Skocz do zawartości
Nerwica.com

Homoseksualizm


Gość Keji

Rekomendowane odpowiedzi

halenore, Złe czyny to takie które są sprzeczne z prawem ustanowionym przez Boga. Nawiązując do wątku, seks według zamysłu Bożego ma mieć miejsce tylko i wyłącznie między kobietą a mężczyzną i po zawarciu przez nich sakramentu małżeństwa.

Wszelkie inne odchyły uprawiane przez ludzi nazywane są grzechem, niepodobają się Bogu i bardzo Go obrażają.

 

No ale chyba miałaś katechezę w szkole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść do homoseksualistów to pomysł kościoła, chyba, że jest w Piśmie Świętym fragment mówiący inaczej. Jeśli tak, czekam na cytat (razem z kontekstem ;) )

akurat to nie pomysł kościoła większość religii głosi taką nienawiść islam karze śmiercią np. a nawet w kulturach pierwotnych bez religii jako takiej w naszym rozumieniu takie osoby tępiono( nie we wszystkich) głównie z powodu ich inności i tego że się nie rozmnażały co było wówczas priorytetem. Poza tym znam sporo antyklerykałów, niewierzących co również nienawidzą, czy nie lubią homoseksualistów to nie zawsze ma źródło w religii zwłaszcza u mężczyzn.

 

Ala 1983 większość z nas miała katechezę w szkole ale mało kto te kościółkowe rewelacje w tym temacie bierze na poważnie nawet spośród wierzących i praktykujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, miałam i krew mnie zalewała na każdych zajęciach.

Rzeczywiście istnieje pewien model utrzymywany nawet przez międzynarodowe akty normatywne chroniące prawa człowieka. Niemniej życie to droga, ewolucja, zmiana (czasami postęp). Wydane przez ETPC wyroki podkreślają konieczność ochrony prawa do prywatności, a kwestie życia seksualnego mają charakter prywatny. Oczywiście istnieje klauzula limitacyjna obejmująca praktyki pedofillskie i masochistyczne. Chcę tym samym podkreślić, że jako ludzie cywilizowani nie mamy prawa zaglądać komuś w majtki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, Ale co z tym pluciem? Czy w piśmie jest gdzieś napisane, że możemy pluć na niewiernych?/

Nie wiem czy jest coś o pluciu ale starym testamencie to ochoczo zabijano niewiernych i do tego namawiano a sam dekalog dla niewtajemniczonych odnosił się tylko to ludu Izraela czyli obcych można było zabijać i okradać. Jezus miał inne poglądy no ale starego testamentu nie anulowano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo rzeczy mi się jeszcze nasuwa, ale też offtopować nie będę ;)

Powiem więc tylko tyle, że popełnianie grzechu jest kwestią wyboru, a orientacja seksualna kwestią wyboru nie jest.

Przy czym jakby biseksualista chciał się na zmianę realizować z facetem i kobietą nie byłoby to moralnie właściwe i czegoś takiego nie popieram (chociaż mi się samej zdarzało, ale już wtedy uważałam to za strasznie złe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, Myślisz, że jak nie wierzysz w Boga to Ty dla niego nie istniejesz?

On dla mnie nie istnieje a skoro tak, to nie jestem w stanie go obrazic. Zreszta dziwi mnie, ze ludzie w niego wierzacy przypisuja mu cechy czysto ludzkie.. a on podobno ma byc bytem doskonalym wiec obrazanie go nie jest mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochać bliźniego nie znaczy chwalić i akceptować jego złe czyny.

No tak, ale kochać należy każdego, nawet najgorszego zbrodniarza i gwałciciela pedofila a także i homoseksualistę - ganić trzeba tylko ich czyny tak?

 

seks według zamysłu Bożego ma mieć miejsce tylko i wyłącznie między kobietą a mężczyzną i po zawarciu przez nich sakramentu małżeństwa.

Wszelkie inne odchyły uprawiane przez ludzi nazywane są grzechem, niepodobają się Bogu i bardzo Go obrażają.

Yhmmm, czyli na takiej samej stopie grzechu jest postawiony przedmałżeński seks i homoseksualny seks, tak? To się geje nie mają o co martwić bo z takiego samego powodu do piekła pójdą za nimi miliardy heteroseksualnych ludzi 8)

 

No ale chyba miałaś katechezę w szkole?

Ja na przykład nie miałam, bo za zadawanie niewygodnych pytań zostałam z niej wyrzucona po 2 miesiącach od rozpoczęcia roku szkolnego :lol:

 

14-15 latek to jednak jeszcze dziecko.

Dziecko wchodzące w fazę dojrzewania które zaczyna się zastanawiać co się dzieje z jego ciałem, z jego umysłem, zaczyna się interesować swoją seksualnością, zaczyna szukać odpowiedzi na pytania ...... czy może u mocno wierzących katolickich dzieci ten proces zachodzi jakoś inaczej?

 

Tak w ogóle, na tle życia człowieka, to ile może zrobić dla innych dobrego, ile złego, jak bardzo może być dobrym, miłościwym, sprawiedliwym - to z kim uprawia seks będzie chyba mało ważne, jeśli w ogóle ktokolwiek będzie ze swoich czynów rozliczany.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opieranie moralności wyłącznie na dogmatach religijnych w XX! wieku w centrum Europy nie świadczy dobrze o poziomie intelektualnym.

A to dlaczego , Ty taki jesteś oświecony Carlosbueno ze swoja wiarą w Kosmicznych Najeżdżców?To jest Twój wysokich lotów Kosmicznych poziom intelektualny?

Moja moralność to 10 Przykazań BOŻYCH.A to ,że żyjemy w Europie w XXI wieku ma się do tego tak jak piernik do wiatraka. To jest Twój argument,że to było dawno? ,smieszny jesteś ,dziecku w przedszkolu takie kity możesz wciskać.

I za 1000lat Prawo Boże będzie tak samo obowiązywać jak dziś i dawno temu kiedyś. Taki nowomodny i nowoczesny jesteś ,że wszystko co było kiedyś ma nie obowiązywać?

A na czym opiera się Twoja moralność? Na układach i umowach społecznych ?A może na czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kochać należy każdego, nawet najgorszego zbrodniarza i gwałciciela pedofila a także i homoseksualistę - ganić trzeba tylko ich czyny tak?

Tak.

Yhmmm, czyli na takiej samej stopie grzechu jest postawiony przedmałżeński seks i homoseksualny seks, tak? To się geje nie mają o co martwić bo z takiego samego powodu do piekła pójdą za nimi miliardy heteroseksualnych ludzi 8)

Zarówno seks przedmałżeński jak i homoseksualny są grzechami ciężkimi. Myślę, że to nieistotne, który z nich jest bardziej cięższy moralnie, nie ma większego znaczenia, bo zarówno jeden jak i drugi zamyka drogę do nieba.

Ja na przykład nie miałam, bo za zadawanie niewygodnych pytań zostałam z niej wyrzucona po 2 miesiącach od rozpoczęcia roku szkolnego :lol:

Aha, ok. To przynajmniej wiele wyjaśnia.

Dziecko wchodzące w fazę dojrzewania które zaczyna się zastanawiać co się dzieje z jego ciałem, z jego umysłem, zaczyna się interesować swoją seksualnością, zaczyna szukać odpowiedzi na pytania ...... czy może u mocno wierzących katolickich dzieci ten proces zachodzi jakoś inaczej?

Zachodzi tak samo.

Tak w ogóle, na tle życia człowieka, to ile może zrobić dla innych dobrego, ile złego, jak bardzo może być dobrym, miłościwym, sprawiedliwym - to z kim uprawia seks będzie chyba mało ważne, jeśli w ogóle ktokolwiek będzie ze swoich czynów rozliczany.....

Będzie tak samo ważne jak pozostałe aspekty życia. Człowiek nie decyduje o tym i nie wybiera sobie z czego chce być rozliczany a z czego nie.

Nie wystarczy być dobrym dla innych aby pójść do nieba. Na wieczne zbawienie trzeba sobie zasłużyć, tak samo jak na białą suknię w dniu ślubu. Ludzi można oszukać, oszukiwać można nawet samego siebie, ale nigdy Boga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kochać należy każdego, nawet najgorszego zbrodniarza i gwałciciela pedofila a także i homoseksualistę - ganić trzeba tylko ich czyny tak?

 

Linka , to sobie kochaj tych jeban**ch skurwieli !.Ja odpuszczam! Hitlerów ,Himlerów ,seryjnych morderców , gwałcicieli ,pederastów ,gwałcących małe dzieci,porywających ludzi dla narządów i całą resztę tego syfu. Ja taki fajny jak Bóg nie jestem, chociaż w niego wierzę i kocham Go.Nie dorosłem jak narazie do takiej bezwarunkowej miłości! Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa .I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 za tysiąc lat o ile Kosciól czy świat będzie jescze istniał poglądy KK pewnie zmienią się diametralnie. Wystarczy spojrzeć to co ów kościół głosił 1000 lat temu a co dziś, już nie poluje się na czarownicę i nawraca siłą niewiernych pod groźbą śmierci jak to czyniono przed wiekami. Odpusty wyszły z użytku ludzie mogą częściej myc swe gnuśne ciała niż raz w roku i nie muszą składać dziesięciny klerowi.

 

A co do moralności to istnieje inna moralność niż katolicka i opiera się na humanizmie chyba że słuchasz Jarka Kaczyńskiego bo on innej jak katolickiej nie uznaje chociaż mamy w filozofii cały wielki dział- etykę która ów moralnością się zajmuje. Najważniejsze to nie czynić innym krzywdy i postępować według zasady Kanta- postępuj według takich reguł jakie chciał byś żeby było prawem powszechnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem całym sercem za karą śmierci dla tego ścierwa .I to karą śmierci na wielkim placu dla całej publiki.Może to ich odstraszy. I powiem Ci więcej ,prawdopodobnie nawet chyba mógłbym pracować jako kat ,i może nawet w czynie społecznym . BEZ NAJMNIEJSZYCH WYRZUTÓW SUMIENIA!

GNIJĄCĄ RĘKĘ SPOŁECZEŃSTWA TRZEBA OBCIĄĆ ,BO ZGNIJE CAŁE CIAŁO!!!

 

Boże, jakbym swojego ojca słuchała. Znerwicowani hejterzy, którzy by odwrócić uwagę od własnej problematycznej, nieznośnej osoby wymierzaliby sprawiedliwość wszystkim dookoła i obnosili się z nią, jacy to oni nie mądrzy, wspaniali i prawi, nic tylko ołtarzyk wystawić i święcić. Twój ton mówienia przypomina średniowieczną inkwizycję, może czas zacząć budować wehikuł czasu? Religia w rękach niewłaściwych ludzi to zgubne i szkodliwe narzędzie... Nie, nie mówię, że Hitler i gwałciciele są fajni, ale zluzuj trochę, bo dziadzio Adolf też był neurotykiem i zawziętym, fanatycznym mówcą i czuję, że pod tym względem byście się dogadali wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×