Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, bj591842 napisał:

Wie ktoś czy na pewno można to razem łączyć? Biore 10 mg Oli na noc i chciałbym dorzucić trittico na depresje. Jeśli tak to jaką dawke trittico dać najlepiej?

 

Można łączyć Trittico z olanzapiną, ale co do dawkowania nikt ci tego tu nie powie, bo nikt tu nie jest lekarzem i nie zna tak dobrze Twojej choroby, by ustalać Ci dawkowanie. Nie tylko Trittico można dorzucać do olanzapiny na depresję. Jedno z najlepiej przebadanych połączeń w leczeniu depresji psychotycznej bądź niepsychotycznej jest połączenie olanzapina + fluoksetyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie brałem trittico przez ponad miesiąc,ale ciągle po nim czułem pustkę w głowie, kompletny brak pamięci i koncentracji.

Czy ktoś z Was miał taki problem,czy to może minąć albo dodać coś na pamięć i koncentrację do tego bo samopoczucie po nim miałem super pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Witam mam pytanie brałem trittico przez ponad miesiąc,ale ciągle po nim czułem pustkę w głowie, kompletny brak pamięci i koncentracji.

Czy ktoś z Was miał taki problem,czy to może minąć albo dodać coś na pamięć i koncentrację do tego bo samopoczucie po nim miałem super pozdrawiam

 

na pamięć koncentracje są takie leki jak winpocetyna, memantyna. Nie sugeruj się tym bez bezpośredniej rozmowy z lekarzem. Pozdrawiam.

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, olawl93 napisał:

Hej, wczoraj przegapiłam swoją dawkę Trittico (biorę 150mg wieczorem). Wzięłam więc tabletkę dziś rano. Co z dawką dzisiejszą, wziąć ją normalnie wieczorem, pominąć czy wziąć mniej?

Pozdrawiam

Normalnie. Na drugi raz nie przyjmuj po prostu pominiętej tabletki i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj miałam straszliwie kołatania serca po zażyciu trittico w dawce 150mg, no myślałam, że to jakiś zawał. Biorę lek od jakichś 3tygodni. Lepiej lek odstawić po takiej sytuacji czy brać dalej/zmniejszyć dawkę? Docelowo i tak wolałabym zmienić trittico na escitalopram. Dodatkowo biorę hydroxyzyne i lamotrygine. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, olawl93 napisał:

Hej, wczoraj miałam straszliwie kołatania serca po zażyciu trittico w dawce 150mg, no myślałam, że to jakiś zawał. Biorę lek od jakichś 3tygodni. Lepiej lek odstawić po takiej sytuacji czy brać dalej/zmniejszyć dawkę? Docelowo i tak wolałabym zmienić trittico na escitalopram. Dodatkowo biorę hydroxyzyne i lamotrygine. Pozdrawiam.

Ja jak brałam trittico to przez miesiąc dzień w dzień miałam kołatania,ale tylko rano,choć w sumie to też mogła byc moja nerwica także nie wiem. Lepiej noe odstawiać samemu. Ja odstawiłam sama trittico po 6 dniach(6!) i dostałam mega ataku paniki. I tak po tym moja nerwica rozchulała sie na dobre. Wcześniej trazodon brałam 1.5 roku i spałam po tym dobrze. Troche uspokajał i działał srednio antydepresyjnie. Ale wchodziło się na niego masakrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcelina 28 napisał:

Ja jak brałam trittico to przez miesiąc dzień w dzień miałam kołatania,ale tylko rano,choć w sumie to też mogła byc moja nerwica także nie wiem. Lepiej noe odstawiać samemu. Ja odstawiłam sama trittico po 6 dniach(6!) i dostałam mega ataku paniki. I tak po tym moja nerwica rozchulała sie na dobre. Wcześniej trazodon brałam 1.5 roku i spałam po tym dobrze. Troche uspokajał i działał srednio antydepresyjnie. Ale wchodziło się na niego masakrycznie.

Ja mam borderline i depresję i nigdy wcześniej nie miałam takich objawów że strony serca a to już mój trzeci lek przeciwdepresyjny. Wczoraj zmniejszyłam dawkę ze 150mg na 100mg..

Sądziłam, że to łagodny lek, jestem w szoku, że tak zareagowałaś na odstawienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 14:45, olawl93 napisał:

Ja mam borderline i depresję i nigdy wcześniej nie miałam takich objawów że strony serca a to już mój trzeci lek przeciwdepresyjny. Wczoraj zmniejszyłam dawkę ze 150mg na 100mg..

Sądziłam, że to łagodny lek, jestem w szoku, że tak zareagowałaś na odstawienie. 

Też byłam zdziwiona taką reakcją.

Serce faktycznie na nim mocno waliło i czułam silne roztrzęsienie. Jak zmniejszylam dawkę do 75 mg to się uspokoiło. Ja brałam wersję XR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 12:26, Marcelina 28 napisał:

Też byłam zdziwiona taką reakcją.

Serce faktycznie na nim mocno waliło i czułam silne roztrzęsienie. Jak zmniejszylam dawkę do 75 mg to się uspokoiło. Ja brałam wersję XR.

Hej, ja też jestem na trittico XR. Zaczynałem od dawki 75 mg przez pierwsze 4 dni. Na początku bylo ciężko, ale z każdym kolejnym dniem czułem się coraz lepiej, a tego czwartego dnia to już w ogole super. Następnie wg zaleceń lekarza miałem podnieść dawkę do 150 mg i na początku miałem podobnie jak Ty, ale z każdym kolejnym dniem uboki były coraz mniejsze - teraz jest 4 dzien na dawce 150 i czuje się super. Może to w Twoim przypadku też chodzi o czas? Grunt, żeby się nie nakręcać. Ja sobie tłumaczyłem to tym, że lek się "instaluje" i że to minie i faktycznie z każdym dniem jest coraz lepiej. 

 

Pytanie do Panów - jak u Was wyglądało libido i odczucia na 150 mg XR? Póki co jestem na delegacji, więc nie mam za bardzo pola do popisu, ale mam wrażenie, że powinno być dobrze.

 

Też pytanie jak z alkoholem? Moja lekarka mówiła, żeby żyć normalnie i po prostu tego dnia, w którym zamierzam pić po prostu ominąć dawkę leku. Jak to u Was wyglądalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lekowygosc napisał:

Hej, ja też jestem na trittico XR. Zaczynałem od dawki 75 mg przez pierwsze 4 dni. Na początku bylo ciężko, ale z każdym kolejnym dniem czułem się coraz lepiej, a tego czwartego dnia to już w ogole super. Następnie wg zaleceń lekarza miałem podnieść dawkę do 150 mg i na początku miałem podobnie jak Ty, ale z każdym kolejnym dniem uboki były coraz mniejsze - teraz jest 4 dzien na dawce 150 i czuje się super. Może to w Twoim przypadku też chodzi o czas? Grunt, żeby się nie nakręcać. Ja sobie tłumaczyłem to tym, że lek się "instaluje" i że to minie i faktycznie z każdym dniem jest coraz lepiej. 

 

Pytanie do Panów - jak u Was wyglądało libido i odczucia na 150 mg XR? Póki co jestem na delegacji, więc nie mam za bardzo pola do popisu, ale mam wrażenie, że powinno być dobrze.

 

Też pytanie jak z alkoholem? Moja lekarka mówiła, żeby żyć normalnie i po prostu tego dnia, w którym zamierzam pić po prostu ominąć dawkę leku. Jak to u Was wyglądalo?

Ja czekalam z kazda dawka ok 2 tygodni i bylo tragicznie. Pamietam tez ze nawet na dawce 75mg po 2 miesiacach tak sobie. Pozniej sie polepszylo ale ataki paniki dalej sie zdazały. Bralam go 1.5 roku tylko dlatego ze balam sie zmiany leku.

 

Co do alkoholu,lekarz raz na sylwestra pozwolil mi wypić JEDNA lampkę wina i noe brac wtedy tabletki,ale ja nie ryzykowalam,wolałam zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marcelina 28 napisał:

Ja czekalam z kazda dawka ok 2 tygodni i bylo tragicznie. Pamietam tez ze nawet na dawce 75mg po 2 miesiacach tak sobie. Pozniej sie polepszylo ale ataki paniki dalej sie zdazały. Bralam go 1.5 roku tylko dlatego ze balam sie zmiany leku.

 

Co do alkoholu,lekarz raz na sylwestra pozwolil mi wypić JEDNA lampkę wina i noe brac wtedy tabletki,ale ja nie ryzykowalam,wolałam zdrowie.

Z tego co widzę to bardzo różnie ludzie reagują na leki. Ja miałem podobnie tak jak Ty z pregabaliną. Wiele osób chwali, a ja nie mogłem znieść tego leku. 
Teraz coś bierzesz na lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lekowygosc napisał:

Z tego co widzę to bardzo różnie ludzie reagują na leki. Ja miałem podobnie tak jak Ty z pregabaliną. Wiele osób chwali, a ja nie mogłem znieść tego leku. 
Teraz coś bierzesz na lęki?

Z pregabalina tez tak mialam,wszyscy chwala a mnie scinala z nog i napedzala mi lęk.

Jestem aktualnie na escitalopramie, lamitrinie i na sen mirtor polówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się czujesz? lepiej coś? 🙂 Nie wiem jak Wy macie, ale ja mam tak, że pół roku potrafię mieć spokoju i żyję w miarę ok - wiadomo są lepsze i gorsze dni, ale wystarczy jedna, bardzo trudna sytuacja dla mnie i wszystko się sypie i nerwica wraca niestety... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, jestem na wersji xr 150 mg od 17 dni. Początki super, spało się elegancko, ale teraz to jest jakaś loteria. Jeden dzień śpię 10h, a następnego dnia budzę się o 5 rano i nie potrafię spać. Miał ktoś podobnie? Jeżeli chodzi o tłumienie leków to tak bym powiedział 3/10. Ten lek się jeszcze rozwinie? Jest sens czekać? Plus na pewno taki, ze seksualnie jest dobrze, ale poza tym to szału ni ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×