Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.12.2021 o 07:35, Anna.n napisał:

Hej

Dla mnie to pierwsze spotkanie z anafranilem.

Powiedzcie mi jak może działać wenla150 + 75 sr  anafranilu ;)

Tak jak zadziała kanapka posmarowaną masłem z  dodatkiem margaryny. Jeden lek wybiórczy drugi nie. Chyba sama sobie tą kombinację zalecasz

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 12:28, MuminIDM napisał:

Witam. Czy wejście na klomipramine jest takie ciężkie ? jak niektórzy piszą ? Jakie jest porównanie z SSRI a dokładnie z paroksetyna

 

Przy wchodzeniu na klomipraminę oraz w późniejszych okresach musisz mieć regularne kontrole EKG, bo jest ona kardiotoksyczna. Paroksetyna już tego nie wymaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 13:00, MuminIDM napisał:

Witam. Pytanie dla znawców tematu. Co lepiej działa na lęki ? SSRI czy tlpd. Bo u mnie SSRI "paroksetyna" nie działa i mam teraz mieć przesiadkę na Anafranil. Lekarka mówi że to ostatnia deska ratunku. Brałem też pregabalina i sulpiryd. I kiszka. Pozdrawiam.

 W jakim sensie ostatnia deska ratunku ? Jeżeli lekarka nie ma pomysłu na leczenie to trzeba od niej uciekać im szybciej tym lepiej.  

Nie wiem jak na Ciebie zadziała anafranil ale ja bym drugi raz tego nie brał,  po pierwsze u mnie słabo działał na lęki (nawet nie pamiętam już czy lepiej w porównaniu do paroksetyny) a po drugie ta jego kardiotoksycznosc i latanie co chwila na EKG to jakieś nieporozumienie. Zrezygnowałem po miesiącu stosowania, nie było warto.

Edytowane przez snilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Przy dawkach takich jak 150 mg nie umrzecie na przedwczesny zawal po klomipraminie. Nie wspomne juz o bieganiu na ekg. Po moich wlasnych doswiadczeniach stwierdzam, ze trojpierscieniowe leki sa za bardzo demonizowane, z kolei SSRI zbyt chwalone, ze niby nieszkodliwe. Ja mialam wieksze skutki uboczne zazywajac SSRI, a najgorsze po niby najbezpieczniejszych Nassa, mirtazapinie i mianserynie. I na ocd nie ma lepszego leku, predzej czy pozniej sami to zrozumiecie.

Edytowane przez deppresivwci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Anafranil dziwnie zamulał, aż miałem w głowie jakieś takie dziwne "prądy". Nie działał na mnie dobrze, ani przeciwlękowo, ani przeciwdepresyjnie. Poza tym Anafranil zatrzymywał wodę w organizmie, do tego powodował zaparcia, okropną suchość w ustach i drżenia - gorsze niż po niektórych neuroleptykach(!!!), może też powodować problemy z ciśnieniem i tętnem.

 

Choć słyszałem, że na niektórych ten lek rzeczywiście działa bardzo dobrze i jest brany latami. Ale to pojedyncze przypadki. Dlatego Anafranil jest lekiem 3 czy nawet ostatniego rzutu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie zaliczam chyba do tych szczesciarzy. Marek, a brales sam Anafranil, czy z jakims uspokajaczem i antagonista receptora 5ht2a ? Sam Anafranil to faktycznie nic ciekawego, trzeba dorzucic jakis anksjolityk, byle nie benzodiazepine. Ja biore z chlorprothixenem i od poczatku bylo nawet znosnie, potem coraz lepiej. Ale wiem, ze dobrze tez laczyc z mianseryna, mirtazapina lub trazodonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 14:32, deppresivwci napisał:

No to ja sie zaliczam chyba do tych szczesciarzy. Marek, a brales sam Anafranil, czy z jakims uspokajaczem i antagonista receptora 5ht2a ?

 

Bralem go najpierw z olanzapiną 5mg, a potem z kwetiapiną 200mg. Przy olanzapinie były okropne zaparcia i parkinsonizm, a przy kwetiapinie jakieś dziwne uczucie w głowie i jelitach. Ogółem Anafranil mnie bardzo zamulał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, deoodeoo23 napisał:

Do 300 wenli dołożyłem 75 anafranilu co o tym myslicie

A co o tym myśli lekarz?

 

"Wenlafaksyna należy  do  grupy  inhibitorów  wychwytu  zwrotnego  serotoniny i noradrenaliny (SNRI,  serotonin norepinephrine reuptake inhibitor),  czyli  reguluje  te  same  neuroprzekaźniki, co  starszej  generacji  trójcykliczne  leki  przeciwdepresyjne (TLPD).  Główna  różnica  między  nimi  polega  na  tym,  że wenlafaksyna  jest  lekiem  bardziej  wybiórczym  niż  na przykład  należąca  do  TLPD  klomipramina,  dostępna  nadal na  polskim  rynku.  Dotyczy  to  przede  wszystkim  działania cholinolitycznego  (antycholinergicznego).  Wenlafaksyna nie  powoduje  więc  lub  w  nieznacznym  nasileniu  (początek  terapii)  suchości  w  jamie  ustnej,  zaparć,  zaburzeń widzenia, zawrotów głowy czy poczucia oszołomienia."

 

Źródło

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://journals.viamedica.pl/psychiatria/article/download/54962/41767&ved=2ahUKEwjFy6u2vuj1AhWhs4sKHYY9BbcQFnoECCoQAQ&usg=AOvVaw3Jkr8F_08UphSY3e8q9oHR

 

Ta kombinacja będzie po prostu działała mocniej na te same neuroprzekaźniki. Ale to tylko moje wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateusz W napisał:

Witam Czy to normalne źle samopoczucie po tym leku wczoraj wzkalem jedną tabletkę 25 mg na noc plus mam benzodiazepiny Diazepam dziś czuje się fatalnie ból głowy pogorszenie widzenia slabboac itp . 

Czy to minie ?? Pozdrawiam

Minie, minie. Początki ciężkie, ale poczekaj cierpliwie, nie łam się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja po pół roku na paroksetynie , która nie działa , będę przechodził na anafranil . Jak to jest z tym działaniem kardiotoksyczny ? I czy wejście na anafranil jest ciężkie ? Bo wejście na paroksetyne było koszmarne. Anafranil mam wchodzić od małych dawek w zastępstwie paroksetyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 10:06, MuminIDM napisał:

Jak to jest z tym działaniem kardiotoksyczny ? I czy wejście na anafranil jest ciężkie ?

 

Chodzi o to, że Anafranil jako TLPD blokuje tzw. "szybkie" kanały sodowe, co powoduje zaburzenia przewodnictwa w mięśniu sercowym, powodując coś w rodzaju "depresji mięśnia sercowego". Na początku brania może być coś co może troszkę przypominać niewydolność serca. Trzeba robić kontrolne EKG przy braniu silnych TLPD co tydzień przez kilka tygodni w okresie zwiększania dawki, a później co 1-3 miesiące. 

 

Mi podawano ten cholerny Anafranil w szpitalu, ale to już inna historia zupełnie... Faktycznie jest to ciężki lek, oj ciężki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 10:06, MuminIDM napisał:

Siema. Ja po pół roku na paroksetynie , która nie działa , będę przechodził na anafranil . Jak to jest z tym działaniem kardiotoksyczny ? I czy wejście na anafranil jest ciężkie ? Bo wejście na paroksetyne było koszmarne. Anafranil mam wchodzić od małych dawek w zastępstwie paroksetyny. 

Ja po tygodniu na klomipramina clomipramine anafranil teva dostałem przewlekła mania przewlekła mania psychotyczna przewlekłe psychozy maniakalne, psychotyczne osłupienie maniakalne, osłupienie maniakalne, psychotyczne psychozy maniakalne. 7 lat po... Dzisiaj tak około 100 halucynacji i spać dalej nie mogę ... Z kolei bym się przyczepił do amitryptyline, amitryptylinum vp rewelacja i bezpieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 19:23, MuminIDM napisał:

Qrde to ten anafranil to taki syf ?? Bo ja mam na to przejść. Coraz więcej dostaje negatywnych opinii. Amitryptylina mówisz lepsza ? Mi chodzi głównie o lęki 

Na lęki najlepsza sertralina. Amitryptyline, amitryptylina to ciężki psychotropy będący najbezpieczniejszym i najefektywniejszym lekiem, który należy stosować w maksymalnych dawkach w szpitalu. Terapia wstrząsowa. Naprawia mózg. Amitryptylina należy, jest jednym z najsilniejszych psychotropów na świecie, ma znaczenie strategiczne dla ludzkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuiklinau

U mnie jedynymi objawami analnego franka, które były przy wchodzeniu ale też i podczas brania tego leku, to potworna nadpotliwość, która pojawiać się zaczęła w sytuacjach społecznych. Pamiętam jak poszedłem do urzędu, to pot z głowy lał mi się strużkami.

Oprócz tego, lek powodował silne uczucie stresu na widok ludzi(załączało się takie rozstrzęsienie kofeinowe) oraz inne objawy fobii społecznej. 

 

Lek też znieczulał emocjonalnie, powodował anhedonię, ale była innego rodzaju i bardziej znośna niż na ssri.

 

Jeśli siedziałem w domu, to było lux - genialnie działał na nastrój, likwidował objawy ocd i inne nerwicowe, dawał taką pozytywną energię..

 

Nie było żadnych zaparć, suchości w ustach i innych objawów typowo antycholinergicznych.

 

Nie wiem czy te wredne skutki uboczne były typowo anafrankowe czy po prostu nietoleruję leków, które działają na noradrenalinę.

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×