Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problemy ze stresem i żołądkiem. Kiedy czeka mnie jakieś stresujące dla mnie wydarzenie, np. nielubiana lekcja, odpytywanie, wystąpienie przed większym gronem osób boli nie brzuch i mam intensywną biegunkę (nie pomaga nawet stoperan...). Jest to strasznie uciążliwe i zdarza się często. Do tego dochodzi szybkie bicie serca (to mam nawet w teoretycznie niestresujących sytuacjach, np. wizyta u lekarza, rozmowa z obcą osobą) i czasami trzęsienie nóg. Miewam też czasami trudności z zasypianiem. 3 lata temu leczyłem się na nerwicę natręctw i brałem anafranil. Pomagał mi również na wyżej wymienione problemy. Co mogę brać, najlepiej bez recepty? Chodzi mi o jakiś lek, który mógłbym brać codziennie, a nie tylko przed jakimiś wydarzeniami. Brałem persen, ale nic nie dawał. Magnez również.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro brałeś anafranil i pomagal Ci to czemu do niego nie wrocisz?Jesli chodzi o leki bez recepty to nie sa to leki o wysokiej skutecznosci, dzialaja raczej wspomagajaco i w tak zaawansowowanych problemach na niewiele sie zdadza. Chociaz jest jedna rzecz ktora mozesz sprobowac bez recepty-psychoterapia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) mam do was pytanie o wasze odczucie , aby to przedstawic bede musial uzyc przekroju dzisiejszego dnia...

 

dzien jak zwykle zaczyna sie ok 13.. wstalem zjadlem wziolem leki.,,(cital 20mg- od miesiaca) o 16 pojechalem do pracy , mialem kilka natrectw ale dzieki bogu przeszly,,,jadac do pracy odczowalem lęk,niestety nie wiem przed czym,..czasem przypisuje sobie go do moich natrectw i sam sie nakrecam..aby dojsc do pracy musze zostawic samochod i pojechac autobusem pod termunal..kolejny strach tylko przed czym??autobusem?zostawieniem samochodu zdala?sam do konca nie wiem.. jestem w pracy teraz nie ma za duzo pracy wiec na 5 godz pracy 3 do 4 godz ogladam tv i w sumie robie co chce.. jakies dziwne lęki mnie napadaja czasem sie zastanawiam przed czym.. jeszcze troche i zaczne sie bac powietrza... wkoncu mam samolot..ide zastanawiam sie czy bede sie bal wejsc do luku bo jest malo miejsca..ale wchodze i nie mysle o tym , pozniej wchodze na poklad samolotu mimo ze mialem napad leku podczas ost lotu,skonczylo sie w szpitalu ,.. (wys.cisnienie) postanawiam ze wyprowadze samolot na pas startowy,wsiadam do samochodu i zanim zaczynam wyprowadzac zastanawiam sie nad tym czuje strach.,lęk tylko dlaczego??wyprowadzam samolot , rozpinam go od pojazdu , uzywam sporo sily i znowu strach ze beda mnie miesnie bolaly.. czasem mam wrazenie ze jeszcze brakuje abym czul lęk przed wiatrem..i ogolnie wszystkim co mnie otacza..czasem mam dziwne wrazenie ze ucze sie poznawac wszystko na nowo...bo w sumie dlaczego ogarnia mnie ten niezidentyfikowany lęk... czy ze mna jest juz bardzo zle?? czy moze to sa objawy ktore dotykaja ludzi z nl... da sie to jakos zlagodzic.. a moze juz po mnie?? to tylko przekroj lękow z dzisaj... ale sa rozne.. takie ze czasem sam nie wierze..:( licze na wawsze podpowiedzi... pozdrawiam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil brałem mi na nerwice natręctw. Z tym nie mam już problemów. Wywoływał skutki uboczne i nie chciałbym brać go znowu. Mój obecny problem jest zdecydowanie mniej dolegliwy niż ner. natręctw, którą miałem i nie wiem, czy taki lek jest teraz dla mnie odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy trochę podobną historię- to tak na pocieszenie. Mi też lęk towarzyszył kiedyś przez cały dzień. Obecnie jest lepiej, napady mam rzadziej. Częściej natomiast inne objawy nerwicowe np: od kilku dni mam duszności i się ciągle zastanawiam.Ten niezidentyfikowany lęk z jakiegoś powodu Cię męczy. Poznałem wiele osób z nerwicą i to całkiem "normalne" co się z Tobą dzieje w nerwicy. Nie zwariowałeś i nie zwariujesz, ale radzę jak najszybciej wybrać się na terapię:)pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dość podobnie.Też dostaję lęki, a przy tych lękach towarzyszą mi natręctwa. Tzn. jak się czegoś boję to robię jakieś czynności, żeby to się nie stało..potrafię robić to parę razy. Jest to bardzo męczące, ponieważ zwykła czynność zajmuję mi czasem nawet godzinę...Po lekach jest raz lepiej raz gorzej. Przeważnie mam nawroty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregory21, tak owszem w NL lęk który istnieje na co dzień potrafi być właśnie bardzo silny i nie można go czasem sprecyzować czego się boimy, po prostu czujemy silny niepokój, lęk.

Ale ogólnie mamy wizje tyko najgorszych scenariuszy śmierci, szaleństwa, utraty kontroli, szczególnie podczas napadu lęku panicznego.

Ogólnie da sie lęk wyciszyć, bierzesz już Cital miesiąc czasu, jakakolwiek poprawa była? czesto zeby te leki sie rozkreciły potrzeba niestety trochę czasu....

Ja też lęk czuję w sposób ciągły czesto przeraża mnie wszystko wokoło czemu? nie wiem...i o to w tym właśnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, doskonale znam twoj problem. mam identycznie z tym ze wciaz cierpie na nerwice natrectw i fobie. bralem juz wszystko typu miety, melisy, perseny, ziola itp ale na zoladek nic nie moze, moze jedynie drobnie zredukowac. najlepiej to jakies lekarstwo i psychoterapia. a powiedz mi dokladniej, jaka miales ta nerwice natrectw? odnosnie czego? bo tez na to cierpie. mozesz napisac na priv jak cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze spróbować, ale to tak jakby próbowac gasić pożar szklanką wody. Ja bym się wybrała do psychiatry i powiedziała co jest grane. Lepsze to niż ryzykować jakieś problemy zdrowotne, bo nie wierze żeby taki ciągły rozstrój układu pokarmowego nie miał żadnych konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto koszmary ktore mnie męczą od jakiegos roku, jest coraz gorzej :cry: :

 

samookaleczanie - rzadko ale zdarza sie

zaburzenia odzywiania- objadanie sie, wymioty, poczucie winy, czasem glodzenie sie

nerwica lekowa - boje sie wyjsc do szkoly, boje sie nauczycieli itd,stres

dolki, zle samopoczucie z powodu pogody, codziennosci

zero checi do zycia, motywacji,

wszystko widze szarych barwach,

nagle wybuchy emocji- placz, smiech, zal, gniew, jakby umieranie od srodka,

zla organizacja czasu,

klopoty z pamiecia,

zero radosci,

mam fatalna wizje przyszlosci, boje sie o nia,

wmawiam sobie choroby, wszystko mnie boli,

ciezko mi sie oddycha mam kolatanie serca, kluje mnie tez

budze sie czesto w nocy kilka razy i nie umiem usnac, nad ranem jest najgorzej (wtedy ide niewyspana do szkoly)

czesto tez drapie sie po calym ciele, stukam palcami, nie jestem nadpobudliwa, raczej ospala

 

Jest to jakby depresja z nerwica lekowa + zaburzenia odzywiania

Chcialabym isc do lekarza i jestem w trakcie poszukiwania dobrego specjalisty

jednak boje sie, ze lek ktory mi przepisze nie zadziala lub spowoduje ospalosc, czego bardzo nie chce..

 

Bede wdzieczna za wszelkie rady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samookaleczanie - rzadko ale zdarza sie... zaburzenia odzywiania- objadanie sie, wymioty, poczucie winy, czasem glodzenie sie
Typowe, brak samoakceptacji, karanie sie itd.
nerwica lekowa - boje sie wyjsc do szkoly, boje sie nauczycieli itd,stres
To jeszcze nie nerwica, tak sie czasem lenistwo tez objawia ;)
dolki, zle samopoczucie z powodu pogody, codziennosci, zero checi do zycia, motywacji, wszystko widze szarych barwach, nagle wybuchy emocji- placz, smiech, zal, gniew, jakby umieranie od srodka, zla organizacja czasu,

klopoty z pamiecia, zero radosci, mam fatalna wizje przyszlosci, boje sie o nia,

No to juz bardziej, tak pol na pol nerwica/depresja
wmawiam sobie choroby, wszystko mnie boli, ciezko mi sie oddycha mam kolatanie serca, kluje mnie tez
Takie tam nerwicowe sprawy.. ;)
budze sie czesto w nocy kilka razy i nie umiem usnac, nad ranem jest najgorzej (wtedy ide niewyspana do szkoly)
Tez nerwica.
Jest to jakby depresja z nerwica lekowa + zaburzenia odzywiania

Chcialabym isc do lekarza i jestem w trakcie poszukiwania dobrego specjalisty

Najwyzszy cas.
jednak boje sie, ze lek ktory mi przepisze nie zadziala lub spowoduje ospalosc, czego bardzo nie chce..
A masz cos lepszego? Samo nie minie, ogolny tego tez nie wyleczy, herbata z cytryna jest na cos innego, podobnie masc na oparzenia. Czas do psychiatry, a żywo! O leki sie nie boj, moze wcale ich nie dostaniesz? Moze sie skonczy na terapii? W sumie jesli pierwotne objawy dotyczyly anoreksji/bulimii, a pozostale są wtorne (co jest bardzo mozliwe) to terapia jest chyba najskuteczniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwica lekowa - boje sie wyjsc do szkoly, boje sie nauczycieli itd,stres
To jeszcze nie nerwica, tak sie czasem lenistwo tez objawia ;)

 

 

O nie! leniwa to ja nie jestem.. po prostu nie mam checi ogladac czasem innych ludzi, moze tez boje sie wyjsc do nich (jestem troche niesmiala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak wyglada taka terapia? I czy leki razem z nia daja lepsze efekty?

Chcialabym jak najszybciej wyjsc z tego i zyc bez codziennych koszmarow... ciezko mi przez to wszystko odnalezsc sie w rzeczywistosci :( przez swoje zachowania ranie wielu ludzi dookola, co tez bardzo mnie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak wyglada taka terapia? I czy leki razem z nia daja lepsze efekty?

witaj :)

 

poczytaj trochę o terapii, jest pełno wątków na forum (używamy funkcji "szukaj"):

search.php?keywords=terapia&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi stwierdzić kiedy u mnie się zaczeło. Niektórzy twierdzą, że przychodzi nagle ale większość widzi w tym podłoże z wieku 15-16 lat. Jeśli to prawda to mam na uwadze dwa wydarzenia. Jedno jak niemal utonąłem na Kryspinowie (okolice Krakowa). Drugim pewnie będzie pierwsze doświadczenie z trawką. To są te momenty z dzieciństwa podczas który pamiętam kołatanie serca z "nietypowym stylu". No i na nowo z wielkim hukiem zaczęło się jak już miałem 22 lata. Ciężko mi stwierdzić co było przyczyną. Od tak pewnego dnia w lecie (były wtedy na prawdę wysokie temperatury) wsiadłem do tramwaju. W biegu kończąc dopalać papierosa. Spieszyłem się do pracy. No i zaczęło się. Myślałem, że to z nadmiernego wysiłku. W końcu usiadłem i zrobiło mi się biało przed oczami ale mimo wszystko byłem przytomny. Cały mokry wysiadłem i siedziałem na przystanku dobre 15 minut aż serce się uspokoi.

Od tej chwili miałem kilka miesięcy przerwy. Aż w końcu w przypadkowych miejscach, czy to centrum handlowe, autobus, nawet dom zaczynałem mieć podobne objawy. W domu to jeszcze pół biedy, kładłem się na brzuchu (na plecach tylko potęgowało ten strach przed zawałem) i odczekiwałem swoje. Wizyty u licznych lekarzy. Jeden stwierdził, że nie mam wystarczająco potasu, drugi, że jestem zdrowy jak koń. To był już okres kiedy nawet przy zwykłym rozwiązywaniu buta potrafiło mi serce spłatać figle. Też za bardzo nie chce iść za tokiem myślenia lekarzy czy "szamanów". Jedna i druga strona po części ma rację. Ale faszerowanie się oxazepam'em czy picie herbatki ziołowej to nie rozwiązanie. Jedno pomaga i tworzy z Ciebie wrak, a drugie to złudne placebo, które może na początku coś da. Na chwile obecną staram się kontrolować swój oddech podczas napadów. To mi głównie pomaga. Przed strachem przed napadami jednak tylko alkohol. Na chwile obecną z tego szukam wyjść. Jak się nie "utłumaniać" i być szczęśliwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×