Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy nerwicy, wszystko o objawach!!!


Gość PACO

Rekomendowane odpowiedzi

dziki za miłe słowa :D:D . nawet nie wiesz jaki mam z tym problem. ona pisze maczkiem na kartce A4 a ja musze to przepisywac na kompa....nie mogę sie rozczytac i robię błędy w imionach a ona się złości...:D :D ale co tam....kto top może wiedziec co z niej wyrośnie :D

mam nadzieję tylko ze niebędzie miała nerwicy i mnie w nią nie zakopie do końca :D :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku, widzę tu dużo moich objawów( 90%).juz sama nie wiem czy mam się z tym pogodzić?

Ostatnio chodzę przywalona, najpierw był ból w kręgosłupie, teraz przeszedł na klatkę piersiową, No i te kłucia... nie do wytrzymania.

Lekarz mówi, że to przesilenie wiosenne... no tak ale ile można je znosić...czy tak co roku i do końca życia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My sami?????? Bzdura!!!!!!! W wieku 10 lat lekarz psychiatra stwierdził u mnie nerwicę dziecięcą (cokolwiek to znaczy). Rodzice stwierdzili, że to samo przejdzie! Całe życie uważałam, że jestem nieprzystosowana, do niczego, nie zasługuję na miłośc, przyjażń i bałam się żeby ktoś nie nazwał mnie wariatką. Bałam się przed sobą samą przyznac, że to "tylko" nerwica. Dziś mam 37 lat i ataki hiperwentylacji, kluski w gardle, bezsennośc, potworne lęki...itd są moim chlebem powszednim. I wiem, że bez pomocy bliskich, ich zrozumienia i cierpliwosci nie wyjde tego.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie objawy wydaje mi sie ze trace nad soba kontrole,ze zaraz zrobie cos glupiego albo zlego....ze zaczne lunatykowac i zrobie kzywde bliskiej mi osobie (mam tez napady w ktorych w mojej lepetynce siedzi slowo "zabic" panicznie sie boje takich chwil)

 

drapie sie po calym ciele...jednoczesnie lapiac konkretna zawieche czasami po parunastu minutach dochodzi do mnie co robie..

to jak amok chce przestac ale nie moge i nadodatek tam gdzie sie podrapie robia sie czerwone plamki..

 

jak sie bardzo wstydze i ktos cos do mnie mowi mam uczucie odplywaniai wylaczenia MATRIX zadko ale naprawde nieznosne

 

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 12:19 am ]

a i jeszcze krzywie twarz,robie glupie miny jak ktos kogo nie znam spojrzy na mnie to jest tragedia czuje jak moja mina powoli sie zmienia w taka "PRZERAZONA"

 

czasami nie moge jesc w towarzystwie grozi to zadlawieniem....czesto zdaza mi sie wlac napoj w ploco jak jestem zestresowany i mam tak ze popijam cos co jem i chce odstawic szklanke i w momencie kiedy ja postawie znowu podnosze do gory i pije jak zacieta plyta

 

panicznie boje sie patrzec w oczy jak z kims rozmawiam,i mam gesty dotykam sie twarzy albo naciskam na brzuch czasami nawet sie szczypie albo uciskam jakies miejsce...

 

a i mam odruch polykania sliny kiedy mam w paszczy sucho...a innym razem mam konkretny slinotok i wtedy jak na zlosc nie moge przelknac sliny

 

reszta to standard gdy mam atak leku pojawia sie nawet parenascie objawow :lol: czasami odkrywam jakies nowe tricki 8)

 

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 12:21 am ]

bez kitu mam silne ataki jak w mojej lepetynce krazy brudna mysl...chociaz dobrze wiem ze nawet po pijaku bym tego nie zrobil

heh strach przed samym soba :lol:

 

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 12:24 am ]

ZAPOMNIAL BYM O NAJGORSZYCH TO PEWNIE DLATEGO ZE WOLE O NICH NIE MYSLEC MAM WRAZENIE PEKANIA OCZU!!!!!!!

I JESZCZE GORSZE CZUJE JAKBY COS WE MNIE PEKLO przeszywajace cale moje cialo wstretne uczucie razem z glowa i paznokciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem nowa na forum i tez mam nerwice glownie boje sie smierci i raka a jesli chodzi o te objawy to mam chyba z 7 i tak jak prawie kazdy na forum chcialam prosic o wsparcie i rozmowe bo nie spotkalam takich ludzi ktorzy by mnie rozumieli raczej moje leki budza smiech a ja niedaja rady sama .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Najbardziej nienawidzę: potwornego duszenia w gardle, uczucia gorąca, gdy mi serce ''wali'' jak dzwon, a puls sięga do 100, napięcie całego ciała !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Że też nas takie ''gówno'' dopadło!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Po prostu NIENAWIDZĘ tych napadów!!!!!!! Wstydzę się ich, a przecież nie będę się każdemu tłumaczyć, co mi się w danym momencie dzieje. Czuję się wtedy, jak kosmita! No i ten lęk, żeby tylko np. nie zemdleć w autobusie .................... :cry:

Okropność ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie cały czas występują zawroty głowy tzn jest to tak wredne uczucie że trudno je opisać mniej więcej wygląda to tak jakbym dmuchał materac a potem następuje uczucie jakby człowiek miał stracić przytomność jakby mojemu móżdzkowi brakowało tlenu i tak na okrągło.

A jak się denerwuje to jest jeszcze gorzej i ciąglę te natrętne złe myśli które powodują że mam problemy z zasypianiem a tak naprawdę to się zastanawiam czasami czy w ogóle sypiam i przez to jestem cały czas cholernie zmęczony po prostu muszę się czasami zmuszać żeby wstac z łóżka. Praktycznie każdy dzień jest to dla mnie wysiłek i mam myśli jakbym po prostu go odbębniał bez żadnej radości.

Jest to uczucie którego nie mogę się pozbyć a chciałbym w końcu zacząć się cieszyć życiem jak każdy człowiek bo mamy wszyscy do tego pełne prawo.

Mam 35 lat i dopadło mnie 3 lata temu.

Pozdrawiam wszystkich walczących jeśli macie takie objawy napiszcie jak to cholerstwo pokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

przede wszystkim cierpie na fobie społeczną. dla mnie objawem bardzo męczącym (oczywiscie poza przyspieszonym pulsem) jest ogromna nadpotliwośc dłoni i pach. Jak tylko wyjdę z domu to po niedługim czasie ogromne plamy. Najgorzej jest wtedy gdy mam sie przywitać, mam potwornie mokre dłonie. Sam fakt ze zaraz mam podać komuś dłoń wywołuje lęk, lęk przed tym ze podam komuś mokrą łapę - i wtedy pocą sie jeszcze bardziej, jest mi wtedy tak głupio. generalnie dłonie to nawet pocą mi sie wtedy ( ale mał0) nawet jak siedze w domu, czyli w sytuacjach pozornie niestresujących, nielękowych. poza tym dopada mnie czasem lekkie łzawienie ooczu , tiki powiek.

Czy ktoś z Was ma również takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ciebie Malgorzato. U mnie na samym poczatku tez nie bylo fajnie,nikt mnie nie rozumial.mialam przerozne objawy i wszystkiego nie da sie opisac.wyobraz sobie mlodziutka wowczas 22letnia dziewczyne,ktorej trzesa sie rece a ludzie w pracy zwracaja uwage dlaczego tak sie dzieje,czemu trzesa ci sie rece.a najgorsze bylo to ze zaczela mi sie trzasc glowa.kiedy pierwszy raz sie to u mnie pojawilo jak sama tego nie zauwazalam.kiedys bylam odwiedzic mame i ona to zauwazyla poraz pierwszy,wyszla do lazienki jak mi pozniej powiedziala,poplakala sie.To byly objawy widoczne ale to co sie dzialo ze mna w srodku bylo jeszcze bardziej okropne.mialam i nadal mam leki ze zaraz cos mi sie stanie ze moge sie nawet nie obudzic jutro.ale staram sobie mowic za kazdym razem ze nic mi nie jest ze nic mi sie nie stanie ze to tylko objawy choroby i zaraz mina.lecze sie juz dosyc dlugo.ciezko jest mi z tego wyjsc.ale mam nadzieje ze i ty sobie poradzisz.Lekarz,psychoterapeuta samo zaparcie i bedzie ok.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

Niewiem od czego zaczac umnie zaczelo sie 2 lata temu straszne zawroty glowy oslabienie leki i tak jest do tej pory tylko wiecej mi dolega mam codzienie zawroty glowy codzienie robi mi sie slabo problemy z odychaniem mam leki nogi mam dziwne cieszkie jak chodze to jak by mnie wbijalo w aswalt a w domu w pdloge jak siedze to tesz tak jest jak by mnie wbijalo w fotel i jak bym leciala i nagle sie zaczymala to jest straszne bo mam tak codzienie, codzienie jestem spieta i caly czas mysle co mi jest mam tez szum w uszach ja codzienie zle sie czuje wstaje rano i jusz jest zle ciekawe czy to sie skonczy boze tak bym chciala zebym wstala rano zdrowa tak jak 2 lata temu. PROSZE ODPISZCIE CZY KTOS Z WAS MA TO CO JA

POZDRAWIAM PA :(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamma Mia.Ile tych objawow.

Nie wymysle tu nic nowego:)Moze poza tym,ze jestem nowy na forum:)

U mnie wystepowalo lub wystepuje okolo 60 % powyzszych objawow.

Jedne mijaja drugie sie pojawiaja,albo jedne mijaja to stare sie znowu odzywaja.Albo jedno i drugie na raz:)Ogolny horror,ale coz robic.

Trzeba zyc,choc czesto sie nie da:)Ok koncze juz bo mi spocone rece "zalaly" klawiature:).

 

pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja myślę że podłożem nerwicy sa zaburzenia emocjonalne w dzieciństwie .Brak akceptacji wygórowane ambicje rodziców za mało poświeconego czasu dziecku narzucenia swoich pogladow poczucie osamotnienia w rodzinie to sa skutki w pozniejszym dorosłym zyciu. Ludzie wrazliwi nie zawsze moga sobie poradzic bo dla nich liczy sie zawsze opinia innych i ciagłe dazenie do perfekcji,ja teraz wiem ze ideałow nie ma kazdy człowiek ma prawo do słabosci i do tego zeby brac zycie a nie stale tylko dawac siebie .Chociaz kazdy rodzi sie z rownymi szansami lecz pozniej zalezy od szczescia czy trafiło sie w normalna rodzine ... czy chora ,a na skutek nie czeka sie długo .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą Ewa mi też rodzinka zafundowała nerwicę.i choć teraz mam świetną rodzinę własną to choruje za przeszłość.a najgorsze jest to że oni wcale nie starają sie zrozumieć i nie widzą swojej winy.przecież głodna nie chopdziłam więc wszystko było ok-słowa mojego ojca.i tylko potrafią zdołować i jeszcze bardziej pogrążyć.nienawidzę mojego ojca.za mnie i moich braci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny dzisiaj jade do POLSKI ciekawe czy bedzie poprawa czy obiawy znikna ciekawe jak bedzie z jazda jade tylko na tydzien fajnie bede w mojim kraju bardzo tesknie za POLSKA jak przyjade to sie odezwe i napisze jak bylo.

BARDZO MOCNO WAS POZDRAWIAM PA :(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asiu wiesz ja wybaczyłam moim najblizszym ,bo uwazam ze jest dla mnie bezsens aby cały czas pamietac o krzywdzie jaka mi stworzyli. Teraz rowniez mam szczesliwa rodzine męża i syna i staram sie robic wszystko czego mi było brak ... i to mi pomaga.Oni rowniez daja mi odczuc ze pomimo tego ze moze nie jestem takim ideałem to jednak jestem im potrzebna i kochaja mnie taka jaka jestem . Sprobuj pozbyc sie nienawisci bo ona tylko zatruwa Ciebie a to co ojciec Ci mowi nie bierz tego do siebie, uwierz w Siebie BO NA PEWNO JESTES WSPANIAŁA OSOBA :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×