Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzam ostatnio, że najlepsza dawka na natręctwa to 1,5 tabletki SR, czyli 112,5 mg. Nie widzę różnicy w działaniu na obsesję, a za to nie zrozdraznia tak jak dawki 150 a co dopiero 225 mg, co paradoksalnie jeszcze pomaga w NN, bo nadmiar noradrenaliny nasila objawy natręctw. Czuję się wiele spokojniejszy na tej dawce a natręctwa się nie nasilily, ogólnie jakiś bardziej kumaty jestem na tej dawce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deppresivwcia próbowałeś wcześniej mniejszych dawek klomipraminy, również z innymi lekami? Bo w opisie masz ich kilka, ja również biorę ich sporo, w tym paroksetynę, ale niestety na objawy ZOK one w ogóle nie działają, nie panuję wcale nad swoimi obsesjami, popędami. Ogólnie czuję się całkiem dobrze, ale ZOK są wciąż fatalne. Nigdy nie brałem klomipraminy, zastanawiam się czy w przyszłości nie odstawić któregoś z leków i nie spróbować, na początek małych dawek klomipraminy, typu 2x25 mg czy 1x75 mg SR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hejz31337 napisał:

Siema, zacząłem brać klomi zaczynałem od 25 zwiększając co tydz do 75, teraz biorę 75 mg na noc zwykły anafranil nie SR zastanawiam się czy lekarz mi to dobrze zapisał, stezenie nie będzie się wahać w ciągu dnia?

Faktycznie trochę dziwne. Najlepiej zadaj to pytanie temu lekarzowi bo może miał jakiś powód którego nie znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odpowiednie są dawki początkowe w zakresie od 10 do 25 mg na dobę (dla „drobnych starszych kobiet” około 5 mg), które należy przyjmować jednorazowo na noc (ze względu na długi okres półtrwania i wbrew wielu istniejących zaleceń nie ma sensu przyjmować go trzy razy dziennie). Doświadczenie i dowody wskazują, że rozsądne i warte zachodu jest podawanie mniejszych dawek, 25-75 mg, przez 6-8 tygodni, aby pokazać potencjalne korzyści przed dalszym zwiększaniem" "Stare powiedzenie farmakologów „zacznij od niskiego poziomu, idź powoli” jest szczególnie odpowiednie."

 

co o tym sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem niedawno z dr'em o klomipraminie, wspomniałem mu o wielu potencjalnych skutkach ubocznych. Stwierdził że występują one głównie przy wyższych dawkach, 75 mg i więcej, ale jest dostępny także w dawkach 10 i 25 mg i wtedy nie ma z nim problemu. W ogóle dość pozytywnie był nastawiony do tego leku, a że niedługo mam wizytę to poproszę go o klomipraminę. Mam tylko nadzieję że nie przepisze mi jakiejś śmiesznie niskiej dawki, tylko chociaż te 25 mg parę razy dziennie. Inna sprawa że może obawiać się interakcji z innymi lekami które biorę, choćby wortioksetyną którą pozwolił mi brać na próbę mimo że nie znał tego leku.

Ktoś pisał mi że na klomipraminie odczuwał przyjemny spokój, na coś takiego liczę plus odrobinę noradrenalinowej stymulacji, ciekaw też jestem czy może pomóc na lęk.

 

Przepraszam za posta pod postem, ale minął już jakiś czas kiedy biorę 2x25 mg klomipraminy jestem pod dużym wrażeniem działania tego leku. Po paru dniach dziwnego samopoczucia zacząłem czuć się co raz lepiej, jestem zdrowo, nienachalnie pobudzony, w pracy bardziej otwarty na ludzi i pewny siebie. Objawy fobii społecznej wyraźnie zmniejszyły się, czuję się swobodniej przy klientach, zrobiłem się wręcz rozmowny. Co bardzo ciekawe, mam też jakby większy spokój w głowie, mniej natrętnych myśli, mniej złości. A jakichś nieprzyjemnych efektów ubocznych całkowity brak. 

Jak zwykle kusi mnie żeby jeszcze to podkręcić i zwiększyć dawkę, na co zresztą lekarz mi pozwolił, ale zamiast wjechać od razu na 2x50 mg zamierzam go poprosić tylko o dodatkowe 10 mg, czuję że to zupełnie wystarczy. Kto wie, może to i objaw działania leku na natrętne i obsesyjne myśli że bardziej nad sobą panuję. 

Piszę to również dlatego, żeby ludzie którzy mają średnio dobre doświadczenia z SSRI/SNRI wiedzieli że istnieje alternatywa w postaci bardzo starego, ale sprawdzonego leku jakim jest klomipramina:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 21:46, chojrakowa napisał(a):

Porozmawiać z lekarzem.

Ja bym nie szalała, nauczona doświadczeniem, ze wielkie działo trzeba mieć jak asa w rekawie, bo nie wiadomo co może się stać.

Z innej beczki: czy ktoś przestał po tym żreć jak prosie? Biorę 150 razem z depakine 900 🐽

Na anafranilu ja miałem tak, że nie miałem nasycenia jedzeniem. Nawet jak się obiadem, że brzuch pełny, to i tak mogłem jeść dalej. Trza się pilnować na tym specyfiku z jedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dziki94 napisał(a):

To w końcu jak jest z tą klomi?Można brać w jednej dawce przed snem?Wersja SR to tylko taki chwyt marketingowy czy jak?

 

Według ulotki bierze się 75 mg na noc, ale może na ciebie będzie działać pobudzająco i zdecydujesz się brać rano.

SR wersja to nie chwyt marketingowy tylko tak duża dawka w normalnej wersji mogłaby być zbyt intensywna. Mnie swego czasu 25 mg wystrzeliło, także wiesz, lepiej trzymać się przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zburzony napisał(a):

 

Według ulotki bierze się 75 mg na noc, ale może na ciebie będzie działać pobudzająco i zdecydujesz się brać rano.

SR wersja to nie chwyt marketingowy tylko tak duża dawka w normalnej wersji mogłaby być zbyt intensywna. Mnie swego czasu 25 mg wystrzeliło, także wiesz, lepiej trzymać się przepisów.

Biorę 150 wieczorem, nie polecam rozkładać ani brać rano, bo człowiek taki rozdrażniony chodzi, noradrenalinowy wkruw.

Wyciągnął mnie razem z depakiną z dużej depresji, i miałam szybką zmianę leków w brintellixu i wellbutrinu z dnia na dzień, 3 dni 75, potem 150 już ale miesiąc żyłam jak w matrixie przysięgam.

 

Dziekuję za odpowiedz na moje pytanie, prawda w oczy kole 🤷🏼‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2016 roku brałem nieprzerwanie leki, dosłownie wszystkie, w różnych dawkach, także maksymalnych i więcej. Tak naprawdę z ciężkich obsesji myślowych wyleczyła mnie klomipramina, mogłem spokojnie zakończyć leczenie parę lat temu. Ale oczywiście się "cpalo" różne wenlafaksyny itp. uj wie po co. Miesiąc temu definitywnie odstawiłem jakiekolwiek SRI. Jestem obecnie na samej pregabalinie w daece 600 mg. Praktycznie żadnych ubokow po odstawieniu antydepresantów. Po miesiącu detoksu na własną reke czuje się duzo stabilniejszy, normalniejszy, potrafię się w końcu zrelaksować i koncentrować na czyms, a nie ciągle nakręcony z jednoczesnym zamuleniem. Bałem się jak cholera że będzie tragedia, jak przed leczeniem, a ja nie dość że czuje się dobrze fizycznie i psychicznie, to w dodatku mam spokój z ZOK. Dodam też że przez te 7 lat na lekach nie mogłem utrzymać żadnej pracy, rezygnowałem, zero odpowiedzialności, olewanie wszystkiego, jak to po serotoninowcach, czyli że jakoś to będzie. Teraz nawet mi po głowie nie chodzi, żeby wziąć sobie wolne na żądanie, chodzę chętnie do roboty. Podsumowując, klomipramina po totalnym praniu mózgu w ciągu 3 miesięcy znacznie mi pomogła. Reszta leków, czasami wręcz nasilała OCD, jak wenlafaksyna, czy sertralina, wieczne napięcie i nakręcenie. Natomiast pregabalina naprawdę świetnie sprawdza się w monoterapii jako lek przeciwlękowy, przeciwobsesyjny, no i człowiek jest wręcz obrzydliwie stabilny emocjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś może na forum osoba, ktora dłuższy czas( kilka lat ) brała anafranil na nerwice natrectw myślowych w dawce 75 sr i nastąpił nawrót choroby i po zwiększeniu dawki dwukrotnie lub do 187,5 poczuła się lepiej czuła natręctwa zniknęły ??( Biorę w wyższej dawce tzn 150 mg od 17 dni.  Natręctwa mam bardzo silne . Poprzednio 7 lat temu musiałam czekać kilka miesięcy na poprawę??;czy teraz anafranil ma jesZcze szansę zadziałać u mnie??? Dodtakowo biorę lamotrygine też zqieksOna dawka że 100 do 125 mg i pregabaline 75 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś może na forum osoba, ktora dłuższy czas( kilka lat ) brała anafranil na nerwice natrectw myślowych w dawce 75 sr i nastąpił nawrót choroby i po zwiększeniu dawki dwukrotnie lub do 187,5 poczuła się lepiej czuła natręctwa zniknęły ??( Biorę w wyższej dawce tzn 150 mg od 17 dni.  Natręctwa mam bardzo silne . Poprzednio 7 lat temu musiałam czekać kilka miesięcy na poprawę??;czy teraz anafranil ma jesZcze szansę zadziałać u mnie??? Dodtakowo biorę lamotrygine też zqieksOna dawka że 100 do 125 mg i pregabaline 75 mg. 

Naprawdę nikt z Was nie bierze anaftanilu w dawce 187,5 mg lub 225mg na natrętne myśli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o natręctwa to zdecydowanie anafranil. ale każdy reaguje na leki inaczej. Z własnego doświadczenia a mówię właśnie o natrętnych myślach to anafranil . Zażywam dwa razy .raz 4 lata sam , a drugi raz 7 lat z lamotryginą o czułam się zupełnie zdrowa.niestety nastąpił nawrót i zwiększam dawki jestem już na 187,5 od jakichś 11 dni a od 20 dni na 150 mg ..czekam ... Nie jest dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 18:06, ateneczkap777 napisał(a):

Ponawiam pytanie.. czy jest ktoś kto bierze 225 mg anafranilu??

Takie dawki to już raczej jedynie na oddziałach zamkniętych, 225mg Anafranilu to jest już dawaka która konia by przewróciła np. działaniem antycholinergicznym. Wiem że w szpitalach podaje sie dożylnie, oczywiście mniejsze niż doustnie dawki, ale po tego rodzaju podaniu to pewnie dawka efektywna to jest grubo ponad 225mg droga oralną.

 

Nie próbowałaś rotować TLPD / SSRI po tak długim czasie na klomipraminie ? Po przesiadce na jakiś czas na SSRI można wrócić do klomi, na którą ogranizm może odtworzyc wrażliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje się już lepiej. Mam przeplatane dni . Nie zgodzę się że to jest dawka  tylko w szpitalach , w szpitalach podaje 250, 300 nawet. To jeszcze nie jest dawka najwyższa. I nie powala mnie hehe tylko mam problem z rękoma ,że trzęsą mi się bardzo m

5 godzin temu, ExxonValdez napisał(a):

Takie dawki to już raczej jedynie na oddziałach zamkniętych, 225mg Anafranilu to jest już dawaka która konia by przewróciła np. działaniem antycholinergicznym. Wiem że w szpitalach podaje sie dożylnie, oczywiście mniejsze niż doustnie dawki, ale po tego rodzaju podaniu to pewnie dawka efektywna to jest grubo ponad 225mg droga oralną.

 

Nie próbowałaś rotować TLPD / SSRI po tak długim czasie na klomipraminie ? Po przesiadce na jakiś czas na SSRI można wrócić do klomi, na którą ogranizm może odtworzyc wrażliwość.

Napisałam poniżej . A o co chodzi w działaniu antycholinergicznym ??

Nie sądzę bym na tej dawce została .napewno na jakiś czas tak ale potem pewnie będzie to 150 mg . Tak jak dawniej najpierw brałam 150 a prZez kolejne lata 75.

5 godzin temu, ExxonValdez napisał(a):

Takie dawki to już raczej jedynie na oddziałach zamkniętych, 225mg Anafranilu to jest już dawaka która konia by przewróciła np. działaniem antycholinergicznym. Wiem że w szpitalach podaje sie dożylnie, oczywiście mniejsze niż doustnie dawki, ale po tego rodzaju podaniu to pewnie dawka efektywna to jest grubo ponad 225mg droga oralną.

 

Nie próbowałaś rotować TLPD / SSRI po tak długim czasie na klomipraminie ? Po przesiadce na jakiś czas na SSRI można wrócić do klomi, na którą ogranizm może odtworzyc wrażliwość.

Oprócz tego biorę lamotrygine w dawce 150 mg. Z ssri pomagała tylko paroksetyna ale tylko 2,5 roku i miałam też na niej nawrót już dawno temu .inne leki na natrectwa nie pomagały mi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×