Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Przytyłem przez ostatni rok ale nie winię za to anafranilu tylko śmieciowe żarcie które jem a mam parcie na słodkie.. I nie jest tak że ssri czy snri nic mi nie dały. Miały jakieś tam działanie przeciwlękowe ale antydepresyjnego nie bardzo. Nie kasowały mi ani trochę myśli samobójczych co franek zrobił w 95%. No i czułem na nich raczej serotoninowe zamulenie, także na wenlafaksynie. Po anafranilu nie mam tej zamulki serotoninowej. Czuję się w zasadzie normalnie, mam lepszy nastrój a codzienność przestała być tak przygniatająca. Ale oczywiście idealnie nie jest bo to nie magiczna pigułka, ale jest na tyle dobrze że już nie myślę natrętnie o odebraniu sobie życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 17:52, LewTrocki napisał:
W dniu 14.07.2021 o 17:52, LewTrocki napisał:

Tak, Anafranil to staroć i ma uboki. Ale jak dla mnie to jedyny lek który rzeczywiście i realnie mi pomógł. Wenlafaksyna i ssri to dla mnie cukierki. Przepraszam Was ale w moim przypadku tak właśnie jest. Mój psych mi ostatnio powiedział że skoro ten lek na mnie działa to chyba faktycznie było ze mną niedobrze

Ja już 2 lata go biorę jednocześnie chodząc na psychoterapię dynamiczną, jest mi już znacznie lepiej stąd pomysł poszukania czegoś lżejszego, nie wykluczone że wrócę z podkulonym ogonem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
Szukam porady: przyjmuję Anafranil na nerwicę od tygodnia w małej dawce (10mg, od następnego tygodnia mam przejść na 20mg). Lek mi szkodzi, wzmaga mój niepokój, drżą mi mięśnie, nie mogę spać, budzę się w nocy zlana potem.

Czy jest szansa, że to przejściowe skutki uboczne i w dłuższej perspektywie lek mi pomoże? 

Następną wizytę u psychiatry mam za 2 tygodnie, boję się jak będę się czuła przy zwiększonej dawce.

Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się doświadczeniem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 🙂 Paradoksalnie przy zwiększonej dawce przeszły mi prawie wszystkie skutki uboczne (poza suchością w gardle i oczu). Nie widzę na razie żadnego pozytywnego działania, mój psychiatra zalecił mi posiedzieć jeszcze 2 tygodnie na 20mg i jeśli nie będzie więcej poważnych skutków ubocznych (zwiększonego leku, napadów paniki) to będę powoli wchodzić na większa dawkę... jeszcze więc trochę muszę poczekać na efekty... ech kochane OCD mam cię już serdecznie dość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LewTrocki Anafranil zatrzymuje wodę w organizmie, może wzmagać apetyt, szczególnie na węglowodany. Mówisz, że Anafranil tłumi u ciebie myśli samobójcze? Też bym tak chciał, bo biorę antydepresant i neuroleptyk i ciągle mam myśli samobójcze, choć i tak łagodniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z waszą kondycją? Wróciłem do klomi już po raz wtóry (i jestem na niej już ze trzy, cztery miesiące) i gdybym nie łykał wspomagaczy na serce, nie byłbym w stanie zrobić skłonu czy przysiadu bez niepokojących palpitacji. Przerażające to jest. Choć wbrew temu, co się mówi, nie powoduje u mnie poza tym żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MuminIDM napisał:

Witam. Mam przepisany Anafranil , zamiast paroksetyny. Tylko biorę na serce  beta blocker na dodatkowe skurcze . Zapomniałem powiedzieć o tym lekarce. Bierze ktoś z was to i to. Beta blocker to Biblock 2.5 mg.

Nie ma żadnych interakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać w jednej sprawie. Biore paroksetyne prawie miesiąc. Pierwsze 5 dni 10 mg . później 14 dni 20mg. I od 5 dni 30 mg. Nie ma zadnej poprawy. Wczesniej bralem pregabaline duloksetyne i tez nic. Mam przepisane zamiast paroksetyny anafranil. To pierwszy mój lek z tej grupy. Jak myślicie czy to moze pomoc ? Bo nic na mnie nie dziala. Ba nawet xanax w dawce 1mg nie daje rady. Jestem zalamany.

Edytowane przez MuminIDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie dla znawców tematu. Co lepiej działa na lęki ? SSRI czy tlpd. Bo u mnie SSRI "paroksetyna" nie działa i mam teraz mieć przesiadkę na Anafranil. Lekarka mówi że to ostatnia deska ratunku. Brałem też pregabalina i sulpiryd. I kiszka. Pozdrawiam.

Edytowane przez MuminIDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka ma rację, tlpd są traktowane jak ostatnia deska ratunku kiedy nic innego nie działa. To stare sprawdzone leki. Jednak wchodzenie na nie może być trudne. Dlatego radzę wchodzić na nie duuużo wolniej niż mówi lekarz żeby się za szybko nie zrazić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LewTrocki napisał:

Lekarka ma rację, tlpd są traktowane jak ostatnia deska ratunku kiedy nic innego nie działa. To stare sprawdzone leki. Jednak wchodzenie na nie może być trudne. Dlatego radzę wchodzić na nie duuużo wolniej niż mówi lekarz żeby się za szybko nie zrazić

Witam. Mam zacząć od 10 mg i co 3 dni zwiększać o 10 , aż dojdę do 50. Później mam przejść na 75 o przedłużonym działaniu. Myślę że chyba dobra rozpiska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mój lekarz zapodał od 0 do 150 mg w tydzień co było hardkorem i jest chyba dobre w szpitalu a nie gdy muszę chodzić do pracy. Twoje dawkowanie wydaje się ok i trzymaj się go ale gdybyś nie dawał rady to może rozważ podnoszenie np co 6 dni o 10mg. Tak by się nie zajechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 16:00, LewTrocki napisał:

Tak, Anafranil likwiduje mi myśli samobójcze czego nie zrobiły leki ssri/snri. A co Marku bierzesz?

 

Biorę moklobemid 300mg rano i 150mg popołudniu, no i jeszcze 200mg kwetiapiny na wieczór, ale ciągle jeszcze jest sporo napięcia i myśli samobójczych. Też może być tak dlatego, że moklobemid się nie rozkręcił do końca, bo biorę go dopiero 1,5 miesiąca gdzieś. Oczywiście nie chcę zmieniać moklobemidu ani kwetiapiny, tylko ewentualnie w razie czego coś tam jeszcze dorzucić. Samemu z takimi myślami sobie na dłużej nie poradzę, to jest wiadome. Ale dziś zacząłem terapię w oddziale dziennym psychiatrycznym i mam rozmowy z lekarzem co tydzień. Pani Doktor dobrze wie, jak jest mi ciężko, jak na razie jednak proponuje dorzucić mi coś bardziej typowo uspokajającego niż stabilizującego do mojego zestawu. Kurde, straszne to jest, czuję że i tak na to wszystko już za późno... 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem nowa,to mój pierwszy wpis tutaj. Zmagam sie z OCD myślowym i depresja od kwietnia. 2 miesiącu temu lekarz przepisał mi Anafranil,na początku przez dwa tygodnie 3x10mg,potem przez kolejne dwa tyg. 3x25mh,następnie 1x75mg i dobrać sobie 2x 25 mg jeśli zajdzie potrzeba. Od 2 tygodni 2x75. Czy myślicie że przy tak częstych zmianach dawek lek potrzebuje więcej czasu.? Jest lepiej,ale do świetnego samopoczucia jeszcze chyba daleko 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nikt mi nie powiedział, że Anafranil się ładuje z trudnościami i przez tydzień łykałem 0.75 1-1-0, później 150 1-1-0. Dodatkowo na noc Mianseryna. Dostałem ten zestaw na przewlekły ból kręgosłupa, neurolodzy się poddali i skierowali do psychiatry, o dziwo pomogło.

 

Inna sprawa, że leczę się od dłuższego czasu na CHAD, tzn właściwie leczyłem, teraz tylko łykam topiramat jako stabilizator / środek na odchudzanie ;) Zostało mi jednak sporo wenlafaksyny. 

 

Za jakiś czas widzę się z doktorkiem i z nim zagadam, ale do tego czasu nurtuje mnie, jako eksperymentatora i psychonauty, jedna kwestia. California Rocket Fuel mianowicie. 

 

Mianseryna jako NASSA mogłaby być zamieniona z Mirtazapiną, która to w połączeniu z wenlą tworzy właśnie wspomniane paliwo rakietowe - zastanawiam się nad jego potencjalną synergią z klomipraminą. Naturalnie nie chodzi mi o indukowanie innych stanów świadomości, raczej wyciągnięcie siebie z dziury, w którą się wpadło i w której chce się tylko spać.

 

Także, czy obecnie do Anafranilu 150 1-1-0 i Mianseryny 10mg 0-0-1 mogę dorzucić Wenlafaksynę 150 1-0-0 i jak do czasu spotkania z lekarzem zwiększać ją do poziomu maksymalnego dla CRF 375mg, czy jak? wie ktoś może?

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez cli.sh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×