Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

A jak ja wam cos powiem to chyba spadniecie z krzesel. Dzis konsultowalem sie z dobrym psychiatra i jak uslyszal ze 300 Wenli plus 100Miansy mnie nie ruszylo.A teraz 3 tygodnie na 60 paro i nic zaproponowal mi takie cos, Paro 60mg , Anafranil 75, Chlorprotiksen 50mg, Doksepin 25mg ? Czy to aby mozna przezyc ? Az sie boje co to by bylo😅😅😅

 

No paroksetyna i Anafranil to dwie jedne bomby serotoninowe. Podobno nie wolno łączyć ŻADNYCH leków serotoninowych z klomipraminą. Chlorprotiksen to nie wiem jak będzie działał, a doksepina to z tego co wiem bardzo sen poprawia i uspakaja. Im więcej leków tym większe ryzyko działań niepożądanych w tym niepokój, zaburzenia snu itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 18:30, MarekWawka01 napisał:

 

No paroksetyna i Anafranil to dwie jedne bomby serotoninowe. Podobno nie wolno łączyć ŻADNYCH leków serotoninowych z klomipraminą. Chlorprotiksen to nie wiem jak będzie działał, a doksepina to z tego co wiem bardzo sen poprawia i uspakaja. Im więcej leków tym większe ryzyko działań niepożądanych w tym niepokój, zaburzenia snu itd...

Według źródeł typu Wikipedia nie można łączyć... Ale w praktyce klomipramina+ssri to leczenie 3 rzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, donjuan123 napisał:

Według źródeł typu Wikipedia nie można łączyć... Ale w praktyce klomipramina+ssri to leczenie 3 rzutu

 

No i zeby tak sie nie skonczylo ze bede przyjmowal jakis mega zestaw lekow. Boje sie ze mnie to rozwali calkiem.Ale jesli Anafranil jest dobry na leki to byc moze bedzie trzeba dolozyc 75-150mg i niech sie dzieje co chce. W grudniu planuje tez zrobic elektrowstrzasy iTBS ,nie sa tanie bo 8000zl ale jak ma pomoc to warto sprobowac😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro 60mg + 75 Franka? A czemu nie chcesz 150mg samego anafranilu?  Jeśli lekarz ci to zalecił to pewnie wie co robi ale jak dla mnie to zwarzywiejesz po tym. No ale ja mało wiem. Napisz jak Ci idzie a ja tymczasem będę dalej pogrążony w zachwycie do mej miłości Franciszka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LewTrocki napisał:

Paro 60mg + 75 Franka? A czemu nie chcesz 150mg samego anafranilu?  Jeśli lekarz ci to zalecił to pewnie wie co robi ale jak dla mnie to zwarzywiejesz po tym. No ale ja mało wiem. Napisz jak Ci idzie a ja tymczasem będę dalej pogrążony w zachwycie do mej miłości Franciszka 🙂

 

To jest nic wogole zalecil mi tak : 60 Paro, Anafranil 150mg, Doxepin chyba 50mg, plus Chlorprotixen i Ketrel. Mysle ze to masochista z deczka. Podejzewam ze moze skoncze na Paro, Seroquel plus Chlorprotixen albo Doxepin. Chlor podniesie mi prolaktyne na bank. A Franek z Paro to by mnie roznioslo. Poki co zaczynam 4 tydzien na paro wiec moze za 2 tygodnie odpali to co aktualnir biore i bedzie cacy. Poki co od rana niepokoj z lękiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, PiotrekLondon napisał:

Poki co od rana niepokoj z lękiem

Ja miałem tak jak brałem Fevarin z Ketrelem i nie do opanowania to było, po czym lekarka odrzuciła mi Fevarin. Podobno dla SSRI-ów to typowe, szczególnie na początku brania jest duży niepokój, to mi lekarka mówiła jak zaczynałem brać Fevarin, że właśnie ostrzega przed uczuciem niepokoju na początku leczenia SSRI-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Ja miałem tak jak brałem Fevarin z Ketrelem i nie do opanowania to było, po czym lekarka odrzuciła mi Fevarin. Podobno dla SSRI-ów to typowe, szczególnie na początku brania jest duży niepokój, to mi lekarka mówiła jak zaczynałem brać Fevarin, że właśnie ostrzega przed uczuciem niepokoju na początku leczenia SSRI-em.

 

Marek ja nie wiem od czego to sie bierze z rana... Jade do Paro 60mg, Ketrel SR 300mg i od dzis wlaczam Chlor 45mg. Mam nadzieje ze sie poprawi szybko 🙂 Dwa tygodnie do swiat😎😎😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że brałem Anafranil w bardzo wysokiej dawce - 225mg i niestety musiałem odstawić przynajmniej na razie z powodu działania cholinolitycznego - zaparcia, problemy z oddawaniem moczu i problemy z pamięcią, ciągłe "zagubienie" w głowie, jakaś taka ciężkość fizyczna no i drżenia ciała, ściskanie itd... 

 

Teraz go odstawiam i zmieniam na duloksetynę. Jeśli duloksetyna będzie do dupy to zmienię ją jeszcze ewentualnie na mirtazapinę albo wrócę do Anafranilu chyba (propozycja mojej lekarki) - w ogóle teraz jeszcze muszę badania krwi zrobić, bo przez Anafranil też przytyłem bardzo szybko 5kg. Bo na Anafranilu też trzeba kontrolować EKG i krew co jakiś czas...

 

Anafranil to bardzo mocny lek, jednak nie dla każdego, do monoterapii to bardzo dobry lek, ale do politerapii niekoniecznie - brałem go z Ketrelem 200mg i czułem mocno skutki uboczne. Jedyne co jest fajne w Anafranilu to MEEEEEEEGA zajebisty sen!!! Nieraz miałem na nim naprawdę mega przyjemne sny, wstawałem pełen sił i energii, jednak to uczucie popołudniu już mi mijało szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z sexem, libido? Ja brałem różne ssri i franka i zawsze kończyło się niczym. Jedyne efekty to stan jakbym rękę we wrzątku trzymał i próbował wytrwać jak najdłużej , identyczne napięcie psychiczne i zero poprawy. Co do chlorpratiksenu i anafranilu to dostałem kiedyś do doksepiny i skończyło się slalomem do przychodni i karetką z przychodni do szpitala. Tam padło mądre zdanie,, co za dureń to przypisał " od tego można dostać zespołu cholinergicznego. A jeśli chodzi o np natręctwa to łączy się klomi z neuroleptykami, pindololem, buspironem, według literatury przyczyną może być nadwrażliwość rec 5ht2c i 5ht1d. Często występują w chorobach autoimmunologicznych zwojów podstawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chorujacy napisał:

A jak z sexem, libido?

No niestety jest duża oziębłość seksualna przy Anafranilu. Brałem też wenlafaksynę przy niej w ogóle nie było libido. Jedyny lek jaki nie zaburzał mi libido to był Fevarin. Teraz będę testować Dulsevię - zobaczymy co będzie...

 

12 minut temu, Chorujacy napisał:

klomi z neuroleptykami

Ja właśnie brałem klomi z ketrelem i nie polecam... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem retorycznie. Każdy serotoninowy lek wpływa katastrofalnie na libido. Tak myślę że zdrowy człowiek nie ma problemu z libido a zdrowy który zażywał będzie libido straci. Nie jest normalny poziom serotoniny po lekach. Jest dużo wyższy. W ogóle psychiatria postępuje niekonsekwentnie, depresję leczą np ssri ale manii nikt nie leczy obniżając serotoninę. Na manię mają leki antydopaminowe. Więc depresję też powinni leczyć lekami jak na Parkinsona. Tylko że uzależnienie pewne. I stąd leczenie jest tak nieskuteczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chorujacy napisał:

I stąd leczenie jest tak nieskuteczne. 

 

Wciąż są testowane nowe połączenia np. sertralina + arypiprazol, kwetiapina + SSRI (oprócz fluwoksaminy)/SNRI/amitryptylina, olanzapina + fluoksetyna. Jeśli chodzi o jedno- albo dwubiegunówkę... 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Chorujacy napisał:

Są testowane ale skoro manię leczą blokując dopaminę to depresję powinni leczyć czymś co dopaminę podniesie. Albo leczyć manię obniżając serotoninę skoro depresję leczą (z nikłym skutkiem) ssri. 

 

No ponoć są takie lekkie inhibitory albo agonisty DA - sertralina + arypiprazol, duloksetyna, (wenlafaksyna w bardzo dużych dawkach), bupropion, mirtazapina, mianseryna, olanzapina + fluoksetyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Mania  to dopamina stąd też leczą ja neuroleptykami. Jeszcze ciekawsze jest to że są ludzie z szybką zmianą faz, zmiany następują co 2 dni. Czyli jest możliwe zmiana szybko. A na lekach piszą że trzeba miesiąc czekać na poprawę. Neuroprzekazniki to nie wszystko na co można zadziałać by zmienić stan chorego. 

Edytowane przez Chorujacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy po części się zgadzam. Bo choroba dwubiegunowa faktycznie jest ciężka w leczeniu. Moja psychiatra mówi, że przy dwubiegunówce trzeba stosować mixy neuroleptyków typu ketrel + arypiprazol i dodawać jeszcze do tego małe dawki SSRI/SNRI. To już są poważniejsze mixy lekowe... Też im szybciej się zmieniają fazy w ChAD tym gorsze rokowania, w ogóle też im częściej są nawroty depresji ChAJ to też tym gorsze rokowania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie przy dwubiegunówce nie powinno się w żadnym wypadku wg mnie stosować TLPD jest większe ryzyko zmiany faz i w ogóle bardzo silne są TLPD. One tylko na monoterapię. Wiem po sobie, choruję na ChAJ i muszę brać neuroleptyki, bo same antydepresanty w ogóle mi nie wystarczają, w ogóle Anafranil nasilał mi bardzo niepokój, więc nie polecam chorującym na ChAJ Anafranilu... odradzam!!! 

 

Chociaż widziałem badania sugerujące skuteczność mixu amitryptylina + kwetiapina w leczeniu ChAJ poprawcie mnie jeśli się mylę... ale wg mnie taki mix to totalny rozpierdol cholinergiczny... 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lek serotoninowy podnosząc poziom serotoniny która stymulując receptory może dawać napięcie i niepokój a szczególnie na początku albo tak jak u mnie wtedy gdy powinien zacząć działać czyli po 3 tygodniach. Dziwne jest też to że najlepszy lek dla mnie to np bromokryptyna. Szybko przywraca normalny stan. Czemu? Bo naśladuje dopaminę zablokowaną przez leki serotoninowe. W ogóle w psychiatrii leczenie depresji i lęku to dolewanie benzyny do ognia. By było lepiej to wcześniej jest gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja osobiście mam wrażenie że w moim przypadku to o dopaminę chodzi a nie serotoninę. To dlatego tak do bani czułem się na ssri. Nadmiar serotoniny obniża dopaminę, stąd leń, brak energii i myśli samobójcze na tych lekach (heh). A lekarze pchali to we mnie...

Anafranil to troszkę inna bajka bo porusza on dużo więcej receptorów, w tym dopaminowe (takie mam wrażenie). Jakby odblokowuje je (to moje subiektywne odczucie).. Dziwne bo ja mam ochotę na seks, wacek bryka, za to problemem jest dojście do orgazmu. Na dawce powyżej 75mg to u mnie niemożliwe. Dlatego biorę 75 okresami zwiększając do 112,5. Nie wiem jak to jest w chad bo ja mam raczej jednobiegunową endogenną. Ale to też tylko moja hipoteza. Nie niski poziom serotoniny tylko stan zapalny min w hipokampie wywołany przewlekłym stresem i nałogami. Stąd zauważalna poprawa funkcji poznawczych po zastosowaniu Anafranilu. Już po pierwszych dawkach zacząłem lepiej odczuwać smaki i zapachy.. Lepiej myślę., Tak pownien działać antydepresant. Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, niewiemconiewiemjak napisał:

Wczoraj pierwszy raz wziąlem anafranil. W nocy sie obudziłem sie z atakiem paniki. Tabletka mogła to spowodować? 

 

Ale teraz odstawiasz poprzedni lek, żeby brać Anafranil? Bo to mogą być objawy odstawienne poprzedniego leku... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×