Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Od wszystkich ssri, neuroleptykow, tylam, w różnym stopniu od 53 kg do 67kg kiedyś gdybym się nie zbuntowala to bym doszła do 70 kg. Leki te powodują natretne myśli o tym że czujesz głód na cokolwiek. Naprawdę trudno się opanować, a próbowałam ostro.. Niestety to jest tak uciążliwe że jprdl. Mini dawki neuroleptyku nie powodują tycia, psychiatra mówił że dawki z rzędu od 50mg zaczynają to robić. Ja brałam 200 w najgorszym czasie. Mao, powodowały zawsze podobny zestaw trzęsienie się ciała, niemożność utrzymania się w pozycji siedzącej stojącej, senność taka że mogłam spać dniami i nocami, pomijając hardkorowe zaparcia, brak apetytu no takie zombie realne. Na mnie leki w sumie długa ta lista dość u mnie ale działały negatywnie, pozytywnie naciągane było to że mogłam spać i byłam zayebana jak zul po libacji. Mniej uczyć mniej życia to nawet plus. Tylko na ile? Co do tych ssri, tutaj zaś zestaw był równie podobny wiecznie, jak nie tycie to zakrzepica, zaniki pamięci, zaburzenia rytmu serca to podstawa i ciągła tachykardia, samoistnie robiące się since, pchnięcie, no i dużo opcji innych.. Ale już bezsensu to wymieniać. Także niestety, u mnie to nie zdaje egzaminu. Więcej przebywałam w szpitalach i na badaniach spowodowanych braniem leków niż się leczylam. Szkodzą mi, trochę szkoda bo czuje zazdro że ktoś łyka, trafił w swoj i już działa prężniej w życiu. No ale zeby nie było tak smutno to jest jeden lek co (nie robił niby skutków) odpowiednik litu, lamitrin. Zdał potężny egzamin, podziwiam ten lek. Choć przy podnoszeniu dawki prawie mnie zamordował i potem jednocześnie ratując. Bo przy podnoszeniu dawki okropne myśli s, autiagresja, niemożność niemożności, pobudzenie, dezorientacja, hardkor ale wtedy benso na pape i szło jakoś. Ten lek, lamitrin tak mnie wyrównał dosłownie że prawie 1 rok i kilka mies nie płakałam. Byłam sucha! Xd wow, to mój rekord. Były momenty naprawdę skur.. wiałe i nie mogła mi wyjść żadna łza, płakałam tylko wewnętrznie  bolało mnie całe cialo. Przy tym nie mogłam się także cieszyć, oduczylan się trochę emocji. Stałam się bardziej robotyczna. Zaczęło mi to wadzic... To było niedobore. Cofalam się emocjonalnie. Zaczęłam odstawiac, zeszła na małą daweczke i zaczęło się. Teraz to już hardkor ale chociaż czasami coś czuję... Innego niż jako tako. Czasami mam spirale i rollercoaster emocji znikad. Może faktycznie mam mały Chad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna - mimo bardzo szybkiego metabolizmu (somatotyp Ektomorfik) udało mi się przytyć 34kg, co wcale mi nie przeszkadza z racji na budowę ciała, mianseryna idealnie działa w kierunku przybrania wagi, jednak skuteczniejsze działanie jest z dodatkiem SSRI bądź SNRI, np. Wenlafaksyna. Ale nie tyje się w nieskończoność, od jakiegoś roku, dwóch waga utrzymuje się na stałym poziomie mimo wilczego apetytu. Mianseryna stworzona dla niejadków!  Pozdrawiam

Edytowane przez Arnin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny lek po którym zauważyłam wzrost apetytu (co pewnie w konsekwencji by doprowadziło do nadprogramowych kilogramów) to Mirtor, ale że i tak nie spełniał swej roli to szybko poszedł w odstawkę. Na szczęście moja pani doktor twierdzi, że szkoda mojej figury i nie przepisuje mi takich leków, chyba, że już na prawdę nie ma wyjścia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta olanzapina to niezła napychaczka!!! Brałem ledwie 5mg i też jadłem jak oszalały, zaparcia do tego i sztywne, drżące ruchy! Odstawiłem po miesiącu jak wyszedłem ze szpitala, bo w szpitalu mi ładowali to świństwo. Jeszcze się pielęgniarki dziwiły, że prosiłem rodziców o słodycze w paczkach albo że zjadam 3 zupy mleczne w stołówce... jeszcze lekarz pisze w karcie wypisu: "apetyt w normie". Jak taki mądry, to niech sam sobie to ładuje!!! 

 

Kwetiapina przy niej to witaminka... ja już nie dam sobie wcisnąć takich lekarstw, chyba że będzie ze mną totalnie źle, ale z tego co wiem to nie tyje się podobno zbytnio po rysperydonie, zyprazydonie i lurazydonie. Arypiprazol chyba też nie tuczy, o ile pamiętam, choć arypiprazol źle na mnie działał niestety... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 23:29, acherontia styx napisał:

Jedyny lek po którym zauważyłam wzrost apetytu (co pewnie w konsekwencji by doprowadziło do nadprogramowych kilogramów) to Mirtor, ale że i tak nie spełniał swej roli to szybko poszedł w odstawkę. Na szczęście moja pani doktor twierdzi, że szkoda mojej figury i nie przepisuje mi takich leków, chyba, że już na prawdę nie ma wyjścia.

 

 

No to na dobrą doktor trafiłaś 🙂 Ja niestety nie mam tego szczęścia, bo mi ładują równo takie "apetizery" i g**** ich obchodzi, że mam nadciśnienie i problemy z cholesterolem... jeszcze mój lekarz rodzinny mi kiedyś powiedział: "jest pan młody, ma Pan dobre wyniki...". Nie no oni są ślepi czy ze mną jest coś nie tak? Oczywiście zmieniłem swojego rodzinnego lekarza na lepszego ufff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 11:07, PaniJa napisał:

Po escitilu duzo schudlam. 

Natomiast mam pytanie odnosnie wypadania włosów. Strasznie lecą po escitilu. Bralam tez wenlafeksynę i mialam ten sam problem...czy ktos mial podobny skutek uboczny?

 

Wiele leków psychotropowych to robi. Nie wiadomo niestety za bardzo czemu tak się dzieje... Nazywa się to łysienie telogenowe i występuje wyłącznie u kobiet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zwiększeniu dawki seronilu wpadłam w niedowagę, nadal chudnę i kompletnie nie odczuwam potrzeby jedzenia czegokolwiek...zaczynam wyglądać źle, czuję się źle, więc mam nadzieję, że w poniedziałek moja lekarka wprowadzi jakąś zmianę w lekach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłam szczupła, niestety po ability i lamotryginie poszła mi waga w górę 15kg. Z moim lekarzem odstawiliśmy je ale waga w dół idzie bardzo ciężko. Czy komuś udało się wrócić do poprzedniej wagi sprzed leków po których przytył.

Kurde...tyje to się szybko ale schudnąć to już katorga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tarantula napisał:

Czy komuś udało się wrócić do poprzedniej wagi sprzed leków po których przytył.

Mi niestety nie, mimo diet czy ćwiczeń 😥 

A teraz na nowo lecę w górę i jestem tym przerażona. A nie jem więcej, jem nawet mniej😥 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szczebiotka napisał:

Mi niestety nie, mimo diet czy ćwiczeń 😥 

A teraz na nowo lecę w górę i jestem tym przerażona. A nie jem więcej, jem nawet mniej😥 

Mam na razie to samo, jem mniej zdrowiej ,a w ciągu 2tyg. 1kg mi poszlo i cholera go wie czy to nie kwestia tego ,ze naczzco się ważyłam.

Nie przyjmuję do wiadomości iż nie zrzucę choćby te 10kg z 15kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tarantula napisał:

Mam na razie to samo, jem mniej zdrowiej ,a w ciągu 2tyg. 1kg mi poszlo i cholera go wie czy to nie kwestia tego ,ze naczzco się ważyłam.

Nie przyjmuję do wiadomości iż nie zrzucę choćby te 10kg z 15kg.

To chyba też zależy od danego człowieka. Tak myślę. No ja po lekach poszłam bardzo do góry z wagą i jest mi z tym bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KU...MAĆ! Nic się nie rusza w dół, a zdrowiej już jeść się nie da. Jeśli tak mnie wpakowali z tymi lekami co brałam co chyba do sądu podam. Postanowiłam dziś iż przez miesiąc nie będę się ważyć żeby mnie cholera nie wzieła. Odezwę się w tym temacie za miesiąc.

 

😡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×