Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Nikt tego nie sprawdzał, a przynajmniej nie wiem, żeby fundusz odzywał się w tej sprawie do mojej lekarki. A teraz już i tak tego leku nie biorę.

 

No jak już wykupiłaś lek to i tak po zawodach. Oddanie kasy nic nie da, bo w razie kontroli lekarz nie zapłaci różnicy tylko karę. Recepta by musiała być anulowana, a po realizacji to jest już nie do zrobienia.

Super. A wiesz ile wynosi taka kara ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dalja napisał(a):

Super. A wiesz ile wynosi taka kara ?

Nie wiem. 

@Dalja 

Cytat

W przypadku wystawienia zleceń na wyroby medyczne wydawane na zlecenie, finansowanych w całości lub w części przez Narodowy Fundusz Zdrowia, osobom nieuprawnionym lub w przypadkach nieuzasadnionych NFZ może nałożyć na świadczeniodawcę karę umowną stanowiącą równowartość kwoty nienależnego finansowania wraz z odsetkami ustawowymi od dnia dokonania refundacji.

NFZ może do 5 lat wstecz skontrolować wystawione recepty, czyli tak na prawdę wysokość zależy od tego kiedy to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 12:50, Dalja napisał(a):

Oj... a są szanse że się nie dopatrzy? Honor mi każe zwrócić pieniądze 😬 bym była mądrzejsza to nie wykupiłabym 

Mi sie udało az 3 opakowania w aptece do której już miałam nie wejść, bo tak mnie ostatnio potraktowali że az miałam na Googlu opinie wystawić paniom farmaceutkom. Miałam sprawdzać dostępność na gdzie po lek i dzwonic i rezerwować ale oczywiście tego nie robię. Dobrze ze nie ma ubokow jak się nie wezmie!

Moj lekarz mówi ze przy braniu długotrwałym trzeba robić przerwy. Najlepiej co najmniej raz w tygodniu plus dłuższy okres na np urlop, 2-3 tyg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×