistosci, co przekładałoby się na neurotyzm, a co za tym idzie nerwice.

jako dzieciak bylem bardzo towarzyski, ciekawy swiata, ale tez zawsze mialem taka refleksyjna nute, to "feeling" i analiza swoich stanow- zawsze bylo gdzies w tle.

 

-- 28 wrz 2013, 10:51 --

 

...i jeszcze raz dzieki za to tlumaczenie, mam teraz dzieki temtu rozkmine na sobote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca, test jest faktycznie cwanie skonstruowany. Jak przeczytałam swój INTP, to niemal wszystko się zgadzało ;)

Z tego co pamiętam wyszło mi dość sporo procent na feeling, ale ostatecznie przeważa u mnie thinking, i dziwić się że mam skłonność do natrectw heh.

...i jeszcze raz dzieki za to tlumaczenie, mam teraz dzieki temtu rozkmine na sobote.

 

Tylko nie myśl za dużo, bo jeszcze myśliwym zostaniesz :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×