Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy mam nerwicę lękową?

 

Polega to na tym że mam lęk do niektórych ludzi.Po prostu boje się być w ich pobliżu, boje się ich kontaktu wzrokowego. Jednym słowem boje się tych osób bardzo.

 

Czy to jest nerwica?

 

Zamierzam pójść do psychologa ale to za miesiąc jak sobie radzić przez ten czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie możesz mieć socjofobię (fobię społeczną), ale tylko lekarz w 100% może to stwierdzić, więc dobrze by było, gdybyś się do niego wybrał, bo jeśli to Ci dolega, to może być jeszcze gorzej. Ja mam min. tą fobię, zaczęło się właśnie od szkoły, przez cały m-c do niej nie chodziłam. I owszem, na stres są metody,ale z fobią to już trochę gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, od sierpnia działy się ze mną różne rzeczy, zawroty głowy, kołatanie serca, lęki. żona kazała iść do psychiatry i strzał w 10 - ma Pan nerwicę lękową, dowiedziałem się o tym tydzień temu. Mam pytanie - ile czasu trwa wyleczenie tego czegoś. czy w ogóle jest to możliwe? narazie biorę jakiś lek asentra ale średnio działa, mam iść na jakąś psycho terapię, ale niech ktoś powie jak to wygląda czasowo. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od człowieka, każdy jest inny, każdy ma lęki z innych powodów więc czasowo nie da się tego określić.

Ja mogę napisać o sobie, że nerwicę mam od 7 lat ale leczenie i psychoterapię stosuję dopiero od roku. Widzę poprawę ale wiem, że jeszcze trochę przede mną. Nie mam pojęcia ile czasu to zajmie.

Niektórym może zająć to większość życia ale naprawdę zależy od osoby.

Bierz leki i pracuj nad sobą na terapii. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, dużo zależy od Ciebie. Szukając prawdziwych przyczyn nerwicy na własną rękę ryzykujesz że możesz ich dłuuugo nie znaleźć. Dobry terapeuta jest niezastąpiony, pamiętaj jedynie że to od Twojego zaangażowania w terapię w dużej mierze zależy jej wynik. Nie jestem przeciwnikiem farmaceutyków, ale traktowałbym je jedynie jako doraźną pomoc póki terapia nie zacznie przynosić efektów. Kiedy można się spodziewać poprawy? Różnie. Ja objawów nerwicy lękowej miałem po dziurki w nosie, więc z determinacją szukałem przyczyn i zdecydowałem stawić im czoła. Większość objawów ustąpiła w przeciągu 6 miesięcy (spotkania raz w tygodniu około 60 minut, sporadycznie 2 razy). Był to jednak burzliwy okres w moim życiu, pełen zmian. Jeśli - z różnych powodów - osoby dotknięte nerwicą nie są w stanie (dla przykładu) zakończyć nieudanego małżeństwa, doporowadzić do konfrontacji z rodzicami, zmienić pracy czy sposobu postrzegania siebie - tkwią w nerwicy na długie lata.

Oby w Twoim wypadku potoczyło się inaczej - tego Tobie życzę! Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki yans, ja to chyba wiem bo stalo sie to 1,5 m-ca po zmianie pracy, ktora zakonczylem nie do konca tak jak bym chcial. najgorsze to ze teraz mam fajniejsza prace i w sumie ciesze sie ze zmiany, wiec nie wiem co mialby mi pomoc ten terapeuta. ale nie dowiem sie dopoki nie pojde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek_wawa, nikt na twoje pytanie nie zna odpowiedzi.Mogę jednak Tobie napisać ,że kiedy 16 lat temu pojawiła się u mnie nerwica nie wiedziałem co to jest i jak sobie z tym poradzić .Po pięciu latach udało mi się pokonać nerwicę .Przez osiem lat żyłem sobie spokojnie ,nie miałem praktycznie żadnych objawów.Trzy lata temu znów pojawiła się ,ale z innymi objawami.Tym razem jednak zastosowałem moje wypróbowane i sprawdzone metody ,no i oczywiście na efekty nie trzeba było długo czekać .Znalezienie przyczyn nerwicy to dla mnie dziecinnie prosta sprawa .Zasada jest prosta .KAŻDY PROBLEM KTÓRY SPĘDZA NAM PRZYSŁOWIOWY SEN Z OCZU MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ NERWICY.Nie zażywam żadnych lekarstw na nerwicę i nie wierzę w to lekarstwami można wyleczyć się z nerwicy. Mam jeszcze pytanie ? Ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 30 lat, nigdy nie mialem zadnych problemow zdrowotnych, wyniki zawsze byly ok. 1,5 m-ca po zlozeniu wypowiedzenia, zaczely sie zawroty glowy, zaczalem chodzic do lekarza, wysylal mnie po neurologach i kazdy mowil ze jest ok. potem zaczely sie inne rzeczy, kolatanie serca, bole w mostku, zmeczenie, zona juz wczesniej wysylala mnie do psychiatry, ale mowilem ze to nie to az zaczely sie stany lękowe, gdzie bałem się nie wiadomo czego i stwierdzilem ze jednak moze cos w tym jest. No i niestety zona miala racje, z jednej strony sie ucieszylem, ze to nie serce albo cos neurologicznego, ale z drugiej nie wiem jak sie tego pozbyc. w wawie psychoterapeuci nie sa tani. wiec dlatego probuje narazie z lekami. choc zona i tesciowa tez doradzaja mi terapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już tutaj na forum.

 

Powiedzcie mi proszę czy uczucie jakby ktoś naciskał wam przez cały czas na nos, ucisk w głowie, uczucie jakby zaraz miała wam pęknąć głowa, nudności to też objawy nerwicy? Czuję się coraz gorzej. Badanie krwi, ukg, ekg, holter miałem już robione, wszystko w normie. Ostatnio rtg zatok też robiłem i w normie. Proszę powiedzcie mi co to może być. Boją się, że to może być coś najgorszego... Do tego jeszcze pisk w uszach.

 

Pozdrawiam

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to normalne, że nerwica wywołuje prawdziwe bóle. Chodzi mi o bóle głowy właśnie i dziwne "drętwienie, uciski nosa" ? Bo przecież nerwica to tylko strach. Sam już nie wiem. Jutro idę z rtg do laryngologa. POtem na bank wybiorę się prywatnie na TK głowy. Jeśli tego nie zrobię to chyba oszaleję od tego ucisku nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 20 lat od 2 miesięcy czuje się beznadziejnie mam duszności,uczucie gorąca w klatce piersiowej dosyć często kuje mnie serce, bolesne gardło,kręgosłup oraz głowa dziwne uczucie mrowienia z tyłu czaszki i przy tym strasznie bolą mnie oczy .Ostatnio strasznie szybko schudłam prawie nic nie jadłam piłam dużo kawy i paliłam strasznie dużo papierosów,dodam jeszcze że jestem strasznie nerwowa.Zrobiłam sobie ekg,morfologie i wszystko wyszło bardzo dobrze.

Straszne boje sie być sama w domu mam roczną córeczkę którą wychowuje sama i boje się żę coś mi się stanie.Juz nie wytrzymuje proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uścisk na nos i uścisk w głowie mam. Tak samo jak mam zdiagnozowaną nerwicę. Myślę, że te objawy mogą świadczyć o nerwicy. To tylko moja opinia. Mimo wszystko jeżeli chcesz diagnozy, odwiedź lekarza. My tu nie stawiamy diagnoz. ( Chociaż znajdą się i tacy, co już Cię zdiagnozują, ale jak się pomylą, to miej pretensje do siebie za naiwność )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nos? To dość dziwne.

Dzięki za uspokojenie. Jutro i tak mam wizyte u laryngologa znów. Idę ze zdjęciem. Pote wybiorę się TK. Jeśli nic nie pokaże to do psychologa.

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeszcze to piszczenie w uszach ... ech ...

Nie daje juz rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie non stop. Nawet spać nie mogę przez to. Ucisk na nos brawie bez przerwy.

 

[Dodane po edycji:]

 

Wiec bylem u laryngologa.

t osie w glowie nie miesci. Przynosze jej plytke ze zdjeciem a ona nawet nie spojrzala na nie. Powiedziala ze jesli opis jest ok to jest ok i nie musi go przegladac. Wypisala skierowanie do neurologa i kazala dalej brac leki. Mowie jeje ze objawy sie nasilaja. A ona nic tylko prosze to przedyskutowac z neurologiem a potem zrobic badania TK zatok. Porazka.

 

W srode wizyta u neurologa.

 

Wy tez mieliscie tak ze ten nacisk na nos trwal caly czas tak jak pisk w uszach?

 

Porazka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piski miewałem kiedyś częściej. Nie zwracałem uwagi kiedy, ale nie zawsze w sytuacjach stresujących. Np mrowienia nie zawsze łapią mnie jak mam lęk czy stres, chociaż zazwyczaj. Mrowienia/uściski czasami pojawiają się z nikąd przypominając mi o nerwicy. Ostatnio miałem wrażenie zatkanych uszu jakbym był głuchy. Mimo wszystko najszczęściej mam taki uściski i mrowienia w okolicach czoła i górnej części głowy. Na nosie również. Kiedyś przeniosło mi się to na plecy, ale teraz bardzo rzadko tam miewam. Głownie nos i głowa ;/ znów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×