Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ile chcielibyście zarabiać ?


Zenonek

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo 50.000-300.000 miesięcznie, choć i tak bym wydawał góra 3 tysiące (a nawet pewnie mniej).

 

 

Dlaczego? Bo ja idealistą jestem i chciałbym inwestować w fajne rzeczy i fajnych ludzi z pasją, bez względu na to czy bym na tym zarabiał. Sama kwestia zarobków by wiele nie zmieniła w moim podejściu, zdecydowanie bardziej preferuję minimalizm niż konsumpcyjny tryb życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem - żarcie jest tańsze, agd/rtv również - nie ma co przeliczać na złotówki, bo tam po prostu inaczej się żyje.

jakbym sobie miała kupić batonika za 2 f - to myślałabym że to 12 zł - tak się nie da.

Przeliczaj sobie to jako pracę, wyjdzie Ci, że batonik kosztuje 2zł :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcecie zarabiać - chyba jasne że jak najwięcej przy minimalnym nakładzie sił.

Batonik w Wielkiej Brytanii nie kosztuje 2 f a pół ogólnie żywność wysoko przetworzona jest tam tańsza niż w Polsce nie mówiąc już o ubraniach które są dużo tańsze bo i tak w Chinach wszystko robią a przy dużej sprzedaży mogą sobie mniejsze marże naliczać. Ogólnie to w Polsce mamy ceny jak na zachodzie tylko zarobki 4 razy mniejsze i nie ma co porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby w całej unii europejskiej wprowadzić jednolitą sumę minimalnej pensji na poziomie chociażby 1000 Euro miesięcznie. Skoro Unia jest za ujednoliceniem podatków, akcyz, przepisów itd czemu tego nie miałaby zrobić zapobiegłoby to biedzie i migracji. Ceny w całej unii europejskiej są zbliżone natomiast średnie zarobki są niebywale zróżnicowane unia więc jako twór socjalistyczny powinna coś z tym zrobić zgodziłbym się wtedy nawet na całkowitą utratę niepodległości przez Polskę byleby tylko zarobki były na odp. poziomie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby w całej unii europejskiej wprowadzić jednolitą sumę minimalnej pensji na poziomie chociażby 1000 Euro miesięcznie.

Skoro Unia jest za ujednoliceniem podatków, akcyz, przepisów itd

 

PRECZ Z SOCJALIZMEM, KOMUNIZMEM I NACJONALIZMEM!!!

 

czemu tego nie miałaby zrobić zapobiegłoby to biedzie i migracji.

Zacznijmy od początku - zamknięcie granic przed napływem emigrantów głównie z Afryki i Azji.

 

e unia więc jako twór socjalistyczny powinna coś z tym zrobić

Najlepiej rozwiązać się w formie socjalistycznej i zawiązać jako twór wolnościowy.

 

zgodziłbym się wtedy nawet na całkowitą utratę niepodległości przez Polskę byleby tylko zarobki były na odp. poziomie. :D

Nawert wystarczyłaby konfederacja, kluczowym aspektem zawsze są sprawy lokalne, natomiast każdy wyżej poziom to tylko i wyłącznie pasożyty, mafia i złodzieje (dlatego jestem przeciwnikiem zarówno Polski w formie takiej jak jest, jak tym bardziej socjalistycznej Unii Europejskiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L:) wiem że to nierealne to co napisałem przynajmniej jeśli chodzi o zarobki. A unia europejska to wielka złodziejska biurokratyczna maszyna której głównym zadaniem jest zapewnienie bytu na wysokim poziomie członkom jej administracji.A co do zamknięcia granic przed Azjatami i Afrykanami to się zgadzam tym bardziej że większość z nich żyje z socjalu a nie pracuje i są dodatkowym obciążeniem.

własnie dowiedziałam się ,że od stycznia moge zarabiać ok.5 tyś.... brzmi lepiej niż tysiąc zł.

Na zachodzie Europy to nie są w stanie uwierzyć że można żyć za takie grosze jak w Polsce przy zbliżonych cenach oni tam uważają 1000 euro czy funtów za pensję za którą nie da się normalnie żyć i tylko obcokrajowcy za takie pieniądze pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcecie zarabiać - chyba jasne że jak najwięcej przy minimalnym nakładzie sił.

Batonik w Wielkiej Brytanii nie kosztuje 2 f a pół ogólnie żywność wysoko przetworzona jest tam tańsza niż w Polsce nie mówiąc już o ubraniach które są dużo tańsze bo i tak w Chinach wszystko robią a przy dużej sprzedaży mogą sobie mniejsze marże naliczać. Ogólnie to w Polsce mamy ceny jak na zachodzie tylko zarobki 4 razy mniejsze i nie ma co porównywać.

 

No zebyś wiedzial, ze tak jest...i masz kolejny powód zeby sie mniej dołować :P.

 

-- 30 gru 2011, 19:12 --

 

carlosbueno,

 

Na zachodzie 5 tys zl to cienka pensja...ale u NAS to bardzo dobre wynagrodzenie, ktore ma zdecydowana mniejszosc populacji (około 1,5-2 %).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×