Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

a czułeś coś już po 1 tabsie? jakies dzialanie

 

 

nie pamiętam juz czy po 1 tabletce , czy po 10 ,,, w każdym bądz razie szybko , około tygodnia , góra dwóch lęk zmalał o 90 % . Brałem średnio 2 x dziennie po 75 mg .

 

tu juz moglem benzo zapodaj lepiej. Tylko ze 1mg alpry nie czuje dzialania

 

-- 01 sty 2017, 16:00 --

 

No i wziąłem 1x 150mg po 3h dodałm 150mg tej pregabaliny i dziś z łóżka wstać nie mogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Potrzebuję porady od forumowiczów , biorę Mirtor 15 mg na noc i bardzo dobrze po nim mi się śpi , ale zaraz po przebudzeniu natłok myśli nie daje mi żyć ( beznadzieja , lęk , myśli samobójcze , bezsens dalszego życia ) . Czekam na przyjęcie do szpitala psychiatrycznego i chciałbym jakoś się wspomóc jakimiś lekami , na izbie przyjęć przepisali mi Atarax ale nawet 50 mg na mnie nie działa , proszę o jakieś rady ... ( leczę się na depresję )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze, potrzebuję porady odnośnie mitry. Od jakiegoś czasu biorę 30mg wieczorem działa ok, lepiej niż ssraje. Od tego tygodnia mam dorzucone 15mg i lekarz dał do wyboru 45 wieczorem lub 15 rano i 30 wieczorem. Odstawiam wenle która nic nie daje, i prege która działała ale tolerancja. Więc moje pytanie czy ktokolwiek bierze mitre na dzień? Dzisiaj wziąłem i senny cały dzień jestem. Zależy mi na uspokojeniu w ciągu dnia czy te 15 się sprawdzi? Czy senność z czasem ustąpi? Czy lepiej brać całą dawkę 45 wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal8282., lepiej całą dawkę wieczorem. Te objawy senności po 15mg raczej nie ustąpią. Będziesz bardzo przymulony.

A po 45mg na noc i tak w dzień jest odczuwalne działanie uspokajające mirty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Panowie jeżeli Mirtor pomaga i czuję się na nim lepiej niż na wszystkich innych lekach które brałem ( Arketis , Escitil , Faxolet , Fluxemed , Pernazyna ) czy zostać tylko przy nim i zwiększyć dawki ( 45-60 ) , czy można go jakoś wspomóc w czasie dnia innym lekiem ? Nie wiem na co działa Mirtor ale ewidentnie tego było mi potrzeba w tej chorej głowie , wszystkie które wymieniłem tylko pogłębiały moją depresję i nie myślałem o niczym innym tylko o sposobie jak mam popełnić "samobója"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast faszerować się tym gównem, polecam saune parową lub meliske jak ktoś ma problemy ze spaniem ;).
Takie komentarze to sobie wsadz. Jeśli wystarczałaby mi meliska to bym nie faszerował się tym gównem.

 

Mirunia tak też wczoraj zrobiłem i dzisiaj czuję się lepiej. Jeszcze tylko przetrwać odstawianie wenli i pregabaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast faszerować się tym gównem, polecam saune parową lub meliske jak ktoś ma problemy ze spaniem ;).
Takie komentarze to sobie wsadz. Jeśli wystarczałaby mi meliska to bym nie faszerował się tym gównem.

 

W takim razie prawilnie przypominam o skutkach ubocznych na Mirtazapinie ;)

-wzmożone łaknienie

-przybranie na wadze

- senność

 

Lepiej stosować "zdrowsze sposoby". Nic nie stracisz tylko zyskasz i wątroba nie ucierpi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodził ktoś z SSRI lub SNRI na Mitrę, ile czasu mogą trwać objawy odstawienne. Już 2 tydzień mam uboki odstawienne po wenli, masakra kiedy to minie. Zeszłem ze 150 wenli do 37,5, mitrę biorę 45mg, pregabaliny na razie nie ruszam biorę 3x150 lub 2x150 zależy od dnia. No i Alprox lub Tranxene ale nie za często.

 

Jack ja naprawdę nie chciał bym tego wszystkiego brać, zwłaszcza że SSraje zrobiły mi tylko krzywdę zamiast pomoc, ale mam taki rozpierdol w życiu ostatnio, że nie daję rady. A mitra? Cóż... działa, ale z 79kg do 105kg teraz, ćwiczę nie wygląda to tak zle ale brzuch i cyc urósł :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od października biorę Mirtagen 15 mg i niepotrzebnie czytałam w wikipedii ze zwiększa jakieś TNF alfa , i ma związek z nowotworami lub chorobami autoimmun. Czytałam o tym w wikipedii i na stronach anglojęz.

Czyli jestem zagrożona? Nie dość ze mam kancerofobie to jeszcze taka wiadomość

Wiecie cos o tym? Boję się, z tego powodu mysle, zeby zakonczyć to leczenie. Powiedzcie coś:((

 

Aha i odkąd biorę to mam suchośc i pieczenie w jamie ustnej plus czasami suche oczy i nos. Dostałam jakieś histerii nt zespolu Sjogrena:( Wiem ze po Mircie moze byc suchosc w ustach ale że oczy, nos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, biorę Mirzaten 15mg od ponad 2 lat i też miewam czasami suchość jamy ustnej, oczu. Wspomagam się pastylkami do ssania Chrypex - ładnie nawilżają gardło lub Isla do ssania oraz krople do oczu Hyal-eye lub Hyabac.

Nie wiązałam tego z braniem mirty... tak, po prostu czasami bywa, że mamy dyskomfort. Komputer też bardzo wpływa na wysuszenie oka, teraz grzeją kaloryfery, wiatry i mróz też mają wpływ.

Pomóż sobie tymi pastylkami i kroplami. Tak krótko bierzesz mirtę, że to niemożliwe są te uboki po niej.

I nie wkręcaj sobie żadnych chorób, przestań wertować strony internetu i wyszukiwać cudów na patyku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirunia dzięki.

Właściwie to nie wiem z czym tą suchośc wiązać, tak naprawdę ostatni poważny rzut nerwicy i depresjii w sierpniu 2016 zaczął się pieczeniem w jamie ustnej i wysychaniem śluzówek - trwa to po dzis dzien, w pazdzierniku poszłam w koncu do psych (lecze sie 12 lat, długie przerwy bez leków), on twierdzi, że takie wysychanie to kolejny objaw somatyzacji - zawsze miałam silne somaty trzymające latami, te same bez zmian. Bardzo powoli zmieniające lokalizacje (ukł. pokarmowy, jazdy sercowe, potem neurologiczne, itd...)

 

Wydaje mi sie ze Mirta nasiliła tylko te suchosci, niestety za nic w swiecie nie moge sie pozbyc jednego stałego objawu - codziennego spięcia szyi, barków, karku, szczęki. kilkanascie lat męcze sie codziennie z tym g...

W ogole to cała jazda jesienia zaczeła sie od lekkiej suchosci chyba w sytuacjach napiecia i wyszukania w googlach zesp. Sjogrena - wtedy padło mi na łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

juz 2 tyg biore mirte 15mg na noc i jakos efektow nadal mam brak, ciagla zamula vrak ochoty na cokolwiek. Mam pytanie czy efekt przeciwdepresyjny moze pojawic sie pozniej czy moze zwiekszenie dawki powinno pomoc? ciagle czuje sie otepiony, nastroj tez mam kiepski, czasem jakies natretne mysli, jak sobie wkrece to pozniej mi to siedzi na glowie jakis czas. sypiam extra, ale prqcuje i kompletnie nie radze sobie z

tym w robocie. jesli po 4-6 tyg nie bedzie efektu to prosic o zmiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo silną nerwicę somatyczną i lękową, dochodziło do omdleń z powodu bólu. Plus bezsenność na którą NIC nie działa (mianseryna, mirtazapina, kwetiapina, zolpidem, xanax, opioramol. spałam maksymalnie pięć godzin po bardzo różnych dawkach, po kilku nocach już zupełnie nie działały). Dostałam najpierw citalopram, który zupełnie nie działał. Innych SRRI psychiatra nie zdecydowała się przepisać właśnie z powodu bezsenności którą by nasiliły. Poza tym fatalnie lek mi się przyjmował, nie mogłam funkcjonować. Trittico sprawił że wylądowałam w szpitalu - po dwóch tygodniach zawrotów i bólów głowy dostałam ciśnienia 170/110 przy pulsie 120. Po zbiciu ciśnienia i wycofania leku "wypłynęło" ze mnie 5kg... Po mianserynie miałam niebezpieczne czerwone obrzęki u nóg i twarzy, ale działała. Więc dano mi mirtazapinę która po dwóch tygodniach brania załatwiła sprawę nerwobóli ostatecznie, do tego jasny umysł, po prostu fantastycznie. Ale po czterech tygodniach miałam już 5kg na plusie i końca nie widać (trzymam dietę bardzo solidną z powodu choroby autoimmunologicznej). Na co mogłabym zamienić? Czy jest coś co działa podobnie a nie grozi takim tyciem lub niebezpiecznym zatrzymywaniem wody w organizmie? 17go mam wizytę, chciałabym móc cokolwiek lekarce podsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dodaj kreatyne do mirtazapiny - zmniejsza zatrzymywanie sie wody w organizmie.

Kreatyna zwiększa ilość wody w organizmie:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC155510/pdf/attr_38_01_0044.pdf

The Cr[eatine] group experienced a significant increase in muscle Cr concentration, body mass, and TBW [Total Body Water]. The P group experienced a small but significant increase in TBW [Total Body Water] only.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore juz 3 tygodnje mirte 15mg, zamulenie minelo od rana ale nadal nie czuje poprawy sa wahania, wieczorami

robi sie dziwnie, mimo, ze to juz 3 tygodnie nastroj dzisiaj mam jakis taki smutny bardziej, niepokoj, wczoraj uderzylem sie w glowe (podnioslem glowe nad piecem), i iczywiscie zaczalem sobie wkrecac, czulem sie oszolomiony itd. mam pytanie kiedy mirta powinna dzialac? 4-6 tydzien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy.Od paru lat zmagam się nerwami i lękami :( lekarz rodzinny przepisywał mi różne leki które miałem zażywać doraznie no ale ja bym je musiał brać chyba co dzień.Uznałem,że takie leczenie nie ma sensu bo i tak mi nie pomaga.Przełamałem się i poszedłem do psychiatry.Opowiedziałem co się mi dzieje i dostałem Mirtagem 15 mg mam zażywać połówkę przed snem i do tego Velafax 37,5 rano i w południe.Z tego co tu wyczytałem na forum o Mirtagenie powiem szczerze,że boję się go brać.Wiem,że jednym pomógł innym nie mi ma pomóc z tego co lekarz powiedział no i boję się,że przytyję i że będe ciągle ospały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×