Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamietam jakie byly okolicznosci jak bralem bupro, ale robil mnie strasznie, przez caly dzien chodzilem nakrecony az w koncu zbastowalem za duzo chudlem i pojawily stany lekowe. (300mg)

 

Metylo bralem w dodatku wchlanialem cpunsko pod jezykiem zawsze;p mialem 20mg'owe piguly ale nie pamietam zeby mnie jakos strasznie robil.. Tzn krotko tez dzialal niby zajebiscie (ale bez przesady) tyle ze krotko po jakies godzinie najwieksza bania przewaznie schodzila...

 

A co mysliscie o adrealu : --D kazdy chyba wie z zastosowania ulicznego.. Jak juz sie na serio wk**wie to sie przesiada z malucha do czolgu

 

-- 22 maja 2016, 23:05 --

 

--------------------------

To jest wlasnie dosyc dziwne bo kazdy tak to zachwalal a jak pierwszy raz to dostalem 54mg concerta strasznie sie rozczarowalem porownujac to z opiniami ktore czytalem pare dni wczesniej na forach.. Moze jakas osobnicza reakcje KIJ W TO:);p

 

Swoja droga dalem koledze na sprobe to mowil ze nic nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. raz od internisty spoko koles czasem mi cos wypisywal jak cos chcialem, i tym razem tez wypisal;D pozniej jak wspominalem ze dobrze reaguje na stymulanty psychiatrom. Hmmm tak mnie natchnelo to jest chyba istotne zeby powiedziec, ze sie kiedys bralo. Powiedz ze nie zaplacisz za wizyte i ch**j jak ci nie przepisze hehe. Po to przyszedles zeby ci wypisal co chcesz.

 

Zalezy jeszcze po co ci to. Ja na serio mam problemy z koncentracja, nie spotalem jeszcze osoby o takim nasileniu ktore by miala podobnie. Zalezy czego oczekujesz od tego leku. Kto w czym gustuje, aczkolwiek ja 10x bardziej juz wolalbym pogdaac z chlopakami na ulicy niz jesc jakies niby zajebiste stymulanty..

 

-- 23 maja 2016, 00:06 --

 

-----

to czemu nie pojde? przyczyn mi wiele przychodzi do glowy, ale pierwsza taka ze metylo napewno mniej ci zryje beret niz niektontrolowane dawki ulicznych niespodzianek. Jakbym mial do wyboru Adderal czy jak tam to to moze bym sporbowal ale napewno nie w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem kupić amfetaminę czy apteczną amfetaminę(Adderall) przez neta z USA. Chcesz mi powiedzieć, że załatwiłeś sobie MPH a nie wiesz gdzie kupić amfetaminę?

 

(nie prowadzę na pw poradnictwa gdzie się kupuje dragi!)

 

-- 23 maja 2016, o 00:38 --

 

Powiedz ze nie zaplacisz za wizyte i ch**j jak ci nie przepisze hehe. Po to przyszedles zeby ci wypisal co chcesz.

 

A doktór na to- sorry Winnetou, ale nawet jakbym chciał wypisać to mi się skończył akurat bloczek Rpw (sratata), a jak nie zapłacisz to się na kolegium spotkamy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopamine, tak .

Z wyglądu nie rózni się specjalnie niczym od zwykłej .

jednak chyba inne kody w pasku kreskowym są .

Kiedys były recepty rózowe z wtórnikiem , teraz recepta RPW .

Rozumiem dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem kupić amfetaminę czy apteczną amfetaminę(Adderall) przez neta z USA. Chcesz mi powiedzieć, że załatwiłeś sobie MPH a nie wiesz gdzie kupić amfetaminę?

 

chodzi o granice i przypal bo kupic to by dalo rade. nie warty swieczki. a co do ulicznej wersji to ciezej byloby kontrolowac dakowanie i sprawa czasem malo bezpiecznych domieszek..

 

[
Powiedz ze nie zaplacisz za wizyte i ch**j jak ci nie przepisze hehe. Po to przyszedles zeby ci wypisal co chcesz.

 

A doktór na to- sorry Winnetou, ale nawet jakbym chciał wypisać to mi się skończył akurat bloczek Rpw (sratata), a jak nie zapłacisz to się na kolegium spotkamy. :lol:

 

-- 23 maja 2016, 13:14 --

 

 

 

Skad by wzial moje dane, mnie samemu na jego miejscu by sie nie chcialo bawic w jakies sprawy ktore moze przegrac..

 

------

Zawsze mozna powiedziedziec, ze to bez sensu i to sa moje pieniadze wyrzucone w bloto.

 

-- 24 maja 2016, 14:26 --

 

Heee znalazlem jeszcze 5tabltek podczas sprzatania 20mg, zaje**scie sie to laczy ;D bupro z metylem. Niedlugo bede mial cale opakowania:)) Tyle tylko, ze ja faktycznie moge miec podloze adhd spokoj, dobrze sie mysli, po kolei ogarniam wszystkie sprawy, nie jestem wogole nerwowy. Nie uswiadczylem ponadto zejscia, ktore sie zdarzalo kiedy kiedys bralem zwykla wersje (nie cr) i po godzinie czy dwoch bylem bardzo rozdrazniony, pozniej nieco ustapilo.. Dzisiaj wzialem 20mg o 10rano i nie czuje nic nieprzyjemnego, czego sie sympatycznie nie spodziewalem:) byc moze bupro zabezpiecza przed jakimis mega skokami dopaminy, bo napewno troche dluzej sie rozklada (okres poltrwania).

 

Nie wiem zreszta ale zajebiste polaczenie anfranil, well, lamotg noi metylo jako wisienka na torcie;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem diagnozę ADD od całkiem spoko lekarki w wieku 24 lat, wywiad był w miarę pozytywny, więc wypisała mi Strattere na 2 miesiące 40mg ale powiem szczerze, że nic nie czuje poza lekką dysfunkcją fujary co mnie najbardziej irytuje :/ co ciekawe dostałem ją na refundację i zapłaciłem całe 3,20 za opakowanie. Co mają lekarze na myśli 'refundacja dla dzieci i młodzieży?' dzieci to rozumiem do 18 a młodzież? Jutro idę na kolejną wizytę, może jakimś cudem da mi metylofenidat, dostał go ktoś po nieudanej terapii atomoksetyną? Argument braku dokumentacji leczenia z dzieciństwa to dla mnie argument do dupy, jak ja byłem gówniarzem nikt nie pomyślał nawet o jakimś ADHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najmniejszej, jaka daje Ci efekt (5 lub 10mg w przypadku szybko, chyba 18 w przypadku wolno). Najwazniejsze, to brac na pusty bebech.

Te o przedluzonym uwalnianiu zmniejszaja szanse na zjazd i ograniczaja rosniecie tolerancji/uzaleznienia.

 

Aczkolwiek mph moze troche kolidowac z Twoim pirybedylem. Pirybedyl agonizujac autoreceptory D2 blokuje wyrzut dopaminy, a sila dzialania metylo zalezy w sporej mierze od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADHD to pojęcie wytrych wymyślone przez lobby farmaceutyczno-psychiatryczne by mieć pretekst do wdrażania na rynek substancji psychostymulujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=]

[/videoyoutube]

 

Im'in the love with metylo..

 

 

 

Na szczescie na rynku pojawil sie preparat Medikinet Adult wlasciwie tez zawiera metylofenidat, obydwa preparaty sa prawie identyczne. Roznie je jednak calkowicie nazwa. U nas nie chyba wersji medikinet Adult 20mg, dlatego stostuje ten dla mlodziezy, tez 20mg ;D

Na marginesie P.S. nie probowalem wersji Adult ale ten mlodziezowy jest niczego sobie ;D hehhe

 

-- 24 maja 2016, 21:17 --

 

Zacznij od najmniejszej, jaka daje Ci efekt (5 lub 10mg w przypadku szybko, chyba 18 w przypadku wolno). Najwazniejsze, to brac na pusty bebech.

Te o przedluzonym uwalnianiu zmniejszaja szanse na zjazd i ograniczaja rosniecie tolerancji/uzaleznienia.

 

Aczkolwiek mph moze troche kolidowac z Twoim pirybedylem. Pirybedyl agonizujac autoreceptory D2 blokuje wyrzut dopaminy, a sila dzialania metylo zalezy w sporej mierze od tego.

 

 

Elo elo, nie zawsze, ale leki brany na pusty zolaek raczej lepiej sie wchlaniaja nie wiem gdzie to wyczytales. Nie jestem az takim cpunem zebym to walil po kichawie, ale napewno bede rozpuszczal pod jezykiem tak jak robilem wczesnij. O wiele wieksza biodostepnosc. Nie bede marnowal towaru.

 

Ja wrzucilem dzisiaj pierwsze 40mg i nie mam zadnych zjazdow, najbardziej przeraza mnie to ze mam jeszcze tylko dwa dropy a na recepte bede musial z tydzien poczekac.. ;/

Wreszczcie czuje ze mi troche mozg pracuje.

 

Przeciekawa pi.zda. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale koko tez dopiero od drugiego razu pokochalem.

Pierwsze razy na mph tez mi sie srednio podobaly ale dzisiaj staralem sie wyczuc subtelna fazke i jest kozak.

 

Fakt jednak faktem, ze oprocz tego biore jeszcze 3inne leki...

Ale fakt faktem zgrywaja sie zajebiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie na rynku pojawil sie preparat Medikinet Adult (...)

Nie pojawił się, tylko jest od kilku lat, po drugie- nie przypominam sobie żebyśmy byli w Niemczech.

 

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale koko tez dopiero od drugiego razu pokochalem.

Braniem mefedronu raczej bym się nie chwalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wiecie może gdzie znajdę dobrego lekarza potrafiącego zdiagnozować ewentualne add/adhd? najlepiej północny wschód polski.

 

oczywiście dobrze byłoby dostać własnie metylo, bo wiem że mi pomaga, ale ewentualnie mógłbym spróbować czegoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawił się, tylko jest od kilku lat, po drugie- nie przypominam sobie żebyśmy byli w Niemczech.

 

mam zwale z tego ze Adult czy zwykly to to samo. Caly dowcip polegal na tym ze praktycznie nie przepisuje sie na ADHD medikinetu osobom pow. 18roku zycia.

Jest za to Mediinet Adult, ktory calkowicie odmienil leczenie doroslych, choc sklad jest ten sam he he.

 

 

 

 

Braniem mefedronu raczej bym się nie chwalił.

 

To byl podobny przyklad - czesto tak jest, ze pewne substancje zaczyna sie lubic od ktoregos razu. Ani sie nie zalilem ani sie nie chwalilem. Poza tym ja to kupowalem w funtach i wiem jak smakuje prawdziwy smak Kolumbii.

 

Po co sie spinac. Rzucilem se post luzem.

Ja sie spinalem w poprzednim? no chyba nie raczej- wykpiwalem sobie co tam ktos pisal bo to subiektywna opinia tak samo jak i moja, ze po jakims tygodniu nie ma zwaly i zdecydowanie wole to bez je**** cr sam zarzucam kiedy mi potrzebne i tyle.

 

Ktory sportowiec jest najlepszy? Jakie jest najlepsze danie? Ktory samochod to numeru uno?? to jest dyskusja w pewnym stopniu tego typu. Ktos cos lubi czegos nie lubi itd.

 

-- 24 maja 2016, 21:54 --

 

a czy wiecie może gdzie znajdę dobrego lekarza potrafiącego zdiagnozować ewentualne add/adhd? najlepiej północny wschód polski

 

 

przyjacielu znam b. dobrego lekarza moim zdaniem. niestesty mialem jakies 6godzin autobusem do gdanska i mi sie nie opylalo. wytlumaczyl mojej mamie ze farmakoterapia jest niekiedy potrzebna nie zawsze wystarczy psycholog

 

oczywiście dobrze byłoby dostać własnie metylo, bo wiem że mi pomaga, ale ewentualnie mógłbym spróbować czegoś innego

 

odezwij sie na priv moze mam jeszcze numer telefonu

 

 

------

a i przede wszystkim chyba on pierwszy chcial mi wlasnie przepisac jak mu powiedzialem ze dobrze reguje stymulanty i niechlubnie sie przyzalem ze mi sie zdarzalo. On to z kolei zinterpretowal zaje**scie jako kompensacje po prostu a nie chec naprucia mordy. Rozumial, ze nie chodzi mi o sama faze (efekt uboczny;) moze ciut wiecej) tylko normalniej wtedy fukcjionowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja to kupowalem w funtach i wiem jak smakuje prawdziwy smak Kolumbii.

 

W funtach- płacąc funtami czy w funtach- wagowo (1 funt= 453g)?

 

-- 24 maja 2016, o 22:08 --

 

Czyli reasumując- kupowałeś zsyntetyzowany przez chińczyków w przydomowym garażu mefedron imitujący afrykański/arabski katynon płacąc brytyjską walutą lub odmierzając w brytyjskiej jednostce masy, w postaci polskiego dopalacza, po to aby poczuć smak Kolumbii?

 

Aha. xDDDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku.rwa. Rutkowski?? Czy to Ty?? Czy to naprawde Ty?

 

 

 

Gorzej, jam jest inkarnacja Edmunda Jannigera III, jestem w bliskich konszachtach z Antonim M. Strzeżcie się wrogowie prezesa.

 

______

dziękuję Wam Chłopaki za porcję zdrowego śmiechu :lol:

Tania , darmowa rozrywka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metylofenidat oprócz blokady DAT i NET jest agonistą 5-HT1a i agonistą sigma-1:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19322953

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23284812

 

Z tym receptorem sigma to mnie zaciekawiłeś. Zanim zdiagnozowano u mnie adhd i wypisano mi metylofenidat, uprawiałem samowolne zażywając najpierw Efedrynę z Tussipectu 45mg (czyli dawka prawie jak na ulotce żadnego pseudoćpania) która działała doskonale niezależnie od tego jak często ją spożywałem, a gdy ten przestał być dostępny bez recepty poszedłem w DXM (również celem polepszania koncentracji 4-6 tabletek ) i z tą substancją zaczęły się schody działa dobrze przez dwa dni, natomiast już trzeciego kompletne odwrócenie działania problemy z pamięcią i skupieniem nawet przy wiązaniu butów. Podobnie mam w przypadku Metylofenidatu. Działa pięknie przez pierwsze dwa dni a potem jeśli nie zrobię przerwy to wchodzi nerwowość zamęt mgła na głowie. Obydwie te substancje są agonistami receptora sigma. Efedryna która nie wykazuje powinowactwa do tego receptora tego nie powodowała. Może to mieć jakiś związek ze sobą?

 

Tak poza tym to spróbuje zamówić ten Bromontan i jeżeli jego działanie będzie zadowalające to zostanę przy nim, jeśli nie to będę przeplatał go cyklicznie z metylofenidatem co dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym to spróbuje zamówić ten Bromontan i jeżeli jego działanie będzie zadowalające to zostanę przy nim, jeśli nie to będę przeplatał go cyklicznie z metylofenidatem co dwa dni.

 

Bromantan jest spoko. "Będzie pan zadowolony" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze moja depresja i nerwica i zwiazanie z nimi lęki sa wynikiem niedoboru dopaminy. W dziecinstwie mialem jej zdecydowanie za duzo, krotkie epizody wytworcze( widzenie duchow, znieksztalcone twarze), ktore minely. Teraz poszlo w druga strone i mam fobie spoleczna. Przerobilem juz wszystkie SSRI, teraz chyba pora na Metylofenidat albo Selegiline, jak myslicie, jezeli rzeczywiscie mam niedobor dopaminy to moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×