Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ścinało mnie z nóg. Brałem Trittico z dziesięć lat temu, gdy zaczynałem leczenie i nie robił na mnie wrażenia - powtórzyłem to samo w zeszłym roku i po połówce spałem jak niemowlę. Więc z tym placebo to wg mnie przestrzeliłeś.
Działanie na granicy placebo miała natomiast wenlafaksyna - ale moje zdanie na ten temat nie jest żadną wykładnią, tylko zwykłą pojedynczą, a dla niektórych nawet nieistotną, opinią.
Z klomipraminą miałem wieloletnie doświadczenie - na maksymalnej dawce - i raczej wpływała na mnie pozytywnie, tak że dzięki za troskę, nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trittico to jest lek na który lepiej uważać. Ja brałem jako dodatek na sen i odtrutkę na libido po wenli. Ani to odtrutka ani jakiś usypiacz szczególny. No muli do snu owszem ale jazda była gdy postanowiono zejść z wenli i wejść tylko na trittico. Dziwny stan. Budzisz się rano i mega strach bez powodu, zauważasz że depresji nie masz zapier.... w te i z powrotem a lęk co raz większy. I lekarz mówi że to nie jest dziwne, że często tak jest. Tylko niektórym pomaga a i to gdy biorą 400 do 500 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo intensywne sny po trittico, druga sprawa to doktor zaproponowała mi żeby spróbować brać anafranil 75 mg rano i 75 mg wieczorem, lub 150 mg rano żeby zniwelować skutki zmęczenia? braliście anafranil rano ? działanie się różniło od brania w nocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

Ja wale 75mg z rana drugie 75mg w poludnie kolo 14:00. Nie wiem zabardzo jak by bylo brac na noc. Ale jedyne co mnie meczy to uczucie takiej pelnosci, wszystko sie przelewa w brzuchu az do gardla podchodzi. Przewaznie sie go bierze na noc ? 

Mi w szpitalu podawali tylko na noc Anafranil 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MarekWawka01 napisał:

Mi w szpitalu podawali tylko na noc Anafranil 

 Czy branie na wieczor powinno te mdlosci w ciagu dnia zmniejszyc? I jeszcze jedno bo widxialem gdzies w necie ze palenie papierosow zmniejsza skutecznosc lekow nawet o polowe? 

 

Ilu z was pali? Ciekawe co to za rozkminka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

 Czy branie na wieczor powinno te mdlosci w ciagu dnia zmniejszyc? I jeszcze jedno bo widxialem gdzies w necie ze palenie papierosow zmniejsza skutecznosc lekow nawet o polowe? 

 

Ilu z was pali? Ciekawe co to za rozkminka

tutaj w tym temacie wcześniej była o tym mowa też, i nie czujesz się senny przy takim braniu anafranilu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adriannn napisał:

tutaj w tym temacie wcześniej była o tym mowa też, i nie czujesz się senny przy takim braniu anafranilu ?

 

Chyba mnie zbyt nie muli, nie ziewam chodze do pracy... do tego wale 50mg Amitryptyliny z rana i 50mg Doxepiny to samo na rano..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

 

Chyba mnie zbyt nie muli, nie ziewam chodze do pracy... do tego wale 50mg Amitryptyliny z rana i 50mg Doxepiny to samo na rano..

 

Amitryptylina i doksepina na rano i cię w ogóle nie usypiają??? Hmm, może ta klomipramina w tym komponencie leków cię trzyma w dzień... bardzo nietypowy zestaw leków, dlatego dziwne rzeczy wg mnie się dzieją... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

Amitryptylina i doksepina na rano i cię w ogóle nie usypiają??? Hmm, może ta klomipramina w tym komponencie leków cię trzyma w dzień... bardzo nietypowy zestaw leków, dlatego dziwne rzeczy wg mnie się dzieją... hmm

 

Ciul wie co sie dzieje, ale pamietam bralem 100mg Leeivonu do Wenli to samo nie bylem spiacy, ale jak wieczorem wzialem 30 mg to padalem jak kawka. 

 

A od dzis zaczne brac na wieczor Anafranil i zobacze co jest grane. A takiego zestawu sam nie wymyslilem. Lekarz mowi wprost po Panu te leki splywaja jak po kaczce😌 I szczerze to juz prawie 3 tygodnie na Anafranilu i nic nie czuje. Ami tydzien ponad to samo. Bede czekal jescze na tych lekach do powiedzmy 12 tygodni zebym mogl je wykluczyc no chyba ze odpala ktoregos dnia. Poki co pieknie 1,5 Alpry idzie codziennie wrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiotrekLondon napisał:

Bede czekal jescze na tych lekach do powiedzmy 12 tygodni

No poczekać to musisz. Ja jestem obecnie na maprotylinie, czuję się w miarę dobrze i zamierzam dać jej szansę też do 3 miesięcy max... Maprotylina jest naprawdę mocna,  na pewno mocniejsza od Anafranilu lekarz mi powiedział... ja nie muszę brać benzo przy Ludiomilu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

No poczekać to musisz. Ja jestem obecnie na maprotylinie, czuję się w miarę dobrze i zamierzam dać jej szansę też do 3 miesięcy max... Maprotylina jest naprawdę mocna,  na pewno mocniejsza od Anafranilu lekarz mi powiedział... ja nie muszę brać benzo przy Ludiomilu

 

 

 

To skad ona niby taka mocna itd a ledwo co ludzie o niej slyszeli 🤨🤨 Ja mimo wszystko bede zapodawal mysle ze juz od piatku rusze. Nie wiem jaka dawka ale chyba bede mial 75mg tabsy😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u psycha i powiedział że jakby franek mulił to żeby przed snem go brać. Hmm.. No może spróbuję bo jak narazie biorę koło 14 całą dawkę 112,5. Na więcej jakoś nie wyrabiam. Dodam jeszcze że po ponad 4 miesiącach brania skuteczność leku jakby spada, tzn mój dodupizm się przebija przez serotoninowo-noradrenalinową barierę i wyłazi na wierzch. Dostałem stabilizator nastroju - absenor. Mam spróbować go brać no i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko male, bo dobrze toleruje trojcykliczne antydepresanty, ktos laczyl 3 na raz? Bo sie zastanawiam czy lekarza nie ponioslo troche. Ale dodam ze juz tak lece na 3 dobry miesiac poltora na samej Doxepinie, Klomipramina wlaczana niecale 3 tygodnie temu i Amitryptylina lekko ponad tydzien. Nic mi sie nie dzieje nie mam zbyt ubokow poza suchoscia w ustach. Dzis angielska lekarka sie wystraszyla ahaha i odrazu kazala zostawic tylko Klomipramine i wciskala mi Lit?? Wtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to nic nie da branie 3 tlpd. Lit to jest stary ale u niektórych dobry specyfik. Około połowa a nawet 70 proc w niektórych badaniach pacjentów odczuło poprawę a nawet zupełne ustąpienie objawów. Tylko to w zależności komu podawano, zwłaszcza na co. Lit głównie wzmaga układ serotoninergiczny a tłumi noradrenergiczny. Trochę przynajmniej na początku daje objawy jakby po alko człowiek był. No i badania początkowo częste. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 16:26, PiotrekLondon napisał:

kazala zostawic tylko Klomipramine i wciskala mi Lit?? Wtf

 

Lit to stabilizator nastroju, który działa prawdopodobnie na zasadzie wymagania przekaźnictwa serotoninergicznego (działanie przeciwdepresyjne) i noradrenergicznego (działanie przeciwmaniakalne i przeciwlękowe).

 

W przeciwieństwie do tych nieszczęsnych trójpierścieniowych "syfów" lit nie jest kardiotoksyczny ani cholinolityczny. Jedynie czasem lit może osłabić czynność tarczycy i wymagane są kontrole poziomów tarczycy. 

 

Swoją drogą ciekawe co to za lekarz (pewnie jakiś sadysta) od tak po prostu przepisał ci tak silnie działające leki w warunkach ambulatoryjnych!!! Przy stosowaniu TLPD wymagana jest kontrola EKG przynajmniej co tydzień przez 3-4 tygodnie i potem przy zwiększaniu dawek. 

Klomipramina, amitryptylina i doksepina razem wzięte mają potwornie silne działanie cholinolityczne na różne gruczoły, w tym gruczoły ślinowe i gruczoł krokowy (prostatę). Przez to wywołują suchość w ustach (w efekcie próchnica), zaburzenia rytmu serca (w efekcie częste zmęczenie i osłabienie), no i też zaburzenia mikcji, zaburzenia funkcji poznawczych i pamięci. Nie wspominając o ryzyku wystąpienia silnego pobudzenia czy nawet manii.

 

Ja obecnie na Ludiomilu (takim bardzo słabym TLPD) mam obecnie bezsenność, która doprowadza mnie do szaleństwa, zaburzeń koncentracji i pamięci, no i do strasznych bardzo dynamicznych wahań nastroju, czasem aż w stronę czegoś jak mania. Mam nieraz poczucie bycia kimś niezwykłym, ale z drugiej strony ta mania miesza się z depresją, bo jestem taki pobudzony też, że wracają po częsci lęk i depresja. Tragedia!!! Dlatego lekarka nie bez powodu chce ci dołączyć lit jako stabilizator nastroju dlatego, że te leki mogą strasznie pobudzać... Absolutnie nie dziwię się, że się zmartwiła!!! A lit to jeden z najsilniejszych stabilizatorów nastroju tak w ogóle...

 

Leki TLPD i ich pochodne to jak widzisz bardzo niebezpieczne leki, a 3 razem wzięte to robi się istna bomba z tego...

 

Naprawdę chcesz się na to pisać??? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×